قیمت پرستار سالمند در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه پرستار سالمند" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 9,000,000 تومان
 • 10,000,000 تومان
 • 12,000,000 تومان
 • 15,000,000 تومان
(به روز رسانی در دی 1402)

شما در کدام شهر به پرستار سالمند نیاز دارید؟

پرستار سالمند را به متخصصش بسپار

استخدام پرستار سالمند در منزل و خدمات نگهداری سالمندان در منزل از نیازهای مهم بسیاری از خانواده‌های ایرانی‌ست. در سال‌های اخیر، جمعیت سالمندان افزایش پیدا کرده، و تقاضا برای پرستار سالمند از همیشه بیشتر شده است. سالمندان به دلیل کهولت سن به توجه و مراقبت بیشتری احتیاج دارند؛ اما بسیاری از فرزندان شرایط نگهداری از سالمند را ندارند. خدمات مربوط به نگهداری سالمندان در منزل شامل خدمات پزشکی، مراقبت از سالمند، تزریق به سالمند در منزل و ... می‌شود.

آیا شما هم در خانه سالمندی دارید که تمایلی به بردن او به آسایشگاه ندارید و دوست دارید پرستار سالمند در منزل از او مراقبت کند؟ آیا ترجیح می‌دهید سالمند شما در خانه خود زندگی کند و پرستاری در منزل بیاورید؟ خدمات پرستاری سالمند در بازار آنلاین «خدمت از ما» توسط برترین مراکز پرستاری در شهر خودتان ارائه می‌شود. 

در ادامه این مطلب به نحوه درخواست پرستار سالمند، شرح وظایف پرستار سالمند در منزل، هزینه نگهداری از سالمند در منزل و وظایف پرستار سالمند در منزل می‌پردازیم.

پرستار سالمند در منزل

 

 

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل و نرخ نگهداری سالمندان در منزل توسط نظام پرستاری و وزارت بهداشت تعیین می‌شود. با اینحال، دستمزد پرستار سالمند وابسته به شرایط مشتری و سالمند می‌تواند متغیر باشد.

در حقیقت، پرستار سالمند که خود حداقل دارای مدرک کارشناسی پرستاری است، قیمت پرستاری از سالمند در منزل را بر اساس درخواست مشتری و نرخ اتحادیه اعلام می‌کند. معمولاً دستمزد پرستار سالمند در منزل به صورت ساعتی، روزمزد یا به صورت ماهیانه و ثابت محاسبه می‌شود.

جهت اطلاع دقیق از هزینه نگهداری سالمندان در منزل، می‌توانید سفارش خود را در اپلیکیشن و یا وب‌سایت «خدمت از ما» ثبت کنید، و از کارشناسان پرستاری به رایگان قیمت بگیرید.


 

عوامل تأثیرگذار بر هزینه نگهداری سالمند در منزل

عوامل تاثیرگذار بر هزینه پرستار سالمند در منزل زیاد است؛ اما مهمترین عوامل عبارتند از:

مقطع زمانی پرستاری و نگهداری سالمند در منزل

 • نگهداری از سالمند 24 ساعته (شبانه روزی)
 • نگهداری از سالمند 12 ساعته (شبانه)
 • نگهداری از سالمند 8 ساعته (روزانه)
 • نگهداری از سالمند به صورت پاره‌وقت که می‌تواند هرکدام از موارد بالا را شامل شود.

 

خدمات مورد نیاز برای پرستاری و نگهداری سالمند

فعالیت‌های روزانه‌ای که مراقب و یا پرستار سالمند در منزل باید برای مراقبت از بیمار انجام دهد، که می‌تواند شامل خوردن، حمام کردن، بردن به سرویس بهداشتی و همچنین داشتن تحرک بدنی باشد.

 

محل زندگی پرستار سالمند

محل زندگی پرستار و فاصله آن تا محل سکونت سالمند نیز می‌تواند بر هزینه نگهداری سالمندان در منزل تاثیر داشته باشد. چنانچه سالمند به دلیل وضعیت خود (برای مثال بیماری تنفسی) ساکن محلی با فاصله بسیار زیاد از محل زندگی پرستار سالمند باشد، احتمال افزایش دستمزد پرستار سالمند در منزل وجود دارد

 

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل

 

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل چیست؟

سالمندان قشری خاص و حساس از جامعه هستند. به همین علت، پرستاری از سالمند بسیار اهمیت دارد. شرکت‌های خدمات پرستاری سالمند، معمولا شرح وظایف پرستار سالمند در منزل را برای نیروهای خود تعیین می‌کنند. پرستار سالمند برای مراقبت از سالمند در منزل نیازمند مهارت‌هایی هستند؛ مهارت‌های بالینی، ارتباطی و تخصصی در منزل تنها نمونه‌ای از آن‌هاست.

 1. نظارت بر امور نظافت و استحمام سالمند
 2. کنترل قند خون و فشار خون به صورت روزانه
 3. برنامه‌ریزی برای درمان و دادن دارو به سالمند
 4. انجام موارد موردعلاقه سالمند در اوقات فراغت
 5. مراقبت از سالمند بیمار توسط پرستار متخصص
 6. تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
 7. مراقبت از زخم و تعویض پانسمان برای سالمند بیمار
 8. گرفتن آی وی لاین، تزریقات، مراقبت از پا در بیماران دیابتی
 9. آشنایی با کمک‌های اولیه، احیای قلبی و گرفتن کنترل علائم حیاتی

همچنین می‌توانید شرح وظایف پرستار اعزامی را از مسئول روابط عمومی شرکت پرستاری بپرسید.


 

درخواست پرستار سالمند در «خدمت از ما» چگونه است؟

اگر شما برای نگهداری سالمند نیاز به پرستار سالمند باتجربه و حرفه‌ای به صورت روزانه یا شبانه‌روزی دارید، می‌توانید درخواست خود را برای برترین شرکت‌های پرستاری ثبت کنید. شرکت‌های پرستاری با داشتن پرستار سالمند، خدمات پرستاری، پرستار کودک و پرستار بیمار، نیروهای ماهر را باتوجه به شرایط سالمند شما اعزام می‌کنند. برای دریافت خدمات حرفه‌ای به جمع مشتریان ما بپیوندید تا خدمات سریع و حرفه‌ای نگهداری سالمندان در منزل را با «خدمت از ما» تجربه کنید.

 

پرستاری از سالمند در خانه

 

چرا نگهداری سالمندان در منزل بهترین انتخاب است؟

حفظ سلامت روانی و جسمی و احترام سالمند در منزل و خانواده اولین فایده گرفتن پرستار سالمند است. اما مهم‌ترین مزیت و مزیت استفاده از خدمات پرستاری در منزل، پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با پرداخت هزینه در بیمارستان یا خانه سالمندان است.

همان‌طور که می‌دانید، شرایط جسمی و ذهنی تمامی سالمندان با یکدیگر یکسان نیست. بسیاری از سالمندان به راحتی می‌توانند کارهای روزانه خود را انجام دهند و تنها نیاز به نظارت و هم‌صحبتی ساده دارند. اما برخی از سالمندان به دلیل مشکلات کهولت سن، بیماری و مشکلات ذهنی و جسمی نیاز بیشتری به مراقبت و توجه شبانه‌روزی دارند.


 

فواید استفاده از خدمات پرستار سالمند در منزل

 • بالا رفتن روحیه سالمندان تنها و نیازمند مراقبت
 • بالا رفتن امید به زندگی پس از انس با پرستار و مراقب
 • کاهش استرس فرزندان و به دلیل درگیری‌های بین فرزندان برای مراقبت

 

شرایط استفاده از خدمات پرستاری سالمند

 • توجه فرمایید اگر سالمند شما شرایط خاص و یا بیماری خاصی دارد؛ از پرستار متخصص بیماری خاص کمک بگیرید.
 • در صورتی که سالمند شما در طول درمان‌هایی از طرف مراکز قرار دارد؛ بهتر است از پرستارانی که به اندازه کافی وقت آزاد داشته باشند برای نگهداری سالمندان در منزل کمک بگیرید.
 • دقت فرمایید که پرستار سالمند مدنظر شما مجوز و مدارک مربوطه را داشته باشد؛ و در صورت نداشتن این مدارک و تقلبی بودن آن‌ها اقدام لازم را انجام دهید.

 

مراقبت و نگهداری سالمندان در منزل

 

کدام یک از سالمندان نیازمند خدمات پرستاری در منزل هستند؟

سالمندان از لحاظ شرایط مراقبت و نگهداری در دو گروه کلی قرار می‌گیرند:

 • سالمندانی که توانایی مراقبت از خود را دارند. این سالمندان از لحاظ جسمی و ذهنی در سلامت کامل قرار دارند، و می‌توانند کارهای روزانه خود را انجام دهند. آنها تنها نیاز به نظارت و هم‌صحبتی شما دارند. در این مواقع نیازی به استخدام پرستار سالمند در منزل نیست.
 • سالمندانی که نیاز دارند خانواده یا یک پرستار از آن‌ها مراقبت کند. سالمندانی که از بیماری آلزایمر، مشکلات جسمی و ذهنی و ... رنج می‌برد و نیازمند مراقبت و نگهداری دائمی هستند، در این گروه قرار می‌گیرند. در این شرایط، کمک گرفتن از پرستار سالمند بهترین انتخاب برای شماست.

در هر دو صورت، آگاهی و اطلاع سالمند، خانواده و پرستار برای حفظ سلامت و ارائه هرچه بهتر خدمات پرستاری و نگهداری سالمندان در منزل ضروری است.


 

یک توصیه مهم پس از گرفتن خدمات پرستار سالمند در منزل

بسیار مهم است که پس از استخدام پرستار سالمند در منزل، مدام به سالمند خود سر بزنید. اینکه پرستار سالمند شما صبور، مهربان و باتجربه است و رابطه خوبی با سالمند شما دارد، کافی نیست. با سر زدن و ملاقات مداوم عزیزان سالمند خود باعث می‌شوید ایشان احساس تنهایی، دور شدن از فضای خانواده و اضافی بودن را نکنند. توجه به روحیه و احساس احترام و ارزش سالمند شما مهم‌ترین وظیفه شما به عنوان فرزند یا مراقب سالمند و افراد پیر است.

 

پرستار سالمند ارزان قیمت

در «خدمت از ما» صدها شرکت‌ خدمات پرستاری سالمند و پرستار سالمند فعال هستند. هریک از آن‌ها، تعرفه پرستاری از سالمند را متناسب با وزارت علوم درنظر می‌گیرند. در صورتی که می‌خواهید با هزینه موردنظر خود پرستار سالمند بگیرید، هنگام ثبت سفارش این موضوع را با متخصص در میان بگذارید.

گاهی برای آنکه هزینه پرستار سالمند کمتر شود، بهتر است اشخاص را (به جای شرکت‌های پرستاری) برای نگهداری سالمندان در منزل انتخاب کنید.

 

خدمات پرستاری و نگهداری سالمند در «خدمت از ما»

اگر شما برای نگهداری سالمند در منزل نیاز به پرستار سالمند با تجربه و حرفه‌ای به صورت روزانه یا شبانه‌روزی دارید، می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین در وب‌سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید. متخصصان حوزه پرستاری و نگهداری سالمند در شهر خودتان برای شما پیشنهاد قیمت ارسال می‌کنند.

پس از آن، شما می‌توانید به پروفایل هریک از متخصصان مراجعه کنید؛ میزان مهارت و تخصص هریک را ببینید و نظرات سایر مشتریان را بخوانید، و بهترین انتخاب را در زمینه نگهداری از سالمند عزیز خود را داشته باشید. برای دریافت خدمات حرفه‌ای به جمع مشتریان ما بپیوندید، تا خدمات سریع و حرفه‌ای را با «خدمت از ما» تجربه کنید.

4.5 امتیاز از 2047 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
پرستار سالمند

نظرات

آتاکار پاک طب
آتاکار پاک طب
5.0 (از 14 نظر)
18 خدمت موفق
پرستار سالمند
احسان صلواتی

خوب بودن. بخاطر سفارش دخترخالم از این شرکت نیرو انتخاب کردیم چون راضی بودن.انشالله همیشه همینجور که میگن خواهند بود

آتاکار پاک طب
آتاکار پاک طب
5.0 (از 14 نظر)
18 خدمت موفق
پرستار سالمند
مریم معصومی

تشکر از معرفی چند نفر که حق انتخاب را به ما دادن .پرستار خانم زمانی را انتخاب کردیم و پیگیری های شرکت خیلی خوب هست .

آتاکار پاک طب
آتاکار پاک طب
5.0 (از 14 نظر)
18 خدمت موفق
پرستار سالمند
Mohel Rezkhani

عرض تشکر از بابت جناب رضایی بابت قیمت مناسب و خانم دل ارام کادر مهربان و با دانش که مثل یک خواهر برامون هستن. از دوست خوبم مهندس یگانه متشکرم که این شرکت را برا گرفتن خدمات معرقی کردن

در این شهرها می توانید سفارش پرستار سالمند را ثبت کنید: