4 مورد برای رفع شوره کولر

سرویس و تعمیر کولر آبی
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
4 مورد برای رفع شوره کولر

رفع شوره کولر

رفع شوره کولر از جمله کارهایی است که برای کارکرد بهتر کولر باید آن را انجام بدهیم. ما در این مطلب مواردی درباره رفع شوره کولر و از بین بردن جرم کولر بیان کرده ایم. شما همچنان می توانید کار نصب کولر گازی ، تعمیر کولر گازی ، عیب یابی کولر گازی و... را به ما بسپارید.

 

 

علت شوره کولر آبی چیست؟

املاح موجود در آب باعث ایجاد شوره کولر می شوند. شوره کولر و عدم رفع شوره کولر در اکثر سیستم های خنک کننده آبی ایجاد مشکل می کند و علاوه بر اختلال در عملکرد سیستم، موجب فرسایش زودرس قطعات آنها می شود.

 

هر چه ماندگاری آب در ظرف ته کولر زیاد باشد و تعویض نشود، باعث غلظت بیشتر آب و ازدیاد املاح در آب و ایجاد شوره می شود. به خصوص بعد از ظهرها که دما زیاد است و زاویه تابش خورشید بالاست، سبب شده تا آب کولرها بیشتر بخار شود و هر چه آب بیشتر بخار شود غلظت املاح بیشتر شده و باعث شوره زدن در پوشال های کولر می گردد.

 

4 مورد برای رفع شوره کولر

یکی از موارد رفع شوره کولر ، تعویض هر روزه آب کف کولر به خصوص در مناطقی که کولر شوره زیاد می زند است.

 

راه دیگر نصب لوله های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند همیشه آب کولر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر ذخیره شود .

 

رفع شوره کولر

 

 مورد دیگر برای رفع شوره کولر، استفاده از رسوب گیرها و روش رسوب شکنی واز بین بردن جرم کولر است. در این روش با جلوگیری از متراکم شدن املاح، اثر سوء و مخرب رسوبات، خنثی می گردد. شما باید یک بطری از رسوبگیر را (تکان داده) و داخل آب کولر (نزدیک پمپ) بریزید. رسوبگیر از تشکیل رسوب در مسیرهای آبرسانی و آبریز و نیز بر روی پوشالها جلوگیری میکند و دائما مواد معدنی محلول در آب را شناسایی و در نهایت علاوه بر جلوگیری از متراکم شدن، سبب ته نشین شدن آن ها در کف تشتک کولر می شود.​​​​​​​

 

جدیدا یک محقق ایرانی موفق به ساخت شوره گیر کولر آبی شده است. شوره گیر کولر آبی به صورت گلوله ای از اسید چرب( روغن تالو) ساخته شده است که می تواند یون های موجود در آب را جذب کند. این شوره گیر در تشتک کولر آبی قرار می گیرد و با هر آبی که وارد کولر می شود چرخش پیدا می کند و تبادل یونی انجام میدهد. این شوره گیر از نشست رسوب روی پوشال جلوگیری میکند. به طوری که اگر در پایان فصل گرما، روی پوشال آب ریخته شود، این رسوبات به راحتی از روی پوشال پاک می شوند.

4.57 امتیاز از 42 رای

سرویس و تعمیر کولر آبی

برای سرویس سرویس و تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading