نصب قفل دیجیتال به چه صورت است؟

ثبت درخواست " نصب قفل برقی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب قفل دیجیتال به چه صورت است؟

نصب قفل دیجیتال بالاترین حد از امنیت را برای درب ورودی فراهم می‌کند. خوب است قبل از بیان چگونگی نصب قفل دیجیتال، کمی بیشتر با این ابزار آشنا شویم. قفل دیجیتال، قفلی است که برای باز کردن به کلید مکانیکی نیازی نیست و توسط کارت، شناسایی رمز عبور و یا اثر انگشت باز می‌شود.

البته بعضی انواع آن، یک کلید مکانیکی یدک برای مواقع اضطرار نیز دارند. اما اکثر آن‌ها بدون کلید بوده و دردسرهای قفل معمولی را ندارند. علاوه بر آن آپشن‌های مختلفی که قابل پیاده سازی بر روی قفل دیجیتال است، آن را بسیار امن کرده است. سیستم‌های ضد سرقت، قفل کودک و حریم خصوصی و همین طور آلارم هشدار حوادث امنیتی، از امکانات منحصر به فردی است که قفل‌های دیجیتال دارا هستند.

نصب قفل دیجیتال مثل هر تخصص فنی دیگر، نیازمند رعایت نکات و اصولی خاص است. این کار اگر به درستی و طبق استانداردهای لازم صورت نپذیرد، ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود آورد. در این مطلب سعی داریم همه مراحل نصب قفل دیجیتال را به طور کامل بیان کنیم. با ما باشید.

تهیه قفل دیجیتال

مرحله اول برای نصب قفل دیجیتال، مسلما خرید یک قفل مناسب است. قفل‌های دیجیتال انواع مختلفی دارند و شما باید بسته به نیاز خود، قفل دیجیتالی را تهیه کنید که مناسب برطرف کردن خواسته‌های شما باشد.

برای مثال بعضی از انواع قفل دیجیتال دارای آلارم و هشدار امنیتی هستند، بعضی آپشن قفل کودک دارند، بعضی قابلیت کنترل توسط گوشی‌های هوشمند را دارند و مواردی دیگر. این شما هستید که با شناسایی نیازمندی‌های خود، یک قفل دیجیتال مناسب را برای نصب انتخاب می‌کنید. البته پیشنهاد ما این است که یک قفل با حداکثر امکانات موجود تهیه کنید تا خیالتان از هر بابت در مورد امنیت راحت باشد.

مسئله دیگری که در نصب قفل دیجیتال و هنگام خرید باید به آن توجه کنید، نحوه باز شدن قفل است. همان طور که ذکر شد، بعضی از انواع قفل دیجیتال با رمز عبور باز می‌شود. اگر در خانه کودک یا سالمند دارید، این نوع قفل احتمالا مناسب شما نخواهد بود. به دلیل این که کودکان یا سالمندان ممکن است توانایی به خاطر سپردن رمز را نداشته باشند.

نوع دیگر قفل دیجیتال، قفلی است که با کارت باز می‌شود. اما مناسب‌ترین و امن‌ترین نوع نصب قفل دیجیتال، قفل اثر انگشتی است. می‌توان اثر انگشت همه اعضای خانواده را در حافظه این قفل‌ها ذخیره کرد. به این ترتیب مشکلات گم شدن کلید و کارت را نخواهید داشت، امنیت بالایی تجربه خواهید کرد و همچنین برای همه اعضای خانواده در هر سن و سالی مناسب و کاربردی خواهد بود.

 

نصب قفل دیجیتل و قفل هوشمند

 

مراحل نصب قفل دیجیتال به صورت گام به گام

پس از انتخاب و تهیه قفل دیجیتال مناسب، نوبت به نصب آن می‌رسد. نصب قفل دیجیتال، چندین مرحله دارد که ما در این بخش به صورت قدم به قدم آن‌ها را معرفی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم. البته که نصب قفل دیجیتال مثل هر کار فنی دیگر بهتر است توسط متخصص با تجربه انجام شود؛ ولی آگاهی از مراحل نصب آن به هرحال کمک کننده خواهد بود.

 

ایجاد سوراخ روی در برای نصب

با تهیه قفل هوشمند، حتما به همراه آن یک شابلون ارائه خواهد شد که سوراخ کاری درب، دقیقا باید مطابق با آن صورت گیرد. بدین ترتیب می‌توان قفل دیجیتال را به درستی روی در سوار کرد. اگر هنوز در ورودی را نصب نکردید، می‌توانید شابلون را به درساز بدهید تا او قبل از نصب درب، سوراخ کاری را طبق شکل شابلون انجام دهد.

 

نصب بدنه قفل الکترونیکی

بدنه قفل‌های دیجیتال، شامل سه بخش می‌شوند: بدنه داخلی، بدنه خارجی و مغزی قفل. این سه قسمت باید مطابق دستورالعمل قفل، به درستی نصب شوند. دقت کنید که بدنه قفل کاملا تراز روی درب سوار شود. بدنه خارجی شامل مانیتوری برای سنسور اثر انگشت، کارت و یا وارد کردن رمز عبور است. بدنه داخلی نیز شامل پنل کنترل و تنظیمات و همین‌طور قرارگیری باتری است.

 

تنظیمات نرم‌افزاری قفل دیجیتال

پس از پایان نصب سخت افزاری قفل دیجیتال (سوراخ کاری درب و نصب بدنه قفل)، نوبت به راه اندازی و تنظیمات بخش نرم‌افزاری قفل است. این بخش شامل تنظیم رمز عبور، دادن اثر انگشت به حافظه قفل و فعال کردن تنظیمات و آپشن‌های قفل دیجیتال است. توجه کنید که رمز عبور غیر ساده و امن برای درب برگزینید.

همچنین دقت کنید در حضور نصاب یا هر شخص دیگر به غیر از اعضای خانواده، رمز قفل را انتخاب نکنید. حتما و حداقل دو اثر انگشت از هر شخص را به حافظه قفل دیجیتال وارد کنید و درنظر داشته باشید نصاب حتی برای تست، اثر انگشت خود را روی دستگاه تنظیم نکند. اگر کلید فیزیکی اضطراری دارید، حتما در این مرحله آن را تست کنید.

 

فعال کردن گارانتی

لازم به ذکر است برای این که قفل دیجیتال از گارانتی خارج نشود، حتما نصاب شرکت تولید کننده باید اقدام به نصب قفل دیجیتال نماید. این کار خیال شما را از بابت نصب به بهترین شکل، راحت خواهد کرد؛ ضمن این که این فرآیند یک الی دو ساعت بیشتر طول نخواهد کشید. پس از نصب، از نصاب بخواهید که فرم مربوط به گارانتی و خدمات پس از فروش را در اختیار شما قرار دهد تا آن را پر کنید.

 

مراحل نصب قفل الکترونیکی و قفل هوشمند

 

نکات مهمی که در نصب قفل دیجیتال باید رعایت کنید.

  • دفترچه راهنما را کامل مطالعه کنید.
  • کار با قفل دیجیتال را به خوبی از نصاب یاد بگیرید.
  • همه تنظیمات را در حضور نصاب تست کنید تا در صورت ایجاد سوال، از وی بپرسید.
  • در صورت امکان از توضیحات نصاب فیلم ضبط کنید.
  • کارت‌ها و کلیدهای مکانیکی را به صورت دقیق شمرده و از نصاب تحویل بگیرید.
  • پر کردن فرم خدمات پس از فروش را فراموش نکنید.
  • پس از اتمام کار نصاب، یک بار قفل را به تنظیمات کارخانه برگردانید (ریست فکتوری کنید)، و مجددا تنظیمات را اجرا نمایید تا از امنیت کافی برخوردار باشید.

سخن نهایی

نصب قفل دیجیتال می‌تواند بیشترین درجه از امنیت را بدون نیاز به کلید‌های مکانیکی برای شما فراهم آورد. قفل‌های دیجیتال در انواع مختلف و با امکانات متفاوت در بازار موجود هستند؛ شما بسته به نیازتان باید یک نوع مناسب از قفل دیجیتال را تهیه کنید. قفل‌های دیجیتال با کارت، رمز عبور و یا اثر انگشت باز می‌شوند. این مطلب به بیان مراحل نصب قفل دیجیتال اختصاص یافته است.

4.5 امتیاز از 1089 رای


نصب قفل برقی
برای سرویس نصب قفل برقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین