تعمیر یخچال برای بسته نشدن در آن

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر یخچال برای بسته نشدن در آن

ممکن است برای شما نیز پیش بیاید که نیاز به بررسی و تعمیر یخچال داشته باشید. بهتر است قبل از زنگ زدن به تعمیرکار خودتان تا حد ممکن بررسی کنید تا متوجه شوید که واقعاً نیاز به تعمیر یخچال وجود دارد یا صرفاً اشکال جزئی در یخچال رخ داده است. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال پیش بیاید این است که در آن به درستی بسته نشود. در ادامه دو روش برای حل این مشکل ارائه می‌کنیم.

تعمیر یخچال به دلیل کامل بسته نشدن در آن

اگر در یخچال به درستی بسته نمیشود، مشکل میتواند از درز لاستیکی در یخچال باشد که باعث بسته شدن در میشود یا از لولاهای یخچال باشد. جهت بررسی علت بسته نشدن در یخچال ابتدا کاغذ نازکی را بین یخچال و درز لاستیکی در یخچال وارد کنید و سپس آن را بیرون بیاورید. اگر وارد و خارج کرد کاغذ به آسانی انجام شد مشکل احتمالاً از درز لاستیکی بوده و باید نسبت به تعویض لاستیک درب یخچال اقدام کنید.

برای خرید درز لاستیکی یخچال باید مدل یخچال را بدانید. میتوانید از طریق دفترچه راهنما یخچال، مدل آن را بفهمید. اگر دفترچه راهنما یخچال را ندارید ممکن است مدل آن روی در یا کنار یخچال نوشته شده باشد. میتوانید از مغازه ای که یخچال را خریده اید یا فاکتور خرید نیز مدل آن را بفهمید.

 

تعمیر یخچال برای بسته نشدن درآن

 

بعد از خرید درز لاستیکی برای تعمیر یخچال باید درز لاستیکی را مدتی در آب گرم قرار دهید تا از حالت سفت درآید تا بتوانید آن را جای درز قبلی قرار دهید. جهت تعمیر یخچال بررسی کنید درز یخچال چطور بر روی در نگه داشته شده است. ممکن است درز یخچال با پیچ سفت شده باشد و باید پیچ ها را باز کرد. بعد از درآوردن درز لاستیکی باید محل نصب آن را تمیز کنید تا هنگام تعمیر یخچال درز جدید به خوبی بچسبد. برای چسباندن درز لاستیکی باید وسایل مورد نیاز جهت نصب آن را تهیه کنید. درز لاستیکی یخچال میتواند با چسب یا پیچ وصل شود. هنگام تعمیر یخچال و چسباندن درز پلاستیکی به آرامی و بدون عجله درز را بچسبانید تا به خوبی بچسبد.

بعد از چسباندن درز لاستیکی از این که تعمیر یخچال به درستی انجام شده و در یخچال بسته میشود، چند بار در یخچال را باز و بسته کنید تا از درست شدن آن اطمینان حاصل کنید.

 

تعمیر یخچال و بررسی لولاهای آن

  • ممکن است به علت سنگین بودن در یخچال به دلیل زیاد بودن مواد غذایی در آن، لولاهای یخچال مشکل پیدا کرده باشند و باعث بسته نشدن در یخچال شوند. به اکثر لولاها میتوان از بالا و پایین یخچال دسترسی داشت و ممکن است لازم باشد در یخچال را باز کنید تا به آن دسترسی داشته باشید.
  • شما میتوانید از بالای یخچال به پیچ های لولا دسترسی داشته باشید. با پیچ گوشتی دو سو یا چهار سو یا ابزار مناسب، همه پیچ های لولا را سفت کنید. بعد از این کار چند بار در یخچال را باز و بسته کنید تا از بسته شدن صحیح در یخچال اطمینان حاصل کنید.
  • بدین صورت شما میتوانید تعمیر یخچال و مشکل درست بسته نشدن در یخچال را خودتان بدون نیاز به تعمیرکار انجام دهید.
  • اگر نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید میتوانید با ما تماس بگیرید.

درب وسایل برقی در نگهداری سیستم عملکردی آن‌ها تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل یکی از اصلی ترین خدمات تعمیر و سرویس وسایل برقی در مواردی مثل تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج و سایر برندها تعویض لاستیک درب یا تعمیرات لولا و بست آن است. 

4.5 امتیاز از 1728 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین