تنظیم شناور کولر آبی

ثبت درخواست " تعمیر کولر آبی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تنظیم شناور کولر آبی

با شروع فصل استفاده از کولر، باید به فکر سرویس کولر آبی باشید. وقتی که حین کار موتور کولر از دریچه اطمینان زیر کولر آب چکه می‌کند، احتمالا بایستی سراغ تنظیم شناور کولر آبی بروید. همچنین اگر بعد از تنظیم همچنان چکه کردن آب ادامه دارد، نیاز به تعویض شناور کولر هست و باید شناور کولر نو نصب شود.

در اینجا هدف ما این است که به زبان ساده نحوه نصب و نحوه تنظیم شناور کولر آبی را به شما آموزش دهیم تا در صورت نیاز خودتان این کار ساده را انجام دهید.

 

نحوه تنظیم شناور کولر آبی

نحوه تنظیم شناور کولر آبی از جمله مواردی است که انجام صحیح آن می‌تواند جلوی خرابی‌های بیشتر مثل تعمیر موتور کولر آبی را بگیرد. در واقع تنظیم صحیح شناور در کارایی و خنک کردن کولر موثر است. در ادامه با بررسی انواع شناورها، روش تنظیم آن‌ها را آموزش می‌دهیم:

 

تنظیم شناور کولر

 

تنظیم انواع شناور کولر آبی

شناورهای قدیمی موجود در بازار یا به صورت دو قطعه پلاستیک زانویی شکل بودند که با یک پیچ تنظیم به هم متصل شده بودند و در انتهای آن یک حباب پلاستیکی قرار داشت و یا به صورت یک میله فلزی متصل به یک حباب پلاستیکی بودند.

اخیرا شناورهایی به بازار عرضه شده‌آند که مشکلات شناورهای قدیمی را ندارند. بر روی حباب پلاستیکی آن‌ها اعداد 1 تا 8 مدرج شده و می‌توان اندازه آب داخل کولر را با گرداندن حباب به خوبی تنظیم کرد:

 1. جهت تنظیم حجم آب داخل تشتک، گوی شناور را حول بازوی خود دوران دهید. لذا چنانچه بخواهید ارتفاع آب تشتک را افزایش دهید گوی شناور را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و حالت کاهش ارتفاع آب ( جلوگیری از سر ریز شدن آب تشتک ) گوی شناور را جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 2. به هنگام تنظیم ارتفاع آب حتما با یکدست بازوی شناور را ثابت نگه داشته و با دست دیگر گوی شناور را تنظیم نمایید.
 3. هنگام تنظیم شناور کولر آبی دقت كنید تا از هدر رفت آب جلوگیری نمایید.

پس از تنظیم شناور پیشنهاد می‌کنیم تسمه کولر را هم نگاهی بندازید و از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید. روش تنظیم تسمه کولر آبی را اینجا بخوانید. 

 

شناور کولر آبی

 

کار تنظیم شناور کولر آبی را دست چه کسی بسپاریم؟

ما در اینجا به توضیح و آموزش نحوه تنظیم شناور کولر و نصب آن پرداختیم؛ اما لازم است بدانید که کار با قطعات کولر آبی، نیازمند دقت و دانش است که ممکن است از عهده هر فردی برنیاید.

پس اگر برای سرویس یا تعمیر کولر آبی کوچک و بزرگ نیاز به کمک دارید، می توانید با ثبت سفارش رایگان در «خدمت از ما» و وارد کردن جزییات درخواست خود، از متخصصین ما هزینه تعمیر کولر آبی را استعلام بگیرید و در نهایت خدمت موردنیاز را دریافت کنید.

 

آموزش نصب شناور کولر آبی

شناور کولر آبی که به آن شیر شناور هم گفته می‌شود، یک قطعه پلاستیکی است که روی سطح آب داخل مخزن کولر شناور می‌ماند و کمک می‌کند تا حین روشن بودن کولر آبی، سطح آب داخل کولر ثابت بماند.

توصیه ما به شما اینست که قبل از تعویض و نصب شناور کولر، حتماً کف مخزن را از رسوبات آب پاک کنید. گیر کردن رسوبات آهکی در شیر شناور یک دلیل خرابی آن است. در این مورد پیشنهاد می‌کنیم با نحوه عایق کاری کف کولر آشنا شوید.

برای نصب انواع شناور کولر به نقل از منبع معتبر TheSpruce:

 • ابتدا لازم است تا برخی قسمت‌های آن را از هم جدا کنید.
 • دقت کنید به هیچ وجه لازم نیست تک تک اجزای شناور کولر را باز کنید.
 • تنها واشر پلاستیکی را از قسمت مهره برنجی یک چهارم اینچی که به بدنه کولر وصل می‌شود، باز کرده و آن را روی بدنه کولر محکم و آب بندی کنید.
 • در زمان نصب شناور دقت کنید تا اهرمی که حباب یا گوی شناور به آن متصل است به سمت پایین باشد. در اینصورت حباب شناور روی سطح آب قرار می‌گیرد و شناور کولر آبی، نقش خود را ایفا می‌کند.

 

شناور کولر چیست؟

شناور کولر آبی یکی از اجزای داخلی این دستگاه است که کار آبرسانی به مخزن و تنظیم آب را انجام می‌دهد. در واقع وجود این قطعه باعث می‌شود تا مخزن کولر آبی پر از آب نشود و همچنین به اندازه کافی آب داشته باشد. در نهایت می‌توان گفت کار قطع و وصل کولر آبی برعهده شناور است. در ادامه تصویری از شناور کولر آبی را می‌بینید:

 

انواع شناور کولر آبی

 

شناور کولر چگونه کار می‌کند؟

همانطور که گفتیم شناور کولر آبی وظیفه تنظیم و آبررسانی به داخل مخزن را بر عهده دارد. که در بعضی موارد تنظیم نبودن شناور کولر آبی و تنظیم نبودن درجه شناور کولر باعث می گردد که آب از سطح مخزن خارج گردد یا اصلا مخزن کولر پر از آب نگردد.

با تنظیم یا در بعضی موارد تعویض شناور کولر آبی می توان از مشکلات پیش روی آن جلوگیری نمود. به عنوان مثال عدم کارکرد صحیح شناور و رسیدن آب به موتور دستگاه می‌تواند باعث ایجاد بوی سوختگی کولر آبی شده و هزینه‌های سنگینی روی دست شما بیندازد.

 

وظیفه شناور کولر ابی

 

علت کار نکردن شناور کولر

دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث کار نکردن شناور کولر آبی بشوند. در ادامه مهمترین علت کار نکردن شناور کولر را معرفی می‌کنیم:

 • قطع شدن آب (که لزوما ارتباطی با شناور کولر ندارد اما عملکرد آن را مختل می‌کند).
 • عدم نصب صحیح شناور به کولر آبی
 • در جریان ورودی و خروجی آب خللی وارد شده و بنابراین شناور نمی‌تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد.
 • عمر برخی از قطعات درگیر با شناور کولر تمام شده که باعث کار نکردن شناور کولر نیز می‌شود.

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم، شناور کولر آبی با اینکه قطعه ساده و کوچکی بنظر می‌رسد اما عملکرد مهمی دارد و در صورتی که به درستی تنظیم نشود می‌تواند کارایی کولر آبی را به کلی مختل کند. اگر برای تعمیر کولر آبی اصفهان، تعمیر کولر آبی کرج یا سایر شهرها نیاز به کمک دارید، کافیست درخواست خود را در همین صفحه ثبت کنید.

4.5 امتیاز از 1737 رای


تعمیر کولر آبی
برای سرویس تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین