سیم کشی قفل برقی

ثبت درخواست "نصب قفل برقی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سیم کشی قفل برقی

آشنایی با سیم کشی قفل برقی یکی از مهارت­‌های بسیار کاربردیست. سیم کشی قفل برقی که شامل مراحلی مانند نصب قفل برقی، نصب قفل برقی با کلید مجزا، کلید گذاشتن برای قفل برقی، روغن کاری قفل برقی و... است، باز کردن انواع درب را با فشردن یک کلید ممکن می­‌کند. در این مطلب، ابتدا با انواع قفل برقی آشنا می­‌شویم، و در ادامه محبوب­‌ترین نحوه سیم کشی قفل برقی (یعنی قفل کله گاوی) را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد. با "خدمت از ما" همراه باشید.

 

معرفی انواع قفل برقی

اگر کمی با مبحث سیم کشی قفل برقی آشنا باشد، حتما عباراتی مانند نصب قفل برقی tsa، قفل برقی سیزا، قفل کله گاوی، سیم کشی قفل برقی یوتاب و... آشنا هستید. اما آشنایی با مکانیز­م‌های انواع قفل برقی بسیار مهمتر از آشنایی با برند آنهاست. در ادامه انواع قفل برقی را پیش از بررسی سیم کشی قفل برقی معرفی می‌­کنیم.

 

1. قفل برقی زنجیری

قفل درب بازکن زنجیری همان قف‌ل­هایی هستند که پشت درب نصب می‌­شود. در نصب قفل برقی زنجیری، یک طرف به وسیله زنجیر به زبانه قفل درب، و طرف دیگر به چارچوب درب وصل می­شود. حتی با وجود سیم کشی قفل برقی ماهرانه برای این مدل، قفل برقی زنجیری زود به زود در اثر افتادگی و خرابی زنجیر از تنظیم خارج می­‌شود. در نتیجه این مسئله، گاهی قفل درست عمل نکرده و درب را باز نمی‌­کند. اگر شما نیز در سیم کشی قفل برقی درب حیاط از قفل آیفون زنجیری استفاده کرده باشید، حتما این مشکلات را تجربه کرده‌­اید.

پس از اجرای سیم کشی قفل برقی، عملکرد قفل زنجیری به این صورت است که با باز و بسته کردن درب، فنری که داخل قفل قرار دارد کشیده و پشت یک ضامن می­‌ماند. با فشار شستی درب بازکن، ضامن به عقب کشیده شده و فنر رها می­‌شود. بدین صورت، زبانه قفل درب را به عقب کشیده و درب را باز می­‌کند. متاسفانه قفل‌­های زنجیری امنیت کمی دارند. ممکن است درب با درست تنظیم نشدن قفل و یک ضربه محکم از بیرون، خودبه‌­خود باز شود. این مشکل هنگامی که نصب و سیم کشی قفل برقی توسط برقکار ماهر انجام نشده باشد، بیشتر می­‌شود.

 

نصب قفل برقی tsa

 

2. قفل کله گاوی

سیم کشی قفل برقی کله گاوی به دلیل ویژگی­‌های خاص آن بسیار محبوب است. انتخاب قفل کله گاوی و سیم کشی قفل برقی برای آن، نسبت به قفل زنجیری آیفون انتخاب بسیار بهتریست. زیرا قفل کله گاوی معایب قفل زنجیری را نداشته، طول عمر بیشتری دارد، و زیبایی ظاهری آن نیز به مراتب بیشتر است.

برای نصب و سیم کشی قفل برقی آیفون کله گاوی، ابتدا باید قفل مکانیکی درب باز، و سپس قفل در محل قرارگیری قفل مکانیکی درب نصب شود. داخل جعبه قفل برقی کله گاوی تعدادی کلید نیز برای باز کردن درب ورودی وجود دارد. در سیم کشی قفل برقی گله گاوی، می­‌توان این قفل را علاوه بر آیفون تصویری و صوتی، به یک شستی زنگ و یا یک ریموت نیز وصل کرد. با استفاده از شستی یا ریموت، می‌­توان درب را باز کرد. بدین ترتیب، قفل برقی کله گاوی دارای نوع شستی‌­دار و بدون شستی است:

2-1. قفل کله گاوی شستی‌­دار:

این مدل قفل برقی، فاقد شستی روی قفل برای بازکردن درب به صورت دستی است. بازکردن درب در این صورت فقط با آیفون، شستی، ریموت و... امکان­‌پذیر است. سیم کشی قفل برقی بدون شستی برای نصب روی درب پارکینگ دارای جک، و مکان­‌هایی که افراد قصد استفاده از کلید مخفی را دارند بسیار مناسب است.

2-2. قفل برقی کله گاوی بدون شستی:

همان­‌طور که از نام آن مشخص است، این قفل برقی دارای شستی است. قفل برقی کله گاوی شستی‌­دار مناسب درب ورودی نفرروست. با قفل کله گاوی شستی‌­دار می‌­توان درب ورودی را با استفاده از شستی روی قفل باز کرد. نصب و سیم کشی قفل برقی کله گاوی بدون شستی، امنیتی به مراتب بالاتری از قفل برقی شست‌ی­دار دارد.

 

3. قفل مغزی

نصب و سیم کشی قفل برقی مغزی روی چارچوب درب و روبروی زبانه قفل انجام می‌­شود. کنده‌­کاری کمی برای نصب و سیم کشی قفل برقی در چارچوب باید انجام شود تا قفل مغزی در جای خود قرار گیرد. عملکرد قفل مغزی به صورت مغناطیسی است. این قفل هنگام دریافت ولتاژ، ضامن نگهدارنده زبانه قفل درب را به عقب کشیده و درب را باز می­‌کند. این قفل هنگام عملکرد از خود صدای ظریفی تولید کرده و زیاد جلب توجه نمی­‌کند.

از قفل مغزی بیشتر در طلافروشی­‌ها (درب ورود به پشت ویترین)، مطب پزشکان (درب بین اتاق انتظار و اتاق پزشک) و... استفاده می­‌شود. هنگام سیم کشی قفل برقی، می‌­توان قفل مغزی را هم به آیفون تصویری، صوتی، و هم به یک ریموت متصل کرد.

 

کلید گذاشتن برای قفل برقی

 

نحوه سیم کشی قفل برقی

در این قسمت نحوه نصب قفل کله گاوی را به شما آموزش می‌­دهیم:

  1. پیش از انجام سیم کشی قفل برقی درب حیاط، اگر از قبل قفلی بر روی درب نصب است، آن را از روی درب باز کنید. اگر قفل و زبانه جوشکاری شده باشد، به سنگ فرز برای برش کاری نیاز خواهید داشت.
  2. پس از آماده کردن محل نصب و سیم کشی قفل برقی، نوبت به نصب پایه زیر قفل بر روی درب می‌­رسد. شما می‌­توانید این کار را با کمک دریل انجام دهید، و یا اینکه این پایه را روی درب جوشکاری کنید.
  3. برای اینکه اطمینان از نصب و سیم کشی قفل برقی در مکان مناسب، قفل به طور موقت قفل را روی پایه آن قرار دهید. سپس، مکان پی‌چ­هایی که باید پایه را روی درب دریل کاری کنید علامت‌گذاری کنید. نهایتا قفل را باز کنید و دریل کاری یا جوشکاری را انجام دهید.
  4. نصب قفل روی پایه قفل به کمک پیچ‌­های آلنی انجام می­‌شود که داخل کارتن قفل قرار دارد.
  5. نهایتا سیم تغذیه را به محل خود نصب کنید. توجه داشته باشید از آنجا که تغذیه قفل ۱۲ ولت متناوب است، تفاوتی در نصب سیم‌­ها به هر کدام از پین‌های بوبین وجود ندارد.
  6. برای نصب گیره قفل و گیره ثابت، ابتدا پایه گیره قفل کله گاوی را روی درب پیچ، و سپس توسط پیچ­­‌های آلنی خود گیره را با توجه به جهت گیره قفل روی پایه نصب کنید.
  7. مرحله آخر بستن قاب روی قفل است که 2 مهره آلنی دارد. قاب را از انتهای قفل قسمت (شاسی فشاری) جایگذاری کنید.
نصب قفل برقی
برای سرویس نصب قفل برقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading