بهترین دوربین مداربسته برای منزل

ثبت درخواست " نصب دوربین مدار بسته "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
بهترین دوربین مداربسته برای منزل

اگر دنبال بهترین دوربین مداربسته برای منزل هستید، معمولا دو احتمال وجود دارد: پیش‌تر قربانی سرقت شده‌اید، یا این اتفاق برای اطرافیان افتاده و شما قصد جلوگیری از آن را دارید. در هر دو حالت، از سرمایه‌گذاری روی دوربین مداربسته برای منزل ضرر نخواهید کرد.

این دستگاه‌های هوشمند معمولا به شبکه Wi-Fi خانگی متصل می‌شوند، و به شما اجازه می‌دهند ویدئوی زنده اتفاقات داخل و خارج از خانه‌تان را ببینید. البته دوربین مداربسته برای منزل می‌تواند بسیار پیشرفته‌تر از این حرف‌ها باشد؛ مثلا به موبایل‌تان هشدار بفرستد، یا امکان مکالمه با کسی که در ملک است را فراهم کند.

در ادامه ضمن معرفی چند محصول که به عنوان بهترین دوربین‌های مداربسته برای منزل محسوب می‌شوند، تعدادی ویژگی کلیدی را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا همیشه بتوانید یک دوربین حفاظتی عالی را در بازار برای منزل‌تان پیدا کنید.

 

بهترین دوربین مداربسته برای منزل؛ یک نسخه برای همه؟

تعداد cctvهای مناسب برای منازل مسکونی اصلا کم نیست. کافیست همین حالا در اینترنت جستجو کنید تا با انواع و اقسام دوربین‌ها و برندها مواجه شوید. تعداد برندها و مدل‌ها بعضا آنقدر زیاد است که شاید نتوانید تصمیم بگیرید بهترین دوربین مداربسته برای منزل شما کدام است.

مثلا Anker Eufycam 2 یک دوربین عالی است، Blink Mini هم به عنوان دوربین امنیتی برای کودک فوق‌العاده عمل می‌کند، دوربین‌های حفاظتی Arlo و Ring هم که در تمام دنیا شناخته شده‌اند (و سخت می‌توان اینجا پیدایشان کرد)، هایک ویژن بخش مهمی از بازار را در اختیار دارد، داهوا محصولات کاربرپسندی دارد و ...

مسئله اینجاست که بسیاری از محصولات بازار می‌توانند یک دوربین مداربسته برای منزل شما با عملکرد مطلوب و حتی فراتر از انتظار باشد، اگر نیازتان را خوب بشناسید و البته بدانید که سیستم مداربسته مسکونی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. در مقاله دیگری شرکت‌ها و برندهای برتر این حوزه را معرفی کردیم، اما اینجا قصد داریم تماما به خود این دستگاه‌ها بپردازیم.

 

یک. طرز کارهای انواع دوربین مداربسته منزل را می‌شناسید؟

یک دوربین مداربسته برای منزل (که معمولا در فضای باز نصب می‌شود) از وای‌فای برای اتصال به شبکه خانگی استفاده می‌کند، و به شما اجازه می‌دهد هرجا که باشید از طریق یک اپلیکیشن به آن دسترسی داشته باشید. برخی مدل‌های دوربین حفاظتی منزل از اترنت، بلوتوث، پروتکل Z-Wave یا یک فناوری بی‌سیم اختصاصی برای اتصال به اپلیکیشن یا یک هاب اختصاصی هم استفاده می‌کنند.

نصب دوربین‌های وای‌فای (بی‌سیم) آسان‌تر از دوربین‌های کابلی است، چون لازم نیست آنها را نزدیک پورت اترنت نصب کنید، سیم‌کشی هم لازم ندارند. هنگام خرید دوربین مداربسته برای منزل به خاطر داشته باشید که نصب دوربین‌های وای‌فای با باتری نسبت به همه گزینه‌ها ساده‌تر است؛ شما عملا می‌توانید آنها را هرجایی نصب کنید (به شرطی که بتوانند به روتر وصل شوند). بیشتر این دوربین‌ها باتری قابل شارژ دارند، که البته در هوای سرد تا حدی سریع تخلیه می‌شوند.

نصب دوربین مداربسته برای منزل مدل بلوتوث هم سخت نیست، اما برای اتصال به آنها با تلفن همراهتان نباید بیشتر از 10-12 متر از آنها دورتر شوید. به همین خاطر، از این نظر، بسیاری از کارشناسان یک دوربین Wi-Fi که بتواند به باند رادیویی 2.4 یا 5 گیگاهرتز متصل شود (برای کاهش ازدحام شبکه) را برای فضای باز توصیه می‌کنند.

 

دوربین مداربسته منزل

 

دو. آب‌وهوا و شرایط جوی چه تاثیری روی انتخاب شما دارد؟

هیچ محصولی نمی‌تواند بهترین دوربین مداربسته برای منزل باشد، اگر نتواند شرایط جوی متفاوت را تحمل کند. به همین خاطر حتما باید به IP محصول مدنظرتان هم توجه کنید. رتبه‌بندی IP شامل دو رقم است که به شما می‌گوید دوربین در اکثر شرایط آب و هوایی چقدر خوب عمل می‌کند.

 اولین رقم بعد از IP نشان می‌دهد که دوربین چقدر در برابر نفوذ اجسام جامد مانند خاک و غبار مقاوم است، که از 0 (بدون حفاظت) تا 6 (محافظت کامل) تغییر می‌کند. دومین رقم هم مقاومت در برابر رطوبت را نشان می‌دهد که می‌تواند از 0 (بدون محافظت) تا 9 (محافظت در برابر فشار آب بالا از همه زوایا از فاصله نزدیک) باشد.

یک دوربین حفاظتی منزل برای فضای باز معمولا دارای رتبه IP66 است؛ یعنی اساسا نفوذناپذیر است. البته این به این معنا نیست که می‌توانید دوربین مداربسته منزل‌تان را در آب غوطه‌ور کنید؛ اما می‌توانید تقریبا صددرصد مطمئن باشید که شرایط جوی گوناگون را تاب می‌آورد.

 

سه. چه رزولوشنی برای دوربین حفاظتی منزل خوب است؟

اگر نتوان اشخاص را در ویدئوهای ضبط‌شده تشخیص داد، آن سیستم نه تنها برای شما بلکه برای هیچکس بهترین دوربین مداربسته برای منزل نیست!

یک دوربین 720 پیکسل تصویر نسبتا واضحی ارائه می‌دهد، اما ویدیوی 1080 پیکسل جزئیات بیشتری دارد و محبوب‌ترین وضوح است. ضبط ویدئوهای 1080 فضای ذخیره‌سازی زیادی هم احتیاج ندارد، و تقریبا در هر تلفن، تبلت و رایانه شخصی‌ای قابل مشاهده هستند. دوربین‌هایی که ویدیوهای 4K یا Ultra HD ضبط می‌کنند هم در بازار موجودند، اما هم فضای زیادی برای ذخیره فیلم‌های ضبط‎شده لازم دارند، هم یک اتصال شبکه بسیار قوی می‌خواهند.

مسئله اینجاست که رزولوشن آنقدرها هم نباید فکر شما را هنگام انتخاب دوربین مداربسته برای منزل درگیر کند. شما باید سراغ محصولی بروید که میدان دید وسیعی دارد و می‌تواند ویدیوهای دید در شب واضحی را ضبط کند. اکثر دوربین‌ها از LEDهای مادون قرمز برای ضبط فیلم‌های سیاه و سفید در شب استفاده می‌کنند، اما تعداد کمی از آنها از نور سفید برای ارائه ضبط فیلم‌های تمام رنگی در شب استفاده می‌کنند. بهتر است برد دید در شب دوربین حفاظتی منزل‌تان حداقل 10 متر باشد.

 

دوربین مدار بسته منزل

 

چهار. آیا CCTV باید حرکت و صدا را تشخیص دهد؟

تقریبا تمام دوربین‌های مداربسته فضای باز حسگری دارند که ضبط دوربین را به محض تشخیص حرکت فعال می‌کند، حسگرهای که می‌توانند یک هشدار هم به تلفن هوشمند شما ارسال کنند (یا ایمیلی ارسال کنند).

برای امنیت بیشتر، واضح است که بهترین دوربین مداربسته برای منزل باید بتواند صدا را تشخیص دهد. چنیین دوربینی می‌تواند به شما هشدار دهد که کسی بیرون خانه شماست، حتی اگر آن فرد خارج از محدوده لنز دوربین و سنسور حرکت باشد! البته باید تنظیمات حساسیت صدا را طوری تغییر دهید که صداهای تصادفی (ماشین‌ها، پارس سگ‌ها و ...) برایتان دردسر ایجاد نکند.

یک دوربین مداربسته برای منزل می‌تواند یک نوعی نورافکن هم داشته باشد که به‌طور خودکار راه‌ها، استخرها و سایر بخش‌های ملک را هنگام حرکت روشن می‌کند. حتی برخی از دوربین‌ها با سایر دستگاه‌های هوشمند هم هماهنگ می‌شوند.

اگر سیستم مداربسته میکروفونی برای تشخیص صدا داشته باشد، احتمالا یک بلندگوی با قابلیت صوتی دوطرفه هم دارد که به شما امکان می‌دهد با کسی که بیرون است صحبت کنید و صدای او را هم بشنوید (منظور از دوطرفه همین است). این قابلیت برای ترساندن افراد مزاحم، حتی وقتی در خانه نیستید، عالی است.

 

پنج. به ذخیره‌سازی ویدئوهای دوربین مداربسته منزل فکر کرده‌اید؟

هر دوربین مداربسته برای منزل فیلم‌های ضبط‌شده را به روش‌های مختلفی ذخیره می‌کنند. مثلا برخی دوربین‌ها قبل از ضبط روی ویدئوهای قبلی یا حذف آنها، ذخیره‌سازی ابری رایگان را برای زمانی محدود (معمولا هفت روز) ارائه می‌کنند. مدل‌های دیگر هم هزینه ماهانه دارند. البته این گزینه‌ها در کشور ما کارایی ندارند و رایج هم نیستند.

به همین خاطر دوربین مداربسته منزل شما احتمالا یا فضای ذخیره‌سازی داخلی خواهد داشت (مانند کارت microSD)، یا فیلم‌های ضبط شده را در یک فضای دخیره‌سازی قابل حمل ذخیره می‌کنند (مانند یک دروایو USB). ضمنا، اگر می‌خواهید بتوانید فیلم‌ها را عقب و جلو کنید، دنبال یک دوربین مداربسته برای منزل باشید که از CVR (ضبط مداوم ویدئوی) پشتیبانی می‌کند.

شش. دوربین مداربسته برای منزل چقدر بودجه می‌طلبد؟

دوربین حفاظتی منزل فضای باز معمولا گران‌تر از نمونه‌های داخلی است. به طور کلی، قیمت این دستگاه‌ها از چندصد هزار تومان تا چندمیلیون تومان متفاوت است. همه‌چیز به ویژگی‌ها و امکانات مدنظر شما و کمی هم برند محصول بستگی دارد. همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از دوربین‌های مقرون به‌صرفه هم عملکرد قابل قبولی دارند.

البته لازم نیست بار پیدا کردن بهترین دوربین مداربسته برای منزل‌تان را به تنهایی به دوش بکشید. شما می‌توانید از یک کارشناس نصب سیستم‌های امنیتی کمک بگیرید. نصاب دوربین مداربسته پس از بازدید از محل و بررسی نیازهای شما، می‌تواند شما را در مسیر خرید راهنمایی کند، و کار نصب اصولی آن را نیز برایتان انجام دهید.

4.2 امتیاز از 1395 رای


نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین