ایزوگام، بام یا عایق سفید چیست؟

ثبت درخواست " نصب ایزوگام "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ایزوگام، بام یا عایق سفید چیست؟

عایق سفید یا ایزوگام سفید امروزه یکی از روش‌های جدید برای آب بندی پشت بام ساختمان می‌باشد. این عایق سفید براساس پلیمر و مواد آکلوریک ساخته می‌شود. این نوع عایق مزایای فراوانی دارد که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد. امروزه می‌توان از عایق سفید به جای قیرگونی استفاده کرد و مزایای بیشتری نسبت به ایزوگام و قیرگونی دارد. این نوع عایق قابل اجرا در همه نوع سطحی نیز می‌باشد. همچنین به دلیل رنگ روشنی که دارد باعث انعکاس نور خورشید می‌شود و از گرم شدن سطح جلوگیری می‌کند.

معایب ایزوگام سفید

در گذشته یکی از روش‌های عایق پشت بام ایزوگام بود و جایگزین خاص دیگری نداشت، اما با پیشرفت زندگی شهرنشینی و علم روش های دیگری جایگزین آن شد. در ادامه به معایب ایزوگام می‌پردازیم.

ایزوگام طول عمر کمی دارد و به مدت 6 ماه به خالت افقی می‌توان آن را نگهداری کرد.

 • برای تهیه آن به مواد خارجی نیاز دارد.
 • قیمت آن نسبت به سایر مصالح گران‌تر است.
 • در هنگام تعمیر آن مشکلات زیادی به وجود می‌آید.
 • ایزوگام مقومت کمی نسبت به دما و اشعه فرا بنفش دارد.
 • مقاوت کمی نسبت به فشار الکتریکی و حلال ها دارد.
 • باعث ایجاد آسیب به محیط زیست می‌شود.
 • ایزوگام پس از اجرا به سختی خم خواهد شد.
 • فضای خوبی برای رشد باکتری و جلبک در ایزوگام وجود دارد.
 • گازهای خطرناک و بد بویی در هنگام سوختن از قیرگونی تولید می‌شود.
 • اگر آبی در تماس با آن باشد، باعث آلوده شدن آب می‌شود.

 

مزایای عایق سفید یا بام سفید

پس آشکار شدن معایب ایزوگام برای محققین، آن ها دست به کار تولید یک جایگزین بهتر و کم ضررتر برای  عایق شدند. در ادامه به مزایای ایزوگام سفید می‌پردازیم.

 • اجرای آن به نسبت به روش های دیگر بسیار آسان است.
 • بسیار راحت به سطوح افقی، عمودی و مورب می‌چسبد.
 • خاصیت کشسانی آن در دمای -30 درجه تا +120 درجه در بام سفید وجود دارد.
 • بام سفید از ورود گرما به داخل جل.گیری می‌کند و باعث می‌شود انرژی کمتر تلف شود.

 

بام سفید

 • دوام و مقاومت عایق سفید در برابر شرایط مختلف محیطی بسیار خوی است.
 • دوام دربرابر مواد شیمیای و آلاینده های محیطی آن زیاد است.
 • اگر دچار آسیب دیدگی شود به راحتی قابل تعمیر است.
 • بام سفید در برابر اشعه یو وی و ترک به خاطر شرایط محیطی بسیار مقاوم است.

 

عایق سفید در چه جاهایی کاربرد دارد؟

از بام سفید یا عایق سفید در تمام محیط می‌توان استفاده کرد. بیشترین کاربرد آن برای پشت بام ها، استخر ها و مخازن آب، سقف سرویس بهداشتی و حمام، فاضلاب ها، استفاده در روف گاردن یا بام سبز، استفاده برای آب بندی پی ساختمان و آب بندی بتن استفاده می‌شود.

 

اجرای عایق سفید چگونه است؟

قبل از هر چیز در اجرای عایق یا ایزوگام سفید باید باید سطح زیر کار را کاملا از هرگونه گرد و غباری تمیز، یک دست و صاف کنید. اگر سقف شما دچار آسیب باشد باد قبل از انجام عملیات باید اقدام به ترمیم و تعمیر آن کنید. به طور مثال قسمت های برامده را صاف کنید و قسمن های فرو رفته را به وسیله سیمان پلیمری پر کنید تا کاملا سطح صافی ایجاد شود.

ممکن است که سطح زیر کار ایزوگام باشد و شما قبل از هر چیزی  باید آن را با شعله به سقف به طور کامل متصل کنید. در مرحله بعد برای اتصال خوب عایق به محلی که می‌خواهید آن را ترمیم کنید، باید بر روی آن توری فایبرگلاس قرار دهید. پس از خشک شدن ملات، نوبت آن رسیده است که برای اتصال بهتر روی آن را با چسب لاتکس پر کنید. بعد از  6 ساعت، می‌توانید یک لایه از عایق سفید یا ایزوگام سفید را روی پشت بام اجرا کنید، در این مرحله باید دقت کنید که سطح اجرا شده را بلافاصله با توری فایبرگلاس مخصوص حتما بپوشانید.

در آخرین مرحله لایه دوم عایق را با غلتک بر روی پشت بام با دقت کامل اجرا می‌شود.

 

عایق سفید

 

مشخصات بام سفید

بام سفید در حالت مایع معمولا سفید یا آبی رنگ است اما شما می‌توانید در هر رنگی آن را سفارش دهید. مقدار مصرفی آن در یک متر مربع 1 تا 2 کیلوگرم می‌باشد. زمان شک شدن ایزوگام سفید بین 24 تا 48 ساعت است. هزینه نگهداری و ترمیم آن کمی بالاست و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. این عایق در دو نوع پلیمری و اکرولیکی موجود است که همان طور که از اسمشان مشخص است مواد اولیه آن با یکدیگر متفاوت است.

 

قیمت عایق سفید بام

امروزه به دلیل مزایای عایق سفید و توجه به معایب ایزوگام استفاده از بام سفید برای آب بندی پیشنهاد می‌شود. این عایق ها شاید نسبت به سایر علیق ها قیمت گران‌تری داشته باشد ولی ارزش آن را دارد که آن را جایگزین سایر روش های آبندی کنید، چرا که مزایای زیادی دارد و با این عایق بندی به محیط زیست کمک خواهید کرد. شما پس از ثبت سفرش در بازار آنلاین خدمت از ما می‌توانید به رایگان از متخصصین این زمینه استعلام قیمت بگیرید و از قیمت این عایق قبل از شروع و اجرای کار باخبر شوید.

 

ایزوگام سفید

 

کلام آخر

در این مطلب درباره بام سفید، عایق سفید یا ایزوگام سفید مطالبی را به شما کردیم و سعی شد مزایای بام سفید را به شما بگوییم. اگر قصد ایزوگام یا عایق بندی سقف خانه خود را داشتید می‌توانید در اپلیکیشن یا سایت خدمت از ما ثبت سفارش کنید، سپس لیست بهترین افراد متخصص در این زمینه برای شما می‌آید و می‌توانید با خواندن پروفایل آن ها و همچنین خواندن نظرات سایر کاربران درباره پروژه های قبلی آن‌ها بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید و با خیال راحت کار خود را به متخصصین ما بسپارید.

4.5 امتیاز از 1232 رای


نصب ایزوگام
برای سرویس نصب ایزوگام از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین