همه چیز در مورد توله سگ

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز در مورد توله سگ

اگر تصمیم به مراقبت از توله سگهای تازه متولد شده دارید؛ باید برای انجام دادن همه چیز در مورد توله سگ خود را آماده کنید؛ محل نگهداری توله سگ؛ غذای توله سگ یک ماهه؛ اینکه توله سگ تا چه زمانی شیر میخورد و از همه مهم تر طریقه نگهداری توله سگ بدون مادر به چه صورت است؛ همگی بخشی از همه چیز در مورد توله سگ است. اگر زمانبندی خاصی برای دانستن همه چیز در مورد توله سگ را بخواهیم؛ در نظر بگیریم این پروسه از زمان باز شدن چشم توله سگ را در بر می‌گیرد و متناسب با تشخیص سن توله سگ برنامه نگهداری از سگ خانگی و نحوه واکسیناسیون توله سگ در نظر گرفته می‌شود.

 

همه چیز در مورد توله سگ؛ با توجه به تشخیص سن توله سگ و در قالب یک سری نکات مراقبتی تنطیم و قابل رعایت است؛ اگر توله سگ یا پتی را از مراکز نگهداری حیوانات خانگی تهیه کردید حتما همه چیز درباره توله سگ را بپرسید و اگر هم تصمیم به نگهداری یک توله سگ خیابانی دارید؛ قبل از اقدام به این کار حتما به دامپزشک مراجعه کرده و شرایط جسمانی و سن و وضعیت توله سگ را جویا شوید.

 

همه چیز درباره توله سگ - همه چی در مورد توله سگ

 

همه چیز در باره نگهداری توله سگ

همه چیز درباره توله سگ؛ از نکات مهم نگهداری توله سگ؛ مثل جای نگهداری توله سگ، نحوه غذاخوردن توله سگ؛ نوع تغذیه توله سگ؛ برنامه واکسیناسیون؛ نژاد توله سگ که می‌تواند، توله سگ هاسکی، توله سگ ژرمن و...باشد؛ انواع واکنشهای توله سگ نسبت به درد و بیماری را در بر می‌گیرد؛ که حتما باید تحت نظر یک متخصص جمع آوری و در اختیار افراد قرار گیرد؛ در این مطلب به چند مورد پر اهمیت درباره همه چیز در مورد توله سگ می‌پردازیم و نگهداری از توله سگ را با هم مرور می‌کنیم.

 

همه چیز در مورد توله سگ - توله سگ نژاد ژرمن - توله سگ نژاد هاسکی

 

نگهداری توله سگ دو ماهه

از سری موارد مهم در دانستن همه چیز درباره توله سگ؛ نحوه نگهداری توله سگ دو ماهه است، از آنجایی که نگهداری از توله سگ از زمان به دنیا اومدن پت تا زمانی که یک توله سگ بالغ به شمار می‌آید زیر نظر یک سگ مادر صورت گرفته؛ ممکن است روند رشد توله سگ تازه به دنیا آمده برای شما عجیب باشد. در صورتی که نگهداری توله سگ دو ماهه بر عهده شما افتاده باشد؛ نحوه شیر خوردن توله سگ؛ از نکات خیلی مهم در مراقبت از توله سگ است؛ غذای توله سگ تازه به دنیا اومده از فاکتورهای مهم در همه چیز درباره توله است. سن دو ماهگی زمانی است؛ که باید تربیت توله سگ آغاز شود؛ این نکات تربیتی شامل؛ تنها ماندن در خانه؛ تنهایی دستشویی کردن و ایجاد ارتباط کلامی و اشاره‌ای با توله سگ است.

 

همه چیز در مورد توله سگ - توله سگ نژاد ژرمن - توله سگ نژاد هاسکی

 

محل نگهداری توله سگ

وقتی صحبت از همه چیز درباره توله سگ است، چیزی که بیشتر از همه ذهن را به سمت خود می‌کشاند؛ محل نگهداری از توله سگ است؛ تشخیص سن توله سگ در این مورد مهم است، توله سگ تازه به دنیا آمده بدون مادر نیاز به شبیه سازی یک محل گرم برای نگهداری و زنده ماندن دارد، با بزرگتر شدن می‌توان محیط های بازتر و بزرگتر را در اختیار توله سگ گذاشت. برای مثال اگر توله سگی را پیدا کردید؛ اولین کار ایجاد گرما برای برگرداندن حیات عادی به بدن پت است؛ اگر کیسه آب گرم دارید از آن استفاده کنید؛ در غیر این صورت با بغل کردن توله سگ سعی در گرم نگهداشتن این حیوان خانگی کنید.

 

نگهداری توله سگ دو ماهه - نحوه شیر خوردن توله سگ

 

غذاي توله سگ يك ماهه

عمده غذایی که برای توله سگ در ماه‌های ابتدایی تولد می‌توان در نظر گرفت شیر است؛ همه چیز درباره توله سگ؛ با رسیدن به مبحث تغذیه یک مقدار پیچیده و حساس تر می‌شود؛ هرچی توله سگ‌ها بزرگتر می‌شوند، فواصل بین شیر خوردنشان بیشتر می‌شود. به توله‌های زیر ۱۰ روزه هر ۳ ساعت و از ۱۸ روزگی هر ۵ تا ۶ ساعت باید شیر داده شود. در حدود یک ماهگی می ‌توانید در برنامه غذایی توله سگ غذای جامد قرار دهید؛ این غذای ایده آل می‌تواند غذای خشک مخصوص توله سگ زیر دو ماه یعنی استاتر باشد؛ که با شیر مخصوص ترکیب شده و حالت پوره گرفته و توله سگ با آن تغذیه می‌شود. بنابراین تغذیه سگ در یک ماهگی از شش وعده غذایی بهتر است؛ چهار وعده شیر و دو وعده غذای جامد باشد.

 

غذای توله سگ یک ماهه

 

مراقبت از توله سگهای تازه متولد شده

مهم ترین فاکتور در مراقبت از توله سگهای تازه متولد شده؛ از زمان باز شدن چشم توله سگ تا زمانی که بالغ شود؛ توجه به تغذیه و واکسناسیون توله سگ است؛ توله سگ‌ها تا یک هفتگی هر ۲ ساعت یک بار باید شیر بخورند؛ بنابراین حساسیت نگهداری از توله سگ در ماه‌های ابتدایی بالا بوده و نیاز به دقت فراوان دارد؛ اگر وقت این کار را ندارید تا از آب و گل در آمدن؛ نگهداری توله سگ را به مراکز مخصوص بسپارید.

 

مراقبت از توله سگ های تازه متولد شده

 

برای تغذیه توله سگ چند روزه تا یک ماهه؛ نهایتا دو ماهه حتما با یک دامپزشک برای تهیه نوع شیر مشورت کنید؛ برای پیشنهاد می‌توان یک فرمول غذایی را برای توله سگ چند روزه در این قسمت به اشتراک گذاشت:

اگر به شیر خشک دسترسی ندارین می‌توانید؛ چند وعده اول از فرمول زیر برای غذا دادن به توله سگ استفاده کنید.البته نکته تاکیدی این است که این فرمول موقتی بوده و باید حتما با شیر خشک مخصوص جایگزین غذای توله سگ تازه متولد شده شود.

  • ۱ لیوان شیر بُز
  • ۱ عدد زرده تخم مرغ (سفیده رو جدا کنید)
  • ۱ لیوان ماست پرچرب
  • نصف قاشق چایخوری عسل
  • اینا رو باهم مخلوط کنید، داخل شیشه شیر بریزید و به توله بدید.

 

همه چیز در مورد توله سگ - غذای توله سگ تازه متولد شده

 

نگهداری توله سگ بدون مادر

همه چیز درباره توله سگ؛ برای نگهداری توله سگ بدون مادر یعنی رعایت تمام نکات رشد و نمو توله سگ از تولد تا بالغ شدن؛ توجه به نوع تغذیه توله سگ؛ شبیه سازی محلی مشابه آغوش مادر برای نگهداری توله سگ؛ایجاد کردن شرایط مناسب برای دستشویی توله سگ و همین طور واکسیناسیون به موقع توله سگ از سری نکات مهم در نگهداری از توله سگ بی مادر است. در کنار تمامی این موارد توجه داشته باشید؛ یک رابطه منسجم با توله سگ داشته باشید؛ از نظر روانی ارتباط شما با توله سگ از همان ابتدا قابل شکل گیری است و عدم رعایت نکات تربیتی نگهداری از توله سگ ممکن است؛ در آینده در ارتباط با توله سگ مشکل ساز باشد.

 

نگهداری از توله سگ بی مادر - همه چیز درباره نگهداری از توله سگ

 

تشخیص سن توله سگ

تشخیص سن توله سگ؛ از نکات مهم برای دانستن همه چیز درباره توله سگ است؛ سن توله سگ در تغذیه؛ واکسیناسیون؛ بیماری و نحوه رفتار با توله سگ تاثیر دارد. فراموش نکنید، تمامی نکات مراقبت از توله سگ با تشخیص شما کارساز نیست؛ در هنگام برخورد با علائم بیماری مثل بی حالی، ضعف و استفراغ و ... حتما توله سگ را به دامپزشگی برده و از افراد متخصص در نگهداری توله سگ کمک بگیرید. زمانبندی واکسیناسیون توله سگ مورد مهم دیگری است؛ که حتما تخت نظر پزشک باید صورت گیرد.

 

همه چیز درباره توله سگ - تشخبص سن توله سگ

 

نگهداری حیوانات خانگی
برای سرویس نگهداری حیوانات خانگی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading