4 مورد برای رفع شوره کولر

ثبت درخواست "سرویس کولر آبی"
4 مورد برای رفع شوره کولر

رفع شوره کولر

رفع شوره کولر از جمله کارهایی است که برای کارکرد بهتر کولر باید آن را انجام بدهیم. ما در این مطلب مواردی درباره رفع شوره کولر و از بین بردن جرم کولر بیان کرده ایم. شما همچنان می‌توانید کار نصب کولر گازی، تعمیر کولر گازی، عیب یابی کولر گازی و... را به ما بسپارید.

 • شوره کولر صابون
 • شستن نمک کولر
 • از بین بردن جرم کولر
 • قیمت شوره گیر کولر آبی
 • ازبین بردن جرم کولر
 • انداختن صابون در کولر
 • شوره گیر کولر چند منظوره
 • رسوب زدایی کولر آبی

 

علت شوره کولر آبی چیست؟

املاح موجود در آب باعث ایجاد شوره کولر می‌شوند. شوره کولر و عدم رفع شوره کولر در اکثر سیستم‌های خنک کننده آبی ایجاد مشکل می‌کند و علاوه بر اختلال در عملکرد سیستم، موجب فرسایش زودرس قطعات آن‌ها می‌شود.

هر چه ماندگاری آب در ظرف ته کولر زیاد باشد و تعویض نشود، باعث غلظت بیشتر آب و ازدیاد املاح در آب و ایجاد شوره می‌شود. به خصوص بعد از ظهرها که دما زیاد است و زاویه تابش خورشید بالاست، سبب شده تا آب کولرها بیشتر بخار شود و هر چه آب بیشتر بخار شود غلظت املاح بیشتر شده و باعث شوره زدن در پوشال‌های کولر می‌شود.

4 مورد برای رفع شوره کولر

یکی از موارد رفع شوره کولر تعویض هر روزه آب کف کولر به خصوص در مناطقی که کولر شوره زیاد می‌زند، است.

راه دیگر نصب لوله‌های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند همیشه آب کولر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر ذخیره شود.

 

رفع شوره کولر شوره کولر صابون شستن نمک کولر حلال شوره کولر از بین بردن نمک کولر راه از بین بردن شوره کولر آبی قیمت شوره گیر کولر آبی از بین بردن جرم کولر چگونه کولر آبی را تمیز کنیم

 

 مورد دیگر برای رفع شوره کولر، استفاده از رسوب گیرها و روش رسوب شکنی واز بین بردن جرم کولر است. در این روش با جلوگیری از متراکم شدن املاح، اثر سوء و مخرب رسوبات، خنثی می‌شود. شما باید یک بطری از رسوبگیر را (تکان داده) و داخل آب کولر (نزدیک پمپ) بریزید. رسوبگیر از تشکیل رسوب در مسیرهای آبرسانی و آبریز و نیز بر روی پوشال‌ها جلوگیری میکند و دائما مواد معدنی محلول در آب را شناسایی و در نهایت علاوه بر جلوگیری از متراکم شدن، سبب ته نشین شدن آن‌ها در کف تشتک کولر می‌شود.

 

جدیدا یک محقق ایرانی موفق به ساخت شوره گیر کولر آبی شده است. شوره گیر کولر آبی به صورت گلوله ای از اسید چرب( روغن تالو) ساخته شده است که می‌تواند یون‌های موجود در آب را جذب کند. این شوره گیر در تشتک کولر آبی قرار می‌گیرد و با هر آبی که وارد کولر می‌شود، چرخش پیدا می‌کند و تبادل یونی انجام میدهد. این شوره گیر از نشست رسوب روی پوشال جلوگیری میکند. به طوری که اگر در پایان فصل گرما، روی پوشال آب ریخته شود، این رسوبات به راحتی از روی پوشال پاک می‌شوند.

3.95 امتیاز از 321 رای

سرویس کولر آبی

برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

نحوه سرویس کولر آبی
نگهداری چیلر

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading