اصول چیدمان وسایل دستشویی  

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصول چیدمان وسایل دستشویی  

در مقوله دکوراسیون داخلی، چیدمان وسایل دستشویی از مواردی است که افراد، کمتر به آن توجه می‌کنند. این بی اهمیتی در بین ما ایرانی‌ها بیشتر رایج است؛ ما علی رغم این که به دکوراسیون قسمت‌های مختلف خانه مثل پذیرایی و اتاق‌ها رسیدگی معقولی می‌کنیم، معولا از چگونگی چیدمان وسایل دستشویی غافلیم.

در این مقاله، چند ترفند چیدمان وسایل دستشویی را توضیح خواهیم داد و آن‌ها را به صورت تصویری بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا از اصول مهم چیدمان وسایل دستشویی، آگاهی بیشتری پیدا کنیم.

چند ترفند برای چیدمان وسایل دستشویی

در این بخش چندین آیتم مختلف برای زیباسازی فضای سرویس بهداشتی را شرح خواهیم داد؛ نکاتی که شاید تا به حال کمتر به آن‌ها توجه کرده باشید. این چند ترفند چیدمان وسایل دستشویی را مطالعه فرمایید و سعی کنید آن‌ها را به کار ببندید.

 

بهترین راه چیدمان وسایل دستشویی

 

انتخاب کاشی و سرامیک مناسب

در انتخاب کاشی و سرامیک، متفاوت عمل کنید. انتخاب‌های معمولی و تیپیکال را کنار بگذارید و منحصر به فرد فکر کنید.  ترکیب دو نوع مختلف از کاشی نیز می‌تواند چیدمان سرویس بهداشتی را جذاب کند. از تنوع بازار غافل نشوید و با فکری گسترده‌تر به حالت‌های ممکن فکر کنید.

 

شیرآلات زیبا

انتخاب شیرآلات زیبا و مناسب، جلوه جذابی به چیدمان وسایل دستشویی می‌بخشد. به طور کلی، شیرآلات در وجهه دکوراسیون سرویس بهداشتی تاثیر زیادی می‌گذارد. سعی کنید حتی المقدور خساست را در مورد خرید این المان کنار بگذارید. هماهنگی کاشی‌های دستشویی و شیرآلات نیز از نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

 

از آینه غافل نشوید

یک آینه زیبا و ترجیجا سایز بزرگ، محیط دستشویی را بزرگ‌تر و لوکس‌تر نشان می‌دهد. آینه‌های بزرگ شما را وادار می‌کنند بیشتر به چهره خود اهمیت دهید و رسیدگی به خودتان را افزایش دهید. به طور کلی آینه از قدیم‌الایام در طراحی داخلی نوعی المان تزیینی و تجمل‌گرایانه به حساب می‌آمده، پس برای پیدا کردن یک آینه زیبا، حسابی وقت بگذارید.

 

چگونگی چیدمان وسایل دستشویی

 

استفاده از شمع معطر، اسانس و عود

حس بویایی را دست کم نگیرید. قدرت تداعی حس بویایی در انسان بسیار بالا است و ماندگاری آن در حافظه در قیاس با سایر محرک‌های حسی بسیار بیشتر است. بوی خوب و مطبوع می‌تواند مثل یک امضا عمل کند و حس مالکیت شما به محیط را افزایش دهد. تجربه استفاده از سرویس بهداشتی خوش بو، طبعا بسیار دلپذیرتر است.

استفاده از شمع‌های معطر، اسانس‌ها و عودهای به خصوص می‌تواند این رایحه خوش را به دستشویی منزل شما هدیه دهد. در کنار این‌ها، بوی خوش حس تمیزی بیشتری القا می‌کند و همچنین وجود این المان‌ها در چیدمان وسایل دستشویی، نقش نوعی ابزار دکوراتیو و تزیینی را نیز بازی می‌کنند.

 

تعبیه شلف و قفسه

وجود این قفسه‌ها به صورت توکار یا روکار، علاوه بر زیبایی به محیط سرویس بهداشتی نظم می‌بخشد. شما می‌توانید وسایل مختلف مورد استفاده در دستشویی را در این قفسه‌ها قرار دهید. مثلا انواع حوله، ادوات تزیینی و دکوری، شوینده‌ها، شمع و خوش‌بو کننده، گل و گلدان طبیعی و ... به راحتی در این شلف‌ها جای می‌گیرند. ساخت قفسه در بهتر شدن چگونگی چیدمان وسایل دستشویی، نقش مثبتی ایفا می‌کند.

 

انتخاب چراغ و لوستر برای دستشویی

یک راهکار و ترفند چیدمان وسایل دستشویی، استفاده از چراغ و لوستر مناسب است. چون فضا، فضای سرویس بهداشتی است دلیل نمی‌شود که مسائل مربوط به روشنایی آن را دست کم بگیریم. انتخاب حباب و چراغ متناسب با محیط سرویس بهداشتی، به شیک بودن محیط کمک زیادی می‌کند. اگر در بازار بگردید حتما با انواعی از چراغ که به زیبایی سرویس بهداشتی شما کمک کند، برخواهید خورد.

 

گل و گیاه طبیعی

یکی از راهکارهای مناسب برای زنده کردن محیط و چیدمان وسایل دستشویی، استفاده از گل طبیعی است. بعضی از گیاهان نیاز به نور چندانی ندارند و در محیط بدون نور سرویس بهداشتی نیز دوام می‌آورند. البته بهتر است ابعاد این گلدان‌ها را کوچگ انتخاب کنید تا خیلی هم با فضای سرویس بدون سنخیت نباشد. به طور کلی در این آیتم زیاده روی نکنید.

 

تابلو‌های دکوراتیو

تابلوها صرفا برای محیط‌هایی مثل سالن یا اتاق خواب نیستند؛ اگر آن‌ها را درست انتخاب کنید می‌توانند المان تزیینی خوبی برای دستشویی نیز باشند. به طور کلی باید بدانید هرچقدر به چیدمان وسایل دستشویی خود اهمیت بیشتری بدهید و فضا را برای خود دلنشین‌تر کنید، به مرور زمان به رسیدگی به خود نیز اهمیت بیشتری خواهید داد. استفاده از تابلو، یکی از ترفندهایی است که می‌توانید در این راستا به کار گیرید.

 

استفاده از اکسسوری زیبا و مناسب

سعی کنید هر وسیله‌ای که برای دستشویی انتخاب می‌کنید زیبا و دوست داشتنی باشد. از المان‌های کاربردی مثل دمپایی‌ها، سطل زباله، فرچه شستشو، جای کاغذ توالت و ... گرفته تا المان‌های دکوراتیو مثل مجسمه یا صابون‌های دست ساز تزیینی، همه و همه را از بهترین مدل‌ها انتخاب کنید.

بعضی از افراد هرچیزی را که مناسب فضای داخلی خانه نمی‌دانند به توالت منتقل می‌کنند؛ زیرا این ایده در ذهن آن‌ها شکل گرفته که چیدمان وسایل دستشویی اهمیت خاصی ندارد و هرچیزی را در آن قرار دهیم به زیبا شدن آن کمک کرده‌ایم. هرگز این خط مشی را دنبال نکنید و برای طراحی داخلی سرویس، فکر شده عمل کنید.

ضمنا حتی اگر خودتان کودکی در خانه ندارید، برای رفاه میهمانان یک جفت دمپایی کودک را در وسایل دستشویی منزل خود جای دهید. این کار نوعی احترام و اهمیت به میهمان به شمار می‌آید.

 

ترفند چیدمان وسایل دستشویی

 

نکته آخر در چیدمان وسایل دستشویی: به نظافت اهمیت دهید

این نکته، بسیار طبیعی، بدیهی و ضروری است. اما آن قدر اهمیت دارد که برای تاکید مجدد یک تیتر به آن اختصاص بدهیم. اهمیت تمیز بودن سرویس بهداشتی بیش از هرجای دیگری در منزل است و هیچ چیز به اندازه بهداشت و نظافت در چیدمان خوب سرویس بهداشتی تاثیرگذار نیست.

سرویس بهداشتی همیشه باید از تمیزی برق بزند؛ از کف محیط و کاشی‌های دیوار گرفته تا شیرآلات و سنگ توالت و هر وسیله ای که در سرویس وجود دارد به طور مرتب هفته‌ای چند بار باید نظافت شود تا حس یک چیدمان اصولی در دستشویی را به ما القا کند. شما اگر هزاران تلاش برای چیدمان وسایل دستشویی به کار ببندید ولی به نظافت آن به قدر کافی اهمیت ندهید، در واقع فقط وقت و هزینه تلف کرده اید.

سخن آخر

در این مطلب پیرامون چیدمان وسایل دستشویی نکاتی را بیان کردیم. چگونگی چیدمان وسایل دستشویی بیش از هرچیز به میزان اهمیت شما به این فضا از خانه برمی‌گردد. ما چندین ترفند چیدمان وسایل دستشویی را در این مقاله بیان کردیم تا با کمک آن‌ها بتوانید فضای سرویس بهداشتی خود را زیبا کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی
برای سرویس بازسازی سرویس بهداشتی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading