رفع بوی بد کولر آبی برای همیشه

ثبت درخواست "سرویس کولر آبی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع بوی بد کولر آبی برای همیشه

رفع بوی بد کولر آبی از سری موارد مهم در هنگام استفاده از این مدل وسیله سرمایشی خصوصا در منزل است. مواجهه با بوی بد کولر آبی در هنگام روشن کردن یا مدتی پس از فعالیت کولر بسیار آزار دهنده است. بوی بد کولر آبی تحت تاثیر عوامل مختلفی است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

روش‌های زیادی برای رفع بوی بد کولر آبی و یافتن علت آن وجود داشته که اغلب با رعایت نکاتی در سرویس و نگهداری این وسیله سرمایشی همراه است. علت بوی بد کولر آبی را وابسته به محیط نصب کولر آبی و همین طور نحوه تعمیر و نگهداری صحیح این وسیله می‌توان شناسایی و رفع نمود. در این محتوا با ماهمراه باشید تا به بررسی تمامی این موارد بپردازیم.

رفع بوی ماهی کولر آبی، بوی بد کولر سلولزی، ضد عفونی کولر آبی و در نهایت بهترین خوشبو کننده کولر آبی بیشترین مواردی که برای راستای رفع بوی بد کولر آبی در بین کاربران مورد بررسی قرار گرفته است.

 

علت بوی بد کولر آبی

کولر آبی همانند دیگر وسایل سرمایشی در طول مدت استفاده نیاز به سرویس و نگهداری دارد. خصوصا در فصول سرد سال که کولر استفاده‌ای ندارد، باید به نحوه نگهداری آن توجه ویژه داشت. علت بوی بد کولر آبی تحت تاثیر عواملی مختلفی بوده که هر کدام نشئت گرفته از عدم رعایت نکات اصولی در نصب، سرویس و تعمیر به موقع کولر آبی تحت نظارت افراد متخصص است.

دلایل بسیاری برای ایجاد بوی بد در کولر آبی وجود دارد. اما قبل از انجام هر عملیات تعمیراتی باید ابتدا عیب و دلیل بوی بد را شناسایی کرد. و بعد به سراغ برطرف کردن مشکل بروید چون شاید بوی بد کولر آبی صرفا از پوشال یا پمپ آب نباشد، و دلایل دیگری باعث بوی بد کولر آّبی شده باشد. 

 

رفع بوی بد کولر آبی
 

 

بوی بد کولر آبی به دلیل قدیمی بودن پوشال‌ها

یکی از دلایل اصلی که باعث ایجاد بوی بد در کولرهای آبی می‌شود، خراب و نامناسب بودن پوشهال های کولر است. پوشالها هم مانند سایر چیزهای دیگر، تاریخ انقضا دارد و لازم است که نهایت هر دو سال یکبار عوض شود، البته تعویض سالیانه آن به عملکرد بهتر کولر کمک می کند.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چرا کولر آبی بوی ماهی می‌دهد، جواب این سوال در تعویض نکردن پوشال هاست. به دلیل وجود رشته های چوب در پوشال و مرطوب بودن همیشگی آن، بسیار برای رشد باکتری و میکروب مناسب است. عوض نکردن پوشال‌ها، علاوه بر بوی بد کولر آبی، باعث انتقال میکروب و باکتری به فضای داخلی خانه می‌شوند و به راحتی میتوانند افراد رادچار بیماریهای تنفسی و ریوی کنند.

 

بوی بد کولر آبی

 

کهنگی آب درون تشتک، علت بوی بد کولر

اگر آبی که درون تشتک کولر است و وظیفه انتقال آب به بخشهای مختلف، مثل مرطوب کردن پوشال‌ها را دارد، زمان زیادی راکد بماند، مانده و لجن می‌شود. این آب مانده و لجن که منشا باکتری و میکروب است پس از جریان در قسمت های مختلف، باعث تولید بوی بد در کولر آبی می‌شود.

به همین دلیل لازم است که آب راکد و مانده را عوض کنید، به خصوص زمانی که از پوشال نو و جدید استفاده می‌کنید، اگر آب درون تشتک عوض نشود، مجدد بوی بد از طریق پوشال جدید هم منتقل می‌شود.

 

آلوده بودن آب مخزن کولر

یکی دیگر از دلایل بوی بد کولر آبی، مربوط به آلوده بودن مخزنی است که وظیفه تامین آب کولر را دارد. اگر مدت زمان زیادی از آب مخزن استفاده نشده باشد و آب به صورت راکد در معرض مستقیم آفتاب مانده باشد، دچار لجن و ماندگی می‌شود. حتی گاهی اوقات ممکن است موجودی درون آب افتاده باشد و باعث آلوده شدن آب شده باشد. به همین دلیل هنگام مواجه شدن با بوی بد هنگام روشن شدن کولر، لازم است که مخزن تامین آب را هم بررسی کنید.

 

رفع بوی ماهی کولر آبی

 

بوی بد کولر آبی به دلیل نامناسب بودن محل نصب

هنگام نصب کولر آبی، یکی از مواردی که تاکید می‌شود به آن توجه شود، بررسی و انتخاب محل مناسب و فضایی است که هوا به خوبی در آن جریان دارد. دقیقا رعایت نکردن همین مورد و وارد شدن هوای آلوده و کثیف به کولر، باعث تولید بوی نامطبوع در کولر می‌شود.

همچنین اگر کولر در نزدیکی مکانهای نامناسب باشد، مثل تهویه سرویس بهداشتی و... باعث می‌شود که شما با مشکل بوی بد کولر روبرو باشید.

 

نامناسب بودن روغنی استفاده شده

هنگام سرویس کولر آبی به صورت دوره ای، همگی قطعات روغن کاری می‌شود. حالا اگر روغنی که استفاده شده است بوی نامطبوعی داشته باشد، با ترکیب شدن روغن با آب، و گردش و توزیع آب در بخش های مختلف، این بوی نامطبوع در فضای خانه پخش می‌شود؛ پس در انتخاب روغن برای سرویسکاری کولر دقت کنید.

 

تمیز نکردن سینی زیر کولر آبی

یکی از قسمت هایی که بهتر است هر چند روز یک بار بررسی و تمیز شود، سینی زیر کولر آبی است. ممکن است پمپ آب خراب باشد و آب درون سینی بریزد و مانده و خراب شود. همین ماندگی آب درون سینی باعث تولید بوی بد می‌شود. بهترین کار این است که هر از چندگاهی آب درون سینی را تخلیه و سینی را به خوبی تمیز کنید.

 

بوی بد کولر آبی به دلیل نیم سوز شدن پمپ آب

گاهی اوقات، بوی نامطبوع کولر، متفاوت است و شما بویی شبیه بوی سوختی را احساس می‌کنید، در چنین مواقعی علت بوی بد کولر، نیم سوز شدن پمپ آب است. در چنین مواقعی بهتر است از یک متخصص تعمیر کولر آبی کمک بگیرید تا تشخیص دهد که پمپ آب نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

 

بوی بد کولر سلولزی

 

بوی بد کولر آبی بر اثر ایجاد رسوب

از دیگر عوامل ایجاد بوی بد در کولرهای آبی می توان به تجمع و جمع شدن رسوب در کولر اشاره کرد، که باعث تولید باکتری و میکروب می‌شود. پس لازم است که هنگام سرویس کولر آبی، این مورد بررسی شود و رسوبات از بین برود.

 

روش‌های رفع بوی بد کولر آبی

در تابستان اگر برای اولین بار کولر را روشن کنید و هنوز سرویس نشده باشد، ممکن است بوی بد از آن ساطع شود. ابتدا بو را باید به وسیله کارشناس شناسایی کرد و سپس رفع عیب شود. بعضی از تعمیرکاران در ابتدا بدون اینکه اقدام به عیب‌یابی کنند، از تعویض پوشال شروع می‌کنند در صورتی که ممکن است عیب دیگری رخ داده باشد و بوی بد کولر آبی از آن باشد.

پس تعمیرکار دقیقی را انتخاب کنید، تا به درستی عیب و بوی بد را تشخیص دهد و مشکل را رفع کند. برای رفع بوی بد کولر آبی، راهکارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه به به توضیح آنها می پردازیم :

(مطلب پبشنهادی: علت صدای کولر آبی)

 

رفع بوی بد کولر آبی با تعویض محل نصب کولر

همانطور که گفتیم، یکی از دلایل بوی بد کولر آبی، محل نامناسب نصب آن است. ابتدا بررسی کنید که هوا در اطراف کولر آبی جابه جا می‌شود یا خیر و آیا نزدیک دهنه هواکش یا جای نامناسب نصب شده است که باعث شود بوی بد را درون خود بکشد و به داخل خانه انتقال دهد.

اگر چنین مشکلاتی بود، بهتر است برای رفع بوی بد کولر آبی، محل نصب آن را تغییر دهید. اما بهترین کار این است که پیش از نصب اولیه کولر، تمامی این موارد بررسی شده باشد.

 

چرا کولر آبی بوی ماهی میدهد

 

رفع بوی بد کولر آبی با تمیز کردن سینی کولر 

اگر آب در سینی کولر آبی راکد باشد. این مشکل بوی بد کولر آبی را از طریق محفظه کولر به درون فضای خانه می‌آورد. یکی از دلایلی که ممکن است آب راکد در سینی باشد درست کارنکردن پمپ آب است که باعث می‌شود آب تعویض نشود و به درستی در محفظه کولر جریان پیدا نکند. یا درون سینی کولر آب به مقدار کافی قرار نداشته باشد. برای رفع بوی بد کولر آبی می‌توان آب سینی را تعویض کرد .

(مطلب پبشنهادی: تعویض کفی کولر)

 

رفع بوی بد کولر آبی با پاکسازی تغذیه کننده آب 

آب تغذیه مصرفی کولر نقش مهمی در مطبوع نگه داشتن هوای خانه دارد. با توجه به این موضوع استفاده از آب در کولر بسیار اساسی است و حتما باید از شیر اصلی استفاده شود. اما برخی از افراد از منبع آب مجزا برای تغذیه کولر آبی استفاده می‌شود

ممکن است در این منبع ها آب راکد شود و به درون کولر وارد شود و باعث بوی بد در کولر آبی شود. و برای رفع بوی بد کولر آبی باید به طور مداوم منبع بررسی شود و تمیز شود تا آب آلوده به درون کولر نرود. و پوشال‌ها آلوده نشوند.

 

رفع بوی بد پوشال‌های کولر آبی

اگر پوشال های کولر آبی خراب شده باشند بوی بدی را درون خانه ساطع میکنند. پوشال‌ها بخاطر مرطوب بودن، مکان مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها هستند و نیاز به تعویض پوشال کولر هست. اگر مدت زمان زیادی است که پوشالها را عوض نکرده اید، بهتر است این کار را سریع تر انجام دهید، تا هم از شر بوی بد خلاص شوید و هم کارایی کولرتان را افزایش دهید.

برای رفع بوی بد کولر آبی لازم است، پوشال ها سالی یک یا دوبار پوشال ها تعویض شوند و در تمیز نگه داشتن آن بسیار دقت کنید تا باعث بیماری و بوی بد درخانه نشوند.

 

بررسی دلایل عمده استشمام بوی بد کولر آبی 

تجمع رسوب، سوراخ بودن برزنت و بوی تسمه کولر اصلی ترین موارد در استشمام بوی بد در کولر آبی است. رفع علت بوی کولر در این موارد، بخشی با تعویض مناسب و به موقع پوشال‌ها و برزنت و شستشوی دوره‌ای کولر و بخشی دیگر با عیب یابی و تعمیر کولر  تحت نظارت افراد متخصص صورت می‌گیرد. 

 

حدود هزینه سرویس کولر آبی را مشاهده کنید.


 

بررسی دلایل عمده استشمام بوی بد کولر آبی 

 

رفع بوی بد کولر آبی با تعویض روغن

یکی از دلایل بوی بد کولر آبی، روغن هایی‌که برای کولر استفاده می‌شود است. بعضی از روغن‌ها بوی نامطبوعی دارند یا جنس مرغوبی ندارند و باعث می‌شود کولر آبی درست کار نکند و بوی نامطبوعی تولید کند. برای رفع بوی بد کولر آبی و از بین بردن این بوی نامطبوع بهتر است، از یک سرویسکار کمک بگیرید و از او بخواهید تا روغن مرغوب استفاده کند.

 

پوشاندن کولر آبی در زمستان و جلوگیری از بوی بد کولر 

بدنه کولر آبی را در فصول سرد سال با کاور‌های مخصوص پوشش دهید تا در معرض آلودگی، بارش باران و تجمع ذرات آلاینده قرار نگیرد. این امر در جلوگیری از استشمام بوی بد کولر در هنگام جریان هوای خنک در فصول گرم سال از دریچه کولر تاثیر زیادی دارد. 

 

رفع بوی بد کولر آبی با خوشبو کننده و مواد شوینده

یکی از روش‌های پرکاربرد و تاثیرگذار در جلوگیری از آلودگی و تجمع آب راکد در سینی و قسمت‌های مختلف کولر آبی شستشوی آن در زمان سرویس است. استفاده از مواد ضدعفونی کننده کولر آبی مثل سفید کننده ها و در مرحله بعد استفاده از خوشبو کننده‌ها مثل آب لیمو و سرکه، در رفع بویی که در کولر آبی ماندگار شده است تاثیر بسزایی دارد. 

 

علت بو دادن کولر آبی

 

هنگام رفع بوی بد کولر آبی با مواد شوینده به نکات زیر توجه کنید:

  • برای استفاده از سفید کننده، بهتر است نسبت سفید کننده به آب یک به چهار باشد.
  • از موادی مانند تاید یا موادی که تولید کف می‌کنند؛ استفاده نکنید.
  • فقط از شیشه شوی ، وایتکس یا مواد شستشوی سطوح برای شستشوی کولر آبی استفاده کنید. و در مقدار مصرف آنها دقت لازم را داشته باشید و به مقدار زیاد استفاده نکنید.
  • به هیچ عنوان برای رفع بوی بد کولر آبی ، از مواد شوینده قوی استفاده نکنید چون باعث زنگ زدی بدنه کولر آبی می‎شود.
  • تمامی سطوح و دریچه ها را به کمک شوینده اسپری کنید و این کار را تا دو سه روز ادامه دهید.

همچنین به جای اسپری کردن محلول در بخش های مختلف، می توانید نصف لیوان از شوینده را در کف کولر بریزید و پمپ کولر را بزنید تا این مواد در همه جای کولر شروع به حرکت کند، بعد از چند ساعت، آب کف کولر را تخلیه کنید و به خوبی تمیز کنید. بهتر است این کار را تا از بین رفتن کامل بو ادامه دهید.

 

استفاده از فیلترهای هوا

یکی از روشهای جلوگیری و رفع بوی بد کولر آبی، استفاده از فیلترهای تصفیه هوای مخصوص کولر آبی است که از ورود ذرات گرد و غبار و آلودگی ها به درون کولر جلوگیری می‌کند و همین کار به مرور زمان مانع از تجمع رسوب و باکتری که باعث ایجاد بوی بد کولر هستند، می‌شود.


گاهی اوقات شما شاهد بوی سوختگی از کولر آبی خود هستید، برای دانستن علت آن، پیشنهاد می کنیم که محتوای جامع و کامل "علت بوی سوختگی کولر آبی" را مطالعه کنید. 


 

برای رفع بوی بد کولر آبی از متخصصین کمک بگیرید.

در برخی مواقع علی رغم رعایت نکات بیان شده و سرویس و نگهداری مناسب همچنان مشکل بوی بد کولر آبی با پرجاست. در این مواقع تا جایی که می‌توانید از افراد متخصص برای بازبینی و رفع مشکلات احتمالی در ساختار کولر آبی راهنمایی و کمک بخواهید.

 

در این محتوا سعی کردیم تمامی دلایل ایجاد بوی بد کولر آبی را شرح دهیم و راهکارها رفع آن ها را هم بیان کنیم؛ اگر روش‌های مختلفی که در متن برای رفع بوی بد کولر آبی گفته شد، کارساز نبودند، حتما از یک متخصص سرویس کولر آبی کمک بگیرید تا مشکل را پیدا کند.

سرویس کولر آبی
برای سرویس سرویس کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading