همه چیز درباره انواع لایت مو

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره انواع لایت مو

رنگ مو و لایت مو از جمله کارهای آرایشی برا مو است که در زیبایی بسیار اثرگذار است. امروزه بسیاری از خانم‌ها از لایت مو و مدل‌های متفاوت لایت بسیار استقبال می‌کنند و معمولا متناسب با چهره و رنگ پوست خود موهای خود را لایت می‌کنند.

روشن کردن تیکه ها و تارهایی از مو را لایت کردن می‌گویند. این کار زیبایی مو و چهره را به دلبل تیره و روشن بودن مو بسیار جذاب می‌کند. در قدیم به جای لایت مو، مش مو انجام می دانند که آن نیز شبیه به هایلات است؛ ولی لایت مو روشی جدیدتر از مش است و رنگ مو را بسیار زیبا می‌کند. توجه داشته باشید که هیچ گاه در خانه اقدام به لایت کردن موی خود نکنید، چرا که این کار بسیار تخصصی است و باید توسط آرایشگر با سابقه انجام شود تا نتیجه دلخواهتان را به دست بیاورید.

مدل هایلایت مو

 

معرفی انواع مدل لایت مو 

لایت مو انواع مختلفی دارد و شما باید متناسب با رنگ پوست و نوع چهره مدل مورد نظر خود را با مشورت به یک آرایشگر انتخاب کنید. به طور مثال لایت مو می‌تواند رنگ خای سرد یا رنگ های گرم داشته باشد، یا اینکه فقط پایین مو روشن باشد و بالا تیره باشد، همچنین شما می‌توانید از مدل لایت کامل برای موهای خود استفاده کنید. در ادامه به انواع مدل های لایت مو می‌پردازیم.

 

لایت مو دخترانه:

بسیاری از دختران جوان و نوجوان دوست دارند موهای خود را رنگ کنند و در چهره خود توع ایجاد کنند. بهتیرین گزینه برای آن ها لایت دخترانه است. در لایت دخترانه تیکه های لایت نزدیک به رنگ طبیعی مو روشن می‌شود و تفوت لایت و رنگ مو خیلی کم است. لایت دخترانه باعث می‌شود موهای شما بدون تغییر زیاد زیباتر به نظر بیاید و در چهره دختران جوان تغییرات مثبتی خواهد گذاشت.

 

لایت مو دخترانه

 

لولایت مو:

یکی از سبک های پر طرفدار دیگر لولایت است. در لولایت قسمت بالایی نزدیک به سر رنگ روشن و در قسمت های پشتی مو لایت ها و رگه های تیره تر ایجاد می‌شود. لولایت بر روی رنگ طبیعی مو بسیار زیبا می‌شود.

 

بالیاژ مو:

تکنیک بالیاژ از تکنیک هی دیگر لاین به شمار می رود. در این تکنیک مو به صورت آزادانه و با دست روشن می‌شود. از تکنیک بالیاژ در سامبره مو نیز استفاده می‌شود و لایت ها نظم مشخصی ندارند.

 

آمبره:

جز تکنیک های جذاب لایت یه حساب می آید در آمبره ریشه مو تیره و ساقه مو روشن است و این تغییر درجه رنگ مو از ریشه تا ساقه مو محسوس است. در آمبره لایت های مو نظم مشخصی دارند.

 

رنگ مو لایت

 

سامبره:

تکنیک سامبره از آمبره جدیدتر است و می توان گفت که ترکیبی از روش بالیاژ و آمبره است. در این روش رنگ تیره از ریشه مو شروع می شود و هرچه به پایین مو و ساقه مو می‌رسیم مو روشن تر می‌شود. تفاوت سامبره با آمبره این است که این تغییر مو از تیره به روشن ملایم تر اتفاق می‌افتد. در سامبره لایت ها به صورت تیکه ای انتخاب می‌شوند و نظم مشخصی ندارند.

 

هالف لایت:

هالف لایت از مدل های رایج لایت کردن مو است. هکان طور که از اسم آن پیداست نیمی ار مو که معمولا نیمه پایینی و ساقه مو است لایت دارد و نیمه بالایی مو بدون لایت است. اگر می‌خواهید به ریشه مو آسب وارد نشود و رنگ و مواد دکلره به آن نخورد می‌توانید از روش هاف لایت استفاده کنید.

 

موی لایت:

اگر می خواهید لایت های شما رنگ های فاتزی داشته باشد باید به آرایشگر خود بگویید که  روش موی لایت را برایتان پیاده کند. در روش موی لایت پس از درآوردن تیکه های مو و بی رنگ کردن آن هر تیکه از مو را به رنگ دلخواه می‌توانید در آورید. 

مدل لایت مو

دارک لات:

 

در تکنیک دارک لایت از سه تونالیته رنگ استفده می‌شود. ابتدا تقسمت های مورد نظر مو را روشن و یک دست می‌کنید، سپس از 3 نوع رنگ نزدیک به هم برای رنگ کردن نهایی استفاده می‌کنید. در دارک لایت ریشه مو رنگ تیره تر می‌گیرد، ساقه مو رنگ متوسط و پایین ترین قسمت مو را روشن‌ترین رنگ می‌زنیم. 

 

لایت پلنگی:

در تکنیک لایت پلنگی از کلاه مش استفاده می‌شود. برای اجرا کردن لایت پلنگی موها را باید به صورت نصفه از کلاه در بیاورید و نگذارید کامل همه مو خارج شود، پس از دکلره بدون درآوردن کلاه مواد رنگساژ را به قسمت های روشن می‌زنیم و پس از چند دقیقه آب کشی می‌کنیم. لایت پلنگی نسبت به سایر لایت ها رایج نیست.

 

لایت رنگین کمانی:

معمولا تینیجرها بیشتر لایت رنگین کمانی را می‌پسندند و موهای خود را به این شکل در می‌آورند. برای اجرای تکنیک لایت رنگین کمانی کل مو را باید روشن کرد یا اصطلاحا به پایه رساند، سپس به وسیله رنگ‌های فانتزی هر تیکه از مو را به رنگ دلخواه رنگساژ می‌کنند.

 

عکس هایلایت مو

 

کلام پایانی:

در این مطلب سعی شد درباره رنگ مو لایت و انواع آن توضیحاتی به شما همراهان همیشگی بدهیم. چنان‌چه به دنبال آرایشگر حرفه ای برای انجام لایت مو می‌گردید، می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن بازار آنلاین "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید. با ثبت سفارش لیستی از بهترین آرایشگران حرفه ای در زمینه لایت مو می‌آید و شما می‌توانید به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و از آن ها به رایگان استعلام قیمت بگیرید و کار لایت مو خود را به ان ها بسپارید.

4.5 امتیاز از 1267 رای


هایلایت و مش مو بانوان
برای سرویس هایلایت و مش مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین