همه چیز درباره بیمه بازنشستگی

ثبت درخواست " بیمه عمر "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره بیمه بازنشستگی

بیمه بازنشستگی جهت کمک به رهایی از دغدغه‌ی داشتن زندگی‌ای راحت، به همراه اکثر امکانات رفاهی در زمان بازنشستگی برای همه‌ی افراد امری مطلوب و ضروری می‌باشد. بیمه عمر و بازنشستگی حمایت مالی بسیار قویی را برای افراد در سنین بالا فراهم می‌کند.

در این دوره از زندگی که هر فرد به دلیل کاهش توانایی‌های جسمی و ذهنی ، شاهد کاهش عملکردهای خود می‌شود، از طرفی نیز هزینه‌های زندگی و احتمالی درمان او به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت؛  شناخت اهمیت بیمه بازنشستگی بسیار بارز است.

با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" علاوه بر پاسخ به سوال بیمه بازنشستگی چیست، به جزئیات بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله نیز بپردازیم.

 

بیمه بازنشستگی چیست؟

بازنشستگی در شرایطی که توانایی‌های فرد به علت کهولت سن در کسب درآمد کاهش می‌یابد؛ مرحله‌ای است که موجب افزایش فشارهای مالی و روانی برای او می‌شود. برای تامین و جبران این هزینه‌های مالی در کنار کاهش فشارهای روانی در این دوره شرکت‌های بیمه طرح بیمه بازنشستگی را آماده کرده‌اند.

این طرح بیمه علاوه بر تحت پوشش قرار دادن تمام هزینه‌های احتمالی درمان بیماری‌های فرد در سنین بالا، پرداخت هزینه‌های تحصیلات فرزندان را نیز در کنار سایر خدمات خود اعلام کرده است. برای داشتن این بیمه تنها لازم است فرد در هنگام تنظیم قرارداد با شرکت بیمه گذار، به پرداخت حق بیمه‌ای توافقی به صورت سالیانه موافقت کند.

در این صورت فرد می‌تواند از مزایای آن بیمه در طول مدت قرارداد و پس از دوران بازنشستگی بیشترین بهره را برای خود و خانواده‌اش مهیا کند و دوران کهنسالی را بدون داشتن هیچ نگرانی مالی طی کند.

 

مزایای بیمه بازنشستگی

خریداری بیمه عمر بازنشستگی، مزیت های متعددی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  • دریافت وام، با ارزش ۹۰ درصد از مقدار سرمایه اندوخته شده، از شرکت بیمه گذار امکانپذیر می‌باشد.
  • به سرمایه اندوخته شده در طی مدت قرارداد بیمه بازنشستگی هیچگونه مالیاتی تعلق نخواهد گرفت.
  • در صورت افزایش هر گونه تورم، بیمه گر می‌تواند با توافق شرکت بیمه گذار در تنظیم قراردادی جدید، میزان سرمایه را با پرداخت مبلغ بیشتر حق بیمه افزایش دهد.
  • طبق قانون تصویب شده در سال ۹۹ بیمه بازنشستگی تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان هزینه‌های درمان بیماری‌های فرد را پوشش خواهد داد.
  • در صورت فوت شخص بیمه گر، ارث جا مانده از سرمایه بیمه، از هرگونه مالیاتی معاف خواهد شد.
  • در شرایط بروز هرگونه حادثه‌ای شرکت بیمه موظف است تا سقف ۶۰ میلیون تومان فرد را تحت پوشش خود قرار دهد.
  • در پایان دوره قرارداد بیمه عمر و بازنشستگی، فرد بیمه گر می‌تواند تمامی سرمایه خود را به صورت یکجا دریافت کند.
  •  در این طرح علاوه بر سود تضمین شده، طبق قرارداد بین طرفین سود مشارکت نیز به فرد بیمه گر تعلق خواهد گرفت.

 

مزایای بیمه عمر و بازنشستگی

 

بیمه بازنشستگی کوتاه مدت

بیمه بازنشستگی انواع متفاوتی دارد و از پرطرفدار ترین آن‌ها می‌توان به بیمه تامین اجتماعی به همراه شرایط بازنشستگی که در ادامه گفته می‌شود برای افراد شاغل نام برد. این بیمه توسط محل کار فرد برای او تنظیم می‌گردد و به شرط اتمام سن ۶۰ سال در کنار داشتن ۲۰ سال سابقه بیمه برای فرد، می‌تواند او را از مزایای آن بهره مند سازد.

به دلیل طولانی بودن کسب شرایط لازم برای دست یافتن به مزایای بیمه تامین اجتماعی، بسیاری از افراد به دنبال داشتن بیمه‌ نامه‌ای هستند که بتوانند در مدت کوتاه‌تری تحت پوشش بیمه‌ای کارآمد و و مطمئن دربیایند. از این رو طرح بیمه عمر و بازنشستگی ۱۰ ساله با داشتن مزایای منحصر به فرد خود، می‌تواند به فرد کمک کند که علاوه بر حمایتی که در سنین بالا برخوردار خواهد بود، آینده مالی خود را نیز در زمان کوتاهی تضمین کند.

 

شرایط کسب بیمه عمر و بازنشستگی ۱۰ ساله 

این بیمه به شما امکان برداشت سرمایه گذاری خود را پس از گذشت ۱۰ سال فراهم می‌کند. اما اولین و مهم‌ترین شرط بیمه بازنشستگی انتخاب حق بیمه‌ای است که فرد بیمه گر لازم است بصورت سالیانه آن را پرداخت کند. لازم به ذکر است که این حق بیمه با توجه به توانایی‌های مالی فرد در پرداخت آن، به همراه مدت زمانی که فرد قصد دارد آن را پرداخت کند و سرمایه گذاری که برای خود انجام دهد، تعیین می‌شود .

زمانی که قرارداد به پایان می‌رسد، شرکت بیمه گذار بر اساس حق بیمه‌ای که بیمه گر در طول مدت قرارداد پرداخت کرده است، سرمایه‌ای را برای او ذخیره کرده و علاوه بر آن فرد را از مزایای داشتن پوشش مالی در زمان بازنشستگی بهره مند می‌سازد.

 به یاد داشته باشید که فرد بیمه گر در طول مدت داشتن بیمه عمر و بازنشستگی از تمامی مزایای این طرح بیمه استفاده می‌کند. از جمله شرایطی که لازم است شرکت‌های بیمه در هنگام تنظیم قرارداد به آن توجه کنند، سقف سنی این بیمه می‌باشد؛ به صورتی که مجموع سن بیمه شده و مدتی که در قرارداد درج می‌شود، نباید بیشتر از ۷۰ سال باشد.

 

شرایط کسب بیمه بازنشستگی کوتاه مدت

 

شرکت‌های دارای طرح بیمه بازنشستگی

توجه نسبتاً بالایی که در سال های اخیر به این طرح بیمه شده است که برای همین اکثر شرکت‌های بیمه مانند بیمه معلم، ایران، سامان و غیره، آن‌را به مراجعه کنندگان خود عرضه می‌کنند. هر کدام از این شرکت‌ها در چهارچوب قوانین تصویب شده شرایط خاص خود را برای مراجعه کننده توضیح می‌دهند. در ادامه به ذکر دو مورد از این شرکت‌ها می‌پردازیم.

 

 شرکت بیمه سامان

شرایط بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله شرکت بیمه سامان به گونه‌ای است که فرد می‌تواند با انتخاب مقدار حق بیمه پرداختی به صورت سالیانه، اندوخته‌ای را برای خود داشته باشد و به صورت ماهیانه از شرکت بیمه سامان مستمری مشخصی را دریافت کند.

 

شرکت بیمه ایران

مدت بیمه عمر و بازنشستگی این شرکت حداقل ۱۰ سال می‌باشد و فرد پس از از طی این دوره می‌تواند به صورت ماهیانه مستمری دریافت کند. اگر فرد مقدار حق بیمه بیشتری را پرداخت کند، در صورت گذشت مدت زمان کمتر از ۱۰ سال و طی شروط خاص، می‌تواند مستمری بگیرد.

 دوره کهنسالی برای هیچکس قابل اجتناب نیست؛ پس لازم است افراد از سنین جوانی آینده مالی خود را در آن دوره تضمین کنند. بیمه بازنشستگی یکی از مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه گذاری برای این دوره می باشد که ممکن است در شرکت‌های مختلف به گونه‌ای متفاوت باشد.

 اگر با خواندن مطالب بالا بازهم ابهامی را در شرایط بیمه بازنشستگی ۱۰ ساله مشاهده کردید؛ می‌توانید همین الان با ثبت درخواست خود در بازار آنلاین "خدمت از ما" با مجرب‌ترین متخصصان در خصوص بیمه عمر و بازنشستگی مشورت کنید و از راهنمایی‌های آنان بهره ببرید.

4.5 امتیاز از 1086 رای


بیمه عمر
برای سرویس بیمه عمر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین