تفاوت هایلایت و لولایت مو در چیست؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تفاوت هایلایت و لولایت مو در چیست؟

حتی با وجود تفاوت هایلایت و لولایت مو شما می‌توانید این دو سبک جدید و تازه را با یکدیگر ترکیب و یک رنگ موی خاص و جذاب خلق کنید. هایلایت و لولایت مو جدیدا به دو سبک پرطرفدار رنگ کردن مو تبدیل شده‌اند. هر روزه سبک جدیدی برای رنگ کردن مو مد شده و باعث می‌شود با شنیدن اصلاحاتی مانند هایلایت مو، لولایت مو، بیبی لایت، بالیاژ، آمبره و بالیاژ مو برای آرایش و انواع رنگ مو کمی گیج شویم.

در این مطلب مجله خدمت از ما شما را با هایلایت و لولایت مو و همچنین تفاوت هایلایت و لولایت مو که امروزه طرفداران بسیاری دارند آشنا می‌کنیم.

 

لولایت شکلاتی

 

هایلایت مو چیست؟

در رنگ مو به سبک هایلایت مو، شما کل موهایتان را رنگ نمی‌کنید و تنها چند رشته از موی خود را در لا به لای موهایتان، چند درجه (نهایتا سه درجه) روشن‌تر از رنگ کل موهایتان می‌کنید. این سبک از رنگ مو باعث ایجاد یک هارمونی زیبا در رنگ موهایتان می‌شود. نکته مهم و قابل توجه این است که رنگ هایلایت مو کاملا بستگی به رنگ پوست و رنگ طبیعی موهایتان دارد و فقط باید نهایتا تا سه درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهایتان باشد. انتخاب رنگی روشن تر از سه درجه از رنگ موی خودتان برای هایلایت بخاطر بوجود آمدن راه راه‌های تیره روشن نامتعادل و ناهماهنگ روی موهایتان باعث خارج شدن چهره شما از حالت طبیعی می‌شود.

به عنوان مثال اگر رنگ موی شما مشکی است، هایلایت موهایتان باید رنگی نزدیک به قهوه ای تیره باشد، اگر رنگ موهایتان قهوه ای سوخته یا بلوطی است هایلایت مسی یا کاراملی می‌تواند انتخاب مناسبی برای رنگ موهایتان باشد.

 

لولایت روی موی روشن

 

هایلایت مو با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

دو روش برای انجام هایلایت مو وجود دارد: در روش اول می‌توانید هایلایت مو را با استفاده از فویل (روش سنتی) و جدا کردن دسته‌های مو انجام دهید و در روش دوم با به کارگیری سبک بالیاژ (رنگ کردن با دست)، هایلایت انجام می‌شود. که در روش دوم قسمت‌های بیشتری از مو رنگ شده که در نتیجه هایلایت مو بیشتر خود را نشان می‌دهد.

 

فرق هایلایت مو با مش مو در چیست؟

در هایلایت مو از رنگ مو استفاده می‌شود، اما مش مو با استفاده از پودر دکلره انجام می‌شود. در هایلایت به هیچ عنوان نیازی به استفاده از دکلره نیست اما برای مش مو برای اینکه رنگ مو را به رنگ پایه برگردانیم حتما در ابتدا باید از پودر دکلره مو استفاده کنیم. مش روی موی مشکی رنگ شده امروزه بسیار استفاده می‌شود.

 

لولایت روی موی بلوند

 

از هایلایت‌های پرطرفدار امروزی می‌توان به:

هایلایت روی موی قهوه ای، هایلایت عسلی روی موی مشکی، هایلایت قهوه ای شکلاتی روی موی مشکلی، هایلایت کاراملی روی موی مشکی و هایلایت روی موی مشکی کوتاه اشاره کرد.

 

هایلایت کاراملی

این رنگ هایلایت برای موهایی که طیف ماهگونی یا قهوه ای سوخته دارند بسیار مناسب است و موجب زیبایی و درخشندگی موها می‌شود.

 

هایلایت برنز

این مدل از هایلایت یک هایلایت بالیاژ محسوب می‌شود، که برای موهای قهوه ای مایل به قرمز یک هایلایت بسیار جذاب و زیبا است.

 

لولایت روی موی مشکی

 

هایلایت طلایی

موی مشکلی بهترین گزینه برای انجام سبک هایلایت مو است. سه درجه روشن‌تر از رنگ مشکی می‌تواند طیفی از رنگ طلایی در خود داشته باشد و زیبایی موهایتان را چند برابر کند.

 

هایلایت شیر شکلاتی

این نمونه هایلایت برای موهای قهوه ای بسیار مناسب است.

 

لولایت روی موی قهوه ای

 

لولایت مو چیست؟

تفاوت هایلایت و لولایت مو در این است که در لولایت مو رنگ موهایتان دو درجه تیره تر از رنگ غالب موهایتان می‌شود. هایلات و لولایت مو به منظور ایجاد بٌعد و عمق در موها انجام می‌شود. لولایت مو همانند هایلایت مو به دو روش فویل یا سبک بالیاژ قابل اجراست. مدل لولایت به خاطر تیره بودن، اغلب برای موهای روشن به کار می‌رود و موجب ضخیم‌تر و حجیم‌تر دیده شدن موها می‌شود. در این روش تکه‌های باریک یا ضخیم مو را جدا کرده و آن را از رنگ اصلی دو پایه تیره‌تر کنید.

اکثر افراد بعد از اینکه چندین بار موهای خود را هایلایت کردند برای برگرداندن مو به حالت قبلی و بخاطر تقویت آن موهای خود را لولایت می‌کنند.

 

لولایت دودی

 

تفاوت هایلایت و لولایت مو در چیست؟

با توجه به تعریف‌های ارائه شده برای هایلایت و لولایت مو تشخیص تفاوت هایلایت و لولایت مو کار آسانی است. یکی از تفاوت‌های هایلایت و لولایت مو در این است که هر کدام متفاوت و متضاد از دیگری عمل می‌کنند (یعنی هایلایت روشن و لولایت تیره است).

مهمترین تفاوت هایلایت و لولایت مو که اصلا به چشم نمی‌آید این است که چه بخواهیم چه نخواهیم برای روشن‌تر شدن مو نیاز است که از مواد روشن کننده (پودر دکلره یا کرم‌های دکلره) استفاده کنید که همین امر باعث آسیب رسیدن به موهایتان می‌شود، بنابراین بین این دو روش ممکن است ضرر لولایت برای مو کمتر باشد. در نهایت هایلایت باعث ایجاد درخشندگی خیره کنند‌ای در موهایتان می‌شود در حالیکه لولایت بیشتر به موهایتان حجم می‌دهد.

رنگ لولایت بنا به رنگ موی کلی موها انتخاب می‌شود و برای هر رنگ مویی یک رنگ لولایت مناسب است، بهتر است برای انتخاب بهترین رنگ برای انجام لولایت موهایتان، حتما قبل از تصمیم گیری نهایی با یک آرایشگر ماهر و با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

 

فرق هایلایت مو با مش مو

 

انواع رنگ برای لولایت مو

در ادامه می‌توانید با انواع رنگ لولایت مو آشنا شوید:

 

لولایت ماهگونی

اگر رنگ موهایتان مایل به نارنجی یا قرمز است، لولایت ماهگونی یک رنگ ایده‌آل برای شماست! ایجاد بٌعد و عمق در سایه روشن‌های زیبا در میان موهای شما باعث می‌شود این مدل لولایت چهره شما را کاملا متفاوت کند.

 

لولایت قهوه ای

اگر دائم موهایتان را بلوند و رنگ روشن می‌کنید، انجام لولایت قهوه ای می‌تواند باعث متفاوت شدن چهره شما شود. البته شاید بهتر باشد که برای ایجاد عمق در موهایتان تیرگی رنگ لولایت به ریشه موهایتان نزدیک‌تر باشد.

 

لولایت نسکافه ای

 

 

لولایت روی موی قهوه ای

اگر موهایتان قهوه ای تیره است و دوست دارید پر حجم‌تر نشان داده شوند، می‌توانید چند لولایت سیاه رنگ لا به لای موهایتان بزنید، تا بٌعد موهایتان بیشتر شود و با استفاده از این روش ظاهری زیبا و پر حجم به موهایتان بدهد. لولایت خاکستری تیره نیز برای لولایت روی موی قهوه ای گزینه مناسبی است.

 

لولایت مو روی موی قهوه ای

 

لولایت روی موی بلوند

شما می‌توانید چند لولایت تیره (تقریبا سیاه) روی موهای بلوند روشنتان در بیاورید تا ظاهری فوق العاده به موهایتان دهید.

 

لولایت روی موی مشکی

درست است که در بررسی تفاوت‌های هایلایت و لولایت مو گفته شد که لولایت مشکی گزینه مناسبی نیست اما باز هم برخی افراد علاقمند به انجام آن روی موهای مشکی خود هستند. اگر لولایت مشکی بیش از حد تیره نشده و قسمت عظیمی از مو را در برنگیرد می‌تواند یک ایده متفاوت برای رنگ مو باشد.

 

لولایت روی موی روشن

در رنگ کردن مو به سبک لولایت، لولایت روی موی روشن از مناسب‌ترین و پرطرفدارترین نمونه‌های موجود است.

 

لولایت روی موی مشکی

 

امروزه لولایت شکلاتی، لولایت دودی، لولایت نسکافه ای و لولایت موی کوتاه از پرطرفدارترین رنگ‌ها و نمونه‌های لولایت هستند.

 

4.5 امتیاز از 1629 رای


هایلایت و مش مو بانوان
برای سرویس هایلایت و مش مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین