تعمیر ماشین لباسشویی آاگ

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در بازار آنلاین «خدمت از ما» در تهران، کرج، مشهد، تبریز و سایر شهرهای بزرگ ایران قابل دریافت است. تعمیرات لباسشویی آاگ در این بستر به‌وسیله تعمیرکاران ماهر نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ و تعمیرگاه‌های مجاز انجام می‌شود. خدمات تعمیر لباسشویی آاگ در اسرع وقت با مناسب‌ترین هزینه و قطعات باکیفیت انجام می‌شود تا بروز مشکلات بعدی را به حداقل برسد.

برای آشنایی با عیب‌یابی این دستگاه در نمایندگی ماشین لباسشویی AEG با ما همراه باشید. این مطلب می‌تواند ایده خوبی از روند تعمیر ماشین لباسشویی AEG قدیمی و جدید به شما بدهد. با این وجود، پیشنهاد می‌کنیم حتما کار تعمیر لباسشویی آاگ را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

 

تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ همانند خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و دیگر لوازم برقی مثل تعمیر یخچال ارج و برندهای مختلف باید تحت نظارت افراد متخصص و آشنا با کدخطاها، سرویس و تعوض قطعات در حین تعمیر این برند لباسشویی صورت گیرد. 


 

تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ در محل در 40+ شهر ایران

تعمیر لوازم خانگی (خصوصا وسیله‌های سنگین و حجیم) در محل آنقد جاافتاده که دیگر احتیاجی نیست اعلام کنید به این خدمات در منزل احتیاج دارید. این موضوع علاوه بر جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه حین جابه‌جایی و هزینه‌های اینکار، امکان نظارت روی کار را فراهم می‌کند و سرعت کار را هم بالا می‌برد.

هنگام ثبت درخواست تعمیر ماشین لباسشویی aeg قدیمی و جدید در «خدمت از ما»، ما نوع مشکل و مدل دستگاه را می‌پرسیم تا تکنسین دقیقا بداند باید با چه قطعات و تجهیزاتی به محل مراجعه کند.

این خدمات در بیش از 40 شهر ایران در دسترس شماست، که لیست‌شان مدام در حال به روز رسانی‌ست. تهران، مشهد، تبریز، زاهدان، قم، شیراز، اهواز، کیش، بندر عباس و ... برخی از این شهرها هستند.

در هرشهر صدها و حتی هزارها تعمیرکار در حال ارائه سرویس هستند؛ بخشی از این اعداد را نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ و بخشی دیگر را تعمیرکارهای سیار و تعمیرگاه‌های مجاز تشکیل می‌دهد. شما اینجا به هرسه دسترسی دارید و می‌توانید از خدمات‌شان استفاده کنید.


 

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی aeg قدیمی/جدید چقدر است؟

هزینه تعمیرات و دستمزد تکنسین بیش از هرچیز به مدل دستگاه و نوع ایراد (و در نتیجه نوع، تعداد و کیفیت قطعاتی که باید تعمیر یا تعویض شوند) بستگی دارد. اگر هم پس از عیب‌یابی از تعمیر منصرف شوید، بایستی مبلغی را تحت عنوان "کارشناسی" بپردازید. برخی هم ممکن است مبلغی را تحت عنوان ایاب و ذهاب به فاکتور اضافه کنند.

بدون بررسی دستگاه نمی‌توان مبلغ دقیقِ تعمیر را اعلام کرد، اما در «خدمت از ما» می‌توانید حدود هزینه را برآورد کنید. برای اینکار می‌توانید از طریق اپلیکیشن ما اقدام کنید؛ یا روی دکمه «ثبت سفارش» بزنید و مشخص کنید که ...

 1. دستگاه چه مشکلی دارد.
 2. برند آن چیست.
 3. و مایل‌اید تعمیرکار در چه تاریخ و ساعتی در محل حاضر شود.

همچنین، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و یا متن ضمیمه درخواست‌تان کنید تا حدود هزینه تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ دقیق‌تر شما اعلام شود.

 

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ

 

عیب‌یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر ماشین لباسشویی AEG قدیمی و جدید دلایل کم‌وبیش مشترکی از خرابی و نیاز به تعمیر تسمه ماشین لباسشویی گرفته تا دلایل فنی تر مثل تنظیمات و رفع ایراد برد دارد.طبق گزارش نمایندگی‌های تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ در بسیاری از شهرها، برخی مشکلات برای افراد بیشتری ایجاد می‌شوند.

مشکلاتی مانند خوب شسته نشدن لباس‌ها، نچرخیدن دیگ دستگاه، لرزش و صدای بیش از حد، عدم اجرای صحیح پروسه شستشو به دلیل رعایت نکردنطریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و غیره.در ادامه پرتکرارترین مشکلاتی که افراد را به تعمیر ماشین لباسشویی آاگ نیازمند می‌کند را کوتاه بررسی کرده‌ایم:

 

تعمیرات لباسشویی آاگ به‌دلیل مشکلات درب

اگر درب دستگاه شما باز نشود، باید در اولین فرصت برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ اقدام کنید. البته اگر درب آن بسته نشود هم باید همین‌کار را کرد:

 1. اگر درب دستگاه شما بسته نشود، در نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ ابتدا قفل درب و میکروسوئیچ دستگاه را بررسی می‌کنند. اگر هرکدام از این قطعات مشکل داشته باشند، برای تعمیر لباسشویی آاگ باید آنها را تعویض کرد. البته اگر یک شئ خارجی مانع بسته شدن درب شده و یا Anti-Flood روشن باشد، تعمیر ماشین لباسشویی AEG ساده‌تر است.
 2. اما اگر درب دستگاه باز نشود، برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ باید ابتدا به‌ترتیب قطع بودن جریان ورودی برق و جریان برق خانه و فیوز را بررسی کرد. اگر دستگاه قدرت الکتریکی کافی را دریافت می‌کند، ممکن است چرخه شستشو به پایان نرسیده باشد و یا آب موجود در وان کاملا تخلیه نشده باشد. در این صورت نمی‌توانید درب دستگاه را باز کنید.

اگر همچنان درب دستگاه شما باز یا بسته نمی‌شود، برای تعمیر ماشین لباسشویی AEG قدیمی و یا جدید خود از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی aeg

 

رفع مشکلات چرخه شستشو در نمایندگی ماشین لباسشویی AEG

چرخه شستشوی دستگاه شما دو مشکل عمده می‌تواند بهم بزند: شروع نشدن چرخه شستشو و یا طولانی شدن آن.

 1. قبل از تعمیرات لباسشویی آاگ به‌خاطر نچرخیدن دستگاه باید از روشن بودن فاز Spin و بارگیری صحیح البسه مطمئن شد. اگر مشکلی نبود، احتمالا برد دستگاه دستور چرخش را صادر نمی‌کند. در این حالت پیش از تعمیرات AEG می‌توانید چندکار را برای رفع مشکل امتحان کنید. لباسشویی را از برق بیرون بکشید، و بعد از چند دقیقه آن را به برق بزنید. ممکن است ریست ماشین لباسشویی AEG هم این مشکل را حل کند.
 2. اما اگر به‌خاطر طولانی شدن به تعمیر لباسشویی آ ا گ نیاز دارید، تعمیرکاران نمایندگی ماشین لباسشویی AEG باید موارد فنی‌تری را بررسی کنند؛ مانند ضعیف بودن فشار آب ورودی. اگر آب ورودی ضعیف باشد، دستگاه چرخه شستشو را طولانی‌تر می‌کند تا لباس‌ها کاملا تمیز شوند. اما اگر فشار آب مشکلی نداشت، برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ باید خرابی تایمر را چک کرد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ به‌دلیل صدای زیاد

صدای زیاد دلیل تماس افراد زیادی با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ در تهران، کرج و سایر شهرهاست. این مشکل نگران‌کننده چند دلیل عمده می‌تواند داشته باشد:

 • تراز نبودن ماشین لباسشویی AEG
 • حذف بسته‌بندی یا پیچ و مهره‌های حمل‎و‎نقل دستگاه
 • بارگیری اشتباه ماشین لباسشویی آ ا گ (البسه بیش از حد یا بسیار کم)

موارد بالا با کمی دقت رفع شده و اصلا نیازی به تعمیر لباسشویی آاگ نیست. اگر این موارد را رعایت کرده‌اید اما هنوز دستگاه صدای زیادی تولید می‌کند، احتمالا مشکل از موتور دستگاه است. ناگفته پیداست که رفع چنین مشکلی به دانش افراد فعال در تعمیر‌گاه‌های مجاز و نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ نیاز دارد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی AEG قدیمی

 

تعمیر لباسشویی آاگ ‌به‌دلیل شستشوی نامطلوب

خوب شسته نشدن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی AEG مدل Lavamat یا مدل‌های دیگر این برند لزوما به معنی نیاز به تعمیرات نیست. ممکن است به اندازه کافی از مواد شوینده استفاده نکرده باشید (یا خیلی زیاد استفاده کرده باشید)، دمای نامناسبی برای شستشو انتخاب کرده باشید، یا بیش از حد در دستگاه لباس قرار داده باشید.

بنابراین حتما دفترچه راهنمای فارسی آاگ را بررسی کنید تا از مقدار صحیح ماده شوینده و بار البسه اطلاع داشته باشید. البته می‌توانید ماده شوینده‌تان را هم عوض کنید. اگر همچنان لباس‌ها خوب شسته نمی‌شدند، از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی لاوامات و یا مدل‌های دیگر کمک بگیرید.

نکته: هرگز بیشتر از نصف جاپودری لباسشویی یا محفظه ماده شوینده را پر نکنید.

 

تعمیرات ماشین لباسشویی AEG به‌دلیل نشت آب

نشت آّب  یا همان آبریزی ماشین لباسشویی یکی از ایرادات آزاردهنده این دستگاه است. برای تعمیر ماشین لباسشویی آاگ درصورت نشت آب پیش از هرکاری محکم بودن کوپلینگ شیلنگ آب بررسی می‌شود. این مسئله شایع‌ترین علت نشتی آب در ماشین لباسشویی AEG است.

اگر کوپلینگ محکم بود، متخصص تعمیرات لباسشویی آاگ محکم بودن فیلتر پمپ تخلیه را بررسی خواهد کرد. چون اگر فیلتر پمپ محکم نباشد، آب نشت خواهد کرد. وجود پارگی و آسیب‌های دیگر در شیلنگ تخلیه در ماشین لباسشویی AEG مدل Lavamat و مدل‌های دیگر هم باعث نشت آب می‌شود.

 

نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ

 

ارورهای ماشین لباسشویی آ ا گ

اگر مشکلی برای ماشین لباسشویی به وجود بیاید، آن را با نمایش کد خطا (هنگام چرخه شست‌وشو، پیش یا پس از آن) اعلام می‌کند. خوشبختانه بسیاری از این ارورها را خودتان می‌توانید برطرف کنید.

یک راه ساده، ریست ماشین لباسشویی‌ست. اگر ارور با اینکار برطرف نشد، راه‌حل‌های زیر را بررسی کنید. اگر مشکل همچنان باقی بود، از یک تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ کمک بگیرید.

 

ارور Eb0 یا Ebo

این ارورها یعنی منبع تغذیه لباسشویی ولتاژ پایینی دارد. برای حل مشکل اینکارها را امتحان کنید:

 1. دوشاخه را به یک پریز (ارت‌دار یا محافظ‌دار) دیگر بزنید و ببینید دستگاه کار می‌کند یا خیر.
 2. دستگاه را ریست کنید. آن را خاموش کنید و از برق بکشید. پس از 30 ثانیه دوباره آن را به برق وصل و لباسشویی را روشن کنید.

 

ارور EF0، EFO، یا EF3

اگر یکی از این ارورها را دیدید یا صفحه نمایش 15 بار بوق یا چشمک زد، دلیل آن یکی از موارد زیر است:

 • گرفتگی فیلتر تخلیه
 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • بارگیری بیش از حد
 • نشتی شیلنگ ورودی
 • تراز نبودن لباس‌ها
 • تمام شدن نمک سختی‌گیر آب

 

ارور EH0 یا EHO

این کدهای خطا یعنی منبع تغذیه مشکل دارد. اگر برق قطع نیست، سالم بودن پریز را بررسی کنید. اگر پریز سالم است و برق دارد، دستگاه را ریست کنید، یک چرخه شست‌وشو را انتخاب کنید و Start را فشار دهید. اگر مشکل حل نشد، آن را به یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ بسپارید.

 

ارور E10، C1 یا F1

وقتی این خطاها را روی نمایشگر می‌بینید، یعنی لباسشویی آب کافی دریافت نمی‌کند.

 1. منبع آب را کاملا باز کنید و سپس آن را ببندید.
 2. برای ایمنی کامل، یک حوله زیر شلنگ ورودی قرار دهید و دوشاخه را از پریز جدا کنید.
 3. شیلنگ ورودی را از منبع آب جدا و فیلتر را تمیز کنید.
 4. پس از تمیز کردن فیلتر، شیلنگ را دوباره وصل کنید و دوشاخه را به پریز بزنید.
 5. منبع آب را دوباره باز کنید و مطمئن شوید که شیلنگ پیچ‌خوردگی ندارد.

 

ارور E20، E21، E22، E23، E24، E25، E32، C2، یا F2

این یعنی لباسشویی آب را تخلیه نمی‌کند، که معمولا به دلیل گرفتگی فیلتر تخلیه است. مراحل زیر را دنبال کنید و ببینید مشکل برطرف می‌شود یا خیر:

 1. دریچه جلوی لباسشویی (پایین سمت راست) را باز کنید.
 2. فیلتر را بردارید، آن را تمیز کنید و دوباره در جای خود قرار دهید.
 3. مطمئن شوید که شیلنگ تخلیه پیچ‌خوردگی ندارد؛ و آن را بیشتر از یک‌متر بالاتر از لباسشویی قرار ندهید.

 

ارور E30 یا C3

ماشین لباسشویی‌های AEG خطای E30، C3 را به دلیل نشت آب نمایش می‌دهند (یا سه‌بار بوق می‌زنند). پیش از تماس با نمایندگی تعمیرات لباسشویی آاگ، مراحل زیر را امتحان کنید:

 1. ببینید آیا شیلنگ ورودی از هردو طرف به درستی وصل شده است یا خیر.
 2. بررسی کنید که آیا لباس‌ها در درب گیر کرده‌اند یا خیر.
 3. ماشین لباسشویی را از منبع آب و برق جدا کنید، و یک حوله پشت آن قرار دهید.
 4. دستگاه را کمی به سمت عقب متمایل کنید و 40 ثانیه در این حالت نگه دارید.
 5. ماشین لباسشویی را روی زمین بگذارید و دوباره وصل کنید.

 

ارور E40، E41، E42، E43، E44 یا E45

اگر یکی از این کدهای خطا را می‌بینید یا دستگاه چهاربار بوق (یا چشمک) می‌زند، یعنی قفل درب مشکل دارد:

 1. بررسی کنید که آیا بین درب لباسی گیر کرده است یا خیر.
 2. درب را ببندید تا صدای کلیک‌اش را بشنوید و چرخه شست‌وشو را دوباره شروع کنید.
 3. اگر در دیگ بیش از حد لباس وجود دارد، تعدادی از آنها را بیرون بیاورید.

در بدترین حالت قفل درب خراب شده است، و یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ باید بررسی‌اش کند.

 

ارور E90

این کد یعنی مشکلی در برد مدار وجود دارد که تمام سیم‌کشی‌ها به آن متصل است. ماشین لباسشویی را خاموش کنید و دوشاخه‌اش را از برق بکشید. بعد از چنددقیقه دستگاه را دوباره روشن کنید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ

 

محبوب‌ترین مدل‌های لباسشویی آاگ برای تعمیرات

این‌ها محبوب‌ترین لباسشویی‌های آاگ برای عیب‌یابی و تعمیر هستند، چرا که در بازار بسیار رایج‌اند و افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند

 

لباسشویی آاگ درب از جلو

این مدل‌ها یک در جلوی دستگاه برای بارگیری و تخلیه لباس دارند، و محبوب‌ترین مدل لباسشویی‌های آاگ محسوب می‌شوند. برای شست‌وشو، واشرهای درب جلو لباس‌ها را در یک درام افقی می‌چرخانند که باعث ایجاد اصطکاک بین البسه می‌شود. این نوع واشر همچنین معمولا آب کمتری در هرچرخه شست‌وشو در مقایسه با لباسشویی‌های درب از بالا مصرف می‌کند.

 

لباسشویی آاگ درب از بالا با همزن

در این مدل‌ها، درب بارگیری البسه و خارج کردن آنها بالای دستگاه قرار دارد. این نوع واشرها از یک همزن (agitator) برای جابجایی لباس‌ها در دیگ استفاده می‌کند. همزن یک دوک بلند و معمولا پره‌دار در مرکز سبد شست‌وشوست که می‌چرخد تا آلودگی‌ها را ببرد. در این مدل‌ها (برخلاف مدل قبل) امکان شست‌وشوی عمیق در آب وجود دارد.

 

لباسشویی آاگ درب از بالا با پروانه

درب این دستگاه‌ها هم بالای آنها قرار دارد، اما فرآیند شست‌وشو به جای همزن یا یک پروانه تسهیل می‌شود. پروانه یک مخروط یا دیسک با ارتفاع کم است که می‌چرخد ​​تا لباس‌ها تمیز شوند.

این مدل‌ها معمولا ظرفیت بیشتری دارند، چون پروانه فضای کمتری را در سبد لباسشویی نسبت به همزن اشغال می‌کند. این مدل برای افرادی که زیاد اقلام بزرگ یا حجیم می‌شویند، ایده‌آل است.

نکاتی برای نیاز کمتر به تعمیر ماشین لباسشویی آاگ

نکات ساده‌ای وجود دارند که با توجه به آنها نیازتان به تعمیرات لباسشویی آاگ کاهش قابل‌توجهی خواهد داشت؛ برای مثال:

 • یک راه عالی برای جلوگیری از نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی آاگ، مطالعه دفترچه راهنمای فارسی این دستگاه و آشنایی با نحوه استفاده صحیح از آن است.
 • یک برنامه زمانی منظم داشته باشید و طبق آن اتصالات دیگ ماشین لباسشویی AEG مدل Lavamat یا مدل‌های دیگر را روغن‌کاری کنید.
 • همیشه از مواد شوینده باکیفیت استفاده کنید تا باعث ایجاد رسوب نشوند.
 • لباسشویی را روی یک سطح محکم صاف، و با 5 سانتی‌متر فاصله از دیوار نصب کنید.
 • به‌صورت دوره‌ای ماشین لباسشویی AEG را با یک ماده حلال کلسیم را بشویید (بدون لباس).
 • پس از پایان کارتان با دستگاه، برای مدتی درب آن را باز بگذارید تا رطوبت داخل دستگاه از بین نرود.

در صورتی که با وجود رعایت تمامی این نکات به تعمیر ماشین لباسشویی آاگ نیاز پیدا کردید، روی «خدمت از ما» حساب کنید.

4.5 امتیاز از 1136 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین