سرویس و تعمیر کیبورد چگونه است؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سرویس و تعمیر کیبورد چگونه است؟

در این مقاله به علت کار نکردن کیبور کامپیوتر پرداخته‌ایم. همچنین شما را در تعمیر کیبور لپ تاپ رهنمایی کرده‌ایم. در برخی موارد قطعات کیبور کامپیوتر نیاز به تعمیر دارد. در صورتی که خودتان بتوانید تا حدی تعمیرات کیبور کامپیورت یا لپ تاپ خود را انجام دهید در هزینه‌ها صرفه جویی کرده‌اید. در این مقاله به آموزش تصویری تعمیر کیبورد کامپیوتر و لپ تاپ پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا تعمیرات موس و کیبور را خودتان انجام دهید. 

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که هنگام کار با کیبورد و تایپ، دکمه‌ای از آن گیر کرده و عمل نکند. در بیشتر موارد این موضوع به دلیل وجود کثیفی و گرد و غبار داخل کیبورد است. در این مواقع بیشتر ما سعی می‌کنیم با وارد کردن فشار بیشتر به دکمه آن را وادار به کار کردن کنیم. اما این کار اشتباه است چرا که ممکن است باعث شکستگی قطعات داخلی کیبورد شود. پس بهتر است خونسردی خود را حفظ کرده و با ترفندهایی که در اختیارتان قرار می‌دهیم، خودتان اقدام به تعمیر کیبورد کنید. 

 

در این مقاله به علت کار نکردن کیبور کامپیوتر پرداخته‌ایم. همچنین شما را در تعمیر کیبور لپ تاپ رهنمایی کرده‌ایم

 

مراحل سرویس و تعمیر کیبورد

  • در ابتدا کیبورد خود را از کامپیوتر جدا کرده و پیچ‌های آن را باز کنید. سپس قاب کیبورد را به آرامی جدا کنید تا کلیدهای کیبورد جا به جا نشوند.
  • گفتی است که در بیشتر صفحه کلیدها بعد از باز کردن پیچ‌های کیبورد، با استفاده از یک سری خارها دو صفحه به هم چفت می‌شود. به این نکته توجه کنید که هنگام برداشتن آنها شکسته نشوند.
  • حال برای تمیز کردن کیبورد، بهترین راه استفاده از پنبه آغشته به الکل سفید است. پنبه را به آرامی و با دقت بالا، بر روی سطح مدار کیبورد بزنید تا به مدارها آسیبی نرسد. بعد از تمیز شدن کامل صفحه، با استفاده از پنبه خشک تمامی سطح مدار را پاک کرده تا جرمی بر روی آن باقی نماند.
  • لازم به ذکر است که این مراحل به طور صد درصد مشکل را حل نخواهد کرد و ممکن است مشکل کیبورد بعد از سرویس کیبورد و تمیز کردن کیبورد نیز همچنان برقرار باشد.

 

محل قطع شدن اتصال در کیبورد کجاست؟

قطع شدن اتصالات کیبورد در بیشتر مواقع به دلیل ریختن مایعات و یا ضربه وارد شدن به کیبورد اتفاق می‌افتد. حال برای پیدا کردن محل قطع شدن اتصالات کیبور، از یک اهمتر استفاده نمایید و در ابتدا اهمتر را بر روی حالت اتصال کوتاه قرار دهید، در این حالت چنانچه دو سر اهمتر را به هم وصل کنید صدای بوق اتصال کوتاه شنیده می‌شود، اول یک سر اهمتر را به مدار کلید قطع شده وصل کنید و با سر دیگر اهمتر تا انتها آن مدار را دنبال کنید در هر قسمتی که بوق اتصال شنیده نشود نشان دهنده آن است که اتصال در آن بخش قطع شده است.

 

 در برخی موارد قطعات کیبور کامپیوتر نیاز به تعمیر دارد.

 

تعمیر محل قطع شدگی اتصال در کیبورد

در این مرحله می‌توانید محل قطع شدن این اتصالات را با استفاده از ماژیک‌هایی که در مراکز الکترونیک وجود دارند و شبیه به غلط گیر هستند، برطرف نموده و دوباره با اهمتر برقرار بودن اتصال را چک کنید. لازم به ذکر است که در صورت در اختیار نداشتن این ماژیک با استفاده از یک رشته سیم نازک برای برقراری اتصال بین دو نقطه، به وسیله چسب نواری دو سر سیم را به ابتدا و انتهای قطع شدگی وصل کنید تا اتصال دوباره برقرار شود. در آخر بعد از اینکه از خشک شدن تمامی کلیدها و اجزای کیبورد مطمئن شدید، قاب را به آن وصل کرده و مثل اول پیچ‌ها را به آرامی ببندید.

 

ثبت سفارش تعمیرات کیبورد

شما به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر کیبورد خود را در سایت و یا اپلیکیشن خدمت از ما ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست شما متخصصین حاضر در "خدمت از ما" درخواست شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. برای شما قیمت پیشنهادی خود را ارسال می کنند. بعد از دریافت قیمت پیشنهادی می‌توانید به پروفایل هر یک مراجعه نموده و از میزان تخصص هر یک اطلاعات کاملی به دست اورید. همچنین با مشاهده نظرات مشتریان قبلی از میزان رضایتمندی مشتریان نیز آگاه شوید.

عیب یابی و تعمیرات سخت افزار
برای سرویس عیب یابی و تعمیرات سخت افزار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading