علت دم کردن کولر آبی چیست؟

ثبت درخواست "سرویس کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت دم کردن کولر آبی چیست؟

آیا می‌دانید علت دم کردن کولر آبی چیست؟ چه زمانی می‌گویند که کولر دم کرده است؟ راه‌حل‌های رفع علت دم کردن کولر آبی چیست؟ ممکن است شما نیز متوجه خنک‌نکردن کولر آبی خود در فصل گرما شده باشید و حس کنید هوای داخل ساختمان مرطوب و شرجی شده است. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم علت دم کردن کولر آبی خود را بیابید و بهترین راه‌حل را برای رفع آن انتخاب کنید.

 

علت دم کردن کولر آبی چیست؟

 

در فصل تابستان، دم کردن هوای محیط هنگام استفاده از کولر آبی، از آزاردهنده اتفاقاتی است که می‌توان با آن مواجهه شد. در این حالت به اصطلاح می‌گویند که کولر دم کرده است. اصلی ترین علت دم کردن کولر آبی را می‌توان گرمای زیاد هوا و همچنین عدم راه گریز باد کولر در ساختمان دانست. از آن جا که در اکثر موارد کولر را در پشت بام یا بالکن نصب می‌کنند، بدنه کولر به راحتی در معرض تابش نور آفتاب قرار می‌گیرد.

با داغ شدن بدنه کولر، حرارت به داخل کولر هدایت می‌شود و باعث گرم شدن آب موجود در کولر شده و حتی مقداری از آن را در تبخیر می‌کند. در نتیجه سرمایش کولر کاهش می‌یابد و بخار آب موجود در محفظه کولر به داخل ساختمان راه پیدا کرده و به اصطلاح باعث دم کردن کولر آبی می‌شود. این اتفاق در مواقعی که دمای بیرون محیط و اطراف کولر بیش از 35 درجه سانتی گراد شود به راحتی ملموس است.

علت دم کردن کولر آبی و راه‌حل آن

در زیر چند علت دم کردن کولر آبی که منجر به وقوع شرایط گفته شده می‌شوند را یادآور شده و راه‌کار‌های عملی برای بهبود وضعیت را بیان می‌کنیم.

 

علت دم کردن کولر آبی چیست؟

 

کولر آبی در محل مناسب نصب نشده است.

نصب در محل نامناسب را می‌توان مهم ترین علت دم کردن کولر دانست. در صورتی که کولر شما در محیطی بسته نصب شده باشد، میزان گردش هوا به داخل آن کاهش می‌یابد و رطوبت آن داخل کولر می‌ماند و باد گرم به محیط می‌دهد. برای رفع این مشکل تنها کافی است کولر را باز کرده، در محیطی آزاد و در مسیر جریان باد نصب کنید.

همچنین ممکن است محل نصب کولر آبی به گونه‌ای باشد که تابش آفتاب مانع از خنک کردن آن شود. برای حل این مشکل باید اقدام به نصب سایبان کولر کنید و یک سایه‌بان برای کولر خود تعبیه کنید و یا اطراف آن را با عایقی مانند حصیر بپوشانید.

 

جریان باد کولر در ساختمان مسدود است.

عدم جریان باد کولر در ساختمان نیز می‌تواند یک علت دم کردن کولر آبی باشد. راه‌حل این مورد بسیار ساده است. کافی است برای جلوگیری از دم کردن هوا و جمع شدن رطوبت کولر، یک راه خروج هوا در ساختمان را باز بگذارید. در این حالت باز کردن درز یک پنجره یا درب برای ایجاد جریان کافی است.

 

پوشال‌ها فرسوده و یا مسدود شده اند.

سالم و تمیز بودن پوشال‌ها در راندمان کولرهای آبی و خنک بودن باد کولر بسیار موثر است. هوای بیرون از طریق پوشال‌ها وارد کولر شده و در هنگام عبور از پوشال، بوسیله آب روی آن خنک می‌شود. اگر مدت زیادی است که از پوشال‌ها استفاده می‌کنید یا میزان سختی آب در محل زندگیتان بالا باشد، منافذ آن توسط رسوبات بسته می‌شوند و هوای تازه به میزان کمتری وارد دستگاه می‌شود.

بنابراین لازم است که پوشال‌ها را به طور مرتب چک کرده و در صورت نیاز آن‌ها را عوض کنید.

 

علت دم کردن کولر آبی چیست

 

میزان رطوبت در محل زندگی شما بالا است.

متاسفانه بالا بودن میزان رطوبت محل زندگی تنها علت دم کردن کولر آبی است که راه‌حلی جز تعویض با کولر گازی ندارد. همان طور که می‌دانید کولرهای آبی مناسب آب و هوای خشک می‌باشد. بنابراین تنها راه‌حل برای شما تعویض کولر آبی خود با کولرهای گازی است. کولرهای گازی بر خلاف کولرهای آبی که رطوبت محیط را بیشتر می‌کنند، با گرفتن رطوبت محیط و تولید باد سرد و خشک دمای هوا را کاهش می‌دهند.

سرویس کولر آبی
برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading