نحوه نصب میکروفن دوربین مدار بسته چگونه است؟

ثبت درخواست " نصب دوربین مدار بسته "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه نصب میکروفن دوربین مدار بسته چگونه است؟

شنیدن و ضبط صدای محیط یکی دیگر از امکانات دوربین‌های مداربسته است که با نصب میکروفن دوربین مدار بسته می‌توانید به آن دست پیدا کنید، البته برخی مدل‌های دوربین مداربسته میکروفن دار هستند و انتقال صدا و تصویر در دوربین مداربسته را همزمان انجام می‌دهند.

میکروفن‌های دوربین مداربسته در برندها و شکل‌های متفاوتی وجود دارند که هر کدام از آنها مخصوص یک نوع دوربین و با ویژگی‌های خاص خود هستند که قدرت ضبط صدا در آنها با حساسیت‌های مختلفی انجام می‌شود.

در این مقاله از خدمت از ما انواع میکروفن دوربین مداربسته را نام خواهیم برد، همچنین نحوه نصب میکروفن دوربین مدار بسته، مراحل نصب آن و در پایان شرایط انتخاب بهترین میکروفن برای دوربین مداربسته را آموزش خواهیم داد.

 

انواع میکروفن دوربین مداربسته

امروزه دوربین‌های مداربسته دارای تنوع بسیار زیادی هستند که می‌توانید مدل‌هایی انتخاب کنید که قابلیت شنود و ضبط صدا هم داشته باشند، البته همه آنها را با نام دوربین مداربسته میکروفن‌دار می‌شناسند. برخی مدل‌های دوربین داخل خود حفره‌ای برای نصب میکروفن دارند و برخی مدل‌ها دارای یک پورت خارجی برای نصب میکروفن خارجی هستند، قیمت میکروفن دوربین مداربسته نیز به نوع میکروفن بستگی دارد.

به صورت کلی میکروفن‌های دوربین مدار بسته به سه نوع تقسیم می‌شوند:

 • میکروفن سوزنی: همان میکروفن‌های ظریف و مخفی که توانایی پنهان شدن در داکت را دارند.
 • میکروفن گلفی: شبیه توپ گلف هستند که سبک و کم حجم هستند و قابلیت کار با ولتاز 6 تا 12 ولت را دارند.
 • میکروفن باکسی: بدنه آنها یک باکس مستطیل شکل است که کنترل و تنظیم صدا از طریق دکمه‌ای که روی آن است انجام می‌شود.

 

نصب میکروفن در دوربین مدار بسته

 

آموزش نصب میکروفن دوربین مدار بسته

برای انجام نصب میکروفن در دروبین مدار بسته باید کمی تمرین کنید و دقت کافی نیز به خرج دهید تا مهارت لازم را برای نصب میکروفن به دست بیاورید. نصب میکروفن در دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه با هم متفاوت هستند.

برای نصب میکروفن در دوربین مدار بسته آنالوگ از روش مستقیم و بوسیله کابلی که به دستگاه DVR وصل است، انجام می‌شود اما برای نصب میکروفن دوربین‌های تحت شبکه باید میکروفن خارجی را به ورودی میکروفن خود دوربین متصل کرد.

 

نصب میکروفن دوربین مدار بسته آنالوگ

قبل از اینکه اقدام به نصب میکروفن در دوربین آنالوگ کنید، بهتر است به تعداد کانال‌های صدایی که در دستگاه DVR است توجه کنید تا کمتر از میکروفن‌ها نباشند، همچنین به نوع فیش ورودی دستگاه DVR خود توجه کنید، زیرا برخی مدل‌ها دارای فیش BNC و برخی مدل‌ها دارای فیش AV هستند. پس در انتخاب کابل میکروفن دوربین مداربسته دقت کافی به خرج دهید تا فیش میکروفن متناسب با فیش ورودی دستگاه DVR باشد.

 

مراحل نصب میکروفن در دوربین مدار بسته آنالوگ

برای نصب می‌توانید از دفترچه‌های راهنمای خود میکروفن استفاده کنید، در غیر اینصورت مراحل زیر را مرحله به مرحله انجام دهید تا میکروفن را روی دوربین آنالوگ خود داشته باشید. هر میکروفن دارای دو فیش است که یکی از آنها AV است و برای انتقال صدا کاربرد دارد و دیگری فیشی است که برای منبع تغذیه میکروفن استفاده می‌شود.

 1. فیش مربوط به آداپتور (منبع تغذیه) را به میکروفن وصل کنید.
 2. حالا فیش AV را به این صورت که شیلد را به بدنه و مغزی را به مغزی فیش وصل کنید.
 3. اگر فاصله کم است، از یک کابل برق ساده برای وصل کردن کابل صدا استفاده کنید و اگر فاصله زیاد است از کابل کواکسیال برای اتصال کابل صدا استفاده کنید.
 4. حالا نوبت وصل کردن سر دیگر کابل صدا به دستگاه DVR بوسیله فیش BNC است.
 5. قبل از اینکه میکروفن را به DVR نصب کنید، بهتر است از پورت خروجی دستگاه DVR، یک کابل به یک بلندگو برای شنیدن صدا وصل کنید.
 6. در آخرین مرحله از نصب فیش میکروفن باید به تنظیمات دستگاه DVR بروید و گزینه صدای دوربین را فعال کنید.

 

قیمت میکروفن دوربین مداربسته

 

نصب دوربین مداربسته تحت شبکه و IP

تفاوت عمده میکروفن‌های مخصوص دوربین مداربسته تحت شبکه با آنالوگ در این است که این دوربین‌ها خود دارای ورودی صدا هستند و میکروفن به جای اتصال به دستگاه DVR، به ورودی دوربین وصل می‌شود. بقیه مراحل نصب میکروفن در این دوربین‌ها شبیه مراحل نصب میکروفن در دوربین مدار بسته آنالوگ است.

 

آموزش نصب میکروفن دوربین مداربسته

 

نکات مهم در نصب میکروفن دوربین مدار بسته

چه در مراحل نصب میکروفن دوربین مداربسته باشید و چه در مرحله خرید دوربین مدار بسته باشید، بهتر است برخی نکات را برای یک نصب بی نقص و یک صدای باکیفیت همیشه مدنظر داشته باشید که برخی از آنها را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

 • برای اینکه صدای خروجی دارای نویز نباشد، بهتر است از کابل‌هایی که شیلد دارند استفاده کنید.
 • کابل‌های میکروفن را کنار برق فشار قوی قرار ندهید، زیرا باعث بوجود آمدن نویز در صدا می‌شود.
 • بهتر است از کابل‌های کوتاه استفاده کنید و از استفاده از کابل‌های بلند اجتناب کنید.
 • هنگام خرید دوربین به این نکته توجه داشته باشید که دوربین‌ها دارای پورت AV باشند.

 

کابل میکروفن دوربین مداربسته

می‌توانید برای نصب میکروفن دروبین مداربسته و انتخاب بهترین میکروفن برای دوربین مداربسته از یک نصاب دوربین کمک بگیرید، زیرا آنها تجربه بسیار زیادی در این حوزه دارند. در خدمت از ما امکان دسترسی به بهترین متخصصان در این زمینه فراهم آمده است.

4.4 امتیاز از 1830 رای


نصب دوربین مدار بسته
برای سرویس نصب دوربین مدار بسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین