قیمت پرستار کودک در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه پرستار کودک" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به پرستار کودک نیاز دارید؟

پرستار کودک را به متخصصش بسپار

استخدام پرستار کودک در منزل بین بسیاری از والدین رایج است. آنها مشغله‌های زیادی دارند و با توجه به اهمیت نگهداری از کودکان، بخشی از کار مراقبت و نگهداری از کودک خود را به یک پرستار بچه قابل اعتماد می‌سپارند. اگر شما نیز جزو این دسته از والدین هستید که به پرستار کودک در منزل دارید، و می‌خواهید نگهداری از کودک خود را به دستان پرستاری مجرب بسپارید، روی ما حساب کنید.

ما در «خدمت از ما» به شما پرستارانی را معرفی می‌کنیم که با داشتن دانش، تجربه و مهارت بالا می‌توانند خدمات پرستاری از کودک در منزل را به خوبی ارائه دهند و با دلسوزی مراقبت و نگهداری از کودک دلبند شما را انجام دهند. جهت اطلاع از وظایف پرستار کودک در منزل، هزینه استخدام پرستار بچه و موضوعات پیرامون آن با ما همراه باشید.

 

استخدام پرستار کودک درمنزل

 

 

قیمت پرستار کودک در منزل چقدر است؟

فاکتورهای گوناگونی بر هزینه مراقبت و نگهداری از کودک و به‌طور کلی‌ قیمت پرستار کودک در منزل تاثیر می‌گذارند. هزینه پرستار بچه در هر سال طبق تعرفه خدمات پرستاری در منزل توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی تعیین شده، و به مراکز خدمات پرستاری دارای مجوز رسمی ابلاغ می‌شود. 

از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرستار کودک و حقوق او به موارد زیر اشاره کنیم:

 • میزان تجربه و تحصیلات پرستار کودک
 • مدت زمان نگهداری از کودک در طول روز
 • تعداد کودکانی که پرستار بچه باید از آنها مراقبت کند
 • وضعیت جسمی و روحی کودک (آیا کودک بیماری خاصی دارد؟)
 • وظایف پرستار کودک در منزل (مثلا تنها باید مراقبش باشد یا باید به او آموزش هم بدهد؟)

اگر می‌خواهید از قیمت و هزینه دستمزد پرستار کودک در منزل مطلع شوید، همین حالا می‌توانید از طریق اپ و یا وب‌سایت «خدمت از ما» به‌طور رایگان قیمت بگیرید، و درصورت تمایل خدمات پرستاری کودک در منزل را درخواست دهید.

 

وظایف پرستار حرفه‌ای کودک در منزل

هنگامی که قصد استخدام پرستار کودک در منزل را دارید، بسیار مهم است تا با وظایف تعریف‌شده او آشنا باشید. طبق درخواست شما، وظایف پرستار کودک در منزل شامل همه و یا برخی از موارد زیر است:

 • توجه به تغذیه و غذا دادن به کودک با خوراکی‌های سالم و مقوی
 • مرتب و منظم کردن فضای باز کودک پس از اتمام فعالیت و بازیگوشی او
 • دادن دارو و مراقبت صحیح از کودک در صورت وجود بیماری یا شرایط خاص کودک
 • بازی کردن با کودک و سرگرم کردن او با فعالیت‌های سرگرم‌کننده و آموزنده مناسب برای سن او
 • محافظت از کودک در برابر هرگونه آسیب فیزیکی و خطرات احتمالی، چه در خانه و چه در محیط بیرون
 • قابلیت انجام کمک‌های اولیه و احیای قلبی و ریوی، و به‌طور کلی آمادگی در برابر هرگونه شرایط اضطراری

 

قیمت و هزینه پرستار بچه

 

چگونه می‌توانیم بهترین پرستار کودک را انتخاب کنیم؟

هنگامی که شما درخواست اولیه برای مراقبت و نگهداری از کودک و استخدام پرستار بچه را ثبت می‌کنید؛ پس از چند دقیقه به بهترین شرکت‌ها و مراکز خدمات پرستاری شهر خود دسترسی پیدا می‌کنید، که هرکدام مطابق با درخواست شما هزینه‌ای پیشنهاد می‌دهند.

ممکن است کمی سخت باشد که کدام مرکز درمانی و پرستاری را انتخاب کنید. به همین دلیل ما امکانی را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید پروفایل و سابقه هرکدام از مراکز و نظر کسانی که خدمات پرستاری را از آنان دریافت کرده‌اند را به طور رایگان مشاهده و با هم مقایسه کنید.

علاوه بر استخدام پرستار کودک، برای خدمات مشابه مانند پرستار سالمند، پرستار بیمار و آزمایش خون در محل نیز به همین روش می‌توانید اقدام کنید.

 

چرا رفته رفته نیاز به پرستار کودک در منزل بیشتر می‌شود؟

مشغله‌های زندگی امروزی باعث شده خانواده‌ها به خدمات‌ پرستاران کودک در منزل نیاز داشته باشند، تا بتوانند با خیال آسوده کار مراقبت و نگهداری از کودک دلبندشان را به آنها بسپارند. امروزه مادر و پدر‌ها برای تامین نیاز‌های زندگی هر دو شاغل هستند، و قادر نیستند آنطور که می‌خواهند به کودکان وقت اختصاص دهند. از طرفی, کودکان زیر 5 سال به شدت نیازمند یک نفر برای نگهداری، آموزش و سرگرمی هستند. استخدام پرستار بچه بهترین راه برای حل این چالش است.

پرستاری از کودکان یکی از شغل‌هایی است که نسبت به دیگر مشاغل به وقت زیاد؛ صبوری و گذشت نیاز دارد. نگهداری کودک در گذشته برعهده مادران بود. اما این فرهنگ رفته‌رفته با تغییر شیوه زندگی و حضور بیشتر مادران به عرصه اجتماع و شاغل شدن آن‌ها کمرنگ, و مسئولیت نگهداری و تربیت کودکان در بخشی از روز به یک پرستار کودک محول شد. اگر شما هم شاغل هستید، با استخدام یک پرستار کودک در منزل می‌توانید با خیال راحت به تربیت فرزندان‌تان رسیدگی کنید.

 

آیا تمامی مراکز پرستاری معرفی شده مجوز دارند؟

شرایطی برای مراکز پرستاری کودک وجود دارد که لازم است قبل از استخدام پرستار کودک در منزل به آن‌ها توجه کنید. برای راحتی کار شما و همچنین تضمین کار خود، لازم دانستیم که قبل از معرفی این مراکز به شما، به شرایطشان توسط کارشناسان مجموعه خود توجه کنیم. به همین دلیل و برای اثبات تضمین خدمات خود، تمامی مراکز پرستاری را از نظر رسمی و معتبر بودن ضمانت می‌کنیم.

 

وظایف پرستار کودک در منزل

 

استخدام پرستار بچه و نکاتی که باید به آن توجه کرد

 • قبل از اعتماد کامل، حتما اصل مدارک پرستار کودک استخدام شده را چک کنید. پرستاران طی قوانین و روال باید مجوز داشته باشند.
 • به شرایط پرستار بچه و نوع رفتار او با کودک‌تان توجه کنید. کودکان ذهن باز و هوش بالایی دارند و برخلاف تصور عمومی، آنها بیشتر و سریع‌تر از آنکه ما فکر می‌کنیم می‌فهمند و مسائل خیلی زود در ذهنشان می‌ماند.
 • حواستان باشد که پرستار بچه با فرزند شما برخورد خشن (چه روانی و چه فیزیکی) نداشته باشد، زیرا عواقب ناخوشاندی دارد، تا حدی که می‌تواند که کودک را دچار افسردگی و یا اعتماد به نفس پایین کند.
 • اگر کودک شما لجباز و یک‌دنده است، فراموش نکنید تا پرستار کودک در منزل را در جریان بگذارید تا با روشی صحیح با کودک رفتار کند.
 • حتما به این نکته توجه کنید که پرستار بچه شما در حال مصرف قرص اعصاب و روان، و یا هر دارویی که در رفتار اختلال ایجاد می‌کند نباشد.
 • بهتر است پرستار کودک‌تان متاهل و یا مادر باشد تا بهتر شرایط شما را درک کند، و با فرزند شما رفتار مادرانه‌ای داشته باشد.

 

 نوع رفتار والدین با پرستار بچه چگونه باید باشد؟

دقت فرمایید که ورود شما با خروج پرستار کودک در منزل هم‌زمان نباشد. حتما نیم ساعت قبل از خروج پرستار خودتان را به خانه برسانید.

اگر شرایط شما طوری است که نمی‌توانید زیاد پرستار را زیر نظر بگیرید، حتما با فرزندتان درباره رفتار و برخورد پرستار صحبت کنید و از او توضیح بخواهید. با ابن حال، باز هم تاکید می‌شود هر از گاهی در خانه رفتار پرستار کودک در منزل را مدنظر بگیرید؛ به خصوص اگر فرزند شما هنوز به زبان نیامده و خوب و بد را درست تشخیص نمی‌دهد.

پرستار فرزند در واقع وظیفه والدی را در حق کودک‌تان به جا می‌آورد. بنابراین، از پرستار کودک درخواست‌هایی خازج از وظایف او نداشته باشید. برای مثال، برخی افراد علاوه بر پرستاری، پخت‎وپز، گردگیری و چنین مواردی را جزو وظایف پرستار بچه به حساب می‌آورند. این کار اشتباه است؛ اگر به شخصی برای رسیدگی به خانه را نیاز دارید، باید از یک مستخدم کمک بگیرید.

اگر فرزند شما شرایط خاص مانند ناتوانی جسمی و یا ذهنی و به طور کلی شرایط ویژه‌ای دارد، باید برای استخدام پرستار متخصص اقدام کنید.

 

مهمترین نکات در نگهداری از کودک 

 • مهارت ارتباطی بالا در برخورد با کودکان یکی از مهم‌ترین نکات در نگهداری از کودک است که هر مراقبی باید بر آن مسلط باشد.
 • پرستار بچه باید با کودک بازی و تعامل کرده، و سرگرمی‌های مناسب و آموزنده را برای او مهیا کند.
 • نگهدار و مراقب کودک باید با اصول روانشناسی کودکان آشنایی داشته باشد.
 • نگهدار کودک باید محیطی آرامش‌بخش، امن و شاد برای کودک فراهم کند.
 • مراقب و پرستار باید کاملا نسبت به نگهداری از کودک علاقمند باشد.

4.5 امتیاز از 2048 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
پرستار کودک

نظرات

آمیتیس سلامت ایرانیان
آمیتیس سلامت ایرانیان
5.0 (از 209 نظر)
391 خدمت موفق
پرستار کودک
فرهاد موسوی

بین چندین شرکت که پرستار فرستادن و نگرانی زیادی که داشتیم با اولین نفری که شرکت آمیتیس فرستادن از همه نظرعالی و مناسب با شرایط ما بود عقد قرارداد کردیم و راضی راضی هستیم تشکر فراوان

آتاکار پاک طب
آتاکار پاک طب
5.0 (از 86 نظر)
92 خدمت موفق
پرستار کودک
لیلا فرهنگ زاده

4 نفر خانم جهت مصاحبه اومدن که شرایط خانم فداکار برامون اوک شد و بسیار رضایت داریم ازشون. شرکت بسیار توانمند با نیروهای متعدد و اهمیت به سلیقه ما خیلی جالب بود

آتاکار پاک طب
آتاکار پاک طب
5.0 (از 86 نظر)
92 خدمت موفق
پرستار کودک
سکینه سرحدی

نیروهای معرفی شده هم باسواد و هم وظیفه شناس . بعد از دوهفته گشتن بین شرکت های مختلف خیالم از بابت شرکت و نیروی معتبر بابت تضمین های که آقای رضایی دادن راحت شد🙏🙏🔥

در این شهرها می توانید سفارش پرستار کودک را ثبت کنید: