ترمیم بید خوردگی فرش

رفوگری فرش
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
ترمیم بید خوردگی فرش

اگر مشکل بید خوردگی فرش دارید و به فکر ترمیم بید خوردگی فرش خود هستید و می‌خواهید از شر حشرات داخل فرش خلاص شوید، حتما مطالب زیر را دنبال کنید. بید پروانه کوچکی است  به رنگ زرد. پروانه‌های ماده در طول 2 الی 3 هفته از عمر خود، درحدود صد تخم در محل تاخوردگی‌های فرش می‌گذارند. یک حشره بید می‌تواند بعد از 40 نسل، حدودا چهل و دوکیلوگرم پشم را نابود کند و درنتیجه میزان تخریب فرش نیز زیاد می‌شود. این حشره ها به این گونه عمل میکنند که اگر قالی دستبافتان را تا کردید و گوشه منزل گذاشتید طی مدت خیلی کوتاه خودشون رو به فرش میرسانند وآسیب های خیلی بدی به قالی وارد می‌شود. ترمیم بید خوردگی فرش یکی از متداول‌ترین کارهایی است که بعد از بید خوردگی انجام می‌شود.

 


راهکارهای لازم برای پیشگیری از بیدخوردگی

  • در گذشته برای از بین بردن تخم های بید موجود در فرش بیشتر از تنباکو و توتون استفاده میکردند اما مشکل این روش اینجاست که رنگ فرش‌های روشن را تغییر می‌دهند.
  • بعضی از مواد دیگر مثل کاغذ روزنامه، کلر، بنزن، کافور و فلفل را نیز برای جلوگیری از حملات حشرات داخل فرش مانند بید و موریانه ، موثرمی‌باشد.
  • رطوبت از دیگر عوامل موثر در بیدزدگی است، اگر در محلی زندگی میکنید که آب و هوای مرطوبی دارد باید مطمئن شوید که فرشتان در معرض رطوبت قرار ندارد.
  • یکی از عوامل عمده در بیدزدگی فرش وجود گرد و غبار به مدت طولانی است بنابراین فرش‌هایی که زیاد در معرض رفت و آمد نیستند را باید هر از چند گاهی تمیز کرد. 
  • اگر می‌خواهید فرشتان را انباری نگهداری کنید برای جلوگیری کردن از هجوم بیدها میتوانید نفتالین کمک بگیرید و آن را لابه لای فرش رل شده قرار دهید.این یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از بید خوردگی فرش است.

ترمیم بید زدگی

برای ترمیم بید زدگی یا بید خوردگی فرش در شرایط متداول ، ابتدا باید خامه را با قلاب از قالی در می آورند و بعد محوطه بید خورده را از پرز قالی تمیز کرده و سپس کار مرمت و تعمیر را شروع کرد. روش های متعددی برای ترمیم فرش‌های بید زده وجود دارد که ترمیم فرش با استفاده از قلاب پشت و ترمیم فرش با استفاده از قلاب رو از متداولترین آن‌هاست.

 

ترمیم بید زدگی

 


ترمیم بید خوردگی فرش ابریشم

فرش‌های دستباف و ابریشمی فرش هایی بسیار ارزشمند هستند و حیف است که با یک سهل انگاری  این فرش ارزنده شما به خاطر این حشره از بین برود. اگر بید خوردگی فرشتان بسیار کم و ناچیز بود برای جلوگیری از پیشرفت بید‌ها، سریعا  آنرا به یک رفوگر متخصص جهت  ترمیم بسپارید اما اگر بید خوردگی فرشتان زیاد بود ابتدا باید فرشتان را حسابی سم‌پاشی کنید سپس آن را به قالیشویی برده و شستشو دهید سپس با مراجعه به رفوگر فرش خود را مرمت کنید.

ترمیم بید خوردگی فرش

 


بید فرش ماشینی

فرش ماشینی با ماشین‌های نساجی بزرگ که با برق کار می کند و با الیاف مصنوعی بافته می شود. اما این باعث نمی‌شود که فرش ماشینی از بیدزدگی در امان باشد. بنابراین باید برای مبارزه با آسیبهای وارده به فرش ماشینی ساده  و نیاز به اطلاعات و مهارت زیاد خاصی ندارد اقداماتی انجام داد (مانند دور نگه داشتن از گرما، رطوبت، تاریکی، تمیز نگه داشتن آن و ...) . برای ترمیم بید خوردگی فرش ماشینی بهتر است به رفوکار مراجعه کنید.

 
سمپاشی بید فرش

برای ریشه کن کردن بیدها و موریانه‎‌ها باید ابتدا فرش را در معرض نور آفتاب قرار داد و سپس با سم‌های مخصوص این حشرات آن‌ها را از بین برد وبسیار بهتر است که از متخصصین سم‌پاشی در این زمینه کمک بگیرید تا کاملا بیدها را ریشه کن کنند.


اسپری ضد بید فرش

از موارد مهمی که نقش به سزایی در پیشگیری از بید خوردگی فرش دارند استفاده از مواد ضد بید است که شامل موارد زیادی هستند، اسپری‌های ضد بید جزئی از این مواد می‌باشند که از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب بوده ولی تاثیرات عمیقی مانند سم‌پاشی را ندارند اما به صورت موقت جوابگو می‌باشند و می‌تواند تا حدود زیادی آن‌ها را از بین ببرد.

 

اسپری ضد بید فرش


سخن پایانی

برای ترمیم بید خوردگی فرش و جلوگیری از آن مطالبی گفته شد که امیدوارم مورد توجه شما مخاطبین عزیز قرار گرفته باشد ولی چنان‌چه مایل بودید که ترمیم بید خوردگی فرش را انجام دهید می‌توانید در خدمت از ما از خدمات رفوگری فرش آن بهرهمند شوید و در این خصوص مشاوره بگیرید. 
 

5 امتیاز از 5 رای

رفوگری فرش

برای سرویس رفوگری فرش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با رفوگری فرش

رفع سوختگی فرش

مطالب مرتبط با قالیشویی

قالیشویی غرب تهران
اپلیکیشن قالیشویی آنلاین

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading