قیمت هرس درخت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه هرس درخت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به هرس درخت نیاز دارید؟

هرس درخت را به متخصصش بسپار

هرس درخت عبارت است از قطع کامل یا جزیی شاخه، ریشه، پوست، برگ و یا گل و میوه به منظور تحت تاثیر قرار دادن و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه. هرس درختان یکی از نگرانی‌های مهم باغداران است و انجام صحیح آن می‌تواند ضامن موفقیت باغدار گردد.

هرس درختان یکی از موارد مهم در نگه داری درخت است که اگر صحیح و به موقع انجام شود عمر درخت و هم چنین میوه‌های آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هرس درختان یکی از خدماتی است که توسط "خدمت از ما" ارائه می‌گردد. هرس درختان کاری است که نیاز به تجربه دارد زیرا اگر اشتباهی در هرس درختان صورت گیرد باعث آسیب رسیدن به درختان می‌گردد.

 

هرس درخت

 

 

هزینه هرس درخت چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه هرس کردن درخت به عوامل متعددی بستگی دارد. اولین موضوع موثر در هزینه هرس درختان بستگی به خدمت مورد نیاز شما دارد، همچنین به فضای موردنظر شما، متراژ باغ و یا باغچه‌ی شما نیز از دیگر عوامل موثر در برآورد هزینه هرس درخت می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی "خدمت از ما" این است که متخصصان با ارزیابی خدمات و فضای موردنظر قیمت‌های شفاف و متناسب را به شما ارائه خواهند کرد. در ضمن به یاد داشته باشید که مواد اولیه مورد نیاز هرس کردن جداگانه محاسبه خواهد شد. از جمله: قیمت گل و گیاه، قیمت خاک باغچه، قیمت کود و سایر موارد مصرفی که در قالب فاکتور جداگانه به شما ارائه می‌شود.

 


چرا به هرس درخت نیاز داریم؟

واژه‌های Pruning (هرس) و Training (تربيت) در واقع اهداف یکسانی را دنبال می‌كنند، اما امروزه باغبانی نوين سعی در سوق دادن درختان ميوه به سمت fruiting habit (عادت ميوه دهی) با استفاده از تربيت صحيح آنان دارد. شايان ذكر است كه Training فرم و شکلی است كه هرس در آن اجرا می‌گردد؛ و هيچگاه تربيت و هرس جدا از هم نبوده‌اند. در واقع می‌توان گفت كه هر تربیتی به هرس محتاج است اما هر هرسی لزوما تربيت نيست.

در تفكر باغداری قدیمی و سنتی، باغدار خوب کسی است كه صاحب درختان تنومند و بزرگ باشد اما امروزه استفاده از مكانيزاسيون در باغبانی باعث گرديده درختان كوتاه اما پر بار جای خود را در دل باغداران باز نمايند.
امروزه ديگر، گردو كاران ضرب المثل معروف ديگران كاشتند ما بخوريم ما می‌كاريم تا ... را فراموش كرده و به جای آن گردوهایی می‌كارند كه یک چهارم گردوهای ایرانی ارتفاع داشته و 5 ساله به بازدهی می‌رسند.

 


خدمات هرس درختان شامل چه مواردی می‌شود؟

  1.  حذف شاخه‌های ناخواسته و نابه جا و آلوده
  2.  توزيع و پراكنش مناسب شاخه‌ها در كليه جهات به گونه‌ای كه همه شاخه‌ها به طور يكنواخت از نور خورشيد و هوای تازه بهره مند گردند.
  3.  ايجاد تعادل بين Aerial Part (اندام هوایی) و Ground Part (اندام زمينی)
  4.  حذف Water sprouts (نركها) و پاجوش‌ها و Suckers (ريشه جوش‌ها) و Epicromic shoots (تنه جوش‌ها) و ساير شاخه‌های ناخواسته
  5. تنک كردن گل‌ها و ميوه‌ها و متعادل كردن بار درخت به گونه ای كه درخت دچار Alternate bearing (سال آوری) نگردد.
  6.  فرم دادن درخت
  7.  شكل سازی زينتی

 

هرس درختان

 

چه زمانی نیاز به هرس درخت داریم؟

با توجه به زمان هرس درخت دو نوع هرس عمده وجود دارد.

  1.  winter pruning (هرس درخت زمستانه)
  2. Green pruning our summer pruning (هرس سبز يا تابستانه)

چنانچه هرس درخت منجر به قطع تعداد زيادی از شاخه‌ها و خصوصاً جوان كردن درختان پير گردد به آن Hard pruning (هرس سنگين) و در صورتی كه فقط به سرزنی و حذف چند شاخه محدود منتهی گردد به آن Light pruning (هرس سبك) گفته می‌شود.

 


هرس درخت و شاخه‌های بارده

ميوه يا بار درخت بر حسب Fruiting habit (عادت ميوه دهی) در گونه‌های مختلف درختان متفاوت و در شاخه‌های کوچکی بنام اسپور تشكيل می‌شود.
هرس درخت در گام اول با كم كردن حجم شاخه‌ها به نظر باعث ضرر میگردد اما در آينده نزديك تبديل به سود می‌شود.
در درختان سردسيری مانند سيب و گلابی و حتی درختان گرمسيری مانند مركبات انجام هرس شديد روی درختان مسن و كم بار، ابتدا به علت توليد شاخه‌های نرک باعث كاهش باردهی شده ولی در سال‌های بعد اين شاخه‌های جوان باعث افزايش باردهی می‌گردند. البته بايد دانست كه برای جوان سازی، هرس شديد بايد با برنامه ريزی دقيق تغذيه ای و آبياری توأم باشد.
در درختانی مانند سيب كه ميوه‌های خود را روی سيخك‌ها توليد می‌كنند بعد از چند سال بايد اقدام به هرس اين سيخك‌های مسن نمود تا اسپورهای جوان و پربار جانشين آنان گردند.

 

هرس درختان سیب

هرس درختان سیب از جمله خدماتی است که "خدمت از ما" ارائه می‌دهد. یک اصل کلی در هرس درخت سیب است که باید رعایت گردد، طبق این اصل شاخه‌ای که چند سال عمر کرده باشد و باردار شده باشد، آن شاخه پیر است و باید هرس گردد تا شاخه جوان به جای آن رشد کند و جایگزین آن شود.

4.5 امتیاز از 1762 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
هرس درخت

نظرات

میثم کیان
میثم کیان
5.0 (از 17 نظر)
18 خدمت موفق
هرس درخت
آتوسا تقی زاده

ایشان خیلی وقت شناس و کار بلد بودند و کارشون رو با مهارت تمام و کامل و خیلی سریع با ابزار کامل و مناسب به خوبی و با کیفیت انجام دادن و بنده از ایشان بسیار متشکر و راضی هستم

رضا عزیزی گنجگاه
رضا عزیزی گنجگاه
5.0 (از 44 نظر)
72 خدمت موفق
هرس درخت
امید فقیهی

بسیار انسان شریف و کاربلد بودن و بسیار تمیز و با حوصله کار رو انجام دادن سپاسگزارم از ایشون موفق باشید

امیر قوام دوست
امیر قوام دوست
5.0 (از 114 نظر)
120 خدمت موفق
هرس درخت
محیا احسانی

باسلام ایشون هم رستوران بنده رو سمپاشی نمودند برای حشرات و هم برای هرس درختای حیاط منزلمون تشریف آوردند و تجهیزات کامل و به روزی داشتند و خیلی عالی کار و انجام دادند ممنون و تشکر از آقای قوام دوست

در این شهرها می توانید سفارش هرس درخت را ثبت کنید:

مجله "خدمت از ما"

محلی برای حل چالش های روزمره
مشاهده مجله
مجله "خدمت از ما"