درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح

ثبت درخواست " اپیلاسیون بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح

8 روش درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح در خانه

درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح، مخصوصا اگر پوست حساسی داشته باشید، را نمی توان نادیده گرفت. با توجه به رایج بودن ژیلت برای اصلاح موی بدن و صورت، آشنایی با روش های درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح، درمان جوش بدن بعد از ژیلت و رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح می تواند پوست شما را سریع تر به حالت عادی خود بازگرداند. با این مطلب همراه باشید تا دلایل و راه های درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح و رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح در خانه را بررسی کنیم.

 

درمان سوزش و خارش بعد از اصلاح باتیغ

 

دلایل سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح

درصد بالایی از خانم ها و آقایان از تیغ برای رفع موهای بدن و صورت خود استفاده می کنند، حتی به صورت روزانه. به همین دلیل، افراد زیادی به دنبال رفع مشکلاتی مانند رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح، رفع خارش بعد از اصلاح نواحی حساس و درمان جوش بدن بعد از ژیلت هستند. تحریک پوست، قرمزی و خارش همه از مواردی هستند که آشنایی با درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح را ضروری می کند. اما رایج ترین دلایل بروز سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح چیست؟

 

دلایل خارش بعد از اصلاح نواحی حساس و صورت

1.    استفاده از تیغ های نامناسب و شکسته و اعمال نیروی زیاد
2.    اصلاح مکرر پوست بدون شستن ناحیه و استفاده از کرم اصلاح
3.    تراشیدن مو در جهت اشتباه (جهت اصلاح بر اساس رشد مو است)
4.    مراقبت نکردن از پوست پس از اصلاح و تمیز نکردن وسیله اصلاح

روش های رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح

مهمترین دلایلی که باعث تحریک و نیاز به درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح می شوند را بررسی کردیم. در ادامه قصد داریم به روش های خانگی رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح و درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح بپردازیم.

 

1. رفع سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح با کمپرس سرد

 

درمان خارش و سوزش با کمپرس سرد

 

یکی از ساده ترین و موثرترین راه های رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح استفاده از کمپرس سرد است. درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح با کمپرس سرد باعث کاهش دمای پوست و کاهش فعالیت اعصاب در آن می شود. برای درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح، بلافاصله تعدادی قالب یخ را داخل پارچه ای بپیچید و چند دقیقه روی پوست قرار دهید.

 

2. خارش بعد از اصلاح نواحی حساس با آرد ذرت و پودر بچه

 

درمان خارش و سوزش با پودر بچه

 

در پودر بچه، از ذرت برای جلوگیری از بروز جوش و تسکین تحریک ناشی از پوشک استفاده می شود. استفاده از آرد ذرت همچنین باعث تسکین سریع خارش بعد از اصلاح نواحی حساس می شود. برای رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح از پودر بچه استفاده کنید یا مقداری آرد ذرت را با آب مخلوط کرده و آن را به مدت 10 دقیقه روی پوست قرار دهید.

 

3. درمان خارش نواحی حساس بعد از ژیلت با عسل

 

درمان خارش پوست با عسل

 

عسل ماده ای محبوب برای درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح بوده که خواص ضدالتهابی و ضدمیکروبی آن نیز به اثبات شده است. عسل پوست را صاف، مرطوب، و در کاهش تحریکات پوستی معجزه می کند. برای درمان خارش نواحی حساس بعد از ژیلت، مقداری عسل طبیعی را روی ناحیه مورد نظر به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید.

 

4. درمان جوش بدن بعد از ژیلت با روغن های زیتون، درخت چای و ویتامین E

 

درمان خارش با روغن زیتون ، و درخت چای و ویتامین ای

 

 

این روغن های طبیعی دارای خواص آرام بخشی قوی برای رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح هستند. روغن زیتون برای ترمیم طبیعی پوست و خارش بعد از اصلاح ناحیه تناسلی عالی است. روغن درخت چای خاصیت ضد باکتریایی برای درمان جوش بدن بعد از ژیلت و پوست تحریک شده دارد. روغن ویتامین E نیز به دلیل خواص آنتی اکسیدانی در درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح موثر است. به منظور درمان جوش بدن بعد از ژیلت، یکی از این روغن ها را 2 بار در روز روی پوست بمالید.
نکته: روغن زیتون را می توانید مستقیما برای درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح اعمال کنید. اما برای رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح با روغن درخت چای ابتدا آن را با مقداری آب رقیق کنید.

 

5. درمان جوش بعد از اصلاح نواحی حساس با آسپرین

 

درمان جوش بعد از اصلاح با اسپرین

 

علاوه بر حوزه پزشکی، آسپرین برای درمان جوش بعد از اصلاح نواحی حساس نیز کاربرد دارد. آسپرین به عنوان عامل رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح عمل کرده و سوزش را کاهش می دهد. برای برای درمان جوش بعد از اصلاح نواحی حساس با آسپرین، 2 یا 3 قرص را در آب حل کنید، برای 10 دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار دهید، و سپس با آب گرم بشویید.

 

6. درمان خارش بعد از تیغ زدن نواحی حساس با سرکه سیب

 

درمان خارش پوست با سرکه سیب

 

استفاده از سرکه سیب نیز از روش های محبوب درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح است. سرکه سیب خواص ضد میکروبی داشته، و با از بین بردن میکروب و باکتری به رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح کمک می کند. محتوای اسیدی سرکه نیز قرمزی پوست را برطرف و آن را نرم می کند. برای درمان خارش بعد از تیغ زدن نواحی حساس مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید و روی منطقه آسیب دیده بمالید.

 

7. درمان جوش بعد از تیغ زدن بدن با آلوئه ورا

 

درمان خارش پوست بعد از اصلاح با الوئه ورا

 

آلوئه ورا از محبوب ترین و موثرترین راه های خانگی درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح و رفع التهاب پوست صورت بعد از اصلاح است. آلوئه ورا یک مرطوب کننده عالی و ضد باکتری بوده، و پوست آسیب دیده و خارش بعد از اصلاح نواحی حساس را تسکین می دهد. برای درمان خارش نواحی حساس بعد از ژیلت، ژل آلوئه ورا را روی پوست تان بمالید و بعد از خشک شدن آن را با آب گرم بشویید.

 

8. درمان جوش بعد از ژیلت ناحیه تناسلی با خیار

 

درمان خارش پوست با خیار

 

به دلیل داشتن ویتامین ها، مواد معدنی و آب فراوان، خیار نیز از گزینه های مناسب برای درمان سوزش و خارش پوست صورت و بدن بعد از اصلاح است. خیار یکی بهترین مرطوب کننده های طبیعی برای پوست های تحریک شده است و با داشتن خواص ضدالتهابی قوی، در درمان جوش بدن بعد از ژیلت نیز کاربرد دارد. جهت درمان خارش نواحی حساس بعد از ژیلت، حلقه های خنک خیار را 15 دقیقه روی پوست بگذارید.
 

 

 

4.5 امتیاز از 1516 رای


اپیلاسیون بانوان
برای سرویس اپیلاسیون بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین