آشنایی با ناحیه تی زون صورت و اهمیت آن

ثبت درخواست "پاکسازی صورت بانوان"
آشنایی با ناحیه تی زون صورت و اهمیت آن

تی زون صورت معرف بخشی از چهره افراد است که در تشخیص وضعیت، نوع پوست و نحوه رسیدگی به آن تاثیر بسزایی دارد. ناحیه تی زون صورت متشکل از سلول‌های چربی پوست در صورت است. علت نامگذاری ناحیه تی زون صورت مشاهده یک T فرضی در چهره با در کنار هم قرار گرفتن بخش‌هایی از اعضای چهره است. قرار گرفتن تعداد بیشتری از غدد چربی پوست صورت در این نواحی دلیل اهمیت دانستن اینکه تیزون صورت کجاست می‌باشد. فعالیت غدد چربی پوست بیشترین تاثیر را بر سلامت پوست صورت داشته و علاوه بر این در انتخاب ماسک مناسب پوست افرا د تاثیر دارد. وضعیت پوست نواحی تی زون صورت نشاندهنده‌ی جنس و خاصیت پوست افراد است. 

ناحیه تی زون صورت متشکل از غدد چربی مستعد در ایجاد جوش و آکنه پوستی است. بنابراین مراقبت از این نواحی پوستی در صورت در سلامت و زیبایی آن تاثیر مستقیم دارد. در این مطلب با ارائه چندین روش موثر در بهبود شرایط پوستی با شناخت ناحیه تی زون صورت با شما همراه خواهیم بود.

 

تیزون صورت کجاست؟

 

ناحیه تی زون صورت کجاست؟

چهره انسان تشکیل شده از اعضای پیشانی، بینی، چانه، و نواحی اطراف دهان و چشم است. ممکن است شما هم در هنگام ایستادن در مقابل آینه متوجه یک T فرضی بر روی صورت خود شده باشید. این قسمت تی مانند که به آن ناحیه تی زون صورت گفته می‌شود از اطراف چانه به سمت بینی و اطراف لب را در بر می‌گیرد.

 

ناحیه تی زون صورت کجاست؟

 

ناحیه تی زون صورت به دلیل فعالیت بیشترین غدد چربی پوست در این نواحی از اهمیت ویژه‌ای در مراقبت از پوست برخوردار است.زیرا بیشترین آسیب‌های پوستی مثل جوش، سوختگی‌های شدید و آکنه پوستی در اثر اختلالات بوجود آمده در غدد چربی پوست یا مسدود شدن غدد چربی در ناحیه تی زون صورت است.

 

تی زون صورت در جنس و ساختار پوست

 

علاوه بر این موارد از آنجایی که فعالیت غدد چربی پوست در تی زون صورت در جنس و ساختار پوست تاثیر دارد، شناخت این ناحیه در شادابی و زیبایی پوست تحت تاثیر استفاده از ماسک‌ها شوینده‌های مناسب تاثیر بسزایی دارد.

 

اهمیت شناخت تی زون صورت در سلامت پوست

شناخت تی زون صورت این امکان را به شما می‌دهد که پوست خود را در مقابل هر گونه جوش و آکنه پوستی حفظ کرده و در نگهداری آن از ماسک‌ها و کرمهای مناسب استفاده کنید. روش تشخیص نوع پوست از روی ناحیه تی زون صورت به شکل زیر امکان پذیر است:

 

تاثیر تی زون صورت در شناخت پوست چرب

 

تاثیر تی زون صورت در شناخت پوست چرب

اگر پوست صورت چرب باشد، ناحیه تی زون صورت بسیار چرب بوده و میزان تولید ماده چرب ناشی از غدد چربی در این نواحی بسیار زیاد است. این امر نشاندهنده‌ی مستعد بودن پوست صورت افراد در ایجاد جوش و آکنه پوستی می‌باشد.در این حالت باید نکات مراقبتی پوست خود بر روی ناحیه تی زون صورت افزایش داده و از ایجاد جوش و آکنه بر چهره با استفاده از ماسک و مواد شوینده مناسب جلوگیری کنید. 

 

تاثیر تی زون صورت در شناخت پوست چرب

 

تی زون صورت و شناخت جنس ترکیبی پوست صورت

اگر پوست صورت خشک است اما ناحیه تی زون صورت چرب باشد، این نشاندهنده این است که پوست چهره از حالت ترکیبی بین خشک و چرب برخوردار است. در این شرایط باید راه‌های درمانی برای ایجاد تعادل بین جنس پوست ناحیه تی زون صورت و نواحی دیگر پوست را دنبال کرد.

 

تی زون صورت و شناخت جنس ترکیبی پوست صورت

 

روش‌های رسیدگی به ناحیه تیزون صورت

وجود تعداد غدد چربی در ناحیه‌ی تی زون صورت امکان آسیب‌های پوستی ناشی از مسدود شدن این غدد را در این نواحی پوستی بیشتر کرده است. از این رو مراقبت‌های پوستی فراوانی با استفاده از ماسک‌ها و انواع شوینده و پاک کننده‌های پوستی مناسب با وضعیت پوست باید بر روی این قسمت از صورت انجام شده تا این میزان چربی را در حد تعادل حفظ کند.

 

روش‌های رسیدگی به ناحیه تیزون صورت

 

معرفی چندین ماسک و مواد شوینده برای ناحیه تی زون صورت

استفاده از ماسک‌های مناسب پوستی یکی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از فعالیت بیش از حد غدد چربی در ناحیه تی زون صورت و ایجاد جوش و آکنه بر سطح پوست است. در این قسمت چندین ماسک برای افزایش شادابی پوست و جلوگیری از تحریک بیش از اندازه غدد چربی در تی زون صورت را معرفی می‌کنیم.

 

ماسک خاک رس برای پوست

یکی از خواص مهم خاک رس درمان منافذ بسته چربی بر روی پوست صورت است. علاوه بر این خاک رس قابلیت جلوگیر از ایجاد جوش و آکنه پوستی را دارد. برای استفاده از ماسک خاک رس از نوع آرایشی این خاک که برای پوست ضرر ندارد استفاده می‌شود. طرز تهیه ماسک خاک رس در خانه بصورت ترکیب مقداری آب یا آبلیمو با خاک رس می‌باشد.

 

ماسک خاک رس برای ناحیه تی زون صورت

 

با تماس این ماسک بر قسمت‌های تی زون صورت و دیگر نواحی امکان تحریک غدد چربی پوست را به حداقل رسانده و مانع ایجاد انواع جوش‌های پوستی شوید. ماسک خاک رس بر روی نقاط تی زون صورت علاوه بر متعادل کردن چربی در این نواحی بعنوان یک تقویت کننده به پوست شادابی و لطافت می‌بخشد.

 

کاربرد فوم شستشو روزانه

برای افرادی که پوست صورت آنها چرب بوده بهترین پیشنهاد برای کاهش فعالیت غدد چربی پوست خصوصا در ناحیه تی زون صورت شستشو روزانه می‌باشد. برای انجام این کار صورت خود را با ژل یا فوم شستشوی مناسب با پوستتان بطور روزانه و یک دست بشویید.

 

کاربرد فوم شستشو روزانه برای ناحیه تی زون صورت

 

شستن روزانه پوست با ژل‌های شستشو و انواع فوم شوینده پوست هر گونه آلودگی جذب شده در منافذ پوستی را تمیز کرده و از پیری و شکنندگی پوست افراد جلوگیری می‌کند.

 

پاکسازی روزانه و عمقی پوست

پاکسازی عمقی پوست به روش‌های مختلف از اهمیت بالایی در متعادل نگهداشتن چربی پوست در نقاط تی زون صورت برخوردار است. انواع روش‌های خانگی و استفاده از مواد تقویت کننده پوست طبیعی برای انجام این کار پیشنهاد می‌شود.

 

پاکسازی روزانه و عمقی پوست برای ناحیه تی زون صورت

 

چند نکته در خصوص اهمیت ناحیه t صورت

استفاده از انواع کرم‌ها، ژل های شستشوی صورت و همین طور روش‌های پاکسازی و ماسک‌های ترمیمی پوست باید با توجه به چرب یا خشک و متعادل بودن ناحیه تی زون صورت انجام شود.

 

چند نکته در خصوص اهمیت ناحیه t صورت

 

انتخاب کرم‌های با غلطت چربی بالا در پوست‌های با تی زون صورت چرب باعث تحریک بیشتر این نوع پوست و ایجاد جوش و آکنه پوستی بیشتر می‌شود. در نتیجه مراقبت‌های پوستی بهتر است با در نظر گرفتن نوع وضعیت تی زون صورت و با لوازم بهداشتی و آرایشی مناسب انجام شود.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 6 رای

پاکسازی صورت بانوان

برای سرویس پاکسازی صورت بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با پاکسازی صورت بانوان

مطالب مرتبط با زیبایی پوست

علت بیماری قارچ پوستی
پاکسازی پوست در آرایشگاه
آموزش اپیلاسیون در منزل

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading