رفع بوی بد کولر آبی (بوی پوشال، بوی سوختگی کولر)

ثبت درخواست "سرویس کولر آبی"
رفع بوی بد کولر آبی (بوی پوشال، بوی سوختگی کولر)

در روزهای گرم تابستان معمولا از وسایل سرمایشی مانند: اسپیلت، چیلر، کولر آبی و... استفاده می‌شود. ممکن است در هنگام روشن کردن کولر، با بوی بد کولر آبی مواجه شوید. علت بوی بد کولر می‌تواند به بوی پوشال سلولزی، سوختگی کولر یا عوامل محیطی باشد. برای رفع بوی بد کولر آبی راه‌های زیادی وجود دارد که باید ابتدا شروع به جستجوی علت آن کنید، سپس آن را عیب یابی و برای رفع بوی بد کولر آبی اقدام کنید.

 

دلایل بوی بد کولر آبی

دلایل بسیاری برای ایجاد بوی بد در کولر آبی وجود دارد. اما قبل از انجام هر عملیات تعمیراتی باید ابتدا عیب و دلیل بوی بد را شناسایی کرد. و بعد به سراغ برطرف کردن مشکل بروید چون شاید بوی بد کولر آبی صرفا از پوشال یا پمپ آب نباشد، و دلایل دیگری باعث بوی بد کولر آّبی شده باشد. 

 

رفع بوی بد کولر آبی

 

علت بوی سوختگی کولر آبی چیست؟

تشخیص بوی سوختگی کولر آبی، زیاد کار دشواری نیست. اگر موتور کولر آبی داغ شود یا به پمپ آب به مقدار کافی آب نرسد، ممکن است پمپ را بسوزاند و باعث بوی سوختگی مانند بوی سوختن پلاستیک شود. حتی وقتی تسمه کولر دچار سوختگی شود و باعث ایجاد بوی سوختگی در فضا می‌شود. حتی ممکن است سیم‌ها اتصالی کنند و نیم‌سوز شوند. با شناسایی عیب به راحتی می‌توان بوی سوختگی را تشخیص داد و مشکل بوی بد کولر آبی را رفع کرد. آیا کولر آبی بدون آب می‌سوزد؟ کولر آبی تا چند ساعت بدون آب و زدن پمپ آب می‌سوزد. 

 

رفع بوی بد کولر آبی

در تابستان اگر برای اولین بار کولر را روشن کنید و هنوز سرویس نشده باشد، ممکن است بوی بد از ان ساطع شود. ابتدا بو را باید به وسیله کارشناس شناسایی کرد و سپس رفع عیب شود. بعضی از تعمیرکاران در ابتدا بدون اینکه اقدام به عیب‌یابی کنند. از تعویض پوشان شروع می‌کنند در صورتی که ممکن است عیب دیگری رخ داده باشد و بوی بد کولر آبی از آن باشد. پس تعمیرکار دقیقی را انتخاب کنید، تا به درستی عیب را تشخیص دهد و بوی بد را تشخیص دهد و مشکل را رفع کند.

 

رفع بوی بد کولر آبی با تعویض محل نصب کولر

یکی از دلایل بوی بد کولر آبی ممکن است محل نامناسب نصب آن باشد. که شاید نزدیک دهنه هواکش یا جای نامناسب نصب شده باشد و بوی بد را درون خود بکشد و به داخل خانه انتقال دهد. در انتخاب محل نصب کولر دقت کنید. پس برای رفع بوی بد کولر آبی باید محل نصب کولر را عوض کرد.

رفع بوی بد کولر آبی، در سینی کولر آبی

اگر آب در سینی کولر آبی راکد باشد. این مشکل بوی بد کولر آبی را از طریق محفظه کولر به درون فضای خانه می‌آورد. یکی از دلایلی که ممکن است آب راکد در سینی باشد درست کارنکردن پمپ آب است که باعث می‌شود آب تعویض نشود و به درستی در محفظه کولر جریان پیدا نکند. یا درون سینی کولر آب به مقدار کافی قرار نداشته باشد. برای رفع بوی بد کولر آبی می‌توان آب سینی را تعویض کرد .

 

رفع بوی بد کولر آبی در تغذیه کننده آب 

آب تغذیه مصرفی کولر نقش مهمی در مطبوع نگه داشتن هوای خانه دارد. با توجه به این موضوع استفاده از آب در کولر بسیار اساسی است و حتما باید از شیر اصلی استفاده شود. اما برخی از افراد از منبع آب مجزا برای تغذیه کولر آبی استفاده می‌شود. که ممکن است در این منبع ها آب راکد شود و به درون کولر وارد شود و باعث بوی بد در کولر آبی شود. و برای رفع بوی بد کولرآبی باید به طور مداوم منبع بررسی شود و تمیز شود تا آب آلوده به درون کولر نرود. و پوشال‌ها آلوده نشوند.

 

رفع بوی بد پوشال‌های کولر آبی

اگر پوشال های کولر آبی خراب شده باشند بوی بدی را درون خانه ساطع میکنند. پوشال‌ها بخاطر مرطوب بودن، مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها هستند و به راحتی میتوانند ایجاد آلودگی کنند. و افراد رادچار بیماریهای تنفسی و ریوی کنند. برای رفع بوی بد کولر آبی لازم است، پوشال ها سالی یک یا دوبار پوشال ها تعویض شوند و در تمیز نگه داشتن آن بسیار دقت کنید تا باعث بیماری و بوی بد درخانه نشوند.

 

علت‌های دیگر ایجاد بوی بد در کولر آبی

چند دلیل دیگر بوی بد در کولر آبی، تجمع رسوب یا سوراخ بودن برزنت می‌باشد که با بررسی و عیب یابی بیشتر می‌توان به مشکل بوی بد کولر آبی پی برد. و باید از متخصصان و کارشناسان کمک گرفت و کولر را تعمیر کرد. برای رفع بوی بد کولر آبی شستشوی دوره ای کولر و تعویض برزنت یا پوشال‌ها عوض کرد. اگر بوی بد رفع نشد، از متخصصان برای سرویس کولر آبی کمک بگیرید.

 

علت های دیگر رفع بوی بد کولر

 

رفع بوی بد کولر آبی با تعویض روغن

یکی از دلایل بوی بد کولر آبی، روغن هایی‌که برای کولر استفاده می‌شود است. بعضی از روغن‌ها بوی نامطبوعی دارند یا جنس مرغوبی ندارند و باعث می‌شود کولر آبی درست کار نکند و بوی نامطبوعی تولید کند. برای رفع بوی بد کولر آبی و از بین بردن این بوی نامطبوع بهتر است، از یک سرویسکار کمک بگیرید و از او بخواهید تا روغن مرغوب استفاده کند.

 

موادهای شوینده مناسب برای رفع بوی بد کولر آبی

 

استفاده از مواد شوینده برا رفع بوی بد کولر

 

  1. یکی از موارد لازم برای رفع بوی بد کولر آّبی شستشوی کولر با است که باید با مواد شوینده مناسب انجام شود.
  2. از موادی مانند تاید یا موادی که تولید کف می‌کنند؛ استفاده نکنید.
  3. فقط از شیشه شوی ، وایتکس یا مواد شستشوی سطوح برای شستشوی کولر آبی استفاده کنید. و در مقدار مصرف آنها دقت لازم را داشته باشید و به مقدار زیاد استفاده نکنید.
  4. به هیچ عنوان برای رفع بوی بد کولر آبی ، از مواد شوینده قوی استفاده نکنید چون باعث زنگ زدی بدنه کولر آبی می‎شود.

 

کلام آخر

اگر روش‌های مختلفی که در متن برای رفع بوی بد کولر آبیگفته شد، کارساز نبودند، حتما از یک متخصص سرویس کولر آبی کمک بگیرید تا مشکل را پیدا کند.

3.80 امتیاز از 76 رای

برچسب‌ها:
سرویس کولر آبی

برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر آبی

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading