رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر

ثبت درخواست " تعمیر لپ تاپ "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر

هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر یکی از خطا‌ها و مشکلات رایج در هنگام استفاده از انواع لپ تاپ و کامپیوتر است. دلایل هنگ کردن کامپیوتر و همین طور هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند تحت تاثیر کندی و خطای پیش آمده در یک نرم افزار بوده و یا از یک خطای سیستمی مربوط به یک برند خاص سرچشمه گیرد.

تشخیص دلایل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر در برخی مواقع نیازمند بررسی و خطا یابی توسط افراد کارشناس در این زمینه است. رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ برای کاربرانی که مدام با این وسیله سر و کار دارند یک امر ضروری و مهم به شمار می‌آید.

 

 

کسب اطلاعات جزئی و مهم برای رفع مشکل هنگ کردن کامپیوتر و لپ تاپ تا حد زیادی در جلوگیری از مواجهه با این ایراد در هنگام کار با این لوازم تاثیرگذار است. از این رو در این مقاله از مجله خدمت از ما به معرفی دلایل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر با برندها و نوع ویندوز متفاوت پرداخته ایم.

 

علت هنگ كردن لپ تاپ در ویندوز 10

 

دلایل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر

هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر در هنگام کار و استفاده از این سیستم‌ها خصوصا در زمانی که حتی مجال ذخیره کردن اطلاعات خود را نداشتید، یک معضل به حساب می‌آید. بیشتر کاربران در هنگام مواجهه با هنگ کردن لپ تاپ بطور مداوم بدنبال دلایل بوجود آورنده این مشکل و همین طور نحوه رفع آن هستند.

 

دلایل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر

 

در این قسمت به معرفی 10 دلیل رایج هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر به طور مختصر اشاره خواهیم داشت.

 • اجرا کردن همزمان چندین برنامه روی سیستم
 • کافی نبودن رم لپ تاپ و کامپیوتر
 • پر شدن کامل فضای در هارددیسک
 • دیفرگ (defragment) یا یکپارچه سازی ویندوز
 • سازگار نبودن سخت افزار دستگاه با برنامه های نصب شده
 • عدم سازگاری سخت افزار و برنامه‌های نصب شده روی لپ تاپ و کامپیوتر
 • وجود اشکالات سخت افزاری در دستگاه
 • سیستم فاقد یک آنتی ویروس مناسب و اجرایی است.
 • عملکرد نامناسب فن دستگاه
 • وجود نواقصی در رجیستری ویندوز
 • وجود مشکلات نرم افزاری در سیستم

 

با بررسی مواد بیان شده در این قسمت می‌توانید تا حد زیادی مانع مواجهه زود به زود با مشکل هنگ کردن لپ تاپ و هنگ کردن کامپیوتر در هنگام کار باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رفع هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر در انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

5 دلیل اصلی هنگ کردن لپ تاپ در مدل‌های مختلف

هنگ کردن لپ تاپ از سری مشکلاتی است که مداوم در هنگام استفاده از این وسیله برای کاربران برای کاربران پیش می‌آید. دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر را بطور کلی در قسمت قبلی بیان کردیم اما در این بخش به معرفی 5 تا از دلایل اختصاصی هنگ کردن لپ تاپ در قالب دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری می‌پردازیم.

 

معرفی مشکلات سخت افزاری در هنگ کردن لپ تاپ

ایراد در نحوه عملکرد چندین قطعه مثل کارت گرافیک و همین طور فن لپ تاپ و هاردیسک آن از دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ است. در هنگام رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ بیشتر تکنسین‌ها در وهله اول به بررسی وضعیت سخت افزاری این قطعات می‌پردازند. 

 

مشکلات سخت افزاری در هنگ کردن لپ تاپ

 

1. مشکل در کارت گرافیک لپ تاپ

دلیل اصلی هنگ کردن لپ تاپ در این حالت این است که کارت گرافیک لپ تاپ شما قدرت کافی را برای پردازش نرم افزارها و یا بازی‌های نصب و اجرا شده بر روی سیستم را ندارد. همین طور آسیب و یا مشکل پیش آمده برای کارت گرافیک لپ تاپ می‌تواند بر هنگ کردن و کندی سیستم تاثیر مستقیم داشته باشد. در بیشتر مواقع این مشکل در هنگ كردن لپ تاپ لنوو و دیگر برند‌های لپ تاپ نقش دارد.

 

هنگ كردن لپ تاپ لنوو

 

2. اتمام ظرفیت هارددیسک

نداشتن حافظه کافی هاردیسک و همین طور ظرفیت رو به اتمام رم را می‌توان از دلایل هنگ کردن لپ تاپ در هنگام اجرای برنامه‌ها دانست. ایراد پیش آمده در قطعه رم اوصولا با محو و ناپدید شدن تصویر در لپ تاپ رخ داده که در این هنگام کم بوده ظرفیت کش دلیل اصلی آن است.در حالتی دیگر درایوی که سیستم عامل بر روی آن نصب شده پر شده و حجم و ظرفیت آن تکمیل است، هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند تحت تاثیر این اتفاق نیز رخ دهد. در بیشتر مواقع این مورد در رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ hp و بررسی دلایل هنگ کردن لپ تاپ del دیده می‌شود.

 

علت هنگ كردن لپ تاپ hp

 

علاوه بر موارد بیان شده عدم نکرد فن لپ تاپ تا حد زیادی در هنگ کردن این سیستم در برند‌های مختلف نقش دارد. این امر در دسته موارد مهمی است که در هنگام عیب یابی و رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ بررسی می‌شود.

 

تاثیر مشکلات نرم افزاری در هنگ کردن لپ تاپ

مشکل بوجود آمده در اجرای برخی نرم افزار‌ها از دلایل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر می‌باشد. در این قسمت از بررسی دلایل هنگ کردن لپ تاپ در این مطلب به معرفی چندین مورد اصلی در هنگ کردن لپ تاپ به اختصار بپردازیم.

 

3. اجرای همزمان چندین برنامه

همزمانی اجرای چندین نرم افزار در هنگام کار می‌تواند از دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ باشد. کندی و افت سرعت اجرای نرم افزار و همین طور دیگر دستورات در CPU تحت تاثیر فشار وارده بر آن تحت تاثیر اجرای همزمان چندین نرم افزار مختلف است.

 

رفع مشكل هنگ كردن كامپيوتر ویندوز 8

 

4. ویروسی شدن لپ تاپ

کند شدن لپ تاپ و پایین آمدن سرعت آن در هنگام اجرای برنامه‌ها در بیشتر مواقع نشان دهنده ویروسی شدن لپ تاپ باشد. اگر بر روی سیستم، آنتی ویروس مناسبی نصب نشده باشد، احتمال ویروسی شدن لپ تاپ بیشتر شده و در نتیجه تعداد دفعات هنگ کردن لپ تاپ در هنگام کار افزایش می‌یابد.

 

ویروسی شدن لپ تاپ و هنگ کردن لپ تاپ

 

5. عدم یکپارچه سازی و مشکل رجیستری ویندوز

بهم گسیختگی و بهم ریختگی اطلاعات بر روی هارد لپ تاپ از مهمترین دلایل هنگ کردن لپ تاپ است که باید به سرعت رفع شود. علاوه بر این مورد وجود مشکلات و نواقص در رجیستری ویندوز که همان تنطیمات نرم افزار‌ها و سخت افزار‌ها در سیستم عامل در هنگام نصب ویندوز بوده از دلایل هنگ کردن لپ تاپ است.

 

آشنایی با دلايل هنگ كردن كامپيوتر

دلایل هنگ کردن کامپیوتر را می‌توان بوجود آمدن مشکلات اشاره شده در نرم افزار و سخت افزار لپ تاپ دانست. ایرادات بوجود آمده در قطعات و همین طور نرم‌افزار‌های اجرایی در کامپیوتر گاها با هنگ کردن این سیستم در هنگام کار نمود پیدا می‌کنند.

 

دلايل هنگ كردن كامپيوتر

 

در بیشتر مواقع در امکان پذیرترین اقدام برای رفع مشکل هنگ کردن کامپیوتر از سمت کاربران ری استارت کردن و یا تعویض ویندوز آن است. در قسمت بعدی به معرفی چند راهکار برای رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر پرداخته ایم که می‌تواند برای شما مفید باشد.

رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر

پس از مشاهده دلایل هنگ کردن لپ تاپ و اطمینان از اینکه این موارد در بوجود آوردن دلایل هنگ کردن کامپیوتر نیز تاثیر دارند، چندین نکته را برای رفع کلی این مشکلات هنگام کار با لپ تاپ و کامپیوتر عنوان می‌کنیم.

 • هنگام هنگ کردن کامپیوتر برای مدت زمان کوتاهی از انجام هر کاری دست برداشته و به سیستم فرصت دهید تا دستورات داده شده را اجرا کند.
 • کلید Caps Lock را برای بررسی قفل شدن یا نشدن کامپیوتر فشار دهید. اگر سیستم شما واکنش نشان داد که هیچ در غیر این صورت کامپیوتر فقل کرده و باید سیستم را ری استارت کنید.
 • برنامه‌هایی که در هنگام اجرا به دستورات پردازش از سمت شما پاسخی نمی‌دهند، از طریق تنظیمات Task Manager با استفاده همزمان چندین دکلمه Ctrl + Alt + Del ببندید.(end task).

 

جلوگیری از هنگ کامپیوتر

 

 • برای رهایی از کند شدن سیستم و هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر، برنامه‌ها را به صورت معقول اجرا کنید و تعداد برنامه‌های در حال اجرا را کاهش دهید.
 • برای حل این مشکل هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر باید یک آنتی ویروس قدرتمند نصب کنید. با این کار احتمال ویروسی شدن لپ تاپ و کامپیوتر شما کاهش می‌یابد.
 • تا جایی که می‌توانید اطلاعات خود را روی درایوی غیر از درایو ویندوز ذخیره کرده و همین طور از هارد اکسترنال برای ذخیره اطلاعاتتان استفاده کنید.
 • اگر کند شدن و هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر به دلیل ریجستری ویندوز باشد باید ویندوز را عوض کرد و یا با استفاده از نرم افزارهای بهینه سازی رجیستری، آن را تعمیر کرد.

 

این موارد شاید در حالت کلی از دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ و کامپیوتر شما بوده و با اعمال این نکات مشکل شما رفع شود. توجه داشته باشید بهترین اقدام در هنگام مواجهه با هنگ کردن طولانی مدت لپ تاپ و کامپیوتر مراجعه به متخصص در این زمینه است.

برای دسترسی سریع و آسان به متخصصین نصب و تعویض ویندوز، کافیست سفارش آنلاین نصب ویندوز و نرم افزار در وب سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» انجام دهید و هزینه تعویض ویندوز در محل را قبل از نهایی کردن سفارش بپرسید.

4.5 امتیاز از 2537 رای


تعمیر لپ تاپ
برای سرویس تعمیر لپ تاپ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین