رفع بوی بد کولر آبی (بوی پوشال، بوی سوختگی کولر)

ثبت درخواست "سرویس کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع بوی بد کولر آبی (بوی پوشال، بوی سوختگی کولر)

رفع بوی بد کولر آبی از سری موارد مهم در هنگام استفاده از این مدل وسیله سرمایشی خصوصا در منزل است. مواجهه با بوی بد کولر در هنگام روشن کردن یا مدتی پس از فعالیت کولر بسیار آزار دهنده است. بوی بد کولر آبی تحت تاثیر عوامل محیطی، کیفیت بد پوشال و وضعیت لوازم به کار رفته در این وسیله است. 

روش‌های زیادی برای رفع بوی بد کولر آبی و یافتن علت بوی سوختگی کولر وجود داشته که اغلب رعایت نکاتی در سرویس و نگهداری این وسیله سرمایشی همراه است. علت بوی بد کولر آبی را وابسته به محیط نصب کولر آبی و همین طور نحوه تعمیر و نگهداری صحیح این وسیله می‌توان شناسایی و رفع نمود.

رفع بوی ماهی کولر آبی، بوی بد کولر سلولزی، ضد عفونی کولر آبی، بوی سوختگی کولر آبی و در نهایت بهترین خوشبو کننده کولر آبی بیشترین مواردی که برای راستای رفع بوی بد کولر آبی در بین کاربران مورد بررسی قرار گرفته است.

 

علت بوی بد کولر آبی

کولر آبی همانند دیگر وسایل سرمایشی در طول مدت استفاده نیاز به سرویس و نگهداری دارد. خصوصا در فصول سرد سال که کولر استفاده‌ای ندارد باید به نحوه نگهداری آن توجه ویژه داشت. علت بوی بد کولر آبی تحت تاثیر عواملی مختلفی بوده که هر کدام نشئت گرفته از عدم رعایت نکات اصولی در نصب، سرویس و تعمیر به موقع کولر آبی تحت نظارت افراد متخصص است.

دلایل بسیاری برای ایجاد بوی بد در کولر آبی وجود دارد. اما قبل از انجام هر عملیات تعمیراتی باید ابتدا عیب و دلیل بوی بد را شناسایی کرد. و بعد به سراغ برطرف کردن مشکل بروید چون شاید بوی بد کولر آبی صرفا از پوشال یا پمپ آب نباشد، و دلایل دیگری باعث بوی بد کولر آّبی شده باشد. 

 

رفع بوی بد کولر آبی
 

 

استشمام بوی سیمیت، ماندگی و راکد بودن آب، بوی سوختگی  خصوصا در محیط منزل با شروع فعالیت کولر آبی یک معضل و مشکل اساسی به شمار می‌آید. از این رو در این مطلب با بررسی علت بوی بد کولر آبی و مراحل رفع بوی کولر آبی سعی داریم در از بین بردن کامل این مشکل با شما همراه باشیم. 

 

علت بوی سوختگی کولر آبی 

تشخیص بوی سوختگی کولر آبی، زیاد کار دشواری نیست. اگر موتور کولر آبی داغ شود یا به پمپ آب به مقدار کافی آب نرسد، ممکن است پمپ را بسوزاند و باعث بوی سوختگی مانند بوی سوختن پلاستیک شود. حتی وقتی تسمه کولر دچار سوختگی شود و باعث ایجاد بوی سوختگی در فضا می‌شود.

 

بوی بد کولر سلولزی

 

از طرفی بوی سوختگی کولر آبی ممکن تحت تاثیر اتصالی سیم‌ها و نیم سوز شدن برخی تجهیزات رخ دهد.با شناسایی عیب به راحتی می‌توان بوی سوختگی را تشخیص داد و مشکل بوی بد کولر آبی را رفع کرد. آیا کولر آبی بدون آب می‌سوزد؟ کولر آبی تا چند ساعت بدون آب و زدن پمپ آب می‌سوزد. 

 

روش‌های رفع بوی بد کولر آبی

در تابستان اگر برای اولین بار کولر را روشن کنید و هنوز سرویس نشده باشد، ممکن است بوی بد از ان ساطع شود. ابتدا بو را باید به وسیله کارشناس شناسایی کرد و سپس رفع عیب شود. بعضی از تعمیرکاران در ابتدا بدون اینکه اقدام به عیب‌یابی کنند.

 

ضد عفونی کولر آبی

 

از تعویض پوشان شروع می‌کنند در صورتی که ممکن است عیب دیگری رخ داده باشد و بوی بد کولر آبی از آن باشد. پس تعمیرکار دقیقی را انتخاب کنید، تا به درستی عیب را تشخیص دهد و بوی بد را تشخیص دهد و مشکل را رفع کند.

 

رفع بوی بد کولر آبی با تعویض محل نصب کولر

یکی از دلایل بوی بد کولر آبی ممکن است محل نامناسب نصب آن باشد. که شاید نزدیک دهنه هواکش یا جای نامناسب نصب شده باشد و بوی بد را درون خود بکشد و به داخل خانه انتقال دهد. در انتخاب محل نصب کولر دقت کنید. پس برای رفع بوی بد کولر آبی باید محل نصب کولر را عوض کرد.

 

ضد عفونی کولر آبی

 

رفع بوی بد کولر آبی با تمیز کردن سینی کولر 

اگر آب در سینی کولر آبی راکد باشد. این مشکل بوی بد کولر آبی را از طریق محفظه کولر به درون فضای خانه می‌آورد. یکی از دلایلی که ممکن است آب راکد در سینی باشد درست کارنکردن پمپ آب است که باعث می‌شود آب تعویض نشود و به درستی در محفظه کولر جریان پیدا نکند. یا درون سینی کولر آب به مقدار کافی قرار نداشته باشد. برای رفع بوی بد کولر آبی می‌توان آب سینی را تعویض کرد .

 

رفع بوی بد کولر آبی با پاکسازی تغذیه کننده آب 

آب تغذیه مصرفی کولر نقش مهمی در مطبوع نگه داشتن هوای خانه دارد. با توجه به این موضوع استفاده از آب در کولر بسیار اساسی است و حتما باید از شیر اصلی استفاده شود. اما برخی از افراد از منبع آب مجزا برای تغذیه کولر آبی استفاده می‌شود.

 

رفع بوی ماهی کولر آبی

 

ممکن است در این منبع ها آب راکد شود و به درون کولر وارد شود و باعث بوی بد در کولر آبی شود. و برای رفع بوی بد کولرآبی باید به طور مداوم منبع بررسی شود و تمیز شود تا آب آلوده به درون کولر نرود. و پوشال‌ها آلوده نشوند.

 

رفع بوی بد پوشال‌های کولر آبی

اگر پوشال های کولر آبی خراب شده باشند بوی بدی را درون خانه ساطع میکنند. پوشال‌ها بخاطر مرطوب بودن، مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها هستند و به راحتی میتوانند ایجاد آلودگی گرده و افراد رادچار بیماریهای تنفسی و ریوی کنند؛ و نیاز به تعویض پوشال کولر هست.

 

رفع بوی بد پوشال‌های کولر آبی

 

برای رفع بوی بد کولر آبی لازم است، پوشال ها سالی یک یا دوبار پوشال ها تعویض شوند و در تمیز نگه داشتن آن بسیار دقت کنید تا باعث بیماری و بوی بد درخانه نشوند.

 

بررسی دلایل عمده استشمام بوی بد کولر آبی 

تجمع رسوب، سوراخ بودن برزنت و بوی تسمه کولر اصلی ترین موارد در استشمام بوی بد در کولر آبی است. رفع علت بوی کولر در این موارد بخشی با تعویض مناسب و به موقع پوشال‌ها و برزنت و شستشوی دوره‌ای کولر و بخشی دیگر با عیب یابی و تعمیر کولر آبی تحت نظارت افراد متخصص صورت می‌گیرد. 

 

حدود هزینه سرویس کولر آبی را مشاهده کنید.


 

بررسی دلایل عمده استشمام بوی بد کولر آبی 

 

رفع بوی بد کولر آبی با تعویض روغن

یکی از دلایل بوی بد کولر آبی، روغن هایی‌که برای کولر استفاده می‌شود است. بعضی از روغن‌ها بوی نامطبوعی دارند یا جنس مرغوبی ندارند و باعث می‌شود کولر آبی درست کار نکند و بوی نامطبوعی تولید کند. برای رفع بوی بد کولر آبی و از بین بردن این بوی نامطبوع بهتر است، از یک سرویسکار کمک بگیرید و از او بخواهید تا روغن مرغوب استفاده کند.

 

پوشاندن کولر آبی در زمستان و جلوگیری از بوی بد کولر 

بدنه کولر آبی را در فصول سرد سال با کاور‌های مخصوص پوشش دهید تا در معرض آلودگی، بارش باران و تجمع ذرات آلاینده قرار نگیرد. این امر در جلوگیری از استشمام بوی بد کولر در هنگام جریان هوای خنک در فصول گرم سال از دریچه کولر تاثیر زیادی دارد. 

 

رفع بوی بد با خوشبو کننده کولر آبی 

یکی از روش‌های پرکاربرد و تاثیرگذار در جلوگیری از آلودگی و تجمع آب راکد در سینی و قسمت‌های مختلف کولر آبی شستشوی آن در زمان سرویس است. استفاده از مواد ضدعفونی کننده کولر آبی مثل سفید کننده و خوشبو کننده‌های مخصوص در رفع بوی کولر آبی و جلوگیری از استشمام بوی بد کولر آبی تاثیر بسزایی دارد. 

 

استفاده از مواد شوینده برا رفع بوی بد کولر

 

مراحل رفع بوی بد کولر آبی با مواد شوینده مناسب را در چند آیتم بصورت زیر شرح می‌دهیم:

  1. یکی از موارد لازم برای رفع بوی بد کولر آّبی شستشوی کولر با است که باید با مواد شوینده مناسب انجام شود.
  2. از موادی مانند تاید یا موادی که تولید کف می‌کنند؛ استفاده نکنید.
  3. فقط از شیشه شوی ، وایتکس یا مواد شستشوی سطوح برای شستشوی کولر آبی استفاده کنید. و در مقدار مصرف آنها دقت لازم را داشته باشید و به مقدار زیاد استفاده نکنید.
  4. به هیچ عنوان برای رفع بوی بد کولر آبی ، از مواد شوینده قوی استفاده نکنید چون باعث زنگ زدی بدنه کولر آبی می‎شود.

برای رفع بوی بد کولر آبی از متخصصین کمک بگیرید.

در برخی مواقع علی رغم رعایت نکات بیان شده و سرویس و نگهداری مناسب همچنان مشکل بوی بد کولر آبی با پرجاست. در این مواقع تا جایی که می‌توانید از افراد متخصص برای بازبینی و رفع مشکلات احتمالی در ساختار کولر آبی راهنمایی و کمک بخواهید.

 

بوی سوختگی کولر آبی

 

اگر روش‌های مختلفی که در متن برای رفع بوی بد کولر آبی گفته شد، کارساز نبودند، حتما از یک متخصص سرویس کولر آبی کمک بگیرید تا مشکل را پیدا کند.

سرویس کولر آبی
برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading