استفاده بهینه از کولر آبی

ثبت درخواست " سرویس کولر آبی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
استفاده بهینه از کولر آبی

استفاده بهینه از کولر آبی، بر طول عمر و کارایی کولر تاثیر فراوانی دارد. رعایت یک سری نکات در نگهداری و سرویس به موقع کولر آبی از جمله نکات مهم در استفاده بهینه از کولر آبی به شمار می‌آید. امروزه راهکار‌های بسیاری در خصوص بهینه سازی عملکرد کولرهای آبی ارائه شده است. بعضی از این راهکار‌ها به طور مستقیم در ساخت سری جدید این نوع کولرها، برای استفاده بهینه از کولر آبی تعبیه شده است. انتخاب روش‌های مناسب برای استفاده بهینه از کولر آبی باعث کمتر هدر شدن انرژی و بالا رفتن کیفیت عملکرد کولر می‌شود.

فهرست استفاده بهینه از کولر آبی

 

با توجه با آغاز شروع فصول گرم سال نیاز به استفاده از وسایل سرمایشی مثل کولر‌های آبی نیز بیش از پیش حس می‌شود در این میان توجه به استفاده بهینه از کولر آبی یک نکته اساسی در کاهش مصرف انرژی و کمتر شدن هزینه مصرفی در این خصوص است.

 

استفاده بهینه از کولر آبی

 

استفاده بهینه از کولر آبی

در این قسمت با یک بیوگرافی کوتاه کولر آبی به اهمیت استفاده بهینه از کولر آبی می‌پردازیم:

کولرهای آبی بنا به مصرف کمتر برق نسبت به دیگر سری‌های کولر و همین طور قیمت خرید مناسب و نسبتا ارزان بیشتر از دیگر وسایل سرمایشی طرفدار دارد. این نوع کولر به واسطه ایجاد رطوبت به همراه سرما بیشتر در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک مصارف دارد.برای ماندگاری بالا و همین طور کاهش مصرف انرژی باید الگوی استفاده بهینه از کولر آبی را در پیش گرفت.

 

استفاده بهینه از کولر آبی – کاهش مصرف انرژی

 

با توجه به گرم شدن زمین و کمتر شدن منابع انرژی ، توجه به استفاده بهینه از کولر آبی به یک دغدغه مهم در بین سازندگان این وسیله سرمایشی شده است. به گونه‌ای که افراد زیادی در رسیدن به راهکارهای مناسب در ایجاد تغییرات در سبک ساختاری کولرهای آبی برای مصرف بهینه انرژی در هنگام کارکرد کولر ترغیب کرده است. در ادامه این مطلب به بررسی چندین راهکار تاثیرگذار در استفاده بهینه از کولر آبی پرداخته و نکات مهمی را در این خصوص با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 

چندین راهکار برای استفاده بهینه از کولر آبی

استفاده بهینه از کولر آبی مستلزم رعایت یک سری موارد اصولی است تا عملکرد آن را بهبود بخشیده و استفاده از کولر را با کمترین مصرف انرژی به حداکثر برساند. کولر آبی مانند دیگر وسایل منزل در زمان استفاده نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. قطعات فرسوده و ساختار سرویس نشده کولر آبی در مصرف انرژی و نداشتن کارکرد مناسب کولر تاثیر مستقیم دارد.

 

چندین راهکار برای استفاده بهینه از کولر آبی

 

چند راهکار مناسب برای استفاده بهینه از کولر آبی را به خاطر بسپارید و با رعایت این نکات علاوه بر کاهش هزینه مصرف انرژی به بالا رفتن طول عمر کولر کمک کنید.

 

سرویس کردن کولر آبی قبل از استفاده

هرسال با شروع فصل گرما به فکر سرویس کولر آبی منزلتان باشید. بهترین و تاثیرگذارترین عامل در استفاده بهینه از کولر آبی سرویس به موقع آن است. بررسی و روغن کاری موتور کولر، بررسی و تعمیر پمپ آب کولر، شست و شوی بدنه و محلی به نام حلزونی کولر، تعویض و تنظیم تسمه کولر آبی، تعویض پوشال، تمیز کردن شبکه آب رسانی کولر، تراز کردن شناور و... از سری مواردی است که در سرویس کردن کولر باید به آن توجه شود.

نکته مهمی که سرویس به موقع کولر را حائز اهمیت کرده است، صرفه جویی در مصرف برق و آب بوده که در استفاده بهینه از کولر آبی موثر می‌باشد. شما می‌توانید برای سرویس کولر آبی تهران و سایر شهرهای دیگر، از متخصصین فعال در "خدمت از ما" کمک بگیرید.

 

استفاده بهینه از کولر آبی- سرویس کردن کولر آبی قبل از استفاده

 


اگر فردی فنی هستید و تمایل دارید که کار سرویس کولر را خودتان انجام دهید، شاید محتوای کامل مجله "خدمت از ما" که در آن به توضیح طریقه سرویس کولر آبی پرداخته شده است، در کنار نکات و موارد زیر یه شما دراستفاده بهینه از کولر کمک کند.


 

نصب یک سایبان در روی کولر آبی

تابش مستقیم نور خورشید بر کولرهای آبی بخصوص آن دسته از کولرهایی که در پشت بام مستقر شده‌اند در نحوه عملکرد کولر تاثیر منفی دارد. بالا رفتن دمای آب کولر و بخار سریع آن باعث گرم شدن باد کولر و مصرف بیهوده انرژی برق و آب می‌شود. نصب یک سایبان در بالای کولر و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید در استفاده بهینه از کولر آبی نقش بسزایی دارد.

شما می‌توانید از سرویسکار کولر بخواهید که هنگام حضور در محل جهت بررسی و سرویس کولر، سایبان را هم در همان زمان نصب کند.

 

استفاده بهینه از کولر آبی- نصب یک سایبان در روی کولر آبی

 

بررسی وضعیت منبع ذخیره آب(تشتک کولر)

کارکرد طولانی مدت کولر آبی منجر به سوختن آن نشده اما طولانی شدن این اتفاق موجب از بین رفتن موتور کولر می‌گردد.وجود آب به کاهش دمای فضای داخلی کولر کمک کرده و عملکرد موتور را بهبود می‌بخشد. از طرفی عملکرد مناسب موتور روی استفاده بهینه از کولر آبی تاثیر مستقیم دارد.

 

استفاده بهینه از کولر آبی - بررسی وضعیت منبع ذخیره آب(تشتک کولر)

 

انتخاب مکان مناسب برای کولر آبی

موقعیت مکانی کولر را بررسی کنید، قرار داشتن کولر در معرض دستگاه تهویه و یا دودکش منجر به تاثیر نامطلوب گرمای تولید شده از فعالیت این دستگاه‌ها بر روی کولر موجب بخار شدن آب کولر می‌شود. این مساله منجر به گرم شدن باد خروجی از کولر و مصرف بیهوده انرژی می‌شود.

همچنین لازم است که به باز بودن فضای اطراف کولر توجه شود، زیرا بسته بودن فضای دور کولر، علت دم کردن کولر ابی می‌باشد.

 

استفاده از حداقل طول برای کانال کشی

طول کانال کشی کولر در خروجی با باد خنک با کیفیت مطلوب تاثیر دارد، در ساختمان‌های چند طبقه بهتر است فضایی در تراس برای نصب کولر آبی در نظر گرفته شود. از آنجایی که این امر بر عملکرد کولر تاثیر دارد، بنابراین می‌توان رعایت این شرایط را یک گزینه برای رسیدن به استفاده بهینه از کولر آبی نام برد.

 

استفاده بهینه از کولر آبی - استفاده از حداقل طول برای کانال کشی

 

علاوه بر موارد اشاره شده در این قسمت، می‌توان استفاده نکردن همزمان از چندین وسیله گرمازا، بستن دریچه فضاهای بدون استفاده، روشن کردن پمپ آب قبل از خود کولر، روشن کرد کولر آبی با دور تند و... را در بهینه سازی مصرف انرژی در کولر‌های گازی در نظر گرفت.

 

بهینه سازی عملکرد کولرهای آبی و کاهش مصرف انرژی

با بیان راهکار‌های عنوان شده در قسمت قبل تا حد زیادی با عوامل تاثیر گذار بر استفاده بهینه از کولر‌های گازی آشنا شدید. اما خوب است بدانید بهینه سازی کولر‌های آبی بطور همزمان در مصرف انرژی برق و آب تاثیر دارد. با توجه به بحران کم آبی و تاثیر آن بر کمبود تولید برق، نهادینه شدن استفاده بهینه از کولر آبی یک عامل مهم در بهبود مصرف انرژی به شمار می‌آید.

 

بهینه سازی عملکرد کولرهای آبی و کاهش مصرف انرژی

نکاتی در خصوص استفاده صحیح از کولر‌های آبی

در فصول گرم سال از روشن گذاشتن مداوم کولرهای آبی خودداری کرده و سعی کنید، در زمانهایی که هوا خنک است با باز گذاشتن پنجره به جریان هوای خنک کمک کنید. پمپ آب و کانال آب رسانی به کولر را حتما در فواصل زمانی کوتاه بررسی و در صورت امکان از یک رسوب گیر برای جلوگیری از ایجاد رسوب در دیواره کولر استفاده کنید. در صورت ایجاد نقص فنی در روند کار دستگاه، از یک  تعمیر کار کولر ابی شبانه روزی برای بازرسی شرایط ساختاری کولر کمک بگیرید. در نهایت در استفاده بهینه از کولر آبی بیش از پیش کوشا باشید و بهینه سازی مصرف کولر و تاثیر آن بر کاهش هدر رفتن انرژی را جدی بگیرید.

برای دریافت هزینه سرویس کولر آبی، نصب و تعمیر کولر، می‌توانید از خدمات "خدمت از ما" استفاده کنید.

4.5 امتیاز از 1454 رای


برچسب‌ها:
سرویس کولر آبی
برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین