پاک کردن رنگ مو

ثبت درخواست "رنگ موی ساده بانوان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
پاک کردن رنگ مو

پاک کردن رنگ مو از جمله تکنیک‌های آرایشگری که در بین خانم‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. برای انجام روش‌های مختلف پاک کردن رنگ مو مهارت کافی لازم است، زیرا انجام غیر اصولی رنگ برداری مو باعث سوختن و شکنندگی مو می‌شود. روش‌های متعددی برای پاک کردن رنگ مو وجود دارد که افراد ناراضی از رنگ موی جدیدشان می‌توانند از یکی از این روش‌ها بهره ببرند. پاک کردن رنگ مو خصوصا در زمانی که تصمیم به روشن کردن موی مشکی دارید بسیار کاربرد دارد. برای رنگ برداری مو و همین طور پاک کردن رنگ مو روش‌های گیاهی و خانگی و همین طور استفاده از شامپو‌ها و مواد شیمیایی تاثر دارد. قبل از استفاده از هر کدام از روش‌ها از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید.

 

روش‌های مختلف پاک کردن رنگ مو با توجه به درصد تیرگی رنگ، مدت زمان گذشته از رنگ کردن موها و اندازه‌ وجنس مو متفاوت است. تکنیک‌های پیشنهادی زیادی در پاک کردن رنگ مو ارائه می‌شود، اما همه این روش‌ها تاثیرگذاری یک اندازه ای را نداشته و ممکن است به مو آسیب جدی وارد کند.

 

پاک کردن رنگ مو- رنگ برداری مو

 

پاک کردن رنگ مو

روش‌های پاک کردن رنگ مو برای خانم‌هایی کاربرد دارد که به تازگی موهایشان را رنگ کرده ولی از نتیجه کار راضی نیستند. برای همه‌ی خانم‌ها حداقل یک بار این مورد پیش آمده که رنگ نشسته بر موهایشان با رنگ کاتالوگ زمین تا آسمان فرق کرده و رنگ موی دلخواهشان به دست نیامده. در این حالت با چندین روش سریع و ساده می‌توانید از شر رنگ مویی که دوست ندارید خلاص شوید.

 

پاک کردن رنگ مو

 

روش‌های خانگی و گیاهی پاک کردن رنگ مو عوارض کمتری بر روی مو دارند. اما زمان بیشتری برای رنگ برداری مو در این روش لازم است. در مقابل روش‌های استفاده از مواد شیمایی مثل انواع پاک کننده‌های رنگ مو و دکلره کردن مو در لحظه انجام شده اما به مو آسیب جدی وارد می‌کند. در این مطلب به بررسی چندین روش موثر در پاک کردن مو می‌پردازیم.

روش‌های پاک کردن رنگ مو

روش‌ها و تکنیک‌های زیادی برای پاک کردن رنگ مو وجود دارد که هر کدام به یک اندازه روی رنگ مو تاثیراتی را دارند، در این قسمت به معرفی چند روش متداول در پاک کردن رنگ مو می‌پردازیم.

 

روش‌های پاک کردن رنگ مو

 

استفاده از شامپوی ضد شوره با جوش شیرین

شامپوهای ضد شوره به دلیل خاصیت پاک کنندگی شوره سر از فرمولاسیون قوی تر و پیچیده تری نسبت به دیگر شامپوها برخوردار است. به مقدار مساوی اندازه شامپو، جوش شیرین که بعنوان یک دکلره کننده طبیعی است را به شامپو اضافه کنید. در واقع جوش شیرین با ترکیبات قوی که دارد یک ماده ضد لکه و رنگ شناخته شده است که در رنگ بری طبیعی مو و روشن کردن بسیار کاربرد دارد.

 

شامپو ضد شوره و جوش شیرین برای پاک کردن رنگ مو

 

پس از ترکیب یک اندازه شامپو ضد شوره و جوش شیرین با یکدیگر نوبت به استفاده آن می‌رسد. این ترکیب را چند دقیقه روی موهایتان نگهدارید سپس موهایتان را بشویید. از دو دست برای یکنواختی شامپو بر روی تمامی قسمت‌های مو از ریشه گرفته تا نوک در این روش استفاده کنید. زمان مناسب برای ماندن این ترکیبات روی سر بین 5 الی 7 دقیقه است.

استفاده از ترکیب روغن نارگیل با آب داغ

از جمله روش‌های خانگی و گیاهی پاک کردن رنگ مو به استفاده از روغن نارگیل پس از شستن موها با شامپو اشاره داشت. برای این روش هنگامی که موهایتان را کامل شستشو دادید. موهایتان را قبل از خشک کردن با روغن نارگیل و آب داغ ماساژ دهید. این روش به مرور زمان به پاک شدن سریع رنگ مو کمک می‌کند.

 

ترکیب آب داغ و روغن نارگیل برای پاک کردن رنگ مو

 

استفاده از ترکیب شامپو با مایع ظرفشویی

یک روش دیگر در پاک کردن رنگ مو، ترکیب 5 قطره مایع ظرفشویی با شامپو معمولی است. برای شستن موها با این ترکیب لازم است 5 قطره مایع ظرفشویی را در یک چهارم شامپوی معمولی اضافه کنید. موهای خود را خیس کرده و با این ترکیب شستشو دهید. تغییر در رنگ موهایتان در این روش به مرور زمان صورت می‌گیرد.

 

استفاده از ترکیب شامپو با مایع ظرفشویی

 

استفاده از ویتامین c

اگر از رنگ موی تیره برای موهایتان استفاده کرده و تنها چند روز از زمان رنگ کردن موهایتان می‌گذرد این روش برای پاک کردن رنگ مو موثر است. چند عدد قرض جوشان را در مقداری آب له کرده و یک ترکیب خمیر مانند ایجاد کنید. ترکیبات موجود در ویتامین c باعث اکسید شدن رنگ مو و از بین رفتن سریعتر آن می‌شود.

خمیر حاصل شده از ویتامین c را روی موهایتان قرار داده، سپس کلاه یا پلاستیکی را روی سرتان قرار داده و به مدت یک ساعت صبر کنید. سپس موهایتان را با شامپو و نرم کننده بشویید. اثر پاک کردن رنگ مو با این روش با گذشت زمان مشخص می‌گردد.

 

استفاده از ویتامین c برای پاک کردن رنگ مو

 

استفاده از ترکیب سرکه برای مو

از ترکیب سرکه و آب برای پاک کردن رنگ مو می‌توان استفاده کرد. خاصیت اسیدی سرکه تا حد زیادی در از بین برد رنگ مو تاثیر دارد. در این حالت سرکه سفید برای برطرف کردن رنگ مو بیشتر توصیه می‌گردد. موهایتان را با ترکیب آب و سرکه شستشو داده و آن را کلاه حمام یا پلاستیک بپوشانید.

 

استفاده از ترکیب سرکه با آب

 

بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه موهایتان را بشویید. در هنگام شستن موها متوجه پاک شدن رنگ مو می‌شوید. زمانی که آب خارج شده از مو کاملا بی رنگ شد می‌توانید موهایتان را شامپو بزنید.

روش‌های بیان شده بطور کلی برای فرایند پاک کردن رنگ مو توصیه شده است، در ادامه پاک کردن رنگ مو را در شرایط و وابسته به رنگ‌های مختلف توضیح می‌دهیم.

 

کاربرد‌های رایج پاک کردن رنگ مو

افراد گاهی تمایل دارند از روش‌های مناسب تری مناسب با رنگ موهایشان برای پاک کردن رنگ مو استفاده کنند. بطوری که این نیاز خود را باسوالاتی مانند اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم، چگونه رنگ موی مشکی را پاک کنیم یا رنگ برداری مو برای رنگ‌هایی مثل قهوه ای روشن یا شرابی به جه صورت است؟ مطرح می‌کنند. برای نمونه به چند مورد متداول درباره پاک کردن رنگ مو با این شرایط اشاره داریم.

 

کاربردهای رایج پاک کردن رنگ مو

 

روشن كردن رنگ موی مشكی

برای روشن کردن رنگ موی مشکی نیاز به پاک کردن رنگ مو فعلی سپس استفاده از رنگ موی جدید می‌باشد. این امر انواع روش‌های گیاهی و استفاده از مواد پاک کننده شیمایی تحت نظر افراد متخصص در این زمینه امکان پذیر است. استفاده از محلول‌های رنگ بر مو با روش مناسب از جمله موارد پر کاربرد در پاک کردن رنگ مو برای موهای مشکی است.

 

روشن کردن رنگ موی مشکی

 

پاک كردن رنگ شرابی از روی مو

پاک کردن پایه رنگ شرابی و رنگ‌های مشابه آن مثل بادمجانی و یا کلیه رنگ‌های مو با تم قرمز مانند مشکی پر کلاغی سخت است. اولین و اصلی ترین روش در این حالت دلکره کردن مو است . اما اگر از آسیب احتمالی که دکلره به پایه مو وارد می کند، برایتان نگران کننده است، از روغن‌ زیتون برای انجام این کار بهره ببرید.

 

پاک کردن رنگ شرابی از مو

 

پاک كردن رنگ مو از پوست سر

از جمله موارد پر دردسر در رنگ کردن موها، پاک کردن رنگ مو از پوست سر پس از اتمام و شستن رنگ است. در واقع پوست سر رنگ شده تا مدتی زیبایی رنگ موهایتان را کمرنگ می‌کند. راهکارهای زیادی مثل پاک کردن سریع رنگ از روی پوست سر و یا استفاده از وازلین بر روی پوست سر و پیشانی قبل از رنگ کردن مو است.

 

پاک کردن رنگ موی سر

 

از بین بردن دکلره مو

یک از روش‌های پیشنهادی برای پاک کردن رنگ مو استفاده از دکلره است. اما پس از انجام کار مقداری زردی و نارنجی مانندی روی موها باقی می‌ماند که ممکن است برای شما ناخوشایند باشد. برای از بین بردن دکلره مو از مواد محافظی برای موها با تشخیص افراد متخصص برای رفع این مساله می‌توان بهره برد.

 

از بین بردن دکلره مو

 

استفاده از روش‌های مختلف برای پاک کردن رنگ مو در دسته موارد پر کاربرد برای تغییر رنگ موها است. در هنکام استفاده از مواد رنگ بر مو نسبت مواظب آسیب وارده به موهایتان باشید و همه روش‌های رنگ برداری مو را امتحان نکنید. انتخاب روش‌های طبیعی علی رغم طول کشیدن پاک کردن رنگ مو از سر عوارض کمتری داشته و موهایتان را از آسیب دور نگه می‌دارد.

رنگ موی ساده بانوان
برای سرویس رنگ موی ساده بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading