علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ

ثبت درخواست "تعمیر لپ تاپ"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ

یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ، از اساسی ترین نکات در استفاده از انواع لپ تاپ است. علت شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ asus، دلیل 100 درصد نشدن باتری لپ تاپ، شارژ نشدن باتری لپ تاپ در ویندوز 10، شارژ نشدن باتری لپ تاپ hp، شارژ نشدن لپ تاپ لنوو از سری مواردی بوده که در این خصوص مورد تحقیق قرار گرفته است. کامل شارژ نشدن باتری لپ تاپ بر روی دیگر ویژگی‌های کاربردی لپ تاپ تاثیر داشته و از این رو یافتن به موقع علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ و رفع این ایراد از اهمیت بالایی برخوردار است. علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ می‌تواند تحت تاثیر موارد مختلفی باشد که در هر برند و مشخصاتی با علائم متفاوتی مواجه است.

 

قابل حمل بودن لپ تاپ از سری ویژگی‌های کاربردی است که این وسیله را نسبت به کامپیوترهای رومیزی ارجحیت بخشیده است. بنابراین قطع و وصل شدن شارژ باتری لپ تاپ در هنگام کار بر روی بازده و عملکرد مناسب انواع لپ تاپ تاثیر منفی داشته و یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ را اهمیت می‌دهد.

 

شارژ نشدن کامل باتری انواع لپ تاپ

 

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ در وهله اول می‌تواند تحت تاثیر استفاده نادرست از لوازم جانبی انواع لپ تاپ مثل شارژر باشد. اما در حالت کلی ایرادات مختلف سخت افزاری و همین طور بهم خوردن تنظیمات لپ تاپ بر روی کامل شارژ نشدن باتری لپ تاپ تاثیر مستقیم دارند. در این قسمت برای بررسی یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ یک سری نکات را با هم ملاحظه می‌کنیم.

 

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ

 

دلایل رایج شارژ نشدن باتری لپ تاپ

موارد مختلفی در روی علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ تاثیر دارند که به رایج ترین آنها به بیشترین مشاهده را در بین کاربران داشته معرفی می‌کنیم.

عمر باتری لپ تاپ رو به اتمام است.

اولین نکته‌ای که در هنگام بررسی علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ باید به آن دقت داشته باشید، معیوب بودن باتری است. برای تست وضعیت باتری آن را از لپ تاپ جدا کرده و دستگاه را به برق وصل کنید، در صورتی که لپ تاپ پس از روشن شدن شارژ شدن ایراد از باتری لپ تاپ بوده و به احتمال زیاد معیوب شده است.

 

کامل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

 

برای لپ تاپ‌هایی که باتری آنها امکان جدا شدن ندارند، حتما برای تست وضعیت باتری به تعمیرکار تخصصی لپ تاپ مراجعه کنید. در این وضعیت کالیبره کردن باتری لپ تاپ می‌تواند مشکل شارژ نشدن باتری را رفع کند.

 

بررسی وضعیت اتصالات لپ تاپ

قطع و وصل شدن شارژ باتری لپ تاپ و همین طور یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ گاها تحت تاثیر ایرادات بوجود آمده در اتصالات این وسیله می‌باشد. در واقع وجود قطعی در کابل و اتصالی پریز از جمله موارد مهم در شارژ نشدن باتری لپ تاپ است. قرار گرفتن کابل در زیر میز و در مسیر رفت و آمد باعث آسیب دیدگی آن شده و در امر شارژ شدن لپ تاپ اختلال ایجاد می‌کند.

 

قطع و وصل شدن شارژ باتری لپ تاپ

 

در این حالت در صورت اینکه علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ بطور حتم قطعی جریان برق درون کابل شارژ است، نسبت به تعویض آن اقدام کنید. در برخی مواقع ایرادات و اتصالی موجود در پریز برق مانع شارژ شدن درست لپ تاپ شده و در این حالت تعویض محل پریز برای شارژ لپ تاپ یک راه حل مناسب می‌باشد.

 

بهم ریختن تنظیمات لپ تاپ

در بیشتر مواقع علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ بهم ریختن تنظیمات مربوط به ویندوز و سیستم داخلی آن است. برای تست این حالت بهتر است وضعیت تنظیمات پاور لپ تاپ بصورت زیر انجام شود.

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ و بهم ریختن تنظیمات لپ تاپ 

 

 • یکی از راه‌های بررسی تظیمات پاور لپ تاپ این است که از مسیر Control Panel به Power Option رفته و گزینه Change plan setting را انتخاب کنید.
 • با یک تنظیمات ساده به راحتی می‌توانید مشکل شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ را رفع کنید. برای این حالت با رفتن به تنظیمات Change advanced power setting انتخاب کنید.
 • در تب Advanced setting، گزینه Battery را انتخاب کرده و سپس Low battery level را در حالت ۱۰ تا ۱۵ درصد قرار دهید.
 • در برخی مواقع هم با انتخاب گزینه Restore Default Settings to This Plan، همه تنظیماتی که دستکاری کرده‌اید را به حالت اولیه بازگردانید

 

داغ شدن بیش از حد باتری لپ تاپ

یکی از مواردی که می‌توان آن را از نکات اصلی در علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ دانست، داغ شدن باتری این وسیله است. اگر حس کردید باتری بیش از حد داغ شده است، آن را خاموش کنید. اگر مجبور به ادامه کار با لپ تاپ هستید و باتری آن از نوع جدا شوند است، باتری را پس از خاموش کردن لپ تاپ به دقت از آن جدا کرده و به ادامه کارتان بپردازید. این امر تا حد زیادی به خنک شدن باتری کمک می‌کند.

 

 داغ شدن بیش از حد باتری لپ تاپ علت شارژ نشدن کامل لپ تاپ

 

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ در موارد مختلف

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ در موارد و انواع مختلف می‌تواند، متغیر باشد. در این بخش با بررسی علت درست شارژ نشدن باتری لپ تاپ را در برند‌ها و حالت‌های متفاوت بررسی می‌کنیم.

علت شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ asus

از دلایل اصلی شارژ نشدن باتری لپ تاپ برند asus می‌توان به کهنه و فرسوده شدن این قطعه در لپ تاپ اشاره داشت. در صورتی که لپ تاپ را تازه تهیه کرده‌اید و یا از سالم بودن باتری لپ تاپ اطمینان دارید، روش‌های معرفی شده را بررسی کنید. بهترین پیشنهاد در این حالت مراجعه به نمایندگی و تعمیرات لپ تاپ ASUS است.

 

علت شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ asus

 

دلیل 100 درصد نشدن باتری لپ تاپ

از بیشترین مواردی که افراد در هنگام بررسی علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ با آن مواجه هستند، 100 درصد شارژ نشدن باتری لپ تاپ است. اصلی ترین عامل در این حالت فرسودگی باتری لپ تاپ است. اگر در هنگام استفاده متوجه شدید که باتری لپ تاپ تا یک درصد خاصی مثلا 70 درصد بیشتر شارژ نمی‌شود. وضعیت سلامت باتری را بررسی کنید. مشکل شارژ نشدن لپ تاپ بیشتر از 60 درصد و یا 80 درصد نیز در بیشتر مواقع اتمام عمر استفاده باتری لپ تاپ است.

 

مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ بیشتر از 60 درصد

 

علائمی که در این حالت در کار باتری لپ تاپ مشاهده می‌شود این است که با جدا کردن شارژر لپ تاپ به سرعت باتری خالی شده و لپ تاپ خاموش می‌شود. از دیگر دلایل مهم 100 درصد شارژ نشدن باتری لپ تاپ در هنگام یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ، قرار دادن یک تنظیمات مشخص برای شارژ باتری در قسمت Battery life control که در این حالت باتری سالم است.

 

مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ بیشتر از 80 درصد

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ در ویندوز 10

برخی مواقع با تعویض ویندوز لپ تاپ با مشکلاتی مثل وصل شارژ نشدن باتری لپ تاپ مواجه هستیم. یکی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ در این انجام یک سری تنطیمات بر روی ویندوز است.

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ در ویندوز 10

 

 • وارد پنجره Device Manager شوید. این کار را هم از قسمت جستجوی ویندوز و هم با راست کلیک کردن بر روی منوی استارت و سپس کلیک کردن روی گزینه Device Manager انجام دهید.
 • در لیست مشاهده شده، بر روی گزینه Batteries کلیک کنید تا زیرشاخه‌های آن مشخص شود. در بین زیرشاخه‌ها می توانید گزینه‌های Microsoft AC Adapter و Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery را مشاهده کنید.
 • بر روی هر یک از این گزینه ها باید راست کلیک کرده و سپس گزینه Uninstall device را کلیک کنید. با این کار درایورهای باتری لپ‌تاپ حذف خواهند شد، اما لازم نیست نگران باشید زیرا این درایورها به محض ریستارت کردن لپ‌تاپ دوباره به صورت خودکار شناسایی و نصب خواهند شد.
 • لپ‌تاپ خود را خاموش یا Shut down کنید. و کابل برق لپ تاپ را جدا کنید.
 • اگر باتری لپ‌تاپ شما قابل جداسازی است، آن را خارج کنید.در غیر اینصورت انجام این کار را به یک متخصص بسپارید.
 • اگر باتری را در آورید مجدد آن را جاسازی کرده و لپ تاپ را روشن کنید.
 • بر روی آیکون باتری در system tray کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که علامت اتصال باتری به برق نمایان شده و باتری در حال شارژ می باشد.

 

رفع مشکل no battery is destected در لپ تاپ

 

در بیشتر مواقع از این ایراد در یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ با تغیر ویندوز از عنوان رفع مشکل no battery is destected در لپ تاپ یاد می‌شود که به همین طریق قابل رفع است.

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ hp

علت شارژ نشدن باتری این برند لپ تاپ نیز مانند موارد بیان شده در بیشتر مواقع از بین رفتن باتری و فرسودگی آن است. علاوه بر این دیگر حالت‌های بیان شده نیز تاثیر گذار است.

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ hp

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو مانند دیگر برند‌های لپ تاپ تحت تاثیر موارد بیان شده در مور باتری خصوصا عمر استفاده آن می‌باشد. از آنجایی که در طراحی انواع لپ تاپ لنوو از باتری‌های غیر جدا شونده استفاده شده است بنابراین بهتر است برای بررسی ایرادات مشاهده در نوع شارژ شدن لپ تاپ به افراد متخصص مراجعه شود.

 

شارژ نشدن باتری لپ تاپ لنوو

 

اقدامات مهم برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

چند اقدام موثر در رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ در گزینه‌های زیر معرفی می‌شود:

 • شارژ را از برق خارج کنید؛ اگر با اتصال شارژر، جریان برق به لپ تاپ برقرار نمی‌شود، بهتر است سریع شارژر را جدا کرده و از ورودی یا پریز دیگری برای اتصال شارژر استفاده کنید، سپس با برقراری جریان برق باتری را خارج کرده دکمه پاور را نگهدارید، دوباره باتری را وصل کرده و آن را روشن کنید.
 • کابل شارژر را تست کنید؛ وضعیت ظاهری کابل را بررسی کنید. هر گونه پیچ خوردگی، فرورفتگی، قطعی سیم، ممکن است مانع درست شارژ شدن لپ تاپ شود.

 

اقدامات مهم برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

 

 • خنک کردن لپ تاپ: لپ تاپ را تا جایی که می‌توانید در یک جای خنک قرار داده و از گرم و داغ شدن آن جلوگیری کنید. داغ شدن لپ تاپ در مصرف بیش از حد باتری و آسیب به آن تاثیر جدی دارد.
 • لپ تاپ را بدون باتری روشن کنید؛ لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را خارج کنید. اگر بدون باتری لپ تاپ روشن شد مشکل قطعا از باتری است. در غیر این صورت کابل معیوب شده است.
 • تعویض شارژر؛ در بیشتر مواقع درست شارژ نشدن باتری لپ تاپ تحت تاثیر ایراد در شارژر است. حتما وضعیت شارژر را قبل از هر اقداماتی درباره باتری بررسی کنید.
 • بررسی تنظیمات ویندوز؛ با تغییرات ویندوز و یا هرگونه تغییرات در دیگر درایوها و قسمت‌های ویندوز ممکن است، باتری دچار مشکل شود.
تعمیر لپ تاپ
برای سرویس تعمیر لپ تاپ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading