تعمیر کولر آبی پرتابل

ثبت درخواست "تعمیر کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر کولر آبی پرتابل

در همین حال که از عدم نیاز به کانال‌کشی، امکان استفاده به صورت یکپارچه در انواع اتاق‌ها، شوره نزدن، مصرف انرژی کمتر و سایر مزایای کولرهای پرتابل لذت می‌برید، ممکن است مشکلی ایجاد شود و به تعمیر کولر آبی پرتابل احتیاج پیدا کنید. اما اجازه ندهید ابعاد جمع‌وجور این کولرها شما را به اشتباه بیندازد!

تعمیر کولر آبی پرتابل، چه مدل‌های قدیمی که منبع دارند و باید به صورت دستی پر شوند، و چه مدل‌های جدیدتر که به شیر آب وصل می‌شوند، حداقلی از تخصص و تجربه را می‌طلبد. در مطلب امروز رایج‌ترین تعمیرات کولر آبی پرتابل را یک به یک بررسی می‌کنیم.

 

تعمیر کولر آبی پرتابل

مانند سایر کولرها، نمونه‌ها قابل حمل هم می‌توانند دچار مشکلات متنوعی شوند. در ادامه این ایرادات را معرفی می‌کنیم، و روند عیب‌یابی و تعمیرات کولر آبی پرتابل در هر سناریو را توضیح می‌دهیم.

به دلیل شباهت ساختاری مدل‌های مختلف موجود در بازار، از اطلاعات می‌توانید برای تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال و سایر برندها استفاده کنید.

 

کولر آبی پرتابل روشن نمی‌شود

وقتی کولرتان را به برق می‌زنید، دستگاه روشن نمی‌شود؟ ابتدا به کمک فازمتر مطمئن شوید پریز سالم است و برق دارد. پس از آن هم دوشاخه کولر را بررسی کنید تا مطمئن شوید جایی از آن قطع یا پاره نشده است.

اگر مشکلی از این لحاظ نبود و چراغ پاور و کلیدهای کولر هم کار می‌کنند، اما کولر عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد، باید به طور جدی برای تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال یا هر برند دیگری اقدام کنید؛ چون احتمالا موتور کولر پرتابل مشکل به هم زده است.

(محتوای پیشنهادی: تعمیر موتور کولر آبی)

 

با روشن کردن کولر فیوز می‌پرد

این ایراد آزاردهنده نشانه قطعی وجود ایراد در پریز یا اتصالی در دستگاه است. برای عیب‌یابی ابتدا کولر را با یک پریز دیگر امتحان کنید. اگر باز هم این اتفاق تکرار شد، سیم‌های بیرونی و دوشاخه را چک کنید.

وقتی مطمئن شدید این بخش‌ها سالم هستند، باید تعمیرات کولر آبی پرتابل را به‌طور تخصصی‌تر انجام داد. این کار در وهله اول شامل باز کردن کولر، بررسی سیم‌کشی کولر آبی، پیدا کردن اتصالی‌ها و رفع آنها می‌شود.

 

تعمیرات کولر آبی پرتابل

 

تعمیر کولر آبی پرتابل وقتی فن درست نمی‌چرخد

به سختی چرخیدن و اصولا درست نچرخیدن فن کولر چند دلیل می‌تواند داشته باشد، از جمله شوک‌های فیزیکی یا صرفا فرسوده شدن دستگاه به دلیل استفاده زیاد. این مشکل گاهی صرفا با روغن‌کاری برطرف می‌شود، گاهی هم راهی به جز تعویض فن کولر آبی پرتابل باقی نمی‌ماند.

 

پره‌های خارجی کولر حرکت نمی‌کند

اصولا اگر پره‌های کولر پرتابل شما با ریموت تنظیم می‌شود، اصلا نباید خودتان وضعیت آنها را تغییر ندهید. اما اگر مدل دستگاه‌تان طوری است که باید اینکار را به صورت دستی انجام دهید، مشکلی نیست.

اگر پره‌های خارجی حرکت نمی‌کنند، ممکن است صرفا میله اتصال کنار پره‌ها به بدنه از جا درآمده باشد (که صرفا باید آن را جا بزنید. اما اگر این میله شکسته باشد، برای تعمیر کولر آبی پرتابل یا باید آن را بچسبانید، یا اگر مشکل شدیدتر بود آن را تعویض کنید.

 

باد کولر پرتابل آبی گرم است

تعمیرات کولر آبی پرتابل برای این ایراد در یک حالت معنا ندارد: وقتی که دستگاه شما از ابتدا همین طور بوده و در اصل قدرت آن پایین است.

اما اگر به طور خاص فقط در گرمای شدید متوجه این مشکل می‌شوید، ابتدا باید مخزن آب کولر را بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی در آن آب هست. اگر هم آب دستگاه آب از طریق شیر آب تامین می‌شود، مطمئن شوید فلکه آب باز و آب وصل است.

نکته: برای جلوگیری از این مشکل در روزهای گرم تیر و مرداد، کمی در یا پنجره را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کند.

(محتوای پیشنهادی: علت دم کردن کولر آبی)

 

تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال

 

چند نکته برای نیاز کمتر به تعمیرات کولر آبی پرتابل

نکاتی که در ادامه مطالعه می‌کنید، عمر دستگاه را افزایش داده، و مستقیما نیاز شما به تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال یا برندهای دیگر را کاهش می‌دهد:

  • هرچند این دستگاه‌ها اساسا با هدف قابل حمل بودن طراحی شده‌اند، اما بهتر است مدام آنها را جابه‌جا نکنید.
  • پیشنهاد ما این است که کولر آبی پرتابل خود را نزدیک به در یا پنجره (اما دور از پرده) قرار دهید. همچنین، همان‌طور که اشاره کردیم، سعی کنید کمی در یا پنجره را باز بگذارید تا هوا اندکی جریان داشته باشد.
  • فاصله ایده‌آل کولرهای آبی پرتابل از سایر وسایل حداقل یک متر است. وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، تلویزیون و ... را هم نزدیک کولرهای آبی پرتابل قرار ندهید، چون می‌تواند به آنها آسیب بزند.
  • برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات کولر آبی پرتابل، حتما هنگام جابه‌جایی آن (مخصوصا وقتی که در منبع آن آب وجود دارد) دقت داشته باشید و احتیاط کنید.
  • اگر پره‌های کولر آبی پرتابل شما با استفاده از ریموت جابه‌جا می‌شود، هیچوقت با دست وضعیت آنها را تغییر  ندهید و همیشه از ریموت استفاده کنید.
  • اگر دستگاه شما هم جزو مدل‌هایی می‌شود که باید مخزن آب آن را به صورت پر کنید، حتما اینکار را با دقت انجام دهید تا آب روی بقیه قطعات کولر آبی پرتابل نریزد.
  • علاوه بر زمان تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال و مدل‌های دیگر، هنگام سرویس هم حتما باید آن را از برق بکشید.

دنبال متخصص تعمیر کولر آبی پرتابل هستید؟

اگر فکر می‌کنید بهتر است تعمیر و تعویض قطعات کولر آبی پرتابل خود را به یک کارشناس حرفه‌ای بسپارید، ما به شما کمک می‌کنیم تا چنین فردی را به سرعت در شهرتان پیدا کنید.

درخواست‌تان را در اپلیکیشن یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید، به چند سوال کوتاه پاسخ دهید و چنددقیقه صبر کنید تا بهترین تعمیرکاران شهرتان مبلغ پیشنهادی خود را برای تعمیرات کولر آبی پرتابل اعلام کنند.

پس از آن، در صورت تمایل می‌توانید یکی از آنها را برای تعمیرات کولر آبی خود استخدام کنید؛ یا اینکه ابتدا سری به پروفایل کاری متخصص مدنظرتان بزنید، و نظر و تجربه مشتریان پیشین او را بررسی کنید. شما می‌توانید برای  تعمیرات کولر آبی در تهرانسر، شیراز و سایر شهرهای دیگر از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید.

تعمیر کولر آبی
برای سرویس تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading