فرق آمبره و سامبره و بالیاژ مو چیست؟

ثبت درخواست " آمبره و سامبره مو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
فرق آمبره و سامبره و بالیاژ مو چیست؟

برای دانستن اینکه تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو چیست، کافی است کمی اطلاعات در خصوص ماهیت هر سه نوع رنگ و آرایش مو داشته باشیم. تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو این امکان را برای افراد بوجود می‌آورد که از سه تکنیک رنگ مو بطور جداگانه بهره منده شوند. گاهی آرایشگران برای زیبا تر شدن رنگ مو، از ترکیب این سه متد متفاوت بعنوان یک سبک جدید برای خاص شدن رنگ مو استفاده می‌کنند.

امروزه سبک‌های مختلف رنگ مو افراد را متمایل به کسب اطلاعات دقیق تر درباره اینکه تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو چیست؟ کرده است. در این مطلب با معرفی تک تک این تکنیک‌های رنگ مو، تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو را به زبان ساده برایتان بیان می‌کنیم. قصد ما آموزش آمبره سامبره نیست، اما معتقدیم، داشتن کمی اطلاعات باعث می‌شود تا خواسته خود را بهتر به آرایشگر منتقل کنید و به نتیجه مطلوبتری برسید. با ما همراه باشید.

در این میان سوالاتی مانند تفاوت بالیاژ با هایلایت، دکولایت مو و پوشینگ مو چیست و در نهایت تاثیر ترکیب رنگ مو آمبره همواره در بین افراد مطرح است که هر کدام نیازمند توضیحات مجزایی هستند.

 

ویژگی‌های انواع رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ

 

تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو 

امروزه تکنیک‌های متفاوتی برای انواع رنگ و آرایش مو ارائه شده است. در این میان نام آمبره و سامبره به همراه بالیاژ بیشتر مواقع در کنار هم شنیده می‌شود. ممکن است برای شما هم سوال پیش آمده باشد که در کل تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو چیست؟ برای پاسخ به این سوال بهترین راه، آشنایی جداگانه با خاصیت و ویژگی‌های انواع رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ است.

دو تکنیک آمبره مو و سامبره مو به نوعی زیر مجموعه بالیاژ مو هستند. بالیاژ مو یک تکنیک رنگ کردن موهاست که از قلم رنگ مو و فویل استفاده نمی‌شود و به جای آن رنگ مو با دست روی مو گذاشته می‌شود. این تکنیک توسط آرایشگران فرانسوی ابداع شده است.

در این تکنیک‌ها تمام مو از ریشه تا ساقه و انتهای مو، رنگ نمی‌شود. این کار باعث می‌شود که آمبره و سامبره و بالیاژ مو مزیت‌هایی داشته باشند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

 

تفاوت اصلی آمبره و سامبره و بالیاژ مو

 

برای شفاف شدن تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو می‌توان گفت این است که تکنیک آمبره مو، سامبره و بالیاژ با وجود تفاوت کاربردی که دارند گاها در تکمیل و زیبایی هم تاثیر مثبتی دارند. 

 

آمبره مو

آمبره مو یکی از تکنیک‌های پر طرفدار رنگ مو است. این کلمه در زبان فرانسوی به معنای سایه است و همانطور که در عکس‌های آمبره مو می‌بینید، سایه‌ای از رنگ در مو دیده می‌شود. این روش رنگ مو به دلیل اینکه آسیبی به ریشه مو موارد نمی‌کند و زیبایی خاصی که به موها می‌بخشد بسیار مورد علاقه افرادی که تمایل دارند زود به زود رنگ موهایشان را عوض کنند قرار گرفته است.

 

تکنیک آمبره مو

 

دکلره کردن انواع موها در رنگ مو آمبره یکی از حساس ترین و اصلی ترین مراحل است.دلیل انجام این کار حذف رنگ موهای قبلی برای نشان دادن رنگ اصلی بر روی مو است. این مرحله باید با دقت فراوان برای جلوگیری از سوختن و آسیب به ریشه اصلی مو صورت گیرد.

 

تکنیک آمبره مو چیست؟ ، ترکیب رنگ مو آمبره

 

زیاد دکلره شدن موها در آمبره مو منجر به آسیب به موها می‌شود. آمبره مو با ایجاد تیرگی در ریشه موها و بخشیدن رنگ به ساقه‌های مو با تضاد رنگی کاملا مشخص در موها ایجاد کرده و استایل خاصی به افراد می‌بخشد.

 

سامبره مو

تکنیک سامبره مو به نسبت آمبره جدیدتر بوده و برخی از افراد متخصص در رنگ و زیبایی مو، سامبره مو را ترکیبی از آمبره با بالیاژ مو می‌دانند (برخی به سامبره، آمبره بالیاژ می‌گویند). در این تکنیک برخلاف آمبره که یکباره از تیرگی ریشه مو به روشنی ساقه‌ها می‌رسیم. این تغییرات رنگ در بخش‌های مختلف مو ملایم تر و نامحسوس تر و بصورت یک سایه روشن صورت می‌گیرد.

 

سامبره مو و تفاوت آمبره و سامبره

 

تفاوت آمبره و سامبره مو

برخلاف آمبره که روشنی و خطر دکلره در رنگ مو کاملا مشخص است در سامبره مرز و حدی برای رنگ‌ها مشخص نشده است. بنابراین در این روش از نظم موجود در آمبره مو وجود نداشته و می‌توان بخش‌های مختلف مو را بطور جداگانه با تکنیک سامبره مو رنگ کرد.

 

ویژگی های سامبره مو  پوشینگ مو چیست

 

بالیاژ مو

همانطور که اشاره شد، بالیاژ را تکنیک سریع و آزادانه رنگ مو با کمک دست می‌نامند. اصل این تکنیک رنگ مو در ابتدا توسط آرایشگران فرانسوی ایجاد و به مرور زمان به یک سبک پر طرفدار رنگ مو تبدیل شده است.

 

ویژگی های بالیاژ مو

 

مزیت بالیاژ مو نسبت به دیگر روش‌های رنگ مو این است که تغییری با رشد مو و بیرون زدن ریشه‌ها در ظاهر موهای شما ایجاد نمی‌شود. بعبارت ساده تر به دلیل نامظمی رنگ مو نیاز به ریشه گیری مجدد ندارید از تکنیک بالیاژ مو برای تکمیل و زیبا تر شدن آمبره و سامبره مو استفاده می‌شود.

 

ویژگی های بالیاژ مو ، تفاوت بالیاژ و هایلایت

 

نکات مهم در خصوص تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو

تفاوت آمبره و سامبره با بالیاژ مو در بعضی مواقع این امکان را بوجود آرورده با ترکیب این روش‌های رنگ مو یک استایل و ویژگی زیبایی به موهایتان ببخشید و ضعف‌های هر مدل رنگ مو را با هم پوشش دهید. در این قسمت یک سری نکات در خصوص آمبره و سامبره و بالیاژ مو را به شما ارائه می‌دهیم.

 

نکات مهم در خصوص تفاوت امبره و سامبره و بالیاژ مو - دکولایت مو چیست

 

 • در تکنیک بالیاژ، کل مو رنگ نمی‌شود و سایه‌های خیلی طبیعی و ملایم روی برجستگی‌های مو ایجاد می‌شود. ریشه‌های مو تیره و ساقه‌ها سایه روشن می‌گیرند. برای انجام این تکنیک تا جایی که می‌توانید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • انتخاب رنگ در بالیاژ مو را به آرایشگر مخصوص سپرده و با انتخاب یک رنگ متناسب با چهره‌تان استایل خاصی به چهره‌تان ببخشید.
 • خانم هایی که از دکلره کردن کل مو هراس دارند، با اطمینان خاطر می توانند از آمبره سامبره و بالیاژ مو استفاده نمایند.
 • افرادی که از دکلره کردن مو هراس دارند می‌توانند، با خیالی آسوده از تکنیک آمبره و سامبره استفاده کنند.
 • آمبره و سامبره از ترکیب 3 رنگ یا بیشتر تشکیل شده و به مو زیبایی خاصی می‌بخشد.
 • در تکنیک آمبره مو باید ریشه روشن ترین درجه را داشته باشد و ساقه مو تیره ترین درجه رنگ را دارا باشد.
 • زیبایی آمبره و سامبره به هماهنگی رنگ‌های انتخاب شده بستگی دارد.
 • در تکنیک آمبره و سامبره شما امکان استفاده همزمان از چندین رنگ گرم و سرد برای افراد وجود دارد.
 • هر سه تکنیک رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ برای خانم هایی که می خواهند تغییری بخش‌های مختلف مو ایجاد کنند، مناسب است.

امیدورایم بررسی تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو، به شما کمک کند تا تصمیم خوبی برای انتخاب تکنیک رنگ کردن موهایتان بگیرید و همانطور که در ابتدای بحث گفتیم، بتوانید خواسته‌ی خود را به درستی به آرایشگرتان بگویید و از آمبره سامبره مو یا بالیاژ کردن آن لذت ببرید.

4.5 امتیاز از 1393 رای


آمبره و سامبره مو
برای سرویس آمبره و سامبره مو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین