لوله کشی برق ساختمان

برق کشی ساختمان
لوله کشی برق ساختمان

لوله کشی برق ساختمان را به دست حرفه ای ها بسپارید

لوله کشی برق ساختمان  روش مناسبی است برای حفاظت سیم های برق از ضربه، رطوبت و مواد شیمیایی و مشکلاتی که می تواند برای سیم های برق به وجود بیاید یا باعث پوسیدگی آن ها شود. انواع لوله برق ساختمان در سایز های مختلفی وجود دارند که میتوانند برای حفاظت سیم های برق استفاده شوند.حال شما برای اجرای لوله گذاری برق راه پله ، قوطی گذاری برق ، لوله گذاری برق ساختمان در سقفهای غیر کاذب و... روی متخصصین "خدمت از ما" حساب کنید.

 

 

شاید برایتان جالب باشد مطالبی که این روزها در مورد لوله کشی برق ساختمان در فضای وب خوانده می شود بیشتر درباره موارد زیر است:

  • فیلم لوله گذاری برق ساختمان
  • انواع لوله برق ساختمان
  • فیلم آموزش لوله گذاری برق ساختمان
  • لوله گذاری برق ساختمان در سقفهای غیر کاذب
  • نحوه لوله گذاری برق آشپزخانه
  • لوله گذاری برق راه پله
  • قوطی گذاری برق
  • کتاب سیم کشی ساختمان

 

انواع لوله کشی برق ساختمان

لوله کشی برق می تواند ضد آب باشد و در زیر آب نیز به کار رود. لوله برق های فلزی نیز می توانند برای حفاظت سیم ها از اختلالات الکترومغناطیسی نیز استفاده شوند.

لوله کشی برق غیر فلزی ویژگی سبک وزن بودن و مقاومت در برابر پوسیدگی را دارند. اگر لوله کشی برق ساختمان به درستی انجام شود، از ورود مواد و گازهای قابل اشتعال جلو گیری می کند.

هر دو نوع لوله برق پلاستیکی و فلزی قابلیت خم شدن دارند تا بتوان لوله کشی برق را بدون استفاده از لوله های اضافی انجام داد.

بعضی از انواع لوله های برق برای جاگذاری مستقیم در بتون ساختمان ساخته شده اند که معمولاً برای ساختمان های غیر مسکونی استفاده می شوند. هزینه لوله کشی برق ساختمان در مقایسه با لوله کشی های دیگر به دلیل هزینه بالای نصب و لوله ها بیشتر است.

لوله برقی که در فضای آزاد قرار است نصب شود باید جنس مناسبی داشته باشد. معمولاً لوله های PVC در زیر زمین و مکان های خیس و مرطوب استفاده دارد. این نوع لوله ها نیز اتصالات و زانو های نوع خود را دارد و می توان آن ها را به آسانی به هم وصل کرد.

 

در بین انواع لوله های برق، لوله برق فلزی از بقیه کلفت تر و سنگین تر است و همچنین قیمت بالاتری نیز دارد و می توان آن را در مکان هایی نصب کرد که تحت شرایط سختی قرار دارند. در مواقع متفاوت، انواع مختلفی از لوله برق ها را باید استفاده کرد.

 

ویژگی های لوله برق فلزی

لوله برق فلزی دارای دیواره ضخیمی است که علت سنگین بودن آن است و می توان آن را در فضای بسته یا باز یا در زیر زمین استفاده کرد. برای لوله برق های فلزی ممکن است یک لایه محافظ PVC نیز استفاده شود تا در مکان هایی که می توانند باعث پوسیدگی بالای لوله برق شوند، لوله برق سالم بماند.

 

لوله کشی برق ساختمان

 

بعضی از انواع لوله برق های فلزی را می توان به عنوان رسانا نیز استفاده کرد ولی مشکلاتی نظیر طولانی بودن لوله و در نتیجه بالا بودن بیش از حد مقاومت الکتریکی می تواند باعث عملکرد نا مناسب آن به عنوان رسانا شود.

 

داکت و ترانکینگ

نوع رایجی از لوله کشی برق وجود دارد که به آن داکت گفته می شود و جهت پنهان کردن و جمع کردن سیم ها به کار می رود. معمولاً این نوع لوله کشی برق در مکان هایی که بعد از ساخت ساختمان نیاز به سیم کشی برق اضافی است و نمی توان دیوار یا سقف را خراب کرد، به کار می رود. در این نوع لوله برق، می توان یک طرف آن را باز کرد تا سیم را وارد آن کنیم. داکت ها معمولاً برای سیم تلفن یا اینترنت در ساختمان های قدیمی استفاده می شود که نمی توان دیوار بتونی را سوراخ کرد.

5 امتیاز از 5 رای

برق کشی ساختمان

برای سرویس برق کشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با برق کشی ساختمان

لوله کشی برق ساختمان

مطالب مرتبط با برقکاری

تعمیر آنتن مرکزی
نصب آیفون تصویری کوماکس
نصب آیفون تصویری سیماران

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading