هواگیری باک بنزین

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
هواگیری باک بنزین

علت هواگیری باک بنزین و راه فوری هواگیری باک بنزین

به طور حتم شما هم با مشکل هواگیری باک بنزین، مواجه شده‌اید! اما این مشکل از کجا نشأت می‌گیرد؟ علت هوا گرفتن باک بنزین پژو چیست؟ سرریز شدن بنزین از باک پراید چه علتی دارد؟ علت ریختن بنزین از زیر ماشین پراید چیست؟ اگر به دنبال یک راه حل برای این مشکل می‌گردید، مقاله هواگیری باک بنزین را تا انتها مطالعه نمایید. همچنین بعد ازپایان این مقاله شما با نحوه هواگیری باک بنزین پژو پارس، نحوه هواگیری باک بنزین پژو 405 و طریقه هواگیری باک بنزین ساینا آشنا شوید.

 

معمولا هنگام هوا گرفتن باک بنزین، موارد زیر را جستجو می‌شود:

 • علت هوا گرفتن باک بنزین پژو
 • علت هوا گرفتن باک بنزین سمند
 • آموزش هواگیری باک بنزین پراید
 • روش هواگیری باک بنزین تیبا
 • چگونه باک بنزین را هواگیری کنیم
 • طریقه هواگیری باک بنزین پراید
 • رفع هوا گرفتن باک بنزین
 • لوله هواگیری باک بنزین پراید

 

چطور مشکل هواگیری باک بنزین را تشخیص دهیم؟

خیلی ساده می‌توانید تشخیص دهید که باک بنزین هوا گرفته است یا خیر؟ اگر باک بنزین ماشین‌تان خالی است؛ اما هنگام سوخت گیری، باک پر نمی‌شود و بنزین به بیرون پرتاب می‎‌شود و یا اینکه قطع کن نازل، جریان بنزین را قطع می‌کند. همه‌ی این‌ها یعنی خودرو شما با مشکل مواجه شده و شما نیازبه هواگیری باک بنزین دارید.


 

هواگیری باک بنزین ناشی از چیست؟

علت تجمع گاز داخل باک بنزین یا هواگیری باک بنزین در چیست؟ به مرور زمان رسوبات بنزین در باک خودرو ته نشین می‌شوند و برای جلوگیری از ورود رسوبات بنزین به سمت موتور و اختلال سوخت رسانی، لوله خروجی که از باک به سمت موتور تعبیه شده است را حدودا 2 سانتی متر بالاتر از کف باک خودرو قرار می‌دهند و از آن جای که درون باک خودرو سوراخ‌های بسیار ریزی برای خروج گاز تعبیه شده است، مسدود شدن این منافذ و سوراخ‌ها می‌تواند از علل هواگیری باک بنزین و یا علت هوا گرفتن باک بنزین پژو باشد.

 

طریقه هواگیری باک بنزین ساینا

علت هوا گرفتن باک بنزین پژو

 

البته در بیشتر موارد سرریز شدن بنزین از باک پراید و ریختن بنزین از زیرماشین نیز می‌تواند به دلیل هوا گرفتن باک بنزین پراید باشد و چون بنزین دائما در حال تبخیر شدن است، این بخار موجود در باک بنزین می‌تواند سبب ریپ زدن خودرو نیز بشود و از طرفی گازهای تجمع پیدا کرده، موجب پایین آمدن سطح فشار داخل باک بنزین می‌شوند و دریافت بنزین را برای خودرو مختلل می‌سازند.


 

علت هواگیری باک بنزین و خرابی حباب گیر!

بطور کلی وظیفه حباب گیر این است که بخار بنزین درون باک را به خارج از باک بنزین هدایت کند. اگر موقع سوخت گیری قبل از اینکه باک کاملا پر شود، بنزین سر ریز می‌شود و بنزین از باک پس زده می‌شود، یا اینکه درون ماشین و صندوق عقب خودرو بوی بنزین استشمام می‌کنید، این علایم می‌تواند نشانگر خرابی حباب گیر باشد که باید آن را هرچه سریعتر تعمیر کنید.

 

هواگیری باک بنزین را جدی بگیرید

هواگیری باک بنزین و روش هواگیری باک بنزین خودرو تیبا

 

روش هواگیری باک بنزین

معمولا با این پرسش‌ها زیاد مواجه می‌شویم:

 • هواگیری باک بنزین ۲۰۶ چه علتی دارد؟
 • روش هواگیری باک بنزین تیبا چگونه است؟
 • نحوه هواگیری باک بنزین پژو پارس چگونه است؟
 • نحوه هواگیری باک بنزین پژو 405 را چطور انجام دهیم؟
 • طریقه هواگیری باک بنزین ساینا به چه صورت انجام می‌شود؟

 

در قدم اول توصیه می‌کنیم که حتما از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای هواگیری باک بنزین خودرو خود کمک بگیرید تا از بروز خطرات احتمالی که در ادامه توضیح خواهیم داد، جلوگیری کنید. در صورتی که مشکل از حباب گیر، منفذ خروج هوا و یا گرفتگی لوله سوخت گیری باشد، با برطرف ساختن آن‌ها مشکل هواگیری باک بنزین نیز برطرف خواهد شد.

اگر در موقعیتی هستید که فعلا به تعمیرکار دسترسی ندارید، یک راه حل وجود دارد که به صبر و حوصله بیشتری نیاز دارد. اگر هنگام سوخت گیری با این مشکلات مواجه شده‌اید، باید زمان بیشتری را صرف بنزین زدن کنید، به این صورت که ابتدا کمی صبر کنید، سپس دوباره مقداری بنزین وارد باک کرده و به محض اینکه مشاهده کردید که بنزین بیرون می‌ریزد؛ دوباره صبر کنید و سپس بنزین بزنید. این روند را تکرار کنید تا باک بنزین پر شود.

ممکن است بار اول نتوانید تمام باک بنزین را پر کنید؛ اما به مرور زمان با تکرار چندین باره این عمل، تقریبا مشکل هواگیری باک بنزین تان حل خواهد شد و هنگام سوخت گیری دیگر با سرریز شدن بنزین و مشکلاتی از این قبیل مواجه نخواهید شد.

 

علت پس زدن بنزین از باک تیبا

روش هواگیری باک بنزین تیبا

 

باک بنزین را کاملا پر نکنید!

با پر نکردن کامل باک بنزین از مشکل هواگیری باک بنزین نیز جلوگیری کنید؛ زیرا باعث ورود بنزین به داخل کنیستر می‌شود و خرابی‌هایی را برای شما به بار می‌آورد. از‌ طرفی پر‌کردن بیش از اندازه باک موجب ریختن بنزین روی زمین می‌شود و همچنین هواگیری باک بنزین و تجمع زیاد گازها در باک بنزین نیز می‌تواند باعث به‌وجود آمدن خطرات مهمی مانند آتش‌سوزی و انفجار در جایگاه سوخت شود.


 

سخن پایانی در مورد هواگیری باک بنزین

تا اینجا بطور کامل با علت هوا گرفتن باک بنزین پژو و دلیل هوا گرفتن باک بنزین پراید و علت ریختن بنزین از زیر ماشین پراید آشنا شدیم. روش هواگیری باک بنزین تیبا و نحوه هواگیری باک بنزین پژو پارس را نیز بررسی کردیم؛ اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای هواگیری باک بنزین هیچ محلول و یا ترکیب هواگیری باک بنزین وجود ندارد و مراقب باشید که فریب برخی از افراد سودجو را نخورید و هزینه‌ی اضافی پرداخت نکنید. در عوض می‌توانید با نصب اپلیکیشن "خدمت از ما" به رایگان از چندین متخصص حرفه‌ای قیمت بگیرید و مناسب ترین را انتخاب نمایید.

 

4.5 امتیاز از 1706 رای


تعمیر ماشین و تعمیر خودرو
برای سرویس تعمیر ماشین و تعمیر خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین