قفل درب کارتی چیست؟

ثبت درخواست " نصب قفل برقی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
قفل درب کارتی چیست؟

قفل کارتی پیشرفته شدن و نو شدن طرح و قابلیت قفل‌های قدیمی را دارار بوده و برای ساختمان‌های مختلف قابل استفاده می‌باشد. قابلیت باز و بسته کردن درب‌های ساختمان بدون نیاز به کلید در انواع قفل کارتی پیاده سازی شده است.

انواع قفل‌ها از قدیم تا به امروز یکی از ابزارهای مهم برای ایجاد امنیت به شمار آمده و با گذشت زمان مانند هر وسیله دیگری با پیشرفت و تغییرات کاربردی همراه بوده است. از اساسی ترین تغییرات ایجاد شده در ساختار قفل‌ها می‌تواند به خلاقیت به کار رفته در طراحی و ساخت قفل کارتی اشاره داشت.

 

 

برای استفاده انواع قفل کارتی در ساختمان‌های مختلف داشتن اطلاعات کافی درباره اینکه قفل کارتی چیست؟ و نحوه کارکرد انواع قفل کارتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب علاوه بر معرفی قفل کارتی با ویژگی‌ها و انواع قفل درب کارتی آشنا می‌شویم.

 

انواع قفل درب کارتی

 

قفل کارتی چیست؟

امروزه بیشتر افراد برای برقراری امنیت در آپارتمان و محل زندگی و کار خود از انواع قفل‌های دیجیتال به جای قفل‌های قدیمی استفاده می‌کنند. یکی از جدیدترین و ایمن ترین مدل قفل دیجیتال قفل کارتی در انواع مختلف می‌باشد. این سبک قفل به دلیل باز شدن درب با کارت مجهز به کیت مخصوص به این نام معروف می‌باشد.

مشکلات مربوط به کلید مثل گم شدن، شکستن و نیاز مداوم به کلید سازی در انواع قفل کارتی وجود ندارد. قفل درب کارتی بیشتر مواقع برای کنترل رفت و آمد کاربرد دارند. انواع قفل درب کارتی دارای مغزی الکترونیکی بوده که تنها به افرادی که دارای کارت مغناطیسی هستند و رمز آن را می دانند مجوز ورود می‌دهد.

 

قفل کارتی چیست؟

 

قفل کارتی با این سبک طراحی امنیت و حفاظت از محیط زندگی و کار افراد را بیش از پیش افزایش داده و از این رو امروزه بیشترین نوع استفاده از آن را می‌توان در هتل‌ها و مناطق مسکونی مشاهده نمود.

 

آشنایی با قابلیت‌ قفل درب کارتی

قفل کارتی بر اساس نحوه عملکرد و نوع باز کردن دری ساختمان در انواع مختلفی طراحی و تولید شده‌اند. در این قسمت به معرفی چند نوع از قابلیت نحوه باز کردن درب با قفل کارتی برای آشنایی بیشتر اشاره شده است.

 

قفل کارتی با کارت IC یا تماسی

نمونه‌های ابتدایی و اولیه طرح قفل درب کارتی با سبک تماسی یا IC وارد بازار شدند. استفاده مستقیم از کارت برای باز کردن درب اتاق و ساختمان منجر به خرابی و از بین رفتن قابلیت اصلی کارت به مرور زمان شده و خصوصا برای هتل داران انتخاب مناسبی به شمار نمی‌آید.

 

قفل کارتی با کارت IC یا تماسی

 

قفل کارتی RFID یا بدون تماس

بر خلاف مدل قبلی در این حالت کارت های مایفر MIFARE و یا قفل های کارتی RFID نیاز مستقیم به استفاده از کارت وجود نداشته و افراد می‌توانند بدون استفاده از کارت و با امواج رادیویی درب اتاق را باز کنند. این سبک قفل کارتی با استفاده از این مدل کارت‌ها بیشترین انتخاب را در بین صاحبان هتل‌ها به خود اختصاص داده‌اند.

 

قفل کارتی RFID  یا بدون تماس

 

از دیگر ویژگی‌های بارز این سبک کارت‌ها سهولت استفاده از آنها برای هر محدوده سنی و استفاده از نرم افزار قفل کارتی برای باز و بسته کردن آن است. علاوه بر این امکان کپی از روی این کارت‌ها وجود نداشته بنابراین قفل های کارتی RFID از امنیت بالایی برخوردارند. استفاده از مدارها و بردهای قوی در طراحی این مدل کارت‌ها از دیگر دلایل بالارفتن امنیت آنها می‌باشد.

 

انواع قفل کارتی بر اساس کاربرد

قفل درب کارتی بر اساس نوع عملکرد و استفاده آنها به دو نوع قفل کارتی آنلاین و قفل کارتی آفلاین تقسیم می‌شوند. نوع عملکرد و قابلیت‌های کاربردی آنها در این قسمت معرفی می‌شود.

 

قفل درب کارتی آنلاین

این نوع قفل کارتی همانطور که از نامش پیداست وابسته به یک فناوری و قابلیت جدید در تولیدات انواع قفل کارتی می‌باشد. این سبک قفل کارتی وابسته به یک نرم افزار مخصوص بوده و در اثر ارتباط با آن فعال می‌شود. قابلیت‌هایی مانند چک کردن وضعیت تمام قفل‌های کارتی بطور همزمان در روی نرم افزار در این نوع قفل کارتی وجود دارد.

 

قفل درب کارتی آنلاین

 

کنترل قفل های آنلاین با استفاده از نرم افزار مرکزی و به صورت بیسیم صورت می‌گیرد. از این نیاز به کابل کشی درب و ایجاد چارچوب برای آن در این نوع قفل کارتی وجود ندارد.پس از نصب قفل کارتی آنلاین می توانید از راه دور تمام قفل‌ها را کنترل نموده و تنظیم کنید و دیگر نیازی به حضور فیزیکی نیست. همین ویژگی باعث شده تا از این مدل قفل‌های کارتی برای مدیریت هتل‌های بزرگ استفاده شود.

 

قفل درب کارتی آفلاین

قفل درب کارتی آفلاین بر خلاف نوع آنلاین مستقل از نرم افزار عمل می‌کند.در واقع بین نرم افزار و قفل ارتباطی وجود ندارد. در قفل های کارتی آفلاین بر اساس کارت های صادر شده ارتباطات برقرار می شود. گزارش گیری و کنترل رفت و آمد با کارت‌های مخصوص و مستر انجام شده و بصورت مجزا و دستی می‌باشد.

 

قفل درب کارتی آفلاین

 

اهمیت استفاده از قفل کارتی

استفاده از انواع قفل کارتی و راه اندازی سیستم قفل‌های کارتی برای ساختمان‌های مختلف امنیت و کنترل رفت و آمد بیشتر و آسان تر کرده است. علاوه بر این موارد مزایای استفاده از قفل کارتی را می‌توان در چند نکته اشاره شده در این قسمت خلاصه کرد.

  • بهترین مزیت استفاده از قفل کارتی نسبت به دگیر قفل‌های دیجیتال عدم نیاز به کلید در این مدل قفل‌هاست.این ویژگی به تنهایی بر افزایش امنیت و کاهش سرقت و عدم نیاز به حمل قفل تاثیر زیادی دارد.
  • استفاده از قفل کارتی در هتل‌ها به دلیل کارایی بالا و شیک بودن این سبک قفل‌ها بیشتر دیده می‌شود. علاوه بر این موارد امر پذیرش به راحتی صورت گرفته و رضایت مسافران را به دنبال دارد.

 

اهمیت استفاده از قفل کارتی

 

  • قفل‌های کارتی دارای قابلیت گزارش گیری و ثبت تمام تردد‌ها از درب ورودی می‌باشد.
  • انواع قفل کارتی مجهز به سیستم‌های قوی حفظ حریم شخصی که مانع باز شدن درب از بیرون می‌باشند.
  • امکان کپی برداری از کلید قفل کارتی وجو نداشته و همین امر به تنهایی در افزایش امنیت نقش پر رنگی دارد.
  • برای نصب در انواع آپارتمان‌ها و ساختمان‌های اداری و مسکونی یک انتخاب مناسب به شمار می‌آیند.
  • در طراحی و تولید قفل کارتی از مغزی الکتریکی استفاده شده که استاندارد امنیتی بالایی دارد.
  • در تمامی مدل‌های قفل کارتی انجام زمان بندی برای اعمال محدودیت بر دسترسی و تردد افراد وجود دارد.

4.5 امتیاز از 1256 رای


نصب قفل برقی
برای سرویس نصب قفل برقی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین