آموزش گام به گام آمبره در خانه

ثبت درخواست " آمبره و سامبره مو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش گام به گام آمبره در خانه

رنگ کردن موها به روش، آمبره در خانه یکی از ساده‌ترین تکنیک‌های رنگ آمیزی مو در خانه است. کلمه آمبره، در زبان فرانسوی به معنای سایه است و در رنگ کردن مو، به تکنیکی گفته می‌شود که در آن ریشه موها تیره تر بوده و هر چه به ساقه می‌رسیم رنگ موها به سمت روشنی می‌رود. اگر می‌خواهید یک آمبره زیبا داشته باشید بهتر است که بخش پایینی موهای خود را دکلره کنید. پس از دکلره کردن موها قسمت پایینی موها متمایل به رنگ نارنجی است و اگر شما این رنگ را دوست ندارید می‌توانید همان قسمت‌های پایینی مو را که دکلره کرده‌اید، رنگ کنید.

 

 

ما در این مطلب، روش گام به گام رنگ کردن مو به سبک آمبره در خانه را به شما آموزش می‌دهیم.

 

به صورت کلی دو روش برای آمبره مو وجود دارد:

  1. نوع اصلی آمبره، رنگ مو از رنگ تیره به روشن تغییر می‌کند.
  2. نوع معکوس آمبره، رنگ مو از رنگ روشن به تیره تغییر می‌کند.

 

آموزش آمبره موی کوتاه

 

شما با توجه به علاقه شخصی و نظر ارایشگر خود می‌توانید تصمیم بگیرید که موهایتان از کجا شروع به تغییر رنگ کند اما پیشنهاد ما این است که برای موهای کوتاه این تغییر از نیمه مو شروع شود و برای موهای بلند این کار را از قسمت‌هایی از مو که در کنار فک هستند شروع کنید.

آموزش گام به گام آمبره

قبل از شروع به رنگ مو باید در ابتدا رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در انتخاب رنگ توجه داشت باشید که رنگی انتخاب کنید که از رنگ موی طبیعی خودتان بیشتر از دو درجه روشن‌تر نباشد. توجه به این نکته که بدانید آمبره موهایتان کجا تمام شود نیز بسیار مهم است و شما باید انتخاب کنید که کجا رنگ مو و رنگ طبیعی موهایتان بهم برسند البته توجه داشته باشید که آمبره نباید از خط چانه بالاتر رود.

 

آموزش آمبره با پوش

 

مرحله اول آمبره در خانه: آماده سازی

  • بهتر است که یک روز قبل از رنگ کردن آمبره در خانه، موهای خود را بشویید، زیرا وقتی یک روز از شستن موهایتان گذشته باشد، موهایتان کمی چرب شده و همین چربی به وجود آمده از موی شما در برابر آسیب‌های جانبی رنگ مو محافظت می‌کند.
  • از آنجایی که ممکن است در هنگام رنگ کردن مو، مقداری از رنگ بر روی لباستان ریخته شود بهتر است قبل از شروع به کار لباس های خود را عوض کرده و یک روپوش بپوشید.
  • حتما قبل از شروع به رنگ کردن مو آمبره در خانه، موهایتان را با دقت و صبر و حوصله شانه کنید.
  • یک حوله را روی شانه و دور گردن خود بیندازید تا مانع از ریختن رنگ روی لباس و پوست شما شود.

 

آمبره موی مشکی

 

مرحله دوم آمبره در خانه: دکلره کردن مو

یکی از اصلی ترین مراحل در انجام آمبره، دکلره کردن موهاست. دکلره موجب می‌شود که رنگ قبلی از بین برود.

در رنگ کردن مو به روش آمبره در خانه، ارزانترین و آسانترین راه برای دکلره مو این است که به مقدار مساوی از اکسیدان شماره دو و پودر دکلره استفاده کنید. 60 میلی لیتر بصورت مساوی از پودر دکلره و اکسیدان شماره دو را با هم مخلوط کنید، تا یک خمیر کرمی شکل یکدست به دست آید.

موهایتان را فرق وسط باز کرده و هر بخش از آن را دو قسمت مساوی تقسیم کنید. قسمت‌های مختلف را با استفاده از کلیپس از یکدیگر جدا نمایید.

برای شروع، یک قسمت از موهایتان را باز کنید و با استفاده از یک اپیکاتور رنگ یا شانه رنگساژ از جایی که تمایل دارید تغییر رنگ شروع شود، مایع دکلره را بزنید. در این مرحله باید دقت کنید که موها دقیق و به درستی دکلره شوند.

پس از انجام دکلره باید اجازه دهید تا دکلره رنگ باز کند. به اندازه‌ای که می‌خواهید موهایتان روشن شود و رنگ باز کند به زمان نیاز دارید یعنی زمانی بین 10 الی 45 دقیقه. برای چک کردن میزان روشنی موها و دکلره می‌توانید چند تار مو را بعد از گذشت 10 الی 20 دقیقه بردارید و میزان روشنی مو را ببینید. اگر که میزان روشنی مو را دوست داشتید که موهایتان را بشویید و اگر رنگی روشن تر می‌خواهید بگذارید که مواد دکلره بیشتر بر روی موهایتان بماند و البته حتما هر 10 دقیقه‌ یکبار میزان روشنی را چک کنید.

نکته: برای یک تغییر رنگ جزئی، دکلره را فقط باید برای 10 الی 20 دقیقه بر روی موهایتان قرار دهید. اما برای تغییرات چشمگیرتر نیاز به زمان بیشتری است و دکلره 40 الی 45 دقیقه باید روی موهایتان باقی بماند.

پس از گذشت مدت زمان مطلوب باید موهایتان را با آب گرم و یک شامپوی بدون سولفات بشویید و کاملا مطمئن شوید که تمام مواد دکلره از روی موهایتان شسته می‌شود. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید در این مرحله از نرم کننده استفاده کنید.

پس از شستن موها و پاک شدن مواد دکلره از روی مو، موهایتان را به کاملا و به خوبی خشک کنید.

 

آموزش آمبره روی موی مشکی

 

مرحله سوم آمبره در خانه: رنگ کردن مو و تقسیم بندی آمبره

قبل از شروع این مرحله از خشک بودن موهای خود کاملا مطمئن شوید. همانند مرحله قبل موهای خود را با استفاده از کلیپس به چهار قسمت تقسیم کنید. رنگ موی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و آن را مطابق دستورالعمل ذکر شده بر روی قوطی آن آماده کنید و رنگ مو را بر روی همه قسمت های دکلره موی خود بزنید.

نکته:

 اگر علاقه دارید که نوک موهایتان روشنتر باشد (آمبره سنتی)، پس رنگ را از نوک موها تا کمی بالاتر از نواحی دکلره شده بزنید.

اگر می‌خواهید آمبره معکوس را انجام دهید رنگ را فقط تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ تری نوک موها را بپوشانید.

دقت کنید که موهایی که می‌خواهید رنگ شود، باید کاملا زیر و رویشان به صورت یکنواخت به رنگ آغشته شده باشد و جایی خای نمانده باشد.

رنگ مو در قسمتی از مو که دکلره شده نباید بیشتر از 10 دقیقه روی موها باقی بماند. البته چنانچه خودتان پس از چک کردن به این نتیجه رسیدید که زمان بیشتری نیاز است می‌توانید بگذارید که رنگ بیشتر روی موهایتان بماند. بخش بالایی موها به 10 الی 40 دقیقه زمان برای رنگ گرفتن نیاز دارد.

اگر موهای نازکی دارید، 20 دقیقه برای قسمت بدون دکلره کافی است و اگر موهای ضخیم و قوی‌ای دارید، مدت زمان بیشتری نیاز است. با وجود تمام این صحبت‌ها باید بین بخش بدون دکلره و دکلره شده، زمانی در حدود 10 الی 30 دقیقه فاصله باشد.

 

فیلم آموزشی آمبره مو

 

مرحله پایانی آمبره در خانه: شستن رنگ

با استفاده از یک دستکش، مواد رنگ را با آب گرم از روی موهایتان بشویید، سپس موها را با استفاده از یک شامپوی بدون سولفات بشویید. در این مرحله حتما از نرم کننده استفاده کنید و از آنجایی که دکلره کردن و رنگ کردن، آسیب زیادی به موهایتان می‌زند باید زمان بیشتری برای جذب شدن دکلره به موهایتان و مرطوب شدن آن اختصاص دهید.

 

آموزش رنگساژ آمبره

 

4.5 امتیاز از 1620 رای


آمبره و سامبره مو
برای سرویس آمبره و سامبره مو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین