5 مورد برای رفع شوره کولر

ثبت درخواست "سرویس کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
5 مورد برای رفع شوره کولر

رفع شوره کولر از سری اقداماتی بوده که در راستای بهبود عملکرد این وسیله سرمایشی انجام می‌شود. استفاده از روش‌های سنتی و جدیدی مثل کاربرد شوره گیر کولر برای رفع این مشکل یا انداختن صابون در کولر برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌شود. 

امروزه محصولاتی در غالب رسوب گیر کولر آبی در پاسخ به سوال چگونه کولر آبی را تمیز کنیم تولید و ارائه شده است. رفع شوره کولر و از بین برد جرم تشکیل شده از آهک آب در سطح و بدنه کولر در بهینه سازی عملکرد این وسیله تاثیر بسزایی دارد.

 

شوره کولر صابون، شستن نمک کولر، از بین بردن جرم کولر،قیمت شوره گیر کولر آبی، ازبین بردن جرم کولر، انداختن صابون در کولر، شوره گیر کولر چند منظوره در جهت رسوب زدایی کولر آبی در بین کاربران مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطلب با ارائه روش‌هایی برای رفع شوره کولر آبی با شما همراه خواهیم بود. 

 

علت شوره کولر آبی چیست؟

املاح موجود در آب باعث ایجاد شوره کولر می‌شوند. شوره کولر و عدم رفع شوره کولر در اکثر سیستم‌های خنک کننده آبی ایجاد مشکل می‌کند و علاوه بر اختلال در عملکرد سیستم، موجب فرسایش زودرس قطعات آن‌ها می‌شود.

 

انداختن صابون در کولر

 

هر چه ماندگاری آب در ظرف ته کولر زیاد باشد و تعویض نشود، باعث غلظت بیشتر آب و ازدیاد املاح در آب و ایجاد شوره می‌شود. به خصوص بعد از ظهرها که دما زیاد است و زاویه تابش خورشید بالاست، سبب شده تا آب کولرها بیشتر بخار شود و هر چه آب بیشتر بخار شود غلظت املاح بیشتر شده و باعث شوره زدن در پوشال‌های کولر می‌شود.

 

5 مورد برای رفع شوره کولر

تاثیر نامطلوب شوره دیوار کولر بر عملکرد مناسب و بهینه کولر آبی رفع به موقع و سریع آن را ضرورت بخشیده است. بوی نامطبوع در هنگام جریان هوا در محیط، تاثیر منفی بر قطعات کاربردی کولر و همین طور جلوگیری انتقال یکنواخت هوا از دریچه‌های کولر از موارد بروز داده شده در هنگام تشکیل شوره در کولر آبی است. 

در این بخش به ارائه چندین روش تاثیر گذار برای رفع شوره کولر به شرح ذیل پرداخته شده است.

 

1-تعویض مداوم آب کف کولر

یکی از موارد رفع شوره کولر تعویض هر روزه آب کفی کولر به خصوص در مناطقی که کولر شوره زیاد می‌زند، است. راه دیگر نصب لوله‌های کوچک سرنگ در داخل کولر است تا بتواند همیشه آب کولر را خالی کند و نگذارد آب کهنه و دارای املاح بالا در کف کولر ذخیره شود.

 

2-شستن کولر با آب و مواد شوینده

این راه حل برای مواقعی که میزان شوره ایجاد شده در دیواره کولر آبی کم بوده کاربرد بیشتری دارد. با آب و مقداری مواد شوینده مثل سفیدکننده، می‌توانید کولر را تمیز کنید. حتی می‌توانید از برس‌های سیمی برای جداکردن موادرسوبی و رفع شوره کولر آبی در این حالت استفاده کنید. 

 

3-پاک کردن شوره کولر با سرکه

همانطور که می‌دانید سرکه قدرت حل کردن مواد رسوبی و آلودگی‌های جمع شده در یک محیط را دارد. بنابراین می‌توانید برای رفع شوره کولر از ماده پاک کننده در دسترس استفاده کنید. اگر بطور دوره‌ای کولر را تمیز می‌کنید می‌توانید از این ماده برای رسوب زدایی و پاک کردن سطح و کف کولر آبی بهره‌برید. 

 

 

رسوب گیر کولر آبی

 

4-پاک کردن شوره کولر با جوهرنمک

برخی مواقع میزان شوره ایجاد شده در دیواره کولر به اندازه‌ای بوده که تنها با مواد پاک کننده قوی مثل جوهر نمک قابل رفع است. خطرناک بودن این ماده حلال برای سلامتی و همین طور احتمال آسیب رسانی آن به قطعات کولر آبی درصد استفاده از این ماده کاهش داده است. 

 

5-انداختن صابون در کولر آبی

یکی از روش‌های کاربردی و اساسی برای رفع شوره کولر آبی انداختن صابون در سینی آب کولر است. با این اقدام علاوه بر تمیز شدن کولر و جلوگیری از رسوب گذاری آب در آن بوی نامطبوع ایجاد شده در کولر آبی نیز برطرف می‌شود. 

 

حدود قیمت سرویس کولر آبی را مشاهده کنید.

 

در کنار موارد بیان شده می‌توانید با استفاده از توپ‌های شوره گیر، پد سلولوزی و در نهایت پد سلولزی که برای رفع شوره کولر آبی تولید شده‌اند برای جلوگیری از ایجاد سوب در مسیر جریان آب به این وسیله سرمایشی جلوگیری کنید. 

چگونه کولر آبی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن کولر یا همان سرویس کولر آبی با انجام روغن کاری قطعات و همین طور تمیز کردن آنها برای استفاده و عملکرد مطلوب این دستگاه انجام می‌شود.

 

شوره گیر کولر

 

در این قسمت در چندین آیتم جداگانه روش‌ تمیز کردن کولررا در جهت رفع شوره کولر آبی را ارائه می‌دهیم. 

  • دریچه‌های کولر آبی را در تمامی جهت‌ها باز کنید.
  • پوشال‌ها را جداسازی کرده تا به بدنه کولر دسترسی داشته باشید. 
  • بدنه کولر را با مواد شوینده مناسب و بصورت اصولی بشویید.
  • قطعات داخلی کولر آبی را روغن کاری کنید.
  • واتر پمپ را بررسی و در صورت نیاز آن را تمیز کنید. 
  • دینام را کنترل و تسمه را در صورت نیاز تعویض کنید. 
  • پوشال‌های جدید را بسته و برزنت کولر را بررسی کنید؛ و در صورت نیاز از آموزش نصب برزنت کولر استفاده کنید.
  • و …

تمامی این روش‌ها تمیز شدن کولر آبی و جلوگیری از ایجاد شوره در آن را به دنبال دارد. در حالت کلی تمیز کردن مداوم کولر آبی و توجه به این امر یکی از روش‌های تاثیرگذار رفع شوره کولر آبی بوده که بسیار به آن تاکید شده است. 

سرویس کولر آبی
برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading