علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی

ثبت درخواست " تعمیر ماشین ظرفشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی

علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی چیست؟

به نظر شما علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی چیست؟ برای برخی از افراد خراب شدن ماشین ظرفشویی یک کابوس است؛ اما جالب است بدانید که بسیاری از خرابی‌های ماشین ظرفشویی با رعایت چندین نکته کوچک قابل حل هستند. برای مثال در این مقاله از "خدمت از ما" قصد داریم علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم و یک راه حل سریع و آسان را معرفی کنیم.

سوالات متداول در مورد علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی:

 

کاربرد نمک در ماشین ظرفشویی

قبل از اینکه به عیب یابی علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی بپردازیم، بهتر است کمی با سازو کار ماشین ظرفشویی و اینکه بطوری نمک در ماشین ظرفشویی چه کاربردی دارد، آشنا شویم. کاربرد نمک در ماشین ظرفشویی، گرفتن سختی آب برای شستشوی هر چه بهتر ماشین ظرفشویی است. درون ماشین ظرفشویی یک دریچه در دار وجود دارد که نمک درون آن ریخته می‌شود. نحوه کارکرد نمک در ماشین ظرفشویی به این صورت است که در 5 دقیقه آخر رزین موجود در ماشین ظرفشویی را شستشو می‌دهد و برای دفعات بعدی شستشو آن را احیا می‌کند.

 

نحوه صحیح استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

بهتر است برای یافتن علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی، ابتدا با نحوه صحیح استفاده از آن بطور کامل آشنا شوید. زمانی که برای اولین بار از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، باید مقدار دو لیوان نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را با یک لیتر آب حل کنید و درون محفظه نمک بریزید. دقت کنید که برای دفعات بعدی نمک را بدون آب درون محفظه بریزید.

 

ترکیبات نمک ماشین ظرفشویی

علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی

 

10 نکات ضروری برای جلوگیری از نشت نمک در ماشین ظرفشویی

 1. مقدار نمک لازم برای ریختن درون محفظه نمک یک کیلوگرم می‌باشد.
 2. یک نکته کاربردی که باید به آن توجه کنید این است که پس از ریختن نمک درون ماشین ظرفشویی حتما آن را هم بزنید.
 3. میزان نمک ماشین ظرفشویی باید به حدی باشد که همیشه سطح آن به اندازه دو بند انگشت از لبه محفظه نمک ماشین ظرفشویی خالی باشد.
 4. به هیچ عنوان بجای نمک مخصوص ماشین ظرفشویی از نمک طعام، سنگ نمک یا پودرهای شوینده برای محفظه نمک ماشین ظرف شویی استفاده نکنید.
 5. استفاده بیش از اندازه از براق کننده برای ماشین ظرفشویی، موجب می‌شود که کف روی ظروف باقی بماند و از طرفی کاهش میزان آن باعث می‌شود که ظروف لک شوند.
 6. همانطور که گفته شد، نمک در سختی گیری آب بسیار کاربرد دارد و با نرم کردن آب، از رسوب گیری ظروف جلوگیری می‌کند. همچنین از وارد شدن صدمات به ظروف شیشه ای و آرکوپال جلوگیری می‌کند.
 7. بعضی از افراد دقت نمی‌کنند که اکثر قرص‌های ماشین ظرفشویی سه کاره هستند. برای مثال اگر از قرص ماشین ظرفشویی فینیش استفاده می‌کنید دیگر نیازی به شوینده، براق کننده و نمک نیازی نخواهید داشت.
 8. توصیه می‌کنیم که حتما از برندهای معتبر نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید؛ زیرا نمک‌های ماشین ظرفشویی ارزان قیمت به علت ناخالصی‌های که در آن وجود دارد، به ظروف آسیب وارد می‌کنند و در طولانی مدت موجب خرابی ماشین ظرفشویی خواهند شد.
 9. یک نکته مهم که حتما باید هنگام ریختن نمک در ماشین ظرفشویی به آن دقت کنید؛ این است که درب محفظه مخصوص نمک را بطور کامل ببندید. در غیر این صورت نمک به بیرون نشت پیدا می‌کند و موجب زنگ زدن اجزای درون ماشین ظرفشویی و سوراخ شدن دیگ آن خواهد شد.
 10. دقت کنید که هر زمان نمک ماشین ظرفشویی به اتمام برسد، چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن خواهد شد. در این صورت باید نمک مخصوص به درون محفظه نمک اضافه کنید. توجه داشته باشید که چراغ نمک بصورت دو فلش رفت و برگشت روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی، نمایش داده می‌شود.

 

نحوه رفع علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی

اولین چیزی را که برای عیب یابی علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی باید بررسی کنید، درپوش محفظه نمک ماشین ظرفشویی است. اطمینان حاصل کنید که درپوش را محکم بسته اید و نیمه باز نمی‌باشد. گاهی اوقات رفع همین نکته ساده بطور کامل مشکل را حل خواهد کرد.

دومین علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی می‌تواند به‌دلیل پر بودن بیش از حد محفظه نمک ماشین ظرفشویی باشد. این مورد را هم شما می‌توانید با توجه به نکات گفته شده در بالا به‌راحتی خودتان برطرف کنید. یک راه حل ساده هم این است که بررسی کنید که میزان نمک از لبه محفظه نمک ماشین ظرفشویی به اندازه دو بند انگشت خالی باشد. به همین راحتی!

سومین مورد ممکن است مربوط به روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی بوش و روشن ماندن چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی ظرفشویی باشد. که علل زیادی می‌تواند داشته باشد. از جمله اینکه میزان نمکی که درون محفظه ریخته‌اید کافی نمی‌باشد و کم است. یک علت مهم دیگر این مشکل نیز می‌تواند به دلیل خرابی سنسور تشخیص نمک باشد که بهترین راه حل این است که از یک تکنسین برای عیب یابی آن کمک بگیرید.

 

خرید درب مخزن نمک ماشین ظرفشویی

علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی چراغ نمک ماشین ظرفشویی ال جی جایگزین نمک ماشین ظرفشویی

 

راهنمای پیدا کردن یک تعمیرکار حرفه‌ای

یک آشپزخانه با انبوهی از ظروف کثیف تلنبار شده و یک ماشین ظرفشویی خراب، بسیار آزار دهنده خواهد بود. از طرفی همه ما می‌دانیم که تعمیرات ماشین ظرفشویی و عیب یابی و رفع مشکلاتی نظیر خرابی سنسور ماشین ظرفشویی، علت نشت نمک در ماشین ظرفشویی و... بسیار تخصصی بوده و برای تعمیرات حتما به یک تکنسین حرفه ای نیاز خواهیم داشت. شاید در گذشته پیدا کردن یک تکنسین برای تعمیر وسایل برقی بسیار سخت و وقت گیر بود؛ اما امروزه شما می‌توانید به راحتی‌ با ثبت درخواست در سایت "خدمت از ما" از چندین متخصص حرفه‌ای و کار بلد به رایگان قیمت بگیرید و مناسب ترین قیمت را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1676 رای


تعمیر ماشین ظرفشویی
برای سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین