روش‌های تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

ثبت درخواست " نصب شیشه دوجداره "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش‌های تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره یک راهنمای مناسب در نظارت بر وضعیت و کیفیت انواع شیشه دوجداره است. این امر به این دلیل است که نوع گاز پر شده در فضا‌های خالی شیشه از عوامل مهم در افزایش کارایی شیشه‌های دو جداره می‌باشد. استفاده از گاز آرگون برای انجام این کار در انواع شیشه‌های دو جداره از مواردی است که تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره را اهمیت می‌بخشد. آشنایی با دستگاه تزریق گاز آرگون شیشه دوجداره و همین طور تاثیر آن در بالا رفتن کیفیت و کارایی شیشه از نکات مهم در هنگام بررسی و تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه‌ی دو جداره است. در این مطلب روش‌های تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دو جداره را معرفی می‌کنیم.

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره از جمله اقداماتی است که در کنار مواردی مثل علت عبور صدا از پنجره دوجداره، نحوه چسب زدن شیشه دوجداره، علت بخار گرفتن شیشه دوجداره، عملکرد شیشه های دوجداره و علت فاصله بین شیشه های دوجداره در جهت تشخیص کارایی و کیفیت انواع شیشه دو جداره صورت می‌گیرد.

 

روش‌های تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دو جداره

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

در بیان نکات ضروری و اصلی در هنگام تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دو جداره می‌توان به راهکار‌های زیر بصورت کلی و برای تمامی شیشه‌های دو جداره اشاره داشت.

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره

 

اختلاف دما بین دو جدار داخلی و خارجی شیشه دوجداره

در هر دو طرف شیشه دو جداره اختلاف دما کاملا احساس می‌شود، تزریق گاز آرگون در شیشه های دوجداره باعث شده که این شیشه‌ها به صورت عایق حرارتی عمل کنند. این موضوع را در نظر داشته باشید اگر تزریق گاز آرگون به مقدار کافی در بین شیشه‌ها انجام شده باشد، باید جداره بیرونی که در معرض هوای سرد قرار دارد نسبت به جداره داخلی که تحت تاثیر هوای محیط قرار دارد سرد تر باشد. تشخیص این دما با استفاده از حس لامسه دست امکان پذیر است.

 

اختلاف دما بین دو جدار داخلی و خارجی شیشه دوجداره

 

استفاده از اسپیسر‌های یکپارچه آلومینیومی در شیشه‌های دو جداره

توجه به این نکته در هنگام تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دو جداره ضرورت دارد که برای بالا بردن درصد عایقی شیشه دوجداره و نگهداری بهتر گاز آرگون، باید از اسپیسرهای یکپارچه استفاده کرد. وجود سوپاپ گاز آرگون بر روی اسپیسر‌های آلومینیوم شیشه‌های دو جداره یک نشانه برای اطمینان از وجود گاز آرگون درون شیشه و یک روش موثر در تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه‌های دوجداره است. بیشترین استفاده این نوع از سوپاپ‌ها در شیشه‌های دوجداره upvc است.

 

استفاده از اسپیسر‌های یکپارچه آلومینیومی در شیشه‌های دو جداره

 

بخار گرفتن شیشه دوجداره و تشخیص وجود گاز آرگون در آن

یک راه اساسی اما پر زحمت برای در تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه‌های دوجداره فرو بردن آنها در آب به مدت چند ساعت و قرار دادن آنها در معرض آفتاب است. در صورتی که در داخل شیشه بخار مشاهده شود در این شیشه گاز آرگون وجود ندارد.

 

بخار گرفتن شیشه دوجداره و تشخیص وجود گاز آرگون در آن

 

روش‌های تشخیص گاز آرگون در شیشه دو جداره

نکات اساسی تشخیص گاز آرگون در شیشه دو جداره با توجه به مطالب ارائه شده امکان پذیر است، در این قسمت به معرفی چندین روش تشخیص وجود گاز آرگون در انواع شیشه‌های دو جداره می‌پردازیم.

تست گاز آرگون شیشه دو جداره

یکی دیگر از راهکار‌های اساسی تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه‌ ی دو جداره، انجام تست گاز آرگون است. به کارگیری این روش بیشتر برای انواع پنجره‌های upvc و انواع دیگر تولیدات شیشه‌های دوجداره ممکن است متفاوت باشد. یک سری نکات در تمامی شیشه‌های دوجداره در هنگام تست باید یکسان در نظر گرفته شود.

 

تست گاز آرگون شیشه دو جداره

 

استفاده از دستگاه تزریق گاز آرگون در این نمونه تست و تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره موثر است.

 

تشخیص شیشه دو جداره بدون گاز آرگون

از جمله راهکار‌های اوصولی برای تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره این بار استفاده از یک روش معکوس است. این بدان معناست که به دنبال نشانه‌هایی از عدم وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره هستیم. شیشه دوجداره بدون گاز آرگون یا هر نوع گاز دیگری با علائمی مثل استفاده از هوا برای پر کردن فضای خالی و همین طور به کارگیری خلاء برای ایجاد عایق صدا و حرارت قابل تشخیص است. نمونه مشابه شیشه‌های دو جداره بدون گاز را در انواع فلاسک‌های سرد و گرم نگه‌دارنده مشاهده کرده ایم.

 

تشخیص شیشه دو جداره بدون گاز آرگون

 

جهت تولید این سبک پنجره‌ها از اسپسرهای آلومینیومی استفاده شده که دارای سوراخ‌های ذره‌بینی و ریزی بر روی سطح خود هستند. عمل مکش (وکیوم) هوای بین شیشه از طریق همین ساختار صورت می‌گیرد. ساختار شیشه‌های دوجداره با این ویژگی‌ها برای تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره یک راهنما به حساب می‌آید.

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پنجره upvc

روش‌های تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره در پنجره‌های upvc نیز با رعایت و مشاهده نکات بیان شده در ظاهر شیشه امکان پذیر است. در واقع به کارگیری سه نکته وجود سوپاپ های تزریق گاز آرگون در روی اسپیسر آلومینیومی شیشه دو جداره، اختلاف دمای جداره داخل و خارج در شیشه دوجداره گازدار و در نهایت استفاده از اسپیسرهای یکپارچه در شیشه دوجداره گازدار برای تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دو جداره در این سبک نیز کاربرد دارد.

 

تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پنجره upvc

 

آشنایی با دستگاه تزریق گاز آرگون شیشه دوجداره

دستگاه تزریق گاز آرگون در شیشه دو جداره یک روش کاربردی در تشخیص وجود گاز در انواع شیشه‌های دوجداره است. دستگاه‌های تزریق گاز آرگون همگی مجهز به یک ورودی از منبع گاز و یک، دو تا هشت خروجی می باشند. این دستگاه‌ها در دو مدل اتوماتیک و دستی تولید و عرضه می‌شود.

 

آشنایی با دستگاه تزریق گاز آرگون شیشه دوجداره

 

کاربرد دستگاه تزریق گاز آرگون سنسوردار و پیشرفته به دلیل وجود پمپ برای خروج هوای داخل شیشه و تزریق گاز شیشه دوجداره به داخل آن و وجود سنسور قطع تزریق گاز بعد از تزریق کامل گاز در تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دو جداره بسیار موثر است.

 

مدل اتوماتیک دستگاه تزریق گاز آرگون

مدل‌های اتوماتیک دستگاه تزریق گاز آرگون مجهز به PLC بوده که پس از محاسبه حجم بین دو شیشه میزان گاز آرگون برای تزریق در شیشه دوجداره را تعیین می‌کند. طول، عرض و فاصله ی وارد شده اسپیسرمنجر به محاسبه دقیق تعداد مورد نیاز گاز آرگون از طریق این مدل از دستگاه می‌شود. بنابراین از دقت بالایی برخوردار است.

 

دستگاه تزریق گاز آرگون شیشه دوجداره - مدل اتوماتیک دستگاه تزریق گاز آرگون

 

مدل دستی دستگاه تزریق گاز آرگون

در این مدل و سبک دستگاه تزریق گاز آرگون در شیشه دوجداره که از قیمت باصرفه تری نیز برخوردار است کاربر پس از روشن کردن دستگاه با تنظیم مدت زمان تزریق گاز خروجی دستگاه را کنترل می کند.دقت این دستگاه برای تشخیص وجود گاز آرگون در شیشه دوجداره پس از تزریق گاز به نسبت مدل قبلی کمتر است.

 

دستگاه تزریق گاز آرگون شیشه دوجداره - مدل دستی دستگاه تزریق گاز آرگون

 

4.5 امتیاز از 1410 رای


نصب شیشه دوجداره
برای سرویس نصب شیشه دوجداره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین