برای تعویض پمپ کولر آبی چه باید کرد؟

سرویس و تعمیر کولر آبی
برای تعویض پمپ کولر آبی چه باید کرد؟

 

تعویض پمپ کولر آبی چه زمانی ضرورت دارد ؟

هنوز هم در بسیاری از مناطق کشور از کولر آبی برای خنک کردن محیط خانه و محل کار استفاده می‌کنند. قاعدتاً ممکن است به تعویض پمپ کولر آبی نیاز شود؛ بنابراین اگر پمپ خراب‌شده باشد در صورت امکان باید آن را تعمیر نمایید و در غیر این صورت عوض کردن آن الزامی است. لذا بر آن شدیم که در این مقاله نکاتی را پیرامون تعویض پمپ کولر آبی خدمتتان بیان نماییم.

 

حال افراد غالبا برای تعویض پمپ کولر آبی چه باید کرد؟ عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

 • آموزش تعمیر پمپ آب کولر
 • واتر پمپ کولر آبی
 • روغن کاری پمپ آب کولر آبی
 • سیم پیچی پمپ اب کولر
 • نحوه روغن کاری پمپ آب کولر
 • انواع پمپ آب کولر
 • علت سوختن پمپ کولر
 • آموزش تصویری روغن کاری کولر آبی


دلایل نیاز به تعویض پمپ کولر آبی چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

برای این‌که کولر آبی بتواند حداکثر کارایی خود را ارائه کند آب باید باقدرت زیاد بر روی پوشال و یا پد کولر، پخش‌شده و به‌صورت یکنواخت آن را خیس نماید. هر چه قدرت سیستم آب‌رسانی کولر قوی‌تر باشد، راندمان کاری کولر به ازای مصرف مقدار کمی از آب، بیشتر می‌شود. در این زمان است که نقش پمپ کولر آبی اهمیت خود را نشان خواهد داد. هر چه قدر که کیفیت و ساختار پمپ کولر شما مناسب‌تر باشد، آب به‌صورت یکنواخت‌تر و باقدرت بیشتری در داخل کولر توزیع خواهد شد. لذا زمانی که این قطعه خراب شد، تعمیر و یا تعویض پمپ کولر آبی ضرورت پیدا می‌کند.


قسمت‌های مختلف پمپ کولر آبی را بهتر بشناسیم

یک پمپ از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده است که خراب شدن هرکدام از آن‌ها منجر به افت کارایی آن خواهد شد:

 • پایه پمپ کولر آبی که باید در داخل آب در کف کولر قرار گیرد تا بتواند آب با به پوشال‌های کولر برساند درنتیجه خراب شدن پایه، آب‌رسانی به دیواره را مختل خواهد کرد.
 • اگر آب به داخل پمپ نفوذ کند، خراب خواهد شد. به همین دلیل یک کلاهک برای آن تعبیه‌شده است. در زمان سرویس کولر حتماً به این قسمت توجه نموده و در صورت نیاز، تعویض پمپ کولر آبی را انجام دهید.
 • درصورتی‌که کفی پمپ خراب‌شده باشد هم منجر به نفوذ آب به داخل پمپ می‌شود لذا در بررسی پمپ حتماً تمام قسمت‌ها از جمله کف آن را چک کنید. اگر کوچک‌ترین سوراخی در این قسمت ایجادشده باید تعویض پمپ کولر آبی صورت گیرد.
 • در داخل هر پمپ کولر آبی چند پروانه وجود دارد که همانند توربین عمل نموده و به گردش آب کمک می‌کند. حتی کمی انحراف در این پروانه‌ها باعث می‌شود که پمپ نتواند عملکرد خوبی را نشان دهد. در چنین مواردی بهتر است اقدام به تعویض پمپ کولر آبی نمایید.


 بهترین و مجرب ترین متخصصان سرویس و تعمیر کولر آبی را با اپلیکیشن خدمات فنی خدمت از ما، همیشه در کنار خود داشته باشیدمهم‌ترین نکات در تعویض پمپ کولر آبی

قبل از این‌که کولر خود را در تابستان راه‌اندازی نمایید حتماً باید کولر را سرویس کنید. این کار برای کنترل سلامت تمامی قطعات کولر ازجمله پمپ کولر آبی لازم است. اگر پمپ خراب شود در صورت امکان باید آن را تعمیر نمود ولی غالباً نیاز به تعویض پمپ کولر آبی ضرورت پیدا می‌کند. برای این منظور به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • همواره عدم آب‌رسانی در داخل کولر به معنی خراب بودن و نیاز به تعویض پمپ کولر آبی نیست بلکه ممکن است قسمت‌های دیگر مشکل پیداکرده باشند. مثل مسدود شدن شلنگ ورود آب به داخل کولر منجر به قطع شدن ورود آب‌شده باشد. لذا در زمان چک کردن پمپ، تمام اتصالات مرتبط با آن را نیز بررسی نمایید.
 • همان‌گونه که می‌دانید آب در تمامی شهرهای ایران دارای املاح فراوانی است و وارد شدن رسوب املاح به داخل پمپ منجر به کاهش کارایی آن خواهد شد. لذا نیازی نیست که تعویض پمپ کولر آبی انجام شود بلکه در صورت امکان، پمپ را تمیز و جرم‌زدایی کنید.
 • اگر شی‌ء خارجی در داخل پمپ کولر آبی گیرکرده باشد و از چرخش پره‌ها جلوگیری کند، مانع از آب‌رسانی خواهد شد. برای این منظور انتهای پمپ را باز و این مسئله را بررسی کنید.

 

برای تعویض پمپ کولر آبی چه باید کرد؟

 

برای تعویض پمپ کولر آبی چه‌کارهایی باید انجام داد؟

اما ممکن است درهرصورت نیاز به تعویض پمپ کولر آبی باشد. برای این کار حتماً باید مراحل و موارد زیر را با دقت انجام دهید:

 • قبل از این‌که دست‌به‌کار شوید حتماً از قطع بودن برق مطمئن شوید. ممکن است در حین کار، کودک شما و یا یکی از اعضای خانواده، به‌اشتباه کلید روشن شدن کولر را بزند. لذا توصیه ما بر این است که حتماً برق را قطع کرده و به خاموش بودن کولر اطمینان نکنید.
 • در زمان تعویض پمپ کولر آبی حتماً به محل سیم‌های متصل به پمپ دقت کنید چراکه قرار است این سیم‌ها به پمپ جدید وصل شوند. جای سیم‌ها را به خاطر بسپارید که در نصب مجدد، مشکل پیدا نشود.
 • برای این‌که سلامت و کارایی پمپ حفظ گردد، توصیه می‌شود بعد از تعویض پمپ کولر آبی آن را داخل یک صافی قرار دهید تا املاح و آلودگی‌های موجود در داخل کولر وارد پمپ نشود.
 • قبل از این‌که لوله آب را به پمپ وصل کنید چک کنید که این لوله گرفتگی نداشته باشد و آب‌رسانی بر روی پوشال‌ها یکنواخت باشد.
 • با توجه به مطالبی که بیان کردیم، لازم است در زمان تعویض از یک پمپ عالی و یا کیفیت استفاده نمایید تا هم کارایی کولر در حد پتانسیل خود ارائه شود و هم این‌که در مدت کوتاهی خراب نشود. متأسفانه امروزه پمپ‌های چینی در بازار زیاد است که در قالب جنس اصلی به مشتریان فروخته می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای این منظور به سراغ نمایندگی‌های معتبر برند کولر خود رفته و پمپ اصلی را خریداری نمایید.
 • با توجه به این‌که کوچک‌ترین خطا در نصب پمپ باعث می‌شود که آب‌رسانی انجام نشود، اکیداً توصیه می‌کنیم که اگر در تعویض پمپ کولر آبی مهارت ندارید این کار را به افراد متخصص سپرده و سرخود اقدام به این کار نکنید. چراکه ممکن است حتی پمپ را خراب کرده و هزینه‌ای که صرف نموده‌اید هدر برود.


تعویض پمپ کولر آبی تان را به متخصصین مجرب و متعهد خدمت از ما بسپاریدکلام آخر

تعویض پمپ کولر آبی‌ کاری کاملاً تخصصی است و در صورت اشتباه علاوه بر خسارت مالی، صدمات جانی را نیز می‌تواند در پی داشته باشد. لذا اگر در این کار تخصص لازم را ندارید می‌توانید از اپلیکیشن خدمات فنی خدمت از ما استفاده نمایید و بهترین نیروهای متخصص را در کمترین زمان و بالاترین کیفیت کاری در اختیار داشته باشید.

4.50 امتیاز از 7 رای

سرویس و تعمیر کولر آبی

برای سرویس سرویس و تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading