رفع سوختگی فرش

ثبت درخواست "رفوگری فرش"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع سوختگی فرش

کافی است زمانی که جسمی داغ در دستمان است کمی عجله داشته باشیم، سرمان شلوغ باشد و یا بی‌دقتی کنیم. در این صورت ما می‌مانیم و لکه‌های کوچک و بزرگ سوختگی روی فرش و موکت که در نگاه اول به‌نظر می‌رسد راهی برای رفع آنها نیست. در این مطلب قصد داریم ترفندهای رفع سوختگی فرش با اتو، ترمیم فرش سوخته با زغال، رفع رنگ زرد سوختگی فرش، روش از بین بردن سوختگی سطحی فرش و... را بررسی کنیم تا بتوانیم با صرف کمترین وقت و هزینه، رفع سوختگی فرش را در خانه انجام دهیم.

رفع سوختگی فرش با اتو

برای رفع سوختگی فرش با اتو، اگر سوختگی زیاد عمیق نیست و سوختگی تنها به یک لکه‌ی زرد ختم شده است، می‌توانید از پیاز برای رفع رنگ زرد سوختگی فرش استفاده کنید. روش از بین بردن سوختگی سطحی فرش در این حالت به این صورت است که باید پیاز را از وسط نصف کنید و روی لکه قرار دهید. استفاده از پیاز را در حالت کلی می‌توان روشی مناسب برای رفع رنگ زرد سوختگی فرش و از بین بردن لکه زرد فرش محسوب کرد.

در مورد سوختگی‌های عمیق برای رفع سوختگی فرش با اتو بهتر است رفوی آن را به متخصصان این حرفه بسپارید. اگر موکت‌تان با اتو سوخته باشد، می‌توانید آن قسمت را ببرید و با یک تکه‌ی سالم جایگزین کنید.

 

رفع سوختگی فرش

رفع سوختگی فرش با اتو ترمیم فرش سوخته با ذغال  ترمیم فرش سوخته با زغال  رفع سوختگی فرش با سشوار  سوختگی فرش نی نی سایت

 

رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال

برای رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال ابتدا با کاغذ سنباده روی لکه بکشید تا سوختگی‌ها ساییده و از فرش جدا شود. سپس ذرات سوختگی‌ را با یک دستمال پاک کنید. حالا با یک قیچی مناسب انتهای پرزهای سوخته فرش را بچینید. اگر هنوز آثار سوختگی روی فرش معلوم است، برای ترمیم فرش سوخته با زغال، محل سوختگی را با شامپو فرش بپوشانید و صبر کنید تا خشک شود و بعد سطح آن را با جاروبرقی تمیز کنید. به‌جای شامپو فرش از صابون و مخصوصا آب زیاد استفاده نکنید.

در این حالت نیز اگر سوختگی عمیق است، حتما ترمیم فرش سوخته با زغال و رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال را به افراد متخصص بسپارید.

 

رفع سوختگی فرش با سیگار

رفع سوختگی فرش با سیگار در مراحل اولیه خود شباهت زیادی با ترمیم فرش سوخته با زغال دارد. پس از سنباده کشیدن سطح لکه برای جدا کردن ذرات سوختگی از فرش و پاک کردن آنها، انتهای پرزهای سوخته فرش را به دقت با قیچی بچینید.

اگر هنوز جای سوختگی مشخص است، باید از آب اکسیژنه برای رفع سوختگی فرش با سیگار استفاده کنید. آب اکسیژنه و آب را به نسبت 1 به 10 مخلوط کنید و محل سوختگی را با آن تمیز کنید. در پایان با یک پارچه مرطوب پارچه را تمیز و سپس آن را خشک کنید.

 

رفع سوختگی فرش با سیگار

رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال رفع رنگ زرد سوختگی فرش  روش از بین بردن سوختگی سطحی فرش

 

رفع سوختگی فرش با شمع

اگر فرش یا موکت شما با شمع روش دچار سوختگی شد، لکه‌های پارافین که هنوز سفت نشده‌اند را با یک قاشق از روی فرش بردارید. در ادامه یک دستمال خشک را روی محل سوختگی قرار دهید و با اتوی گرم به آرامی روی آن بکشید تا پارافین باقیمانده کاملا جذب شود. در ادامه نیز با یک دستمال نمدار می‌توانید محل را پاک و سپس آن را خشک کنید.

 

روش از بین بردن سوختگی سطحی فرش

روش از بین بردن سوختگی سطحی فرش بسیار ساده و بدون زحمت است. برای رفع سوختگی‌های سطحی روی فرش (برای مثال با قابلمه‌ی داغ)، می‌توانید از یک تکه یخ استفاده کنید. پارچه‌ای را روی لکه فشار دهید تا رطوبت فرش جذب شود و سپس، فرش را در جهت خواب آن جارو بکشید یا شانه کنید تا یکدست شود.

 

ترمیم فرش سوخته

رفع رنگ زرد سوختگی فرش رفع سوختگی فرش بااتو  رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال

 

رفع سوختگی موکت پشمی

برای رفع لکه موکت‌های پشمی (با توجه به میزان سوختگی) می‌توانید از روش‌های ذکر شده برای رفع سوختگی فرش با اتو، رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال، رفع رنگ زرد سوختگی فرش و... کمک بگیرید. اما باید به چند نکته توجه کنید:

  • در صورت نیاز به آب، از آب ولرم استفاده کنید.
  • از آمونیاک یا لکه‌برهای قلیایی استفاده نکنید. این‌کار به بافت موکت آسیب می رساند.
  • بعد از رفع لکه سوختگی، محل خیس شده را با فن یا سشوار و حرارت کم سریعا خشک کنید.

 

رفع سوختگی فرش و رفوی آن در خانه

اگر قسمت کوچکی از فرش شما با هر چیزی سوخت و پرزهای آن از بین رفت، ترفند زیر را برای رفع سوختگی فرش به‌کار بگیرید:

اگر روش‌های بالا پاسخگو نبودند، برای رفع سوختگی فرش با اتو، رفع سوختگی فرش ماشینی با زغال و...، با یک موچین یا قیچی تعدادی پرز از قسمت‌های سالم فرش جدا کنید (توجه داشته باشید که رنگ آنها مشابه با قسمت سوخته باشد). سپس به قسمت سوخته مقداری چسب (مانند چسب سیمان) بزنید، پرزها را روی آن قرار داده و فشار دهید. روی آن یک وسیله سنگین یا چند کتاب بگذارید و صبر کنید تا کاملا خشک شود. برای موکت هم می‌توانید از این روش استفاده کنید.


 

امیدواریم موارد گفته شده در این فهرست به شما در ترمیم فرش سوخته و رفع سوختگی فرش‌تان کمک کرده باشد. اگر روش‌های بالا مشکل را حل نکرد یا سوختگی فرش و موکت شما عمیق بود، می‌توانید درخواست خود برای رفوی فرش و موکت را در اپلیکیشن یا وبسایت "خدمت از ما" ثبت کنید تا متخصصان در اسرع وقت مشکل شما را رفع کنند.

رفوگری فرش
برای سرویس رفوگری فرش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading