علائم خرابی پمپ بنزین خودرو

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علائم خرابی پمپ بنزین خودرو

خرابی پمپ بنزین از سری مشکلات اساسی و پر وقوع برای انواع خودرو بوده که به دلیل ارتباط مستقیم با سوخت ماشین رفع به موقع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. شناخت علائم خرابی پمپ بنزین خودرو فرآیند تشخیص خرابی پمپ بنزین را تسریع بخشیده و مانع بوجود آمدن ایرادات ناشی از این مشکل در دیگر قطعات انواع خودرو می‌شود.

بررسی دلایل خرابی پمپ بنزین همواره با بررسی مشکلاتی مثل گرفتگی پمپ بنزین، علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین، علائم خرابی پمپ بنزین پراید کاربراتور، علائم خرابی فشار شکن پمپ بنزین، علت نرسیدن برق به پمپ بنزین، علائم خرابی پمپ بنزین مکانیکی و در نهایت صدای ویز از پمپ بنزین توسط افراد متخصص همراه بوده است.

 

 

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو در مدل‌های مختلف می‌تواند وابسته به نوع تجهیزات متفاوت باشد. از این رو بررسی دلایل خرابی پمپ بنزین هر خودرویی باید توسط یک فرد کارشناس صورت گیرد. در این مطلب از مجله خدمت از ما چند نمونه بارز و رایج علائم خرابی پمپ بنزین خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

گرفتگی پمپ بنزین

 

اثرات خرابی پمپ بنزین بر عملکرد خودرو

از آنجایی که وظیفه پمپ سوخت یا پمپ بنزین رساندن سوخت مورد نیاز خودرو برای حرکت از مخزن به موتور بوده بنابراین خرابی پمپ بنزین در کمترین حالت ممکن در حرکت خودرو اختلال ایجاد می‌کند. بیشتر مکانیک‌های مختصص یکی ازعلائم خرابی پمپ بنزین خودرو را افت عملکرد موتور خودرو می‌دانند.

 

خرابی پمپ بنزین بر عملکرد خودرو

 

این امر نشاندهنده‌ی ارتباط مستقیم خراب شدن پمپ بنزین در مختل شدن نحوه عملکرد موتور خودرو و در نهایت دیگر قسمت‌های ماشین است. بنابراین آشنایی با دلایل خرابی پمپ بنزین و تشخیص به موقع این مشکل تحت تاثیر آشنایی کامل با علائم خرابی پمپ بنزین خودرو در سلامت این وسیله نقلیه تاثیر بسزایی دارد.

 

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو

در بخش قبلی از اثرات خرابی بنزین تا تشخیص به موقع این مشکل تحت تاثیر شناخت کافی بر علائم خرابی پمپ بنزین خودرو صحبت کردیم. با توجه به ضرورت آشنایی با علائم خرابی پمپ بنزین ماشین در این قسمت به 7 نشانه اساسی این مشکل در خودرو اشاره خواهیم داشت.

 

1-شنیده شدن صدای ویز از پمپ بنزین

از علائم مشخص خرابی پمپ بنزین در خودرو صدای ویز پمپ بنزین است. بیشتر مواقع این نشانه در پمپ بنزین‌های قدیمی و فرسوده در هنگام کار مشاهده می‌شود. علاوه بر این مورد شنیده شدن صدای قل قل از باک بنزین خودرو از علائم سوختن پمپ بنزین خودرو می‌باشد. توجه به این نشانه‌ها در تشخیص به موقع خرابی پمپ بنزین و اقدام به موقع برای رفع این مشکل تاثیر زیادی دارد.

 

صدای ویز از پمپ بنزین

 

2-سخت روشن شدن و استارت خوردن خودرو

به این دلیل که پمپ بنزین در هر با استارت خودرن خودرو در حال فعالیت است، بنابراین سخت استارت خودرو خودرو و دیر روشن شدن آن می‌تواند از نشانه‌ها و علائم خرابی پمپ بنزین خودرو باشد. در واقع فرسودگی و ضعیف شدن پمپ سوخت خودرو از دلایل اصلی این مشکل بوده و به سختی سوخت لازم برای استارت خوردن خودرو فراهم می‌شود.

 

علائم خرابی فشار شکن پمپ بنزین

 

3-پرش موتور از علائم خرابی پمپ بنزین

پرش موتور در هنگام رانندگی با سرعت بالا از علائم خرابی پمپ بنزین در خودرو به شمار می‌آید. در این حالت باید برای بررسی وضعیت باک و پمپ بنزین خودرو و در صورت نیاز تعویض و تعمیر آن اقدام کنید.

 

4-کم شدن قدرت و شتاب خودرو و افزایش مصرف بنزین

از آنجایی که وظیفه پمپ بنزین رساندن سوخت مورد نیاز موتور برای حرکت بوده بنابراین خرابی پمپ بنزین بر روی بازدهی موتور خودر تاثیر منفی داشته و منجر به کاهش قدرت موتور خودرو می‌شود. بنابراین از دیگر علائم خرابی پمپ بنزین خودرو مشکلات عملکردی موتور می‌باشد.

 

علت نرسیدن برق به پمپ بنزین

 

5-روشن نشدن ماشین در هنگام استارت

یکی از علائم خرابی پمپ بنزین خودرو استارت خوردن اما روشن نشدن آن به دلیل نرسیدن سوخت کافی می‌باشد. در حالت کلی اگر پمپ بنزین به طور کامل خراب شده تا جایی که قادر به تأمین سوخت کافی برای عملکرد موتور نباشد خودرو روشن نخواهد شد.

 

علائم خرابی پمپ بنزین مکانیکی

 

6-مشکل گاز بدون شتاب در خودرو

یکی از علائم خرابی پمپ بنزین پراید و دیگر خودروها این بوده که با فشردن پدال گاز خودرو برخلاف حالت معمول شتاب نمی‌گیرد. در این وضعیت سوپاپ داخل پمپ سوخت باز نشود و باعث ریختن سوخت بیشتر از حد لازم در سیستم موتور شود.

 

مشکل گاز بدون شتاب در خودرو

 

در این حالت ممکن است خودرو کنترل خودرو را از دست بدهد بنابراین رسیدگی به مشکل خرابی پمپ بنزین در این شرایط از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

7-افزایش شتاب ناگهانی خودرو

از دیگر علائم خرابی پمپ بنزین خودرو شتاب گرفتن ناگهانی ماشین تحت تاثیر اختلال در سیستم سوخت رسانی خودرو است. در این حالت پمپ بنزین ناگهان مقدار زیادتری بنزین را به درون موتور می‌فرستد. در نتیجه این مشکل بدون فشار دادن پدال گاز سرعت و شتاب خودرو افزایش پیدا می‌کند که می‌تواند خطر آفرین باشد.

 

افزایش شتاب ناگهانی خودرو و خرابی پمپ بنزین

 

علائم خرابی پمپ بنزین پراید

از علائم اصلی و بارز خرابی پمپ بنزین در پراید در کنار دیگر نشانه‌های بیان شده برای خرابی پمپ بنزین خودرو استارت نخوردن خودروی پراید و روشن نشدن آن است. در واقع اگر این ایراد با وجود اطمینان از سلامت باتری و پر بودن باک بنزین خودروی پراید رخ داد، باید نسبت به عیب یابی و رفع خرابی پمپ بنزین خودرو اقدام کنید.علاوه براین موارد علت صدای زوزه پمپ بنزین پراید را نیز می‌توان از نشانه‌های خرابی این قطعه مهم دانست.

 

علائم خرابی پمپ بنزین پراید

 

علائم خرابی پمپ بنزین پراید کاربراتور

علائم عنوان شده برای خرابی پمپ بنزین در خودروی پراید و دیگر خودرو‌ها در این مدل ماشین نیز مشاهده شده می‌شود. علاوه بر این موارد انجام یک تست بر روی کاربراتور خودروی پراید می‌تواند شما از خرابی پمپ بنزین در این شرایط مطلع سازد.

 

علائم خرابی پمپ بنزین پراید کاربراتور

 

در این آزمایش که تست سوخت ورودی کاربراتور بوده پس از حصول اطمینان از موجودی سوخت باک لوله بنزین لوله بنزین کاربراتور را جدا کرده و استارت بزنید، ولی موتور را روشن نکنید، اگر بنزین از لوله خارج شد، پمپ بنزین سالم است. در غیر این صورت خرابی مدار از باک تا کاربراتور از دلایل خرابی پمپ بنزین در پرایدکاربراتور است.

علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین پراید

یکی از نشانه‌های اصلی نیم سوز شدن پمپ بنزین خودروی پراید حرکت نکردن درست آن علی رغم گاز خوردن خودرو است. علاوه بر این مورد سخت استارت خوردن خودروی پراید نیز نشئت گرفته از نیم سوز شدن پمپ بنزین این ماشین می‌باشد. در سریع ترین زمان ممکن برای رفع خرابی پمپ بنزین ماشین اقدام کنید.

 

علائم نیم سوز شدن پمپ بنزین پراید

 

چه عواملی باعث خرابی پمپ بنزین می‌شود؟

در انتهای مطلب اطلاعات کافی در خصوص عوامل خرابی پمپ بنزین در خودرو شما را در انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز این مشکل راهنمایی می‌کند. بعنوان مثال برخی رانندگان عادت دارند باک بنزین را کمتر از حد استاندارد پر کنند و یا در بیشتر مواقع، با خودرویی با سطح بنزین پایین و باک به نسبت خالی رانندگی کنند.

 

چه عواملی باعث خرابی پمپ بنزین می‌شود؟

 

در این شرایط، پمپ بنزین برای اینکه بنزین را به موتور برساند، جهت مکش بنزین فشار زیادی را متحمل می‌شود. حتی ممکن است آلودگی‌هایی که در کف باک انباشته شده، در صورت مکش وارد پمپ بنزین شوند. در نهایت پمپ بنزین به‌خوبی خنک نشده و خواهد سوخت.

4.5 امتیاز از 1268 رای


تعمیر ماشین و تعمیر خودرو
برای سرویس تعمیر ماشین و تعمیر خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین