نحوه تنظیم شناور کولر آبی

ثبت درخواست "تعمیر کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تنظیم شناور کولر آبی

با شروع فصل استفاده از کولر، تنظیم شناور کولر آبی کاری است که برای سرویس کولر آبی ضروری است. وقتی که حین کار موتور کولر از دریچه اطمینان زیر کولر آب چکه می کند، احتمالا بایستی تنظیم شناور کولر آبی انجام شود. اگر بعد از تنظیم همچنان چکه کردن آب ادامه دارد، نیاز به تعویض شناور کولر هست و باید شناور کولر نو نصب شود.

در اینجا هدف ما اینست که به زبان ساده نحوه نصب و نحوه تنظیم شناور کولر آبی را به شما آموزش دهیم تا در صورت نیاز خودتان این کار ساده را انجام دهید.

 

مقدمه نحوه تنظیم شناور کولر آبی

نحوه تنظیم شناور کولر آبی از جمله مواردی است که برای سرویس کولر آبی باید آن را بدانیم. چراکه نحوه تنظیم شناور کولر آبی در کارایی و خنک کردن کولر موثر است. پس اگر میخواهید بدانید که شناور کولر چیست و یا با تنظیم شناور کولر آبی آشنا شوید این مقاله آموزشی را بخوانید. 

قبل از اینکه روش تنظیم شناور کولر آبی و یا نصب شناور کولر را به شما آموزش دهیم، خیلی ساده قسمت‌های مختلف کولر آبی را به شما معرفی می‌کنیم. پس از آن، خواهیم گفت که شناور کولر آبی و نقش شناور کولر آبی در کولر چیست.

 

انواع شناور کولر آبی آموزش تصویری تنظیم شناور کولر آبی آموزش تصویری نصب شناور کولر آبی خرید شناور کولر آبی فیلم نصب شناور کولر آبی تعویض شناور کولر آبی فروش شناور کولر آبی شناور کولر کوچک

 

شناور کولر چیست؟

قبل از اینکه با شناور کولر آشنا بشید میخواهیم ابتدا ما شما را با اجزای اصلی کولر آشنا می کنیم. اجزای اصلی کولر آبی شامل موارد زیر هستند:

 • کانال خروجی کولر: این کانال بین دریچه هوا و برزنت قرار داشته و هرچقدر بتوان از برخورد نور آفتاب با این قسمت جلوگیری نمود، سرمای به وجود آمده، تلفات کمتری داشته و راندمان خنک‌کنندگی کولر آبی افزایش خواهد یافت.
 • کانال داخلی کولر: این کانال داخل کولر قراردارد و پروانه در مقابل آن می‌باشد.
 • بدنه کولر - پارچه برزنتی: جهت جلوگیری از انتقال لرزش‌های کولر و کانال خارجی الزاماً باید از برزنت استفاده شود و اقدام به نصب سایبان کولر کنید. بدیهی است این پارچه باید کاملاً سالم باشد.
 • ناودان‌ها: بر روی هر یک از درپوش‌های کولر مسیری جهت ورود و توزیع اب وجود دارد که به ناودانی معروف است.
 • پولی بزرگ و پولی کوچک: توسط دو پولی و تسمه رابط بین آنها نیروی مکانیکی به وجود آمده در الکتروموتور به محور فن منتقل می‌شود. هم راستا بودن دو پولی بسیار با اهمیت است.
 • یاتاقان کولر آبی: وظیفۀ یاتاقان ها نگهداری محور دمنده و انتقال نیرو ناشی از وزن و اصطکاک دمنده به بدنه است.

 

آموزش تنظیم شناور کولر ابی به روش ساده

 

 • شناور کولر آبی (فلوتر): با استفاده از شناور میزان آب داخل مخزن کولر همواره ثابت است.
 • کابل رابط چهارسیم: جهت انتقال برق از کلید به کولر
 • فیوز: جهت حفاظت الکتریکی کولر در برابر خطراتی چون اضافه بار
 • جعبه ترمینال: جهت ایجاد اتصالات مطمئن و عایق از بدنه کولر
 • کلید مخصوص کولر: جهت راه‌اندازی و کنترل موتور دو دور و واتر پمپ
 • الکترو موتور دوسرعته: جهت به چرخش درآوردن فن در کولر آبی
 • پمپ آب کولر: به کمک واتر پمپ، آب از مخزن به سه راه آب منتقل و از آنجا به ناودان‌ها هدایت می‌شود.

 

شناور کولر آبی چه وظیفه‌ای دارد؟

شناور کولر آبی وظیفه تنظیم و آبررسانی به داخل مخزن را بر عهده دارد. که در بعضی موارد تنظیم نبودن شناور کولر آبی و تنظیم نبودن درجه شناور کولر باعث می گردد که آب از سطح مخزن خارج گردد یا اصلا مخزن کولر پر از آب نگردد. با تنظیم یا در بعضی موارد تعویض شناور کولر آبی می توان از مشکلات پیش روی آن جلوگیری نمود.

(محتوای پیشنهادی: علت کار نکردن پمپ کولر آبی)

 

نحوه نصب شناور کولر آبی و قیمت نصب شناور

 

طریقه نصب شناور کولر آبی

شناور کولر آبی که به آن شیر شناور هم گفته می‌شود، یک قطعه پلاستیکی است که روی سطح آب داخل مخزن کولر شناور می‌ماند و کمک می‌کند تا حین روشن بودن کولر آبی، سطح آب داخل کولر ثابت بماند.

توصیه ما به شما اینست که قبل از تعویض و نصب شناور کولر، حتماً کف مخزن را از رسوبات آب پاک کنید. گیر کردن رسوبات آهکی در شیر شناور یک دلیل خرابی آن است.

برای نصب انواع شناور کولر، لازم است تا برخی قسمت‌های آن را ابتدا از هم جدا کنید. دقت کنید به هیچ وجه لازم نیست تک تک اجزای شناور کولر را باز کنید. تنها واشر پلاستیکی را از قسمت مهره برنجی یک چهارم اینچی که به بدنه کولر وصل می‌شود، باز کرده و آن را روی بدنه کولر محکم و آب بندی کنید.

در زمان نصب شناور دقت کنید تا اهرمی که حباب یا گوی شناور به آن متصل است به سمت پایین باشد. در اینصورت حباب شناور روی سطح آب قرار می‌گیرد و شناور کولر آبی، نقش خود را ایفا می‌کند.

 

انواع شناور کولر آبی

 

نحوه تنظیم شناور کولر آبی

شناورهای قدیمی موجود در بازار یا به صورت دو قطعه پلاستیک زانویی شکل بودند که با یک پیچ تنظیم به هم متصل شده بودند و در انتهای آن یک حباب پلاستیکی قرار داشت و یا به صورت یک میله ی فلزی متصل به یک حباب پلاستیکی بودند. اخیرا شناوری به بازار معرفی شده است که مشکلات شناورهای قدیمی را ندارد و بر روی خود حباب پلاستیکی از عدد 1 تا 8 مدرج شده و می توان اندازه ی آب داخل کولر را با گرداندن حباب به خوبی تنظیم کرد.

جهت تنظیم حجم آب داخل تشتک، گوی شناور را حول بازوی خود دوران دهید. لذا چنانچه بخواهید ارتفاع آب تشتک را افزایش دهید گوی شناور را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و حالت کاهش ارتفاع آب ( جلوگیری از سر ریز شدن آب تشتک ) گوی شناور را جهت عقربه های ساعت بچرخانید. به هنگام تنظیم ارتفاع آب حتما با یکدست بازوی شناور را ثابت نگه داشته و با دست دیگر گوی شناور را تنظیم نمایید. در نحوه تنظیم شناور کولر آبی دقت كنید تا از هدر رفت آب جلوگیری نمایید.

کار تنظیم شناور کولر آبی را دست چه کسی بسپاریم؟

ما در این محتوا به توضیح و آموزش نحوه تنظیم شناور کولر و نصب آن پرداختیم؛ اما لازم است بدانید که کار با قطعات کولر آبی، مانند تنظیم شناور کولر آبی نیازمند دقت و دانش است که ممکن است از عهده هر فردی برنیاید.

پس اگر برای سرویس و تعمیر کولر آبی نیاز به کمک دارید، می توانید با ثبت سفارش رایگان در "خدمت از ما" و وارد کردن جزییات درخواست خود برای نصب، تعویض یا تنظیم شناور کولر آبی از متخصصین ما کمک بگیرید.

تعمیر کولر آبی
برای سرویس تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading