قیمت پیوند درخت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه پیوند درخت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به پیوند درخت نیاز دارید؟

پیوند درخت را به متخصصش بسپار

پیوند درخت عملیاتی است که به‌واسطه آن بخشی از یک گیاه را به بخشی از گیاه دیگر متصل می‌کنند؛ و این دو درخت پس از جوش خوردن به درختی مستقل تبدیل می‌شوند. پیوند درخت عملیات خاصی دارد؛ که در این عملیات قسمتی از یک گیاه با قسمتی از گیاه دیگر تعویض و در شرایط جدید باعث رشد گیاه جدید می‌شود. معمولاً هدف از پیوند درخت افزایش باردهی و بهبود کمی و کیفی محصولات درخت و باغ است.

 

پیوند درخت

 

 

قیمت خدمات باغبانی و پیوند درخت چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت خدمات پیوند درخت باید توسط شخص باغدار تعیین شود. چنان‌چه در مورد اجرای پیوند درخت مطمئن نیستید، می‌توانید با متخصصان فعال در "خدمت از ما" آن را در میان بگذارید. روند ثبت سفارش و دریافت قیمت کاملا رایگان است. بدین صورت که سفارش خود را همراه با شرح جزییات ثبت می‌کنید؛ و سفارش توسط چندین متخصص بررسی و قیمت‌گذاری می‌شود.


 

پیوند درخت برای چه درختانی اجرا می‌شود؟

 • پیوند درختان گردو
 • انواع پیوند درخت سیب
 • پیوند درخت انگور
 • پیوند درخت گلابی
 • پیوند درخت سیب در تابستان
 • پیوند درخت لیمو ترش
 • پیوند درخت به
 • پیوند درخت توت به شاه توت

 

پیوند درختان

 

آشنایی با انواع پیوند درخت

 • پیوند لوله‌ای: این پیوند به شکل لوله‌ای از پوست درخت جدا می‌شود و یک جوانه دارد. پیوند درخت لوله‌ای برای درختانی که کمتر از یک سانتی‌متر قطر دارند، مناسب است. در این نوع پیوند، پیوندک و پایه دارای قطر یکسان هستند. 

 • پیوند تاجی: این نوع پیوند در حداقل زمان ممکن نتیجه می‌دهد. برای تمام شاخه‌ها با قطرهای ضخیم ونازک قابل اجراست. 

 • پیوند نیمانیم: این نوع پیوند برای شاخه‌های باریک و نازک با قطر 1/5 تا 2/5 سانتی‌متر اجرا می‌شود. بهتر است پیوندک و پایه در این روش هم قطر انتخاب شوند.

 • پیوند مجاورتی: در این پیوند نیازی به وجود انسان نیست و در طبیعت به وفور یافت می‌شود. زمانی که دو درخت کنار یکدیگر هستند، پوست میانشان جوش می‌خورد. زمانی که پیوندهای دیگر برای درخت امکان‌پذیر نیست، از این روش استفاده می‌شود.

 • دیگر انواع پیوند درخت: پیوند اسکنه‌ای، پیوند ترصیعی، پیوند تراشه‌ای، پیوند وصله‌ای، پیوند چوبی، پیوند جوانه‌ای

 

کاربردهای پیوند درخت چیست؟

 1. گاهی ممکن است یک درخت را نتوان با قلمه یا پاجوش تکثیر کرد و راه جایگزین مناسب برای این تکثیر آن پیوند درخت می‌باشد.
 2. درختانی که ریشه محکمی دارند اما به دلایل مختلفی قسمتی از شاخ و برگ‌های آن‌ها از بین رفته باشد را می‌توان به‌وسیله پیوند درخت، جوان کرد.
 3. زمانی که یک درخت ریشه قوی ندارد، می‌توان با پیوند درخت ریشه آن را قوی نمود.
 4. درختانی که در معرض آسیب‌های حیوانی مانند خرگوش بوده‌اند و پوست آن‌ها کنده شده را می‌توان با پیوند درخت از خشک شدن آنها جلوگیری کرد.

 

انواع پیوند درخت

 

زمان مناسب پیوند درخت

فصلی برای پیوند مناسب است که در آن جریان شیره نباتی در درخت کم باشد. بهار فصلی مناسب برای پیوند درخت است. البته اواخر تابستان و اوایل پاییز پیش از سرد شدن هوا نیز برای این کار مناسب است. مثلا زمان پیوند درخت سیب در تابستان و زمان پیوند درخت گلابی بهار و بعد از زمستان است.


 

نکات کلی پیوند درخت

 • ریسمانی که برای پیوند استفاده می کنید باید قابلیت کشسانی مناسبی را داشته باشد و همچنین در مقابل آفتاب پوسیده نشود.
 • ریسمان نباید در طول زمان به علت رطوبت کوتاه شود، چون در این صورت از رشد مناسب جوانه ها جلوگیری می کند.
 • چسب پیوند باید در مقابل آفتاب مقاوم بوده تا آب نشود و تا جوانه های زیر آن بتوانند رشد کنند و همچنین غیر قابل نفوذ باشد.
 • چسب پیوند باید نرم باشد تا به راحتی رو محل پیوند کشیده شود.

 

انواع پیوند درختان

 

نحوه صحیح پیوند زدن درخت

در علم باغبانی به قسمتی از گیاه که وظیفه نمو را بر عهده دارد، فروزیست یا پایه گیاه می‌گویند؛ و به قسمت‌هایی که نواحی هوایی گیاه پیوندی را تشکیل می‌دهد، فرازی یا پیوندک نامیده می‌گویند. هنگام پیوند درخت در صورتی به درستی جوش می‌خوردند که هر دو گیاه تشابه داشته باشند. یعنی هر چه این دو گیاه از نظر ژنتیکی مشابه باشند، امکان موفقیت در پیوند درخت بیشتر می‌شود. ضمن اینکه زمان جوش خوردن دو درخت کمتر خواهد شد. مثلا درخت گیلاس و درخت آلبالو به‌خوبی می‌توانند پیوند بخورند، چون از نظر ژنتیکی به یکدیگر شبیه هستند.


 

چه خدماتی در زمینه "پیوند درخت" ارائه می‌شود؟

اکنون که با خواندن این نوشته اطلاعاتی در خصوص پیوند درخت کسب کردید، انتظار می‌رود که بتوانید برای بعضی حالات خاص پیوند انجام دهید. اما برای مواقعی که کار پیوند درختان آسوده نیست؛ بهتر است از تجربیات یک متخصص باغبانی بهره ببرید. مشاوره و اجرای پیوند انواع درختان و خدمات دیگر باغداری، باغبانی را به متخصصان بسپارید.

امتیاز دهید

4.20 امتیاز از 86 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
پیوند درخت

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله خدمت از ما
loading