آموزش اپیلاسیون در منزل

ثبت درخواست " اپیلاسیون بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش اپیلاسیون در منزل

از آنجایی که خانم‌ها همیشه به تمیزی و آراستگی خود اهمیت می‌دهند؛ اپیلاسیون یکی از کارهای معمول و همیشگی آن‌ها است. اما این کار در آرایشگاه‌ها زمان زیادی را می‌گیرد و همیشه هم وقت برای آرایشگاه رفتن نیست. مخصوصا الان که درگیر ویروس کرونا هم هستیم و مجبوریم در منزل بمانیم. پس باید درخانه این کار را انجام دهید. اپیلاسیون در منزل اصلا کار مشکلی نیست و مطمئن‌تر و بهداشتی‌تر است. ما در این متن روش‌های انجام اپیلاسیون درمنزل را توضیح می‌دهیم.

 

2 روش تهیه موم یا وکس در منزل

مواد لازم برای تهیه موم یا وکس برای اپیلاسیون در منزل همیشه در دسترس است. شما می‌توانید موم را به 2روش در خانه تهیه کنید، یا موم های سرد شرکتی استفاده کنید که به نظر من گزینه آسان‌تری است و لایه بردار ملایم پوست است، که در نرمی و شفافیت پوست خیلی موثر است.

 

روش تهیه موم

 

مواد لازم برای تهیه موم در منزل

 • نصف لیوان آبلیمو
 • 2فنجان آب
 • 3 فنجان عسل

 

روش1: 

ابتدا آب را بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید و بعد عسل و آبلیمو را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. سپس بگذارید تا 30 دقیقه بر روی حرارت ملایم به آرامی غلظت پیدا کند. وقتی به رنگ قهوه ای درآمد موم آماده است. شما برای تهیه موم می‌توانید از عسل تاریخ گذشته که قابل مصرف نیست هم استفاده کنید. می‌توانید این مواد را در یک شیشه تمیز نگهداری کنید و در مواقع نیاز دوباره آن را گرم کنید.

 

روش 2:

اول کمی شکر را بر روی حرارت قرار دهید تا به صورت کاراملی شود و بعد آبلیمو را اضاف کنید و به مدت 30 دقیقه صبر دهید تا مواد غلظت کافی را به دست آورد اما اگر بیش از اندازه غلیظ شد کمی آب به آن اضافه کنید. می‌توانید این مواد را در یک شیشه تمیز نگهداری کنید و در مواقع نیاز دوباره آن را گرم کنید.

 

روش آسان و صحیح اپیلاسیون در منزل

 

روش اپیلاسیون در منزل

 

هنگامی که مواد را آماده کردید می‌توانید از آن استفاده کنید البته دقت داشته باشید که باید کمی سرد شوند تا به پوست آسیب نرسانند. در ابتدا بعد کمی سرد شدن موم در صورتی که هنوز به حالت مایع است کمی از آن را با چوب بستنی تمیز یا کارد نوک باریک بردارید و بعد از مطمعن شدن از معتدل بودن دمای مایع آن را به طور خیلی نازک روی پوست پخش کنید. سپس با پارچه کمی ضخیم یا کاغذ یا نوار های مخصوص اپیلاسیون که در بازار موجود هستند، روی مومی که بخش کردید بگذارید و خلاف جهت رویش مو با سرعت بکشید تا موها از ریشه دربیاید. 

 

چند نکته در هنگام اپیلاسیون در منزل

 • قبل از اپیلاسیون پوست باید کاملا تمیز باشد. 
 • موها باید 5 سانت یا بلند تر باشند.
 • دقت داشته باشید که ریشه موها از کدام جهت رشد کرده است.
 • در هنگام اپیلاسیون مراقب دمای موم باشید تا پوست شما نسوزد.
 • در انتخاب پارچه دقت کنید چون اگر پارچه خوب نباشد کار اپیلاسیون را سخت ترمیکند . شما میتوانید حتی از دست هم برای برداشتن موم استفاده کنید البته باید صبرکنیدتا موم کامل روی پوست خود را بگیرد و بعد اقدام به کندن موم از روی موم کنید.
 • در هنگام اپیلاسیون زیربغل یا نقاط حساس حتما پوست را بکشید تا راحت تر کار اپیلاسیون انجام شود.
 • برای خشک کردن پوست زیر بغل از پودر بچه استفاده کنید . چون عرق بر روی پوست باعث سخت شدن موم می‌شود.

مراقبتهای بعد از اپیلاسیون در منزل

 • بعد از انجام اپیلاسیون در منزل با روغن ها و لوسیون های مخصوص بعد از اپیلاسیون باقی مانده موم را از روی پوست پاک کنید.
 • دوش با آب ولرم بگیرید و به هیچ عنوان بدن خود را با صابون نشویید. فقط با آب پوست راتمیز کنید. بعد از استحمام حتما از لوسیون و آبرسان استفاده کنید.
 • بعد از اپیلاسیون نقاط حساس حتما لباس آزاد بپوشید.

 

4.5 امتیاز از 1519 رای


برچسب‌ها:
اپیلاسیون بانوان
برای سرویس اپیلاسیون بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین