علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی

تصور کنید در یک ظهر داغ تابستانی برای چند ساعت استراحت به خانه برمی‌گردید اما نمی‌توانید از خنکی هوای خانه لذت ببرید چون نمایشگر کولر گازی شما خراب شده است. مطمئنا این وضعیت آزاردهنده خواهد بود و باید نسبت به رفع آن اقدام کرد.

اما تا زمانی که ندانید علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی چیست، نمی‌توانید اقدامی برای حل کردن آن انجام دهید. ما در این مطلب قصد داریم دلایل روشن نشدن نمایشگر کولر گازی و روش‌های حل آن را بررسی کنیم. اگر نمایشگر کولر گازی شما خراب شده است، مطمئنا این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی چیست؟

همانطور که می‌دانید نمایشگر کولر گازی یکی از مهم‌ترین اجزای این دستگاه است. این نمایشگر کوچک حاوی اطلاعات مهمی است و با آن می‌توان حالت فن کولر گازی را تنظیم کرد. اگر این قطعه خراب شده باشد استفاده از کولر گازی با مشکل مواجه می‌شود.

علت روشن نشدن پنل داخلی کولر اسپلیت به همراه راه‌حل آن، به طور خلاصه در جدول زیر آورده شده است:

 

علت روشن نشدن پنل داخلی کولر اسپلیت

راه حل

قطع شدن کابل برق

بررسی اتصالات و تعویض کابل‌های و دیگر قطعات آسیب دیده

نفوذ گرد و غبار به ترموستات

زدودن گرد و غبار با استفاده از جاروبرقی یا کمک گرفتن از یک تکنسین برای رفع مشکل

کم بودن میزان روشنایی LCD

افزایش میزان روشنایی با استفاده از ریموت

سوختن فیوز نمایشگر

تعویض فیوز توسط یک تکنسین حرفه‌ای

اشکال در کمپرسور کولر گازی

تماس با یک تکنسین حرفه‌ای و تعویض کمپرسور

 

در ادامه مطلب مشکلات ذکر شده را به همراه راه‌حل آنها، به طور کامل شرح خواهیم داد:

 

مهمترین علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی

 

1. قطع شدن کابل برق

رایج‌ترین مشکلی که برای وسایل برقی پیش می‌آید، بروز مشکل در سیستم برق رسانی است. نمایشگر کولر گازی نیز ممکن است در اثر قطعی برق یا اشکال در کابل برق دچار نقص عملکرد شود. این نمایشگر طراحی ظریفی دارد که ممکن است با کوچک‌ترین نوسان در برق رسانی، دچار آسیب شده و بسوزد؛ پس اگر نمایشگر کولر گازی شما فارغ از هر برندی روشن نشد، ابتدا اتصال برق را بررسی کنید.

لازم به ذکر است که قطع شدن کابل برق می‌تواند علت خاموش شدن کولر گازی بعد از چند دقیقه هم باشد. پس اگر علاوه بر خاموش بودن نمایشگر، خود دستگاه اسپلیت هم بعد از چند لحظه خاموش می‌شود، لازم است حتما اتصالات را بررسی کنید.

 

2. نفوذ گرد و غبار به ترموستات

این مشکل نیز یک مشکل عمومی در میان کولر گازی‌ها با برندهای مختلف است. پس اگر به دنبال علت علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گری، گرین، جنرال، ایوولی یا هر برند دیگری هستید، ترموستات دستگاه را برای بررسی نفوذ خاک بررسی کنید.

این مشکل در شهرهای جنوبی بیشتر به چشم می‌خورد و علت آن اقلیم این مناطق است. برای رفع این مشکل می‌توانید از تکنسین‌های با تجربه کمک بگیرید. آنها می‌توانند گرد و غبارهای وارد شده به ترموستات نمایشگر را از بین ببرند.

گرد و غبار می تواند باعث ایجاد صدا در کولر گازی شما شود. پس اگر می‌خواهید بدانید علت پیچیدن صدای باد در پنل داخلی چیست؟ بد نیست پنل داخلی را از گرد و غبار بزدایید.

زدودن گرد و غبار از ترموستات را می‌توانید خودتان هم انجام دهید. کافی است ترموستات را باز کرده و با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار و آلودگی‌های موجود در آن را پاک کنید.

 

علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گرین، گری، جنرال و...

 

3. کم بودن روشنایی LCD

گاهی هم علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی ساده‌تر از چیزی است که ما فکر می‌کنیم. به این صورت که فقط شدت روشنایی نمایشگر کم است. راه‌حل این مشکل از خود آن هم راحت‌تر است؛ فقط کافی است با استفاده از ریموت روشنایی نمایشگر را افزایش دهید.

در حالتی که علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی گرین کم بودن میزان روشنایی آن باشد، نیازی به تعمیرکار نیست. بعد از این کار قادر به خواندن اطلاعات روی نمایشگر خواهید بود.

 

4. سوختن فیوز نمایشگر

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند علت روشن نشدن کولر گازی جنرال یا دیگر برندهای معروف مشابه باشد، سوختن فیوز نمایشگر است.

این نمایشگر از یک فیوز برای تنظیم نوسانات جریان برق برخوردار است. این فیوز ممکن است در اثر نوسانات شدید برق بسوزد و در نتیجه آن نمایشگر را از کار بیاندازد.

اگر از کولر گازی ایوولی استفاده می‌کنید و علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی ایوولی یا برندهای دیگر را در هیچکدام از موارد بالا پیدا نکردید، فیوز را بررسی کنید. اگر فیوز سوخته بود با تعویض آن می‌توانید دوباره از نمایشگر اسپلیت استفاده کنید.

 

علت روشن نشدن پنل داخلی کولر اسپلیت

 

5. اشکال در کمپرسور کولر گازی

گاهی هم علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی خبر از یک ایراد بزرگ‌تر می‌دهد. همانطور که می‌دانید کمپرسور مهم‌ترین قطعه کولر گازی است و بروز مشکل در آن عملکرد کل دستگاه از جمله نمایشگر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

متاسفانه تعویض کمپرسور هزینه بالایی دارد و نیازمند تخصص و مهارت است؛ به همین دلیل معمولا رفع خرابی کمپرسور کولر گازی توسط تکنسین‌ها و تعمیرکاران حرفه‌ای صورت می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید برای رفع مشکلات دیگر کولر گازی مثل خرابی سنسور پایپ کولر گازی هم روی این متخصصین حرفه‌ای حساب کنید.

در این مطلب تلاش کردیم علت روشن نشدن نمایشگر کولر گازی و راه‌حل های آن را به طور کامل بررسی کنیم. همانطور که مطالعه کردید، برای این مشکل 6 علت وجود دارد که راه‌حل آن عموما توسط تکنسین‌های حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

اگر فکر می‌کنید برای تعمیر کولر گازی خود به یک تکنسین حرفه‌ای نیاز دارید، کافیست حرفه‌ترین متخصصین نزدیک به شهر خود را در مجموعه خدمات از ما پیدا کنید.


تعمیر کولر گازی و اسپلیت
برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین