انواع قفل برقی

ثبت درخواست " نصب قفل برقی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع قفل برقی

آشنایی با انواع قفل برقی

قفل برقی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردی‌ترین محصولات ساختمان به حساب می‌آیند. که گذشته از قفل‌های زنجیری استفاده می‌کردند که دوام چندانی نداشته، بعد از مدتی انواع قفل برقی وارد بازار شدند که معروف ترین آن‌ها قفل‌های لاک پشتی هستند که میتوان از آن‌ها برای درهای نفرروو و پارکینگی استفاده کرد. که این قفل‌ها انواع مختلفی دارند که در متن به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برندهای مختلف قفل برقی

قفل‌های برقی یکی از تجهیزاتی هستند که امنیت درب‌های پارکینگی را بالا می‌برند، و قابلیت جلوگیری از ورود افراد ناشناس را دارند. علاوه بر اینکه این نوع قفل ها در زمان برخورد خودرو با درب حتی اگر عمدی باشد.

  • قفل تسا
  • قفل سیزا ایتالیا
  • قفل برقی کاویان
  • قفل برقی یوتاب
  • قفل برقی یال
  • قفل برقی سیماران
  • قفل برقی ویروکلونی

 

انواع قفل برقی

 

بهترین انواع قفل برقی خارجی

  • قفل برقی کلونی که بهترین آن مربوط به برند VIRO است.
  • قفل برقی کله گاوی که قفل اختصاصی برند CISA است.
  • قفل برقی زبانه دار که سه برند CISA سیزا، YALE ، ISEO از بهترین قفل‌های زبانه دار را دارند.

 

قفل برقی کلونی 

 این نوع قفل برقی که بهترین آن از برند (VIRO) است. بدنه این قفل برقی از جنس گالوانیزه و قطعات زبانه برنجی ساخته شده. این قفل‌ها هم اکنون در ایران به دلیل درخواست کم و مشکل در چرخه توزیع در بازار موجود نیست اما مزیت‌های بسیار خوبی دارند.

از مزیت‌های این قفل برقی می‌توان به این نکته اشاره کرد که پس از نصب این قفل برقی، درب به هیچ عنوان باز نمی‌شود و در صورت فشار و یا تصادف از جای خود حرکت نمی کند. در حالی که پس از نصب نیاز به نگهداری فوق العاده دقیق آن‌ها است. که با توجه به درب‌های لولایی ساخت داخل که بسیار قدیمی هستند و بعد از مدتی تغییرات در لولاهای درب ایجاد می شد قفل به درستی کار نمی‌کرد و در مواردی بعضا درب باز نمی شد و نیاز به سرویس مجدد داشتند.

 

انواع قفل برقی

 

قفل برقی زبانه دار

این قفل‌های برقی که بهترین آن‌ها از سه برند(CISA سیزا،YAL ، ISEO) است که ساخت کشور ایتالیا هستند. قفل‌های برقی زبانه دار در میانه درب نصب می‌شوند، و به وسیله یک ضامن در غلاف جا می‌گیرند، و درب را بسته نگه می‌دارند. از مزایای این نوع قفل برقی سهولت نصب آن بر روی انواع درب‌های اتوماتیکی و نفررو هستند. و از کیفیت مطلوبی نسبت به بقیه برندها دارند.

 

انواع قفل برقی

 

قفل برقی کله گاوی 

این نوع قفل‌ها جهت قفل کردن درب اتوماتیک استفاده می‌کنند؛ که توسط یک کابل به مدار فرمان دستگاه متصل می‌شود و بدون هیچگونه تنظیماتی بصورت اتوماتیک با ریموت کنترل کار می‌کند بدین شکل که با فرمان دادن با ریموت اول قفل آزاد شده سپس لنگه‌های درب اتوماتیک شروع به حرکت می‌کنند. برند سیزا برای این نوع قفل‌ها دو مدل ضامن‌دار برای درب‌های نفررو و بدون ضامن برای درب‌های اتوماتیک که برای درب‌های پارکینگ بهترین گزینه است.

 

انواع قفل برقی

 

انواع قفل برقی ایرانی(قفل برقی ارزان)

دو برند یوتاب وکاویان دو برند ایرانی در قفل‌های برقی هستند که محصولات مشابه قفل های برقی لاک پشتی برند سیزا را تولید می‌کنند اما با قیمتی پایین تر به بازار عرضه می‌کنند.یوتاب و کاویان فرق چندانی باهم ندارند و از نظر کیفیت مشابه هستند. 

یک نوع آوری که در قفل یوتاب Utab دیده می شود، دستگیره قرمز رنگ پشت قفل است که درقفل برقی سیزا و کاویان این دستگیره وجود ندارد. این دستگیره باعث میشود که دیگر درب حیاط نیاز به دستگیره نداشته باشد. البته این دستگیره روی قفل برقی یوتاب زیبایی و دیزاین بسیار معمولی دارد اما وجودآن مفید است.
یکی از مزیت‌های این قفل برقی آسان باز شو بودن آن‌هاست یعنی با توجه به فشاری که به درب می‌آورند وقتی که کلید دربازکن را فشار می‌دهید؛ دیگر لازم نیس درب را به طرف خود بکشید تا در باز شود در به هنگام فشار داد دکمه آیفون باز می‌شود. و روی تمامی درب‌ها مثل درب ورودی ساختمان درب پارکینگ قابل نصب هستند.

 

قفل برقی ریموت دار حیاط

انواع مختلفی از قفل برقی در بازار وجود دارد که می‌توان به همه آن‌ها ریموت متصل کرد ولی دوبرند خارجی سیزا و دورکاس از بهترین برندها برای قفل برقی ریموت دار به شمار می‌آیند. و در برندهای ایرانی یوتاب و کاویان بهترین‌ها دراین نوع قفل برقی هستند، و قابلیت نصب ریموت را دارند.

اگر ریموت بر روی قفل‌ها نصب شود کارتان را برای باز کردن درهای ورودی ساختمان درب خانه یا درب پارکینگ راحت می‌کند، چون با فشار دادن یک کلید درب باز می‌شود. دیگر نیازی به استفاده از تغذیه ریموت کنترل نخواهید داشت؛ چرا که قفل برقی تسا برای ریموت دار شدن از یک ترانس قفل برقی بهره می برد که نیاز آن به تغذیه قفل را از بین می برد.

 

انواع قفل برقی

 

کلام آخر

اگر در منزل یا محل کار خود می‌خواهید امنیت بیشتری داشته باشید؛ حتما از انواع قفل برقی استفاده کنید بسته به نیازی که برای امنیت خانه یا محل کار خود دارید. برای نصب انواع قفل برقی می‌توانید از متخصصین کمک بگیرید. خدمات نصب قفل برقی «خدمت از ما» توسط بهترین نصاب‌ و برقکار در شهر شما ارائه می‌شود. 

4.5 امتیاز از 1550 رای


نصب قفل برقی
برای سرویس نصب قفل برقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین