قیمت پیوند درخت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه پیوند درخت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به پیوند درخت نیاز دارید؟

پیوند درخت را به متخصصش بسپار

پیوند درخت عملیاتی است که در آن بخشی از یک گیاه را به بخشی از یک گیاه دیگر متصل می‌کنند. این دو درخت پس از جوش خوردن، به یک درخت مستقل تبدیل می‌شوند. پیوند درخت فرآیند خاصی دارد. در این فرآیند قسمتی از یک گیاه با قسمتی از گیاه دیگر تعویض شده، و شرایط جدید باعث رشد گیاه جدید می‌شود. معمولا هدف از انواع پیوند درخت، افزایش باردهی و بهبود کمی و کیفی محصولات درخت و باغ است.

شما می‌توانید بهترین متخصصان پیوند درختان انگور، لیموترش، انجیر، سیب و ... را به سرعت در «خدمت از ما» پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت پیوند درختان و انواع پیوند درخت با ما همراه باشید.

 

پیوند درخت سیب

 

 

قیمت پیوند درخت و خدمات باغبانی چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت خدمات پیوند درخت باید توسط شخص باغدار تعیین شود. چنانچه در مورد اجرای پیوند درخت مطمئن نیستید، می‌توانید درخواست‌تان با متخصصان و تیم‌های پیوندزن فعال در پلتفرم «خدمت از ما» در میان بگذارید. روند ثبت سفارش و دریافت قیمت پیوند درختان کاملا رایگان است. بدین صورت که سفارش خود را همراه با شرح جزییات ثبت می‌کنید؛ و سفارش توسط چندین متخصص بررسی و قیمت‌گذاری می‌شود.

در کنار پیوند درختان پسته، گلابی، توت و ...، می‌توانید خدمات دیگری مانند هرس درخت و طراحی فضای سبز را نیز درخواست دهید.

 

پیوند درخت برای چه درختانی اجرا می‌شود؟

پیوند درخت در فصل زمستان و تابستان برای انواع مختلفی از درختان ثمری ارائه می‌شود، اما در ایران، انواع پیوند درخت برای درختان زیر از سایرین محبوب‌تر است:

 • پیوند درخت لیموترش و سایر مرکبات
 • پیوند درخت پسته، گردو، بادام و بلوط
 • انواع پیوند درخت به و سیب در تابستان
 • پیوند درختان انگور، انجیر، گلابی، انار، توت به شاهتوت و ...

 

قیمت پیوند درختان

 

آشنایی با انواع پیوند درخت

اصولا انواع پیوند درخت از روش‌های تکثیر گیاهان محسوب می‌شود. برای اینکار روش‌های بسیار گوناگونی وجود دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا می‌شویم:  

 

پیوند لوله‌ای

برای پیوند درخت به این روش، پیوند (که یک جوانه دارد) به شکل لوله‌ای از پوست درخت جدا می‌شود. پیوند لوله‌ای برای درختانی که قطر آنها کمتر از یک سانتی‌متر است، کاربرد خوبی دارد. در این روش پیوند درخت، قطر پیوندک و پایه یکسان است.

 

پیوند تاجی

در انواع پیوند درخت، روش تاجی در کمترین زمان ممکن به باغداران نتیجه می‌دهد. پیوند تاجی برای انواع شاخه‌ها با قطر زیاد و یا کم نیز قابل اجراست. 

 

پیوند نیمانیم

پیوند درختان به روش نیمانیم برای شاخه‌های ظریف‌تر با قطر 1.5 تا 2.5 سانتی‌متر اجرا می‌شود. متخصصان و تیم‌های پیوندزن برای پیوند درخت پیوندک و پایه‌ای با قطر برابر انتخاب می‌کنند.

 

پیوند مجاورتی

پیوند مجاورتی در انواع پیوند درخت بسیار جال توجه است؛ از این نظر که در این پیوند نیازی به وجود انسان نیست، و در طبیعت خودبه‌خود اتفاق می‌افتد. زمانی که دو درخت کنار یکدیگر هستند، پوست میانشان جوش می‌خورد. زمانی که پیوندهای دیگر برای درخت امکان‌پذیر نیست، از این روش استفاده می‌شود.

 

پیوند اسکنه‌ای

پیوند درختان به روش اسکنه در فصل زمستان یا اوایل بهار انجام می‌شود. کاربرد اصلی پیوند درخت سیب، پسته و ... با این روش، جوان کردن درختان مسن و تغییر رقم است. قطر پایه برای پیوند اسکنه‌ای بین 3 تا 10 سانتی‌متر است.

 

پیوند وصله‌ای

پیوند درخت گردو و باقی درختانی که پوست ضخیمی دارند، به این روش انجام می‌شود. پیوند وصله‌ای یکی از انواع پیوند درخت با کاربرد بالاست.

 

پیوند شکمی

پیوند درخت شکمی، که به آن پیوند تی (T) هم می‌گویند، در فصل تابستان و بهار انجام می‌شود. پیوند درخت سیب، پیوند درخت گلابی، هلو، شلیل و بادام به این روش بسیار معمول است.

 

انواع پیوند درخت

 

کاربردها و فواید پیوند درخت چیست؟

 • گاهی ممکن است یک درخت را نتوان با قلمه یا پاجوش تکثیر کرد. در این شرایط، راه جایگزین مناسب برای این تکثیر آن پیوند درخت است.
 • درختانی که ریشه محکمی دارند، اما به دلایل مختلفی قسمتی از شاخ و برگ‌های آن‌ها از بین رفته باشد را می‌توان به‌وسیله انواع پیوند درخت جوان کرد.
 • درختانی که در معرض آسیب‌های حیوانی مانند خرگوش بوده‌اند و پوست آن‌ها کنده شده را می‌توان با پیوند درخت از خطر خشک شدن بازداشت.
 • زمانی که یک درخت ریشه‌ای قوی ندارد، می‌توان با پیوند درخت ریشه آن را قوی نمود.

 

زمان مناسب پیوند درختان میوه

فصلی برای پیوند مناسب است، که در آن جریان شیره نباتی در درخت کم باشد. بهار فصلی مناسب برای انواع پیوند درخت است. البته اواخر تابستان و اوایل پاییز پیش از سرد شدن هوا نیز برای پیوند درختان است. مثلا زمان پیوند درخت سیب در تابستان، و زمان پیوند درخت گلابی بهار و بعد از زمستان است. زمان پیوند درختان می‌تواند بسته به نوع درخت متغیر باشد.

 

نکات کلی انواع پیوند درخت

 • ریسمانی که برای پیوند درختان استفاده می‌کنید، باید قابلیت کشسانی مناسبی را داشته باشد و همچنین در مقابل آفتاب پوسیده نشود.
 • ریسمان پیوند درخت نباید در طول زمان به علت رطوبت کوتاه شود، چون در این صورت از رشد مناسب جوانه‌ها جلوگیری خواهد کرد.
 • چسب مورد استفاده در انواع پیوند درخت نیز باید در مقابل آفتاب مقاوم باشد تا آب نشود، تا جوانه‌های زیر آن بتوانند رشد کنند و همچنین غیرقابل نفوذ باشد.
 • چسب پیوند باید نرم باشد تا به راحتی روی محل پیوند کشیده شود.

 

پیوندزن درخت پسته

 

نحوه صحیح پیوند زدن درخت

در علم باغبانی، به قسمتی از گیاه که وظیفه نمو را بر عهده دارد، فروزیست یا پایه گیاه می‌گویند؛ و به قسمت‌هایی که نواحی هوایی گیاه پیوندی را تشکیل می‌دهد، فرازی یا پیوندک گفته می‌شود.

هنگام پیوند درخت، در صورتی گیاهان به درستی جوش می‌خوردند که هر دو گیاه تشابه داشته باشند. یعنی هرچه این دو گیاه از نظر ژنتیکی مشابه باشند، امکان موفقیت در انواع پیوند درخت بیشتر می‌شود. ضمن اینکه زمان جوش خوردن دو درخت کمتر خواهد شد. مثلا پیوند درختان گیلاس و درخت آلبالو به‌خوبی درصد موفقیت بالایی دارند، چون از نظر ژنتیکی به یکدیگر شبیه هستند.

 

خدمات پیوند درخت در «خدمت از ما»

اکنون که با خواندن این نوشته اطلاعاتی در خصوص پیوند درخت کسب کردید، انتظار می‌رود که بتوانید برای بعضی حالات خاص پیوند انجام دهید. اما برای مواقعی که کار پیوند درختان آسوده نیست؛ بهتر است از تجربیات یک متخصص باغبانی و تیم‌های پیوندزن بهره ببرید. مشاوره و اجرای پیوند انواع درختان و خدمات دیگر باغداری و باغبانی را به متخصصان بسپارید.

وارد اپلیکیشن «خدمت از ما» شوید و درخواست‌تان برای پیوند درختان میوه را ثبت کنید. پس از بررسی سوابق متخصصان و نظر مشتریان درباره پروژه قبلی آنها می‌توانید بهترین پیوندزن نهال و درخت را برای پیوند درختان خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1760 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
پیوند درخت

در این شهرها می توانید سفارش پیوند درخت را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"