سریع‌ترین روش نظافت آشپزخانه 

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سریع‌ترین روش نظافت آشپزخانه 

نظافت آشپزخانه در عین سادگی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از این رو توصیه می‌شود تمیز کردن آشپزخانه به صورت کامل اصولی انجام گیرد. از آنجا که بسیاری از افراد، آشپزخانه را قلب هر خانه‌ای می‌دانند، به این خاطر لازم است که نظافت آشپزخانه با نکات ویژه انجام گیرد.

شاید تصور کنید که انجام اصولی تمیز کردن آشپزخانه کار سختی باشد؛ اما لازم است به شما بگوییم که دیگر نگران آن نباشید؛ چرا که با ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" شما می‌توانید با پیروی از چند نکته ساده آشپزخانه خود را مثل روز اول برق بیاندازید.

10 نکته مهم نظافت آشپزخانه

  1. برای تمیز کردن هر یک از قسمت‌های آشپزخانه نیاز است که از مواد شوینده مخصوص به آن استفاده کنید و قبل از استفاده، خواندن دستورالعمل روی آن را در اولویت خود قرار دهید.
  2. در هنگام استفاده از مواد شوینده دقت داشته باشید که از دستکش و پیشبند جهت محافظت از پوست دستان خود استفاده می‌کنید.
  3. انجام فرایند هواگیری در حین استفاده از مواد شوینده را جدی بگیرید.
  4. لازم است جهت استفاده از مواد شوینده جدید برای نظافت آشپزخانه ابتدا در قسمت کوچکی تست شود تا از عدم واکنش آن با سطح اطمینان حاصل کنید.
  5. اگر از اسکاچ جهت تمیز کردن گاز، کف و دیوارهای آشپزخانه خود استفاده می‌کنید؛ لازم است برای هر قسمت از اسکاچی جداگانه جهت عدم انتقال باکتری‌ها به مکان‌های دیگر به کار ببرید.
  6.  جهت تمیز کردن هر یک از قسمت‌های خانه لازم از به روشی متفاوت عمل کنید که از آن نتیجه‌ی مورد نظر را ببینید.
  7. پیشنهاد می‌شود که قبل از شروع به تمیز کردن آشپزخانه، چک لیستی از تمامی وسایل مورد نیاز به همراه کارهایی که لازم است انجام دهید تهیه کنید؛ تا در هنگام کار چیزی فراموش نشود.
  8. استفاده از ترکیب هیدروژن پراکسید به همراه جوش شیرین در اکثر مواقع جهت تمیز کردن سینک، وان و حتی سینی‌های فلزی بسیار موثر خواهد بود.
  9. نظم دهی و مرتب کردن وسایل آشپزخانه یکی از مهم‌ترین مراحلی است که لازم است برای نظافت آشپزخانه به صورت اصولی آن را انجام دهید.
  10. هنگام جا به جا کردن وسایل جهت تمیز کردن آن‌ها، گردگیری فضای پشت و زیرین آن‌ها را فراموش نکنید.

 

10 نکته مهم نظافت آشپزخانه

 

تمیز کردن سینک آشپزخانه

 جهت تمیز کردن سینک آشپزخانه در ابتدا لازم است به جنس آن توجه کنید؛ چرا که هر مدل سینکی با توجه به ویژگی‌های خود نیازمند استفاده از مواد و روش ویژه‌ای جهت تمیز شدن دارد. اگر شما از انواع سینک‌های ضد رنگ در آشپزخانه خود استفاده می‌کنید؛ استفاده از مسواکی آغشته به کربنات سودا و سپس مرطوب کردن آن، در تمیز کردن سینک بسیار موثر خواهد بود.

 اما سینک‌های سرامیکی به روش متفاوتی نیازمندند، این مدل سینک به‌ دلیل حساسیتی که در مقابل اجسام سخت از خود نشان می‌دهد نیاز است که به وسیله یک اسفنج نرم و مواد شوینده سبک جهت تمیز کردن آن استفاده شود.

 

 تمیز کردن ماشین ظرفشویی

 این نکته را فراموش نکنید که ماشین‌ظرفشویی نیز با وجود آنکه در هر بار شستن ظرف‌ها از مواد شوینده استفاده می‌کند؛ اما برای سلامت آن نیاز هست به صورت دوره‌ای به تمیز کردن آن بپردازید. برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی در ابتدا به سراغ فیلتر آن بروید و آن را به وسیله یک مسواک یا خلال دندان به خوبی تمیز کنید تا هیچ آلودگی  در آن باقی نمانده باشد. 

اگر شاهد لکه‌های آهک بر روی دیواره‌های ماشین ظرفشویی خود هستید؛ تنها با قرار دادن مقداری سرکه سفید در ماشین ظرفشویی خالی، آن را روشن کنید. پس از کارکرد دستگاه می‌توانید از بین رفتن تمامی آن‌ها را مشاهده کنید.

 

 تمیز کردن اجاق گاز

تمیز کردن اجاق گاز نیز مانند سینک به جنس آن بستگی دارد. اجاق گازهای شیشه‌ای به دلیل حساسیت بیشتری که برخوردار هستند؛ لازم است برای نظافت آن‌ها از اجسام سفت و سخت استفاده نکنید. دستمال‌های میکروفایبر و پاک کننده‌های کرمی، جهت از بین بردن آلودگی‌های این مدل اجاق گاز بسیار مناسب می‌باشد.

جهت تمیز کردن اجاق گازی و اجاق گاز برقی توصیه می‌شود که ابتدا شعله‌های روی گاز را جدا کنید و آن‌ها را در مخلوطی از مواد شوینده مناسب قرار دهید تا تمام آثار کثیفی و سوختگی از روی آن‌ها پاک شود. پس از آن از یک پاک کننده قوی، جهت اسپری کردن بر روی صفحه اجاق گاز استفاده کنید و به آن فرصت دهید تا آلودگی و چربی‌ها را در خود حل کند.

پس از گذشت ده دقیقه شعله‌ها را از مخلوط مواد شوینده خارج کنید و به وسیله آب و دستمالی مخصوص آن را تمیز کنید. سپس به وسیله یک برس یا اسفنج تمیز صفحه اجاق گاز را نیز به خوبی پاک کنید. قبل از روشن کردن اجاق گاز اطمینان حاصل کنید که صفحه کاملا خشک شده باشد.

 

 تمیز کردن یخچال

یکی از مهم‌ترین مراحل نظافت آشپزخانه را می‌توان تمیز کردن یخچال دانست چرا که آلوده بودن آن به سادگی می‌تواند تهدیدی برای سلامتی ساکنین منزل به شمار آید. تمیز کردن یخچال ابتدا تمام مواد خوراکی آن را خارج کنید. سپس لوازم جانبی را که در داخل یخچال قرار دارند را به دقت خارج کرده و آن‌ها را با مواد شوینده مخصوص به خوبی بشویید و خوب خشک کنید.

 پس از برگرداندن سینی و لوازم جانبی داخل یخچال به آن مواد خوراکی خارج شده را به خوبی دسته بندی کنید و به صورت کاملاً مرتب درون یخچال جایی دهید.

 

ساده‌ترین شیوه تمیز کردن آشپزخانه

 

تمیز کردن کف و دیوارهای آشپزخانه

 جاروبرقی، سطل، تی و مواد شوینده از مواردی هستند که در تمیز کردن کف و دیوارهای آشپزخانه استفاده می‌شوند. توصیه می‌شود که پس از استفاده از مواد شوینده حتماً دستمال مرطوب را جهت اطمینان از پاک شدن تمامی آن‌ها بر روی همه سطوح بکشید.

در آخر بخوانید

 یکی از مهم‌ترین قسمت‌های نظافت منزل مربوط به آشپزخانه می‌باشد؛ چرا که ارتباط مستقیمی با غذا و مواد مصرفی ساکنین منزل دارد. از این رو لازم است جهت نظافت آشپزخانه نکات و اصولی را رعایت کنید. شما می‌توانید جهت تمیز کردن آشپزخانه خود از متخصصین مجرب نیز کمک بخواهید. برای آن تنها کافی است درخواست خود را در وبسایت یا اپلیکیشن بازار آنلاین "خدمت از ما" ثبت کنید تا علاوه بر اطلاع از هزینه نظافت آشپزخانه به طور مستقیم با متخصصین ارتباط برقرار کنید.

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading