آشنایی با انواع دوربین مداربسته

ثبت درخواست "نصب دوربین مدار بسته"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با انواع دوربین مداربسته

آشنایی با انواع دوربین مدار بسته کمک می کند تا دوربین مداربسته مناسب خانه یا محل کار را به درستی انتخاب کنیم.

برای انتخاب بهترین نوع دوربین مداربسته برای منازل مسکونی، مجتمع های آپارتمانی و یا شرکت ها و کارخانجات، باید توجه داشته باشیم که از نصب دوربین مدار بسته چه انتظاری داریم زیرا هر کدام کارایی خاصی برای محیط‌های باز یا بسته دارند. برای آشنایی با ، برای خرید مطمئن تر دوربین های امنیتی، انواع دوربین مدار بسته را به شما معرفی می‌کنیم.

در صورتی که تمایل به دریافت راهنمایی از نصابان حرفه‌ای برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته مناسب مکان خود دارید، می‌توانید درخواست خود را به صورت رایگان در "نصب دوربین مداربسته" درج کنید.

 

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مدار بسته یا closet circuit television (cctv) که معنای لغت به لغت آن جعبه جادویی مداربسته است و به دوربین‌هایی گفته میشوند که در جای خود ثابتند و تصاویر را یه یک یا چند محل ارسال میکنند،

اغلب این دوربین‌ها در حفاظت ، امنیت، و مانیتورینگ به کار میروند. امابه طور فنی میتوان از آنها برای ویدیو تلفن و کنفرانس‌ها نیز استفاده کرد.

 

کاربردهای انواع دوربین مدار بسته

کاربرد اصلی انواع دوربین مدار بسته حفاظت است؛ اما فقط به سیستم حفاظت محدود نمیشود و انواع دوربین مداربسته کاربردهای دیگری هم دارند مانند: کاربردهای پلیسی، فضایی، صنعتی و ... . 

 

انواع دوربین مدار بسته دام یاگنبدی

این نوع دوربین مداربسته بیشترین استفاده در نظارت و امنیتهای فضاهای بسته را دارد. این نوع دوربین معمولا بر روی سقف‌ها نصب میشوند. این ظاهر منحصر به فرد دوربین‌های دام یا گنبدی باعث می‌شود. هم زیاد در دید نباشند (درمکان‌های اداری) هم ظاهر زیبایی دارند.

این دوربین در چند مدل ضد ضربه و ضد آب هم طراحی شده است. که می‌توان برای محیط‌ های باز نیز از آنها استفاده کرد. دوربین‌ها به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم میشوند؛ که آنها را معرفی می‌کنیم.

 

بهترین دوربین مدار بسته خانگی (گنبدی شکل)

 

انواع دوربین مدار بسته لنز سوزنی (pin hole)

این نوع دوربین که لنز کوچک و میکروفن برای ضبط صدا دارد، و لنز آن 3*3 سانتی متر است . این دوربین بخاطر کوچک بودن لنزش، در مکانهای خیلی کوچک حتی در یک سوراخ 3mm می‌توان استفاده کرد. این دوربین کیفیت خیلی بالایی ندارد و بیشتر برای محیطهای کوجک و دارای نور مناسب یا به صورت مخفی استفاده می‌شود.

 

انواع دوربین مدار بسته سوزنی

 

دوربین مدار بسته گردان یا اسپیددام یا PTZ

این نوع دوربین‌ها که دوربین‌های مداربسته چرخشی نام دارند، که قابلیت چرخشی 360 درجه و 90 درجه عمودی و زوم اپیتیکال بالا و بسیاردقیق از ویژگیهای منحصر به فرد این دوربین است. این دوربین‌ها در مواقعی که لازم باشد. تمام نقاط محل را بررسی کنید یا نیاز به تصاویر بیشتری داشته باشید بسیار مفید است. یعنی کنترل این دوربین‌ها شخصی انجام می‌شود.

 

بهترین دوربین مدار بسته گردان برای منزل

 

انواع دوربین مداربسته بولت

این دوربین ها بخاطر ظاهری شبیه به گلوله تفنگ است دارند به این نام شناختدده میشوند این نوع دوربین مداربسته، بخاطر پوششی که بر روی لنز آن قرار گرفته ضدآب هستند؛ ولیاین دوربین‌ها زوم و چرخش ندارند اما خصوصیت مهم آن‌ها داشتن اشعه مادون قرمز است، که قابلیت فیلمبرداری حتی در شب را فراهم میکند.

 

انواع دوربین مدار بسته بولت

 

دوربین مدار بسته c-mount

این نوع دوربین های مدار بسته قابلیت چرخش و تعویض لنز را دارند. این قابلیت باعث کاربردی بودن این نوع دوربین میشود. این دوربین می‌تواند تصاویر را تا فاصله 35 تا 40 متری را پوشش دهد. 

 

دوربین مدار بسته c-mount برای منازل مسکونی و ادارات

 

انواع دوربین مداربسته صنعتی یا box type

این دوربینها که قابلیت نصب لنز جداگانه را دارند، بر خلاف نامشان تنها برای مصارف صنعتی استفاده نمیشوند. نام اصلی این دوربین‌های مدار بسته body camera است. این دوربین مداربسته در مکان‌هایی که نیاز به زوم قوی و کیفیت بالای فیلمبرداری دارند استفاده میشود. مانند: بانکها، اداره ها و... 
این دوربین ها هم همراه قاب هم بدون قاب در داخل یا خارج از ساختمان مورداستفاده هستند. این دوربین ها قابلیت تنظیم هم دارند، که بر اساس زمانی که به آن می‌دهید شروع به فیلمبرداری در آن زمان مشخص می‌کنند.

 

انواع دوربین مداربسته صنعتی

 

انواع دوربین مدار بسته دید درشب

دوربین مدار بسته دید در شب یا فروسرخ که به وسیله LED مادون قرمز کار میکند و قابلیت تشخیص تا 183 متر را در شب فراهم میکند. این دوربین‌ها دارای تکنولوژی سنسورهای آشکارساز و تصویربرداری به وسیله سنسور حرارتی هستند.

 

انواع دوربین مدار بسته دید در شب

 

انواع دوربین مداربسته ip

دوربین مداربسته تحت شبکه یا ip که در دو مدل بی سیم و باسیم در بازار موجود هستند. که نوع باسیم آن تصاویر را از طریق کابل به کامپیوتر انتقال می‌دهد، و به وسیله اینترنت ارسال میکند. مدل بیسیم آن نیازی به کابل ندارد و به وسیله wifi کار میکند و تصاویر را سریعتر ارسال میکند. این دوربین ها نصب آسانتری نسبت به دوربین های آنالوگ دارند.

 

دوربین مدار بسته ip

 

انواع دوربین مدار بسته دومنظوره

دوربین مدار بسته دو منظوره در واقع دوربینهای مداربسته آنالوگ هستند که پرت شبکه به آنها متصل شده و به عنوان دوربین تحت شبکه کار می‌کنند. این دوربین‌ها راباید زمانی استفاده کنید که سیستم مدار بسته شما آنالوگ است. می‌توانید از یک تا چند دوربین به آن متصل کنید.

 

انواع دوربین مدار بسته روز و شب

انواع دوربین مدار بسته روز و شب به طوری هستند که، بهترین نوع فیلمبرداری با کیفیت را درطول روز ویا شب بدون اشعه مادون قرمز دارند و برای محیط هایی‌که نور‌کم و محیط‌های باز دارند بسیار مناسبند . از مزایایی که می‌توان برای این نوع دوربین‌ها ذکرکرد. مقاوم بودن آن‌ها در برابر اشعه نور خورشید است.

 

انواع دوربین مدار بسته دید درشب و روز

 

برای اطمینان از امنیت خود میتوانید از انواع دوربین مداربسته براساس نیازتان استفاده کنید. با توضیحاتی که دادیم، متوجه شدید که هر کدام از انواع دوربین مداربسته آنالوگ، تحت شبکه یا به عنوان مثال نوع دوربین مداربسته دید در شب برای اهداف و مکان های خاصی (منازل یا ادارات و در فضای باز یا بسته) به کار می روند.

برای خرید بهترین نوع دوربین مداربسته و نصب آن، می توانید از نصاب دوربین مدار بسته در تهران، شیراز و سایر شهرهای دیگر، از طریق ثبت درخواست رایگان در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" کمک بگیرید.

نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading