قیمت آبیاری نواری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه آبیاری نواری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به آبیاری نواری نیاز دارید؟

آبیاری نواری را به متخصصش بسپار

امروزه استفاده از آبیاری نواری در کشور ما رایج شده است. چرا‌که ایران در یکی از مناطق خشک جغرافیایی قرار گرفته و همین ویژگی باعث بحران کم آبی، مقدار بارش کم و پراکنده در کشور شده است. پایین رفتن به تدریج آب‌های زیرزمینی و هدر رفتن آب به صورت آبیاری سطحی یا سنتی ما را نا‌گزیر کرده تا از آبیاری مدرن یا تحت فشار استفاده کنیم.

اکنون اگر برای زمین‌های کشاوزی خود، باغ، باغچه و گل‌های خانگی خود می‌خواهید از سیستم آبیاری نواری بهره ببرید، پس برای راه اندازی آن روی ما حساب کنید. ما برای اجرای آبیاری نواری، آبیاری قطره ای و بارانی بهترین شرکت‌ها و مجرب‌ترین متخصصان به شما معرفی می‌کنیم.

 

 آبیاری نواری چیست

 

اجرای آبیاری نواری چگونه است؟

نوار تیپ‌ها از جنس پلی اتیلن نرم هستند و به دو صورت کلی درزدار یا پلاک دار تولید و عرضه می‌شوند. نوار پلاک دار دارای قطره چکان است. اما نوار تیپ درزدار قطره چکان ندارد و به جای آن مسیر زیک زاگ شکل در کنار آن وجود دارد.

نوع دیگر آن دارای روزنه‌ای در روی نوار است که به درزدار وسط معروف شده است. نوار تیپ جنس نرم و انعطاف پذیر دارد که به هنگام ورود آب پر می‌شود و قطره‌های آب از پیرهای تعبیه شده بر روی نوار آبیاری تیپ خارج می‌شود. دیواره نوار تیپ نازک است و فاصله بین قطره چکان‌ها در نوار آبیاری مختلف است. از تیپ‌های ضخیم تر معمولا برای آبیاری زیر سطحی گیاهان مختلف ایجاد می‌شود.


 

آبیاری نواری برای چه زمین‌ها و گیاهانی مناسب است؟

این روش آبیاری نواری قطره ای برای کشت‌های متراکم و ردیفی همانند: سبزی جات، صیفی جات گیاهان ردیفی مانند: هندوانه،گوجه، ذرت و ... استفاده می‌شود. در سیستم آبیاری نوار تیپ، آب در نزدیکی منطقه توسعه ریشه گیاه به زمین داده می‌شود تا مساحت و عمق کوچکی از سطح خاک خیس شود. از آبیاری نواری قطره ای در گلخانه نیز استفاده میشود و قابلیت نصب شدن به صورت مکانیزه با ستفاده از تراکتور هنگام کشت را هم داراست. مدت زمان استفاده از نوار آبیاری یک فصل زراعی است. نوارهای آبیاری در ضخامت جدار، قطر لوله، آبدهی قطره چکان و فواصل خروجی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و این نوار تیپ‌ها در اندازه‌های مختلف مثلا: 1000، 1200، 1500، 3000 متری عرضه می‌شوند.


 

قیمت اجرای آبیاری نواری چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت اجرای آبیاری نواری وابسته به چند عامل است که از سوی کارشناسان و متخصصان تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت راه اندازی آبیاری نواری همین حالا می‌توانید به راحتی قیمت بگیرید و هزینه‌هایی که هر یک از متخصصان پیشنهاد می‌دهند را با هم مقایسه کنید. 

 

آبیاری نواری تیپ

 

از مزایای استفاده از آبیاری نواری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب آسان و سریع و حمل و نقل راحت نوار تیپ 
  • جلوگیری از چسبیدن جلبک و رسوبات معدنی به نوار 
  • مقاومت نوار آبیاری در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید، کودهای شیمیایی، سموم دفع آفات و اسپری‌های کشاورزی
  • صرفه جویی در مصرف آب و افزایش سطح زیر کشت
  • کاهش هزینه مصرف کود
  • افزایش بازدهی محصول و جلوگیری از گسترش و رشد علف‌های هرز در سطح زمین کشاورزی
  • هزینه کمتر نسبت به آبیاری قطره ای 
  • نیاز به فضای کم جهت نگهداری نوار آبیاری
  • روش کارگذاری آسان و ساده بودن اتصالات نوار آبیاری به صورت قطعات ساده و استاندارد

 

4.5 امتیاز از 1760 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
آبیاری نواری

در این شهرها می توانید سفارش آبیاری نواری را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"