تعمیر کولر آبی پرتابل

ثبت درخواست " تعمیر کولر آبی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر کولر آبی پرتابل

در همین حال که از عدم نیاز به کانال‌کشی، امکان استفاده به صورت یکپارچه در انواع اتاق‌ها، شوره نزدن، مصرف انرژی کمتر و سایر مزایای کولرهای پرتابل لذت می‌برید، ممکن است مشکلی ایجاد شود و به تعمیر کولر آبی پرتابل احتیاج پیدا کنید. اما اجازه ندهید ابعاد جمع‌وجور این کولرها شما را به اشتباه بیندازد!

تعمیر کولر آبی کوچک، چه مدل‌های قدیمی که منبع دارند و باید به صورت دستی پر شوند و چه مدل‌های جدیدتر که به شیر آب وصل می‌شوند، حداقلی از تخصص و تجربه را می‌طلبد. در مطلب امروز رایج‌ترین نکات پیرامون تعمیرات کولرهای پرتابل را یک به یک بررسی می‌کنیم.

 

تعمیر کولر آبی پرتابل

مانند سایر کولرها، نمونه‌ها قابل حمل هم می‌توانند دچار مشکلات متنوعی شوند. در ادامه این ایرادات را معرفی می‌کنیم، و روند عیب‌یابی و تعمیرات کولر آبی پرتابل در هر سناریو را توضیح می‌دهیم.

به دلیل شباهت ساختاری مدل‌های مختلف موجود در بازار، از این اطلاعات می‌توانید برای تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال و سایر برندها استفاده کنید، اما برویم سراغ رایج ترین مشکلاتی که در این نوع کولرها بوجود می‌آید و نحوه رفع و تعمیر هر یک.

 

1. کولر آبی پرتابل روشن نمی‌شود

وقتی کولرتان را به برق می‌زنید، دستگاه روشن نمی‌شود؟ ابتدا به کمک فازمتر مطمئن شوید پریز سالم است و برق دارد؛ پس از آن هم دوشاخه کولر را بررسی کنید تا مطمئن شوید جایی از آن قطع یا پاره نشده است. در این حالت ممکن است بوی سوختگی کولر آبی به مشام‌تان برسد که پیشنهاد می‌کنیم دستگاه را از برق بکشید.

اگر مشکلی از این لحاظ نبود و چراغ پاور و کلیدهای کولر هم کار می‌کنند، اما کولر عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد، باید به طور جدی برای رفع مشکل آن اقدام کنید؛ چون احتمالا موتور کولر مشکل به هم زده است. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم محتوای تعمیر موتور کولر آبی را مطالعه کنید.

 

2. با روشن کردن کولر فیوز می‌پرد

این ایراد آزاردهنده نشانه قطعی وجود ایراد در پریز یا اتصالی در دستگاه است. برای عیب‌یابی، ابتدا کولر را با یک پریز دیگر امتحان کنید. اگر باز هم این اتفاق تکرار شد، سیم‌های بیرونی و دوشاخه را چک کنید.

وقتی مطمئن شدید این بخش‌ها سالم هستند، باید تعمیرات کولر آبی پرتابل را به‌طور تخصصی‌تر انجام دهید. این کار در وهله اول شامل باز کردن کولر، بررسی سیم‌کشی کولر آبی، پیدا کردن اتصال‌ها و رفع آنها می‌شود.

 

تعمیرات کولر آبی پرتابل

 

3. فن کولر درست نمی‌چرخد

به سختی چرخیدن فن یا علت کار نکردن دور تند کولر آبی، چند دلیل می‌تواند داشته باشد، از جمله شوک‌های فیزیکی یا صرفا فرسوده شدن دستگاه به دلیل استفاده زیاد.

این مشکل گاهی صرفا با روغن‌کاری برطرف می‌شود، گاهی هم راهی به جز تعویض فن کولر آبی پرتابل باقی نمی‌ماند. در نتیجه برای رفع این مشکل ابتدا اقدام به روغن کاری کنید، در صورت عدم رفع مشکل از متخصص کمک بگیرید.

 

شما می‌توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" در کوتاهترین زمان ممکن و به صورت آنلاین، به چندین متخصص کاربلد در شهر خود متصل شوید.

 

4. پره‌های خارجی کولر حرکت نمی‌کند

اصولا اگر پره‌های کولر پرتابل شما با ریموت تنظیم می‌شود، اصلا نباید خودتان وضعیت آنها را تغییر ندهید. اما اگر مدل دستگاه‌تان طوری است که باید اینکار را به صورت دستی انجام دهید، مشکلی نیست.

اگر پره‌های خارجی حرکت نمی‌کنند، ممکن است صرفا میله اتصال کنار پره‌ها به بدنه از جا درآمده باشد (که صرفا باید آن را جا بزنید. اما اگر این میله شکسته باشد، برای تعمیر کولر آبی کوچک یا باید آن را بچسبانید، یا اگر مشکل شدیدتر بود آن را تعویض کنید.

 

5. کولر پرتابل باد گرم می‌زند.

تعمیرات کولر آبی پرتابل برای این ایراد در یک حالت معنا ندارد: وقتی که دستگاه شما از ابتدا همین طور بوده و در اصل قدرت آن پایین است.

اما اگر به طور خاص فقط در گرمای شدید متوجه این مشکل می‌شوید، ابتدا باید مخزن آب کولر را بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی در آن آب هست. اگر هم آب دستگاه آب از طریق شیر آب تامین می‌شود، مطمئن شوید فلکه آب باز و آب وصل است. همچنین ممکن است نیاز به تنظیم شناور کولر باشد.

نکته: برای جلوگیری از این مشکل در روزهای گرم تیر و مرداد، کمی در یا پنجره را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کند.

 

تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال

 

چند نکته برای نیاز کمتر به تعمیرات کولر آبی پرتابل

نکاتی که در ادامه مطالعه می‌کنید، عمر دستگاه را افزایش داده، و مستقیما نیاز شما به تعمیرات کولرهای آبی پرتابل را کاهش می‌دهد:

  • هرچند این دستگاه‌ها اساسا با هدف قابل حمل بودن طراحی شده‌اند، اما بهتر است مدام آنها را جابه‌جا نکنید.
  • پیشنهاد ما این است که کولر آبی پرتابل خود را نزدیک به در یا پنجره (اما دور از پرده) قرار دهید. همچنین، همان‌طور که اشاره کردیم، سعی کنید کمی در یا پنجره را باز بگذارید تا هوا اندکی جریان داشته باشد.
  • فاصله ایده‌آل کولرهای آبی پرتابل از سایر وسایل حداقل یک متر است. وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، تلویزیون و ... را هم نزدیک کولرهای آبی پرتابل قرار ندهید، چون می‌تواند به آنها آسیب بزند.
  • برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات کولر آبی پرتابل، حتما هنگام جابه‌جایی آن (مخصوصا وقتی که در منبع آن آب وجود دارد) دقت داشته باشید و احتیاط کنید.
  • اگر پره‌های کولر آبی پرتابل شما با استفاده از ریموت جابه‌جا می‌شود، هیچوقت با دست وضعیت آنها را تغییر ندهید و همیشه از ریموت استفاده کنید.
  • اگر دستگاه شما هم جزو مدل‌هایی می‌شود که باید مخزن آب آن را به صورت پر کنید، حتما اینکار را با دقت انجام دهید تا آب روی بقیه قطعات کولر آبی پرتابل نریزد.
  • علاوه بر زمان تعمیر کولر آبی پرتابل آبسال و مدل‌های دیگر، هنگام سرویس هم حتما باید آن را از برق بکشید.

دنبال متخصص تعمیر کولر آبی کوچک هستید؟

اگر فکر می‌کنید بهتر است تعمیر و تعویض قطعات کولر آبی پرتابل خود را به یک کارشناس حرفه‌ای بسپارید، ما به شما کمک می‌کنیم تا چنین فردی را به سرعت در شهرتان پیدا کنید.

کافی است وارد سایت یا اپلکیشن "خدمت از ما" شوید و درخواست‌تان را به رایگان ثبت کنید، پس از آن به چند سوال کوتاه پاسخ دهید و چنددقیقه صبر کنید تا بهترین تعمیرکاران شهرتان مبلغ پیشنهادی خود را برای تعمیرات کولر آبی پرتابل اعلام کنند. در این مرحله بهتر است که به پروفایل هر یک از متخصصین رفته و 

پس از آن، در صورت تمایل می‌توانید یکی از آنها را برای تعمیر کولر آبی خود استخدام کنید؛ یا اینکه ابتدا سری به پروفایل کاری متخصص مدنظرتان بزنید، و نظر و تجربه مشتریان پیشین او را بررسی کنید. شما می‌توانید برای تعمیر کولر آبی اصفهان، تعمیر کولر آبی مشهد و سایر شهرهای دیگر از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.3 امتیاز از 1791 رای


تعمیر کولر آبی
برای سرویس تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین