راه های از بین بردن جوش‌های سرسیاه بینی

ثبت درخواست " پاکسازی صورت بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راه های از بین بردن جوش‌های سرسیاه بینی

از بین بردن جوش سر سیاه

وجود جوش بر روی پوست صورت بسیار آزار دهنده است. ضمن اینکه برخی مواقع وجود جوش بر روی صورت نشان دهنده وجود بیماری می‌باشد. از بین بردن جوش‌های سر سیاه یکی از معضلات هر فرد است. راه‌های از بین بردن جوش سر سیاه بسیار زیاد است که در این مقاله به برخی از این روش ها اشاره می‌کنیم. از بین بردن جوش‌های سر سیاه با خمیردندان یا از بین بردن جوش سر سیاه با وازلین از متداول ترین روش‌های از بین بردن جوش سر سیاه است. گاهی اوقات تاثیری که چسب بینی برای جوش سر سیاه دارد کرم برای جوش‌های سر سیاه ندارد. بنابراین میزان تاثیر گذاری و نتیجه گیری به طور کامل به پوست صورت شما بستگی دارد. از بین بردن جوش‌های سرسیاه بینی کمی مشکل تر است اما راحت تر از، از بین بردن جوش قرمز روی بینی است. درمان جوش سر سیاه در طب سنتی دیرتر از از بین بردن جوش سر سیاه با خمیر دندان و جوش شیرین جواب می‌دهد.

درمان خانگی برای رهایی از جوش سرسیاه روی بینی

جوش‌های چرکی و یا جوش‌های سرسیاه روی بینی به هیچ وجه قابل تحمل نیستند به خصوص زمان‌هایی که درست قبل از یک قرار و یا یک مراسم مهم روی صورت سبز شوند اینجاست که یک روش درمانی و نسخه فوری لازم است. جوش های سر سیاه چون در وسط صورت و بر روی بینی نمایان هستند، بسیار قابل توجه هستند بعضی افراد ناخواسته و ندانسته باعث زیاد شدن جوش ها می‌شوند و با راه های از بین بردن جوش روی بینی آشنا نیستند. با ما باشید تا برایتان بگوییم چگونه جوش صورت را از بین ببرید.

 

از بین بردن جوش‌های سر سیاه یکی از معضلات هر فرد است.

 

دلیل جوش صورت را پیدا کنید:

  • تغذیه ضعیف
  • آلودگی
  • تغییرات هورمونی
  • بهداشت نامناسب
  • عوامل ژنتیکی

 

روش‌های درمان جوش‌های صورت

در این قسمت شما را با برخی از موثرترین روش‌های از بین بردن جوش صورت آشنا می‌کنیم:

1. بخار بابونه و رزماری:

اولین درمان خانگی برای از بین رفتن جوش روی بینی، یک حمام بخار خوب است. بخار بابونه و رزماری، مانند یک دارو عمل می‌کند که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود که باعث می‌شود، اعمال مواد دارویی پس از آن، مستقیما به پوست شما دسترسی پیدا کند. بابونه، یک ضدالتهاب است، این در صورتی است که، رزماری می‌تواند عفونت را درمان کند که ترکیب آنها در بخار حمام، می‌تواند تاثیر بسزایی داشته باشد ایده‌ی خوبی است.

برای انجام این کار به 5 فنجان آب، دو قاشق غذاخودی (30گرم) رزماری خشک شده، دو قاشق غذاخوری گل بابونه خشک شده(30گرم) نیاز است. قبل از هر چیز، مواد را داخل آب بریزید و سپس روی اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید، تا به مدت 5 دقیقه بجوشد. سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود و از بخار آن استفاده کنید و صورتتان را در مقابل بخورش قرار دهید. یک حوله را روی سر خود بگذارید و اجازه دهید تا بخار، روی آن قسمت نگهداشته شود صبر کنید که این بخار جادویی، 2تا 5 دقیقه، کار خود را انجام دهد.

 

2. جوش شیرین و روغن نارگیل لایه بردار:

بعد از اینکه منافذ پوستتان، توسط بخار حمام باز شد، در بهترین موقعیت هستید، تا با استفاده از یک پاک کنندگی خانگیبه جنگ جوش‌ها بروید. شما می‌توانید با ترکیب جوش شیرین و روغن نارگیل باهم استفاده کنید. زیرا روغن نارگیل پوست شما را تغذیه و مرطوب می‌کند و همین طور جوش‌های روی بینی شما را درمان می‌کند.

شما به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل(15میل)، یک قاشق چای خوری جوش شیرین(3گرم) ،نیاز دارید. این دو مواد را خوب، با هم مخلوط کنید، تا یک شکل خمیری به خود بگیرد و بعد به آرامی، روی بینی خود ماساژ دهید. اگر دوست دارید،میتوانید این ماسک را روی کل صورت خود نیز، اعمال کنید و در آخر صورتتان را با آب بشویید.

 

3. ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای:

اگر می‌خواهید، بینیتان را مرطوب کنید، بدون اینکه چرب شود، از ژل آلوئه ورا برای اول کار استفاده کنید، که رطوبت را در خود حفظ و از پوست شما محافظت می‌کند روغن درخت چای نیز، به دلیل خواص ضد باکتری که دارد، باعث از بین رفتن جوش‌های سر سیاه بینی شما می‌شود.

به سه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و شش قطره از اسانس روغن درخت چای نیاز دارید مواد را باهم ترکیب کنید، و در یک ظرف که راه باز داشته باشد، بریزید و سپس روی پوست خود بمالید، فقط مراقب باشید که با چشمتان برخورد نکند.

 

4.ماسک ذغال سنگ و خاک رس:

اگر می‌خواهید که از شر جوش‌های قرمز روی بینی خود خلاص شوید، به ماسک نیاز دارید، که آلودگی ها را از سطح پوست حذف کند و سم زدایی انجام دهد که ذغال سنگ و خاک رس بهترین عملکرد را در این زمینه ها دارند. خاک رس، به دلیل وجود مواد معدنی سموم را جذب می‌کند ذغال سنگ نیز یک پاک کننده قوی است و بعنوان یک لایه بردار عمل می‌کند پس مطمئنا ترکیب این دو مواد باهم، ترکیب فوق العاده ای را برای از بین بردن جوش ایجاد می‌کنند.

 

از بین بردن جوش‌های سر سیاه با خمیردندان یا از بین بردن جوش سر سیاه با وازلین از متداول ترین روش‌های از بین بردن جوش سر سیاه است.

 

شما به یک قاشق غذاخوری خاک رس سفید یا سبز، یک قاشق چای خوری ذغال سنگ آرایشی _بهداشتی و سه قاشق غذاخوری آب نیاز دارید. اول از همه، این سه عنصر را با هم ترکیب کنید، فقط در نظر داشته باشید که از ظروف پلاستیکی یا فلزی استفاده نکنید، از شیشه، سرامیک و یا چوب استفاده کنید.باید یک ماسکی به دست آورید، که نه خیلی خشک، و نه خیلی تر باشد.ماسک را روی بینی خود بمالید، به مدت 15 دقیقه صبر کنید، تا خشک شود و در نهایت بشویید و مرطوب کنید.

 

ماسک سفیده تخم مرغ و از بین بردن جوش سر سیاه

شما جهت تهیه این ماسک به 3 سفیده تخم مرغ نیاز خواهید داشت که به اینگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد:

1. اولین سفیده تخم مرغ را بطور یکنواخت روی صورتتان پخش کنید سپس یک دستمال کاغذی روی آن فشار دهید و اجازه دهید خشک شود.

2. دومین سفیده تخم مرغ و دستمال را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود.

3. سومین سفیده تخم مرغ و دستمال را قرار دهید. هنگامیکه سفیده‌های تخم مرغ همگی کاملا خشک شدند، شما در صورتتان احساس سفتی خواهید کرد.

 

  • از بین بردن جوش‌های سر سیاه روی بینی با برگ چای سبز

چند قاشق چایخوری از برگ‌های خشک چای سبز را خرد کنید و به آن آب اضافه کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید سپس این خمیر را روی بینی خود چند دقیقه مالش دهید و با آب گرم بشویید. این روش تمام آلودگی‌ها را از منافذ شما پاک خواهد کرد و اثر مثبتی بر پوست‌های چرب می‌گذارد. از این درمان 3 بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه رضایت بخشی یابید.

 

  • از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی با ترکیب عسل و دارچین

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید سپس این خمیر به مدت 10 دقیقه مستقیما روی جوش‌های سر سیاه بگذارید و با یک پارچه تمیز بپوشانید و فشار دهید تا به خمیر بچسبد و سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. چند بار درهفته این کار نتیجه بخش را انجام دهید.

 

  • از بین بردن جوش‌های سر سیاه روی بینی با عسل

عسل خام و ارگانیک، بهترین گزینه برای این کار است،برای این کار عسل را روی جوش‌های سرسیاه بمالید، حدود 10 دقیقه صبر کنید، و سپس با آب گرم بشویید. این درمان باید چند بار در هفته مورد استفاده قرار گیرد تا زمانیکه مشکل برطرف شود .

4.5 امتیاز از 1642 رای


پاکسازی صورت بانوان
برای سرویس پاکسازی صورت بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین