ساخت سایبان پارکینگ ماشین

ثبت درخواست " ساخت آلاچیق و سایبان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ساخت سایبان پارکینگ ماشین

ساخت سایبان پارکینگ خودرو با هدف نگهداری بهتر از انواع ماشین در طرح‌ها و ابعاد مختلف ایجاد شده است. بسیاری از آپارتمانها هستند، که دارای پارکینگ های بدون سقف هستن و ماشین‌ها در معرض نور شدید آفتاب و آب و هوای نامناسب قرار دارندف در چنین شرایطی  ساخت پارکینگ در حیاط به کمک سایبان، می‌تواند به شما کمک کند.

برای ساخت سایبان پارکینگ، می‌توان از مصالح مختلفی استفاده کرد؛ اما در نظر داشته باشید که ساخت سایبان تنها مختص پارکینگ نیست، امروزه ساخت سایبان درب حیاط با هدف محافظت از رنگ و ترکیبات به کار رفته در درب ساختمان در نظر گرفته شده است و به شما کمک می‌کند که یک پارکینگ با سایبان در حیاط خانه خود داشته باشید.

 ساخت سایبان پارکینگ بدلیل نقش حفاظتی آن از خودرو باید بصورت اصولی و استاندار صورت گیرد. در این محتوا به بررسی انواع سایبان، برای ساخت پارکینگ در حیاط می‌پردازیم.

 

رعایت اصول ایمنی و حفاظتی با توجه به سازه انتخابی برای ساخت سایبان پارکینگ بسیار اهمیت دارد. انواع سایبان پارکینگ برای ماشین‌های مختلف با توجه به ابعاد ماشین و تعداد خودرو‌های قرار گرفته در زیر سایبان قابل طراحی و ساخت است.

 

ساخت پارکینگ ارزان

 

مزایای ساخت سایبان پارکینگ

با شنیدن عنوان ساخت سایبان پارکینگ نهایت عملکرد سازه ایجاد شده برای همه افراد مشخص است. اما موارد کاربرد سایبان پارکینگ با توجه به نوع ماشین‌ها و محل قرارگیری سایبان پس از ساخت بسیار متنوع است، که در ادامه به بررسی مزایای ساخت پارکینگ در حیاط یا هر فضای دیگر می‌پردازیم.

 • در مجاورت کارخانه‌ها، زمین‌های زراعی، برخی ساختمان‌های اداری و همین طور منازل مسکونی ویلایی و آپارتمانی به کمک نصب سایبان پارکینگ، شرایط ساخت پارکینگ در محوطه مورد نظر می‌باشد.
 • استفاده از سایبان پارکینگ، از تابش مستقیم آفتاب در تابستان، که به مرور زمان باعث خرابی رنگ و بدنه خودرو می‌شود جلوگیری می‌کند.
 • ساخت پارکینگ در حیاط به کمک سایبان، از خرابی موتور و بدنه خودرو در اثر برف و یخبندان زمستان هم جلوگیری می‌کند.
 • لازم نیست در روزهای برفی، نگران پوشیده شدن خودرو از برف باشیدف زیرا که سایبان پارکینگ، از ماشین محافظت می‌کند.
 • صندلی ها و فرمونماشین، در روزهای گرم تابستان داغ نمی‌شود.
 • همچنین سایبان پارکینگ، از کثیف شدن بدنه ماشین بر اثرف باران، فضولات پرندگان، گرد و خاک جلوگیری می‌کند و دیگر نیاز به کارواش ندارید.
 • ساخت سایبان پارکینگ، با طراحی‌های مختلف و زیبا علاوه بر تاثیر بر نمای ساختمان از انواع خودرو در مقابل پرتاب اشیا و دیگر حوادث طبیعی احتمالی محافظت می‌کند

 

ساخت سایبان پارکینگ - سایبان پارکینگ خودرو

 

قبل از انتخاب سایبان پارکینگ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از انتخاب سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط لازم است به نکاتی که در زیر بیان می‌کنیم دقت کنید تا نوع و مدل سایبان انتخابی شما با توجه به شرایطتان مناسب باشد تا از نتیجه نهایی راضی باشید.

 • قبل از هرچیز به بررسی بودجه مورد نظر خود برای ساخت سایبان پارکینگ توجه کنید، زیرا انتخاب نوع سایبان و مصالح مصرفی بر اساس بودجه شما مشخص می‌شود.
 • بررسی کنید که موارد مصرف شما از سایبان پارکینگ برای چه چیزهایی است؟ برای محافظت از سرما، گرما و... 
 • فضای مورد نظر را بررسی کند و ببنید متراژ آن برای ماشین و نیاز شما کافی و مناسب است یا خیر.
 • تا میزان زیبایی سایبان پارکینگ برایتان مهم است، هنچنین باید بررسی کنید که استفاده از سایبان در ساخت پارکینگ در حیاط مزاحمتی برای همسایگان ایجاد نکند.

 

ساخت سایبان پارکینگ

ساخت سایبان پارکینگ برای مصارف شخصی یا عمومی در مکان‌های مختلف با در نظر داشتن نگهداری و حفظ انواع خودرو از تغییرات آب و هوایی مثل طوفان، باران شدید، صاعقه و در نهایت تابش مستقیم نور خورشید صورت می‌گیرد.

مکان قرارگیری سایبان پارکینگ با توجه به فضای اختصاص داده شده، تعداد و ابعاد ماشین‌ها در نظر گرفته می‌شود. برای مثال برای ساخت پارکینگ در حیاط منزل به کمک سایبان، ممکن است از اهرم دیوار استفاده شود، که بسیار تاثیرگذار است و یا از سازه های مقاومتی در مجاورت کارخانه ها برای نصب سایبان برای پارکینگ استفاده شود.

 

ساخت پارکینگ در حیاط

 

بنابراین نوع کاربرد و فضا مورد نظر برای نصب سایبان پارکینگ، در انتخاب نوع سایبان تاثیر مستقیم دارد. از پرکاربردترین استفاده‌های سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط، می‌توان به منازل ویلایی و یا آپارتمانی که فضای کافی برای ساخت پارکینگ سقف دار مجهز را ندارند، اشاره داشت.

 

عوامل موثر برانتخاب سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط

همانطور که اشاره داشتیم نوع کاربرد شما از سایبان پارکینگ در انتخاب و تعیین کردن مدل آن موثر است. اما منظور ما از بیان این جمله چه می‌باشد. ابعاد، محاسبات دقیق، نوع سازه انتخابی، آب و هوای یک منطقه و تعداد ماشین تخمینی برای قرار گرفتن در زیر سایبان خودرو همگی در ساخت سایبان پارکینگ نقش دارند.

اما اصلی ترین نقش را  تعداد ماشین و جنس مورد نظر شما برای ساخت سایبان پارکینگ تعیین می‌کند، که در ادامه این دو مورد را بررسی می‌کنیم.

 

ساخت سایبان پارکینگ

 

تعداد ماشین، عامل موثر در انتخاب سایبان پارکینگ

بطور حتم ساخت سایبان پارکینگ برای یک خودرو شخصی با یک کامیون یا چندین خودرو مسافربری عمومی تفاوت دارد. ابعاد ماشین، تعداد ماشین و همین طور مساحت مورد نیاز برای پارک خودرو و پوشاندن تمامی سطح ماشین با توجه به تعداد و نوع خودرو در طراحی و ساخت سایبان پارکینگ در این حالت تاثیر دارد. بنابراین طراحی و ساخت سایبان پارکینگ خودرو شخصی در حیاط یک منزل با یک مکان عمومی متفاوت است.

گاهی اوقات با افزایش و کاهش تعداد ماشین یا بزرگی و کوچکی آن مجبور به انتخاب و استفاده از نوعی دیگر از سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط یا محیط‌های عمومی می‌شوید.

 

انتخاب سایبان برای ساخت پارکینگ بر اساس نوع سازه

 علاوه بر زیبایی و به کارگیری روش‌های مختلف برای طراحی و ساخت سقف پارکینگ، استحکام و مواد اولیه به کار رفته در سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربرد اصلی سایبان در این حالت، حفظ انواع خودرو از آسیب‌های احتمالی است.

بنابراین سقف پارکینگ و مواد سازنده بدنه پارکینگ هر دو باید از مواد خام و اولیه با کیفیت و مستحکم باشند. این امر خود یک عامل ایجاد تمایز بین انواع سایبان پارکینگ به حساب می‌آید.

 

ساخت سایبان پارکینگ بر اساس ابعاد ماشین

 

انواع سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط

سایبان‌ها را بر اساس روش اجرا و مصالح مصرفی، می‌تواند به چند دسته مختلف دسته بندی کرد. حتی می‌توانید از ترکیب مدل های مختلف استفاده کرد، اگر زیبایی پارکینگ برایتان اهمیت چندانی ندارد، خود را درگیر مدل و جنس خاصی نکنید و از وسایل در دسترس برای ساخت سایبان پارکینگ کمک بگیرید. 

اما اگر زیبایی و کیفیت برایتان الویت است، از مصالح خوب و یک متخصص کاربلد و فعال در "خدمت از ما" برای ساخت سایبان کمک بگیرید. ادامه انواع سایبان پارکینگ را برای شما شرح داده ایم:

 

سایبان پارکینگ پیش ساخته

یکی از بهترین انواع سایبان برای ساخت پارکینگ، سایبان های پیش ساخته است. زیرا که از موادی مثل فولاد، آلومینیوم و آلوموود ساخته شده اند و به دلیل فلزی نیودن سقف آنها، در روزهای گرم تابستان زیاد محیط را گرم نمی‌کنند و در برابر باران و برف زمستان مقاوم‌تر هستند و دچار خرابی و زنگ زدگی نمی‌شوند.

از مزیت های دیگر این نوع سایبان در طراحی و ساخت پارکینگ، تنوع در مدل و طرح آن است. سایبان های پیش ساخته ساخته می‌شود و در محل مورد نظر، فقط مراحل نصبشان انجام می‌شود.

 

ساخت سایبان پاکینگ بر اساس سازه انتخابی

 

سایبان چادری برای ساخت پارکینگ

سایبان های چادری، دارای یک چهارچوب، که می‌تواند از جنس های مختلفی باشد و یک پوشش پارچه‌ای برای سقف و حفاظت از خودرو می‌باشند. شمامی‌توانید از جنس های مختلف پارچه، برای ساخت سایبان پارکینگ استفاده کنید. 

از مزایای آن، می‌توان به این مورد اشاره کرد که این نوع از سایبان پارکینگ، قابلیت پوشش دهی هر تعداد ماشین و هر میزان فضا است و شما می‌توانید آن را در طرح و مدل های مختل سفارش دهید. اگر زیبایی برایتان الویت دارد، این نوع از سایبان پارکینگ، بهترین گزینه است، البته باید در نظر داشته باشید، که هزینه آن هم از مدل‌های دیگر بیشتر است.

 

ساخت پارکینگ در حیاط به روش سنتی

اگر به دنبال ساخت پارکینگ ارزان و کم هزینه هستید، بهترین روش برای ساخت پارکینگ، استفاده از روش سنتی است، به خصوص برای حیاط منازل، البته بهتر است این را بدانید، که اگر به زیبایی و نمای فضا اهمیت می‌دهید بهتر است که از این روش صرفه نظر کنید.

در این روش شما از دیوارها، درخت و محیط اطراف به عنوان چهار چوب و برای سقف پارکینگ هم از پارچه های موجود در بازار یا نوعی سقف پیش ساخته استفاده می‌کنید. این روش در مقایسه با دو روش قبل هزینه زیادی را شامل نمی‌شود.

 

علاوه بر موارد بالا، استفاده از پوشش upvc و دیگر سازه‌های فلزی و غیر فلزی مستحکم برای ساخت سایبان پارکینگ با توجه به محل قرارگیری ساختمان‌ها قابل انتخاب و استفاده برای طراحی سقف و بدنه سایبان پارکینگ هستند.

این بدین معناست که سازه‌ها و طرح کاربردی برای ساخت و طراحی سقف سایبان پارکینگ در حیاط با مکان‌هایی مثل ساختمان‌های تجاری، کارخانه‌ها و دیگر مواردی از این قبیل تفاوت دارد.

 

ساخت سایبان پارکینگ ارزان

 

مهم ترین ویژگی ساخت سایبان پارکینگ در منازل

استفاده از طراحی مناسب برای ساخت سایبان پارکینگ در کنار آلاچیق و سایبان‌های نصب شده در حیاط بر روی دکوراسیون محوطه منزل تاثیر مثبت دارد. در این قسمت به بررسی ویژگی‌های ساخت سایبان پارکینگ در منازل که بیشترین کاربرد سایبان را به خود اختصاص داده است می‌پردازیم.

 • طراحی سقف پارکینگ با الگو گرفتن از اشکال هندسی خاص و انواع طرح‌های منحنی و زاویه‌دار
 • استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و ضد زنگ برای ساخت بدنه مستحکم
 • کاربرد پوشش سقف پارکینگ از نوع upvc یا انواع سقف‌های پلی کربنات و پلیمری
 • ایجاد طراحی‌های جذاب و مناسب بر سقف برای انواع سایبان پارکینگ
 • به کارگیری خلاقیت در انتخاب انواع سازه چوبی و فلزی برای ایجاد هماهنگی بین لوازم به کار رفته در حیاط منزل و ساخت سایبان پارکینگ

 

مصارف مختلف استفاده از سایبان

امروزه علاوه بر ساخت سایبان پارکینگ می‌توان به استفاده گسترده انواع سایبان برای درب حیاط، سایبان پنجره، سایبان گلخانه و مواردی از این قبیل اشاره داشت. استفاده از سایبان مانند آلاچیق در انواع خانه باغی‌ها و یا منازل حیاط دار همانند سایبان بر روی تراس و بالکن برای ایجاد یک فضای مناسب بسیار کاربرد داشته است.

 

سایبان خودرو در حیاط

ساخت سایبان پارکینگ به دلیل حساسیت بالایی که در هنگام حفاظت از انواع خودرو دارد، باید با انجام محاسبات دقیق و استفاده از سازه‌های مرغوب تحت نظارت افراد متخصص صورت گیرد. توجه به این نکته در داشتن یک سایبان پارکینگ خودرو مناسب و با کیفیت بسیار تاثیر دارد.

در این محتوا، سعی کردیم که شما را با انواع سایبان برای ساخت پارکینگ در حیاط یا هر فضای دیگری آشنا کنیم، با خواندن نکات بالا، می‌توانید بهترین انتخاب را برای ساخت سایبان داشته باشید.

4.5 امتیاز از 2851 رای


ساخت آلاچیق و سایبان
برای سرویس ساخت آلاچیق و سایبان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین