معرفی روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست

ثبت درخواست " پاکسازی صورت بانوان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست

استفاده از روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست یکی از روش‌های درمانی پوست و زیبایی به شمار می‌آید. انواع روغن روشن کننده پوست صورت هم به شکل طبیعی و هم در کرم‌ها و دیگر لوازم بهداشتی و آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از بین بردن هاله سیاهی دور چشم و اثرات آفتاب سوختگی که از مهم ترین دغدغه‌های افراد بوده با انواع روغن روشن کننده پوست به راحتی امکان پذیر است.

عوارض کمتر روغن های گیاهی روشن کننده پوست نسبت به انواع کرم‌های آرایشی از دلایل اصلی گرایش افراد به شناخت بهترین روغن روشن کننده پوست صورت است. در دسترس بودن این نوع روغن‌ها نیز از دیگر موارد تمایل افراد به امتحان کردن این روغن‌ها به روی پوست صورت است.

 

 

برای اینکه بدانید کدام روغن پوست را روشن می‌کند و همین طور تاثیر روغن روشن کننده پوست بر روی لکه‌ها و دیگر مشکلات پوستی شما چقدر است. در وهله اول باید در کنار شناخت کافی از پوست خود با چندین روغن گیاهی و تاثیرات آن در روشن کردن پوست صورت آشنا شوید.

در این مقاله آموزشی در مجله خدمت از ما به معرفی 24 روغن گیاهی روشن کننده پوست برای استفاده و آشنایی بیشتر شما پرداخته ایم. برای شناخت بهترین روغن روشن کننده پوست تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

 روغن های گیاهی روشن کننده پوست

 

آشنایی با تاثیر روغن روشن کننده پوست

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که یک روغن گیاهی تا چه اندازه در روشن کردن پوست صورت شما تاثیر دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان دلایل علمی زیادی را مطرح کرد، اما در این قسمت به بیان این نکته اکتفا می‌کنیم که بیشتر ویتامین‌ها(ویتامین A و ویتامین C) و مواد مغذی(سه عنصر به نام اسید لینولئیک) تاثیر گذار در ترمیم و روشن کردن پوست صورت در روغن‌های طبیعی و روشن کننده پوست به فراوانی یافت می‌شود.

 

آشنایی با تاثیر روغن روشن کننده پوست

 

اگر به دنبال یافتن یک راهکار مناسب با کمترین عوارض جهت رفع تیرگی قسمت‌های مختلف پوست صورت خود هستید، از معجزه بهترین روغن‌های روشن کننده پوست صورت در دسترستان غافل نشوید.

 

معرفی روغن های گیاهی روشن کننده پوست

در این قسمت از مطلب با معرفی بهترین روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست صورت برای استفاده در قسمت‌های مختلف صورت با شما همراه خواهیم بود.

 

1-روغن شکوفه پرتقال، روشن کننده طبیعی

روغن شکوفه پرتقال یکی از بهترین روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست که بسیار معطر است. این روغن حاوی ترکیبات سیتریک اسید و لیمونین بوده که در لایه برداری پوست و حفاظت از آن در مقابل تجمع آلودگی‌های محیط تاثیر زیادی دارد.

 

تاثیر روغن روشن کننده پوست بر روی لکه‌ها

 

2-روغن سنجد تلخ برای پوست صورت

اسید لینولئیک و اسیدهای آلفا لینولئیک فراوان در این روغن گیاهی 70 درصد روشنی پوست را با لایه برداری و از بین بردن لک، جای جوش، آفتاب سوختگی و لکه‌های ناشی از کهولت سن تامین می‌کند.

 

3-روغن بهار نارنج، سفید کننده طبیعی پوست

هیدروکینون موجود در این روغن گیاهی که بیشتر در صنعت زیبایی کاربرد داشته مانع رشد ملانین پوست صورت می‌شود. این ماده در کرم‌های روشن کننده پوست نیز استفاده شده اما به دلیل قرار گرفتن در معرض واکنش‌های شیمیایی مختلف به اندازه روغن روشن کننده پوست بهارنارنج تاثیر مثبتی ندارد.

 

3-روغن بهار نارنج، سفید کننده طبیعی پوست

 

4-روغن آرگان یک روشن کننده قوی پوست

روغن آرگان که به دلیل خواص شگفت انگیزش لقب طلای مایع را به خود گرفته، پس از تاثیرات مناسبش بر ترمیم مو اینجا برای روشن کننده پوست صورت نیز روغنی ویژگی‌های مفیدی دارد. این روغن گیاهی علاوه بر جلوگیری از رشد ملانین پوست صورت جوان سازی پوست و از بین بردن جوش و چین و چروک به همراه دارد.

 

روغن آرگان یک روشن کننده قوی پوست

 

5-روغن درخت چای برای پوست صورت

یکی از دیگر روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست صورت روغن درخت چای بوده که با تاثیر مساعدش بر جای جوش، سوختگی و آکنه این ویژگی را بر فواید خود افزوده است.

 

6-روغن هسته انگور روشن کننده پوست صورت

از ویژگی‌های بارز روغن روشن کننده پوست صورت هسته انگور می‌توان به خاصیت روشن کنندگی، برای پوست های چرب و کاهش آکنه اشاره داشت. این ویژگی بر روشن کردن پوست چهره تاثیر بسزایی دارد.

 

7-روغن اسطوخودوس برای روشن کردن پوست

این روغن با خاصیت شگفت انگیزی مانند جلوگیری از تولید بیش از حد رنگدانه‌های پوستی بر روشن کردن پوست صورت تاثیر مثبتی داشته و یک تقویت کننده قوی پوست به شمار می‌آید. از بین بردن خشکی بیش از حد پوست صورت از دیگر خواص این روغن گیاهی به شمار می‌آید.

 

روغن  اسطوخودوس برای روشن کردن پوست

 

8-روغن نارگیل درمان کننده طبیعی تیرگی پوست

روغن نارگیل یکی از چندین روغن گیاهی روشن کننده پوست بوده که برای روشن شدن پوست زیر بغل یا پوست دچار سوختگی و دارای لک بسیار کاربرد دارد.

 

9-روغن بادام و روشنی سیاهی دور چشم

روغن بادام علاوه بر تاثیر موفقیت آمیزش بر روشنی پوست صورت در از بین بردن هاله و سیاهی دور چشم نیز بسیار موثر است. امروزه خاصیت این روغن برای باز کردن رنگ پوست پس از برنزه کردن نیز مورد تایید قرار گرفته است.

 

روغن بادام و روشنی سیاهی دور چشم

 

10-روغن کرچک و خاصیت ضد پیری پوست

روغن کرچک نیز در دسته روغن گیاهی روشن کننده پوست قرار دارد که علاوه بر خاصیت روشن کنندگی برای جلوگیری از پیری، رفع آکنه و رفع لک‌های به جای مانده بر روی صورت کاربرد دارد.

 

11-روغن زیتون یک روشن کننده پوست مقوی

روغن زیتون با خواص ترمیم کنندگی پوست شناخته شده و بیشتر برای رفع ترک پوستی پا در سالن‌های آرایشی و دیگر کرم‌های مرطوب کننده پوست در صنعت کاربرد دارد. اما خواص شگفت انگیز این روغن به اینجا ختم نشده و تاثیر آن بر از بین بردن چین و چروک پوستی آن را به یک روغن گیاهی روشن کننده پوست پر طرفدار تبدیل کرده است.

 

روغن زیتون یک روشن کننده پوست مقوی

 

12-روغن چوب صندل برای روشن کردن پوست صورت

شاید نام این روغن گیاهی به گوش شما نا آشنا باشد. اما خوب است بدانید این روغن گیاهی در طولانی مدت اثر زیادی بر روشن کردن پوست صورت دارد. علاوه بر این موارد از بین بردن لک صورت، جوش‌های سرسیاه و همین طور مرطوب کردن پوست و ضد التهاب از ویژگی‌های بارز این روغن گیاهی است.

 

روغن چوب صندل برای روشن کردن پوست صورت

 

13-روغن گلاب پاک کننده پوست طبیعی

 یکی از بهترین و قوی ترین روشن کننده پوست صورت که از آن بعنوان پاک کننده نیز استفاده می‌شود، روغن گلاب یا همان گلاب است. گلاب ضد آکنه و لک پوستی بوده و یک تقویت کننده و محافظ پوست به شمار می‌آید.

 

14-روغن سیاه دانه روشن کننده پوست صورت

روغن گیاهی سیاه دانه در کنار دیگر خواص شناخته شده اش برای مو، به عنوان ترمیم کننده در رفع تیرگی‌های پوستی مانند کشاله‌های ران، زیر بغل‌ها یا زیر چشم‌ها نیز کاربرد دارد.

 

15-روغن جوانه گندم و شفافیت پوست

از روغن جوانه گندم در کنار دیگر روغن روشن کننده پوست برای تقویت و شفافیت پوست صورت استفاده می‌شود. این روغن در کنار مصارف بهداشتی و زیبایی از طریق تغذیه نیز بر پوست در رژیم‌های غذایی تاثیر مثبتی دارد.

 

روغن جوانه گندم وروغن سیاه دانه برای شفافیت پوست

 

16-روغن رزماری جوان کننده پوست صورت

از دیگر روغن‌های گیاهی روشن کننده پوست که تحت تاثیر وجود ویتامین‌هایی مثل E و C در روشن کردن پوست تاثیر مثبتی دارد، روغن گرفته شده از گیاه رزماری می‌باشد. این روغن با تاثیر پذیری از رتینول موجود در ویتامین E در جوانسازی پوست تاثیر زیادی دارد.

 

17-روغن زردچوبه تقویت و روشن کننده پوست

روغن زرد چوبه را می‌توان یک تقویت کننده قوی پوست یک ماده طبیعی روشن کننده پوست صورت دانست. استفاده از ماسک‌های حاوی روغن زردچوبه در روشنی قسمت‌های مختلف پوست تاثیر زیادی دارد.

 

روغن جوانه گندم وروغن سیاه دانه برای شفافیت پوست

 

18-روغن گرفته شده از کشمش سیاه

این روغن گیاهی که بطور مستقیم از مویز گرفته شده برای جلوگیری از خشکی بیش از حد پوست و پیشروی چین و چروک در صورت تاثیر دارد. جای زخم را از بین برده و یک روشن کننده طبیعی پوست به شمار می‌آید.

 

19-روغن گل سرخ روشن کننده پوست

روغن گل سرخ به نسبت روغن گرفته شده از گل محمدی یا گلاب تاثیر بیشتر بر شفافیت و روشنی پوست دارد. با افزایش آب زیر پوست به خاصیت ارتجاعی آن اضافه کرده و جلوی چروک شدن آن را می‌گیرد. توجه داشته باشید استفاده از این روغن گیاهی روشن کننده برای پوست‌های حساس ضرردارد.

 

روغن گل سرخ روشن کننده پوست

 

20-روغن گیاهی مارولا برای پوست

اسید اولئیک فراوان موجود در این روغن گیاهی برای درخشش و زیبایی و روشنی پوست تاثیر بسزایی دارد.بنابراین می‌توان آن را در دسته روغن‌های گیاهیی روشن کننده پوست قرار داد.

 

21-روغن اکالیپتوس ضد التهاب پوستی

روغن روشن کننده پوست اوکالیپتوس با خاصیت‌هایی مثل درمان التهابات پوستی، آفتاب سوختگی و دیگر آسیب ها همراه بوده و یک خنک کننده طبیعی پوست به شمار می‌آید.

 

22-روغن گنه گنه تنظیم کننده چربی پوست

در کنار خاصیت روشن کنندگی پوست روغن گیاهی گنه گنه می‌توان به خواص پر اهمیت تنظیم کننده چربی پوست، ازبین بردن لک و مرطوب کردن پوست صورت اشاره داشت.

 

روغن گنه گنه تنظیم کننده چربی پوست

 

23- روغن هسته هویج برای روشن کردن پوست

بتاکاروتن موجود در این روغن گیاهی بر روی روشن کردن پوست تاثیر مثبتی داشته و از ایجاد لکه‌های رنگی بر روی پوست صورت جلوگیری می‌کند.

 

24-خاصیت روغن درخت سرو برای پوست

روغن درخت سرو در کنار دیگر انواع روغن گیاهی روشن کننده پوست معرفی شده تا به اینجا یک سفیدکننده طبیعی پوست به شمار می‌آید.

 

فواید استفاده از روغن روشن کننده پوست صورت

دلایل زیادی مثل آفتاب سوختگی، مصرف کم آب، سیگار کشیدن و مصرف الکل، تغذیه نادرست، اضطراب و لایه برداری نکردن پوست در تیرگی و رنگ پریدگی رنگ پوست تاثیر زیادی دارند. استفاده از روغن‎ گیاهی برای روشن کردن پوست صورت به دلیل فراهم آوردن شرایط ترمیم پوست مانند پیشگیری از ایجاد خطوط کشیدگی روی صورت و بدن، تغذیه پوست، آبرسانی به پوست، مبارزه با اضطراب و خستگی با رایحه‌شان، جلوگیری از تغیر رنگ سلول‌های پوستی و چین و چروک و جوش بسیار توصیه می‌شود.

 

روغن گنه گنه تنظیم کننده چربی پوست

 

تست آلرژی قبل از استفاده از روغن روشن کننده پوست

قبل از استفاده از انواع روغن گیاهی روشن کننده پوست از حسایت‌های احتمالی پوستتان به این مواد گیاهی غافل نباشید. ابتدا در قسمت کوچکی از پوستتان مقداری از این روغن گیاهی یا ماسک تهیه شده از آن بگذارید و پس عدم واکنش پوستی از آن استفاده کنید.

4.5 امتیاز از 1268 رای


پاکسازی صورت بانوان
برای سرویس پاکسازی صورت بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین