آموزش محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در ESET

آموزش محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در ESET

گاهی لازم است جلوی دسترسی برخی برنامه ها به اینترنت گرفته شود که این ایجاد محدودیت برای برنامه ها به صورت پیش فرض در  فایروال ویندوز انجام می شود. اما در صورت خرید آنلاین آنتی ویروس اورجینال ای ست  و نصب ای ست آن روی سیستم بهتر است از آن استفاده شود. در این مقاله به نحوه محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در ESET می پردازیم.محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در ESET

 • ابتدا روی آیکن برنامه ای ست در Taskbar راست کلیک و گزینه ی ...Advanced setup را انتخاب نمایید.

 

محدود کردن دسترسی برنامه ها به انترنت در eset

 

 • در سمت چپ پنجره ی باز شده به مسیر Network -> Personal firewall بروید. در سمت راست صفحه از بخش Filtering mode گزینه ی (Automatic mode with exeptions (user-defined rules را انتخاب کنید. سپس روی علامت + کنار Filtering mode کلیک کنید تا زیر مجموعه های این قسمت نیز در دسترس باشند.

 

محدود کردن دسترسی برنامه ها

 

 • حال در سمت چپ صفحه، مانند تصویر به بخش Rules and zones بروید و در سمت راست در قسمت zone and rules editor روی دکمه ی Setup کلیک نمایید.

 

آموزش محدود کردن دسترسی برنامه ها

 

 • در پنجره ی جدید، نرم افزاری که می خواهید دسترسی آن را به اینترنت محدود نمایید انتخاب کرده و روی Edit کلیک کنید. چنانچه نرم افزار مورد نظر در لیست وجود نداشته باشد، با استفاده از گزینه ی New آن را به لیست اضافه نمایید.

 

 • در پنجره ی New rule، نام دلخواهی در قسمت Name برای دستور مورد نظر انتخاب کنید.

 

به عنوان مثال در این مقاله مسدود کردن دسترسی نرم افزار Flash CS6 به اینترنت را بررسی می کنیم، بنابراین نام Block Flash CS6 را در این قسمت وارد می کنیم.

 • در قسمت Direction گزینه ی Both را انتخاب کنید (حالت In فقط برای اطلاعات ورودی و حالت Out نیز تنها برای اطلاعات خروجی می باشد).
 • در بخش Action نیز گزینه ی Deny را انتخاب نمایید. این حالت باعث مسدود شدن دسترسی نرم افزار به اینترنت می شود.

 

با انتخاب حالت Allow دسترسی نرم افزار به اینترنت به طور کامل امکان پذیر می شود و گزینه Ask نیز با گرفتن اجازه از کاربر، دسترسی به اینترنت را فراهم می نماید.

 • در صورتی که نرم افزار به طور پیش فرض در لیست وجود داشته باشد، با کلیک روی OK، دسترسی برنامه به اینترنت به طور کامل قطع می شود. در غیر این صورت باید از سربرگ Local، نرم افزار را نیز انتخاب نمایید.

 

محدود کدن دسترسی برنامه ها به اینترنت

 

 • در سربرگ local می توانید دسترسی آی پی، پورت یا نرم افزار مورد نظر را به اینترنت تعیین کنید. برای انتخاب برنامه ی مورد نظر، در بخش Application روی Browse کلیک نمایید.

 

آموزش محدود کردن برنامه به اینترنت در ای ست

 

 • در پنجره ی جدید، فایل یا برنامه ی مورد نظر را انتخاب و روی گزینه ی Open کلیک کنید.

 

نحوه آموزش محدود کردن برنامه در eset

 

 • سپس OK کنید.

 

آموزش نصب نود 32

 

 • باز هم OK بزنید.

 

آموزش نصب آنتی ویروس نود 32

 

 • این پنجره را هم با زدن OK ببندید.

 

آنتی ویروس نود

 

به این ترتیب دسترسی برنامه مورد نظر شما به اینترنت مسدود می شود و برای آن که دوباره بتواند از اینترنت استفاده نماید همین مراحل را تکرار نمایید. برای نصب ای ست می توانید مقاله را مطالعه کنید.آیا شما نیز از نصب ای ست استفاده می کنید؟ آیا از امکان محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت در ESET استفاده کرده اید؟ نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید؛ در اولین فرصت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

 

4.5 امتیاز از 1755 رای


در بازار آنلاین "خدمت از ما" برای تمامی خدمات، از چند متخصص به رایگان قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین