تعویض یاتاقان کولر آبی

سرویس و تعمیر کولر آبی
تعویض یاتاقان کولر آبی

آموزش نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی

تعویض یاتاقان کولر آبی زمانی که سر و صدای زیادی از کولر شما شنیده می شود ضروری است. ما در این پست آموزشی تلاش کرده ایم توضیحاتی درباره نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی برای شما شرح دهیم. پس اگر با مشکلات یاتاقان کولر آبی دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید از یاتاقان کولر آبی بیشتر بدانید؛ پس تا آخر این مقاله کوتاه اما کامل همراه ما باشید.

 

سرگذشت کولر آبی

در گذشتۀ نه چندان دور، مردم مناطق گرم و خشک و کویری در فصول گرم سال برای خنک نگهداشتن محیط زندگی خود از بادگیر یا زیرزمین به همراه حوض و فواره، استفاده می کردند. اما امروزه در مناطقی که رطوبت نسبی داخل ساختمان کم و درجه حرارت هوای خشک بیرون ساختمان زیاد است از کولر تبخیری (آبی) استفاده می شود. عمل خنک سازی در کولرهای آبی از طریق جریان هوای خشک و تماس با پوشال های مرطوب در اثر تبخیر سطحی آن انجام می شود.

 

 

اجزای کولر آبی و آشنایی با آن

ما در پست شناور کولر آبی، شما را با شناور کولر و سایر قسمت های کولر تا حدودی آشنا کردیم. در این جا می خواهیم شما را با یاتاقان کولر آبی آشنا کنیم و در مورد نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی آموزش دهیم.

 

وظیفه یاتاقان کولر آبی چیست ؟

یاتاقان کولر آبی یکی از اجزای مهم کولر است که وظیفۀ آن نگهداری محور دمنده و انتقال نیرو ناشی از وزن و اصطکاک دمنده به بدنه است. بهترین یاتاقان کولر ، یاتاقان های لغزشی (بوش) و بلبرینگی هستند.

 

یاتاقان کولر آبی  از اجزای زیر تشکیل شده اند:

  • درپوش روغن
  • بدنه
  • پوش گرافیتی
  • ارتعاش گیر

 

تعویض یاتاقان کولر آبی چگونه انجام می شود؟

ما در ادامه آموزش تعویض یاتاقان کولر آبی را برای شما شرح می دهیم.

در ابتدا فیوز مینیاتوری و کلید کولر را در وضعیت قطع قرار دهید. سپس به وسیله ی آچار بکس مناسب پیچ های نگه دارنده ی یاتاقان معیوب را نگه دارید و به وسیله ی آچار تخت مهره های پیچ را باز کنید. پس از باز شدن پیچ و مهره ها، پروانه و محور آن را کمی به سمت بالا حرکت دهید تا یاتاقان معیوب برای بیرون آمدن از محور آزاد شود، سپس یاتاقان کولر که معیوب است را با دست بگیرید و آن را از محور پروانه بیرون بیاورید.

پس از بیرون آوردن یاتاقان معیوب، یک عدد یاتاقان سالم و مناسب را در محل یاتاقان معیوب نصب کنید. پس از تعویض یاتاقان کولر آبی، یاتاقان سالم را به وسیله ی روغندان و با روغن مقاوم در مقابل رطوبت، روغن کاری کنید.

دقت داشته باشید که استفاده از یاتاقان هایی با اجزای پلاستیکی صحیح نیست.

 

 

دلایل صدای زیاد کولر آبی چیست؟

 از دلایل اصلی ایجاد صدا از کولر آبی و صدای جیر جیر از آن ، خشک شدن یاتاقان کولر آبی است. که در این موارد حتما باید یک سرویسکار ، کولر آبی را بررسی کند و به سرویس و یا تعویض یاتاقان کولر آبی بپردازد. اگر برای سرویس و تعمیرات کولر آبی ، نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی نیاز به کمک دارید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم. همچنین اگر میخواهید از هزینه تعویض یاتاقان کولر آبی بیشتر بدانید حین درخواست سرویس خود از تعمیرکار کولر این سوال را بپرسید.

4.83 امتیاز از 17 رای

سرویس و تعمیر کولر آبی

برای سرویس سرویس و تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading